Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI
Piektdien, 23. jūlijā Tokijas olimpiskajā stadionā oficiāli atklātas Tokijas vasaras olimpiskās spēles

Pirms atklāšanas ceremonijas pie stadiona notika protesti pret olimpisko spēļu norisi. Ja sākotnēji policija izkliedēja protestētājus, tad vēlāk spēļu pretinieki atgriezās pie stadiona, un viņu skaļie saukļi bija dzirdami pat tribīnēs.

Atklāšanas ceremonijas sākumā ar klusuma brīdi un emocionālu priekšnesumu tika godināti Covid-19 pandēmijas upuri.

Nāciju parādi uzsāka antīko olimpisko spēļu mājvieta Grieķija, bet pārējās valstis sekoja tai japāņu alfabēta secībā, izņemot mājinieci Japānu, kas stadionā iesoļoja kā pēdējā. Pēc japāņu alfabēta Latvijas delegācija stadionā iesoļoju tuvu beigām pēc Laosas un pirms Lietuvas kā 194., sarkanbaltsarkano karogu nesot tenisistei Jeļenai Ostapenko un 3x3 basketbola izlases spēlētājam Agnim Čavaram.

Lai arī neilgi pirms spēļu atklāšanas tika pasludināta jaunā kārtība, kurā karogu no katras valsts nes pa vienai sievietei un vīrietim, bija gana daudz valstu, kas šo iespēju neizmantoja.

Ceremonijas noslēgumā tika iedegta Tokijas olimpisko spēļu lāpa, uguns kurai tika aizdegta jau 2020.gada martā. Tā tika ar lidmašīnu nogādāta Japānā, bet pēc lēmuma par spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu uguns laternā tika nogādāta Tokijā un savu ceļu uz olimpisko stadionu atsāka 2021.gada martā.

Olimpisko uguni Tokijas stadionā iededza viena no pasaules labākajām tenisistēm 24 gadus vecā Naomi Osaka, kuras spēle olimpiskā tenisa turnīrā tādēļ no sestdienas tika pārcelta dienu vēlāk. Olimpiskā lāpa ir veidota stilizēta japāņu svētā kalna Fudzi veidā.

Lāpas stafetē stadionā piedalījās gan japāņu sportisti un paralimpieši, gan ārsti un bērni.

Atklāšanas uzrunā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs uzsvēra, ka spēles notiek, visi beidzot ir kopā Tokijā un spēļu organizatori ir veikuši lielisku darbu, lai spēles notiktu. Viņš izteica apbrīnu par valsts spēju sarīkot spēles pēc postošās zemestrīces 2011.gadā un Covid-19 pandēmijas apstākļos. Tāpat viņš sveica bēgļu komandu, kuras sportistiem šādā veidā ir iespēja īstenot citādi liegto sapni.

Pēc tam Japānas imperators Naruhito pasludināja 32. olimpiskās spēles par atklātām.

Nelielā valsts prezentācijā tika pieminētas gan Tokijas spēļu arēnas, gan humora gaisotnē iepazīstināts ar pilsētu, gan sniegts ieskats kabuki teātra tradīcijās.

Portāls "Delfi" piedāvāja interesantāko notikumu aprakstu no ceremonijas Tokijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!