Tokija 2020: Latviju pārstāvēs vismaz 30 sportisti 14 sporta veidos
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Trešdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" sastāvs startam XXXII vasaras olimpiskajās spēlēs, kas no šī gada 23. jūlija līdz 8. augustam norisināsies Japānas galvaspilsētā Tokijā, ziņo LOK.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašlaik Latvijas komandā Tokijā apstiprināti 30 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, cīņā, džudo, jātnieku sportā, karatē, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā (šoseja un BMX), smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, tenisā un vieglatlētikā.

1. jūlijā pēc Pasaules Vieglatlētikas asociācijas oficiāla lēmuma Latvijas komandu varētu papildināt vēl pieci atlēti. Pēc neoficiālās informācijas tie varētu būt – škēpmetēji Madara Palameika, Anete Kociņa un Rolands Štrobinders, vidējo distanču skrējēja Līga Velvere un sprintere Gunta Vaičule. Atbilstoši šim komandai pievienotos vēl pieci treneri.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: "Olimpiskās spēles ir ļoti gaidīts notikums sporta pasaulē un katras valsts sporta dzīvē. Tokijas vasaras olimpiskās spēles mums ir vēl jo īpašākas gan tādēļ, ka gaidījām tās piecus gadus ierasto četru vietā, gan tādēļ, ka tās aizritēs vēl nebijušā formātā, kas saistīts ar olimpisko komandu drošību un veselību."

Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks:" Uz Tokiju dodas gados jauna, mērķtiecīga un pārliecināta komanda, lai parādītu labāko iespējamo sniegumu lielākajā no sporta arēnām. Komandas vidējais vecums ir 28 gadi. Latvijas olimpiskajā komandā 24 atlētiem šis būs pirmās olimpiskās spēles, tai pašā laikā džudistam Jevgēnijam Borodavko šīs būs ceturtās olimpiskās spēles, savukārt cīkstonei Anastasijai Grigorjevai, svarcēlājam Artūram Plēsniekam un pludmales volejbolistam Mārtiņam Pļaviņam – trešās.

"Īpašs gandarījums, ka Latvija tiek pārstāvēta tādos sporta veidos, kas pirmo reizi ir iekļauti olimpisko sacensību programmā – basketbols 3X3 un karatē, savukārt Kristaps Neretnieks un viņa komanda ir atgriezuši jātnieku sportu Latvijas komandas sastāvā," turpina Lejnieks.

Līdz ar 30 sportistiem apstiprinātajā delegācijas sarakstā ir iekļauti arī 33 treneri, trīs sporta ārsti un četri fizioterapeiti, savukārt komandas vadība un atbalsta personāls dodas uz Tokiju septiņu cilvēku sastāvā.

Saistībā ar olimpisko spēļu organizētāju noteiktajiem ierobežojumiem Latvijas olimpiskajai komandai "Tokija 2020" jāievēro noteikts Covid-19 protokols. Tas paredz, ka katram Latvijas olimpiskās komandas dalībniekam 96h un 72h pirms izlidošanas jāveic Covid-19 tests, kuru atkārto Tokijas lidostā pēc ielidošanas. Tāpat dalībniekiem, atrodoties Tokijā, katru dienu jāveic eksprestesti un īpašā aplikācijā katru dienu jāveic atzīmes par savu pašsajūtu. Par protokola ievērošanu atbildīgais Latvijas komandā ir Covid-19 oficieris, LOV ārsts Jānis Kaupe.

Šobrīd Latvijas olimpiskajā delegācijā pilnu vakcinācijas procesu izgājuši 67%, vakcinācijas procesā ir 23%, savukārt 10% neplāno vakcinēties.

Pirmdien, 5. jūlijā, plkst. 12.00 Esplanādes parkā pie pieminekļa Oskaram Kalpakam pretī Latvijas Olimpiskajai komitejai notiks svinīgais Latvijas olimpiskā komandas "Tokija 2020" prezentācijas pasākums, kurā, ar Valsts prezidenta un LR Izglītības un zinātnes ministres piedalīšanos, tiks prezentēts Latvijas olimpiskās komandas sportistu sastāvs, nosaukts karognesēja vārds, kā arī aizvadīta Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" saliedēšanās aktivitāte – Spēka pikniks – kopīga spēcinošu pusdienu pagatavošanu un baudīšana.

Akreditētajiem medijiem un medijiem, kuri saņēmuši un apstiprinājuši ielūgumu uz pasākumu, būs iespēja noturēt individuālas intervijas ar klātesošajiem sportistiem, treneriem un citiem Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" pārstāvjiem.

Informējam, ka pasākums noritēs saskaņā ar šobrīd valstī noteiktajiem ierobežojumiem (MK noteikumi Nr.360), kuri paredz tā dalībniekiem un viesiem uzrādīt derīgu digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, vai negatīvu pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu.

5. jūlijā tiks uzsākta arī Latvijas olimpiskās komandas "Tokija 2020" komunikācijas kampaņa "KOPĀ STIPRĀKI. Komanda Latvija".

Tags

Tokija 2020 Kārlis Lejnieks Anastasija Grigorjeva Latvijas Olimpiskā komiteja Madara Palameika Olimpiskās spēles Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form