Dramatiski noslēdzās pēdējās šaušanas sacensības Riodežaneiro olimpisko spēļu programmā, kurās itālis Nikolo Kampriani izcīnīja zeltu šaušanā ar šauteni no trim pozīcijām 50 m distancē, kad jau šķita, ka uzvara ir izslīdējusi no rokām.

Kampriani uzreiz no sacensību sākuma sīvi cīnījās ar Krievijas sportistu Sergeju Kamenski, vienam otru vairākkārt nomainot sacensību vadībā, un bija skaidrs, ka tieši šie sportisti pretendēs uz augstākā kaluma medaļu.

Pēdējā disciplīnā, šaušanā stāvus, pirms pēdējā šāviena Kamenskis kopvērtējumā apsteidza itāli par 0,6 punktiem. Pēdējā mēģinājumā Kampriani šāva pirmais un ieguva 9,2 punktus. Pēc šāviena itāļu sportists pasmaidīja un papurināja galvu, parādot, ka ir gatavs samierināties ar sudrabu. Taču krievu sportists pārsteidza visus un arī sevi pašu, trāpot 8,3 punktos. Līdz ar to ar 0,3 punktu pārsvaru par olimpisko čempionu kļuva Kampriani.

Pirmdien Kampriani kļuva par olimpisko čempionu šaušanā ar pistoli no 10 m distances.