Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Zviedrijas sezonas atklāšanas biatlona sacensībās saīsinātajā individuālajā distancē ierindojās 17.vietā.

Sieviešu sacensībās distance bija 12,5 kilometrus gara un par katru kļūdu tika piešķirts 45 sekunžu sods.

Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Zviedrijas biatloniste Elvīra Ēberja, kura, nepieļaujot nevienu kļūdu, finišēja 37 minūtēs un 9,4 sekundēs. Bendika, kura pieļāva pa viena kļūdai katrā šaušanā, uzvarētājai piekāpās piecas minūtes un 39,9 sekundes.

Otrā finišēja Itālijas sportiste Liza Vitoci, bet trešā bija zviedriete Hanna Ēberja.

Sanita Buliņa, kura pieļāva piecas kļūdas un piekāpās uzvarētājai septiņas minūtes un 24 sekundes, ierindojās 36.vietā, bet Sandra Buliņa, kļūdoties septiņas reizes, zaudēja 11 minūtes un 29,9 sekundes un finišēja 52.vietā.

Vīriešu konkurencē slēpotāji veica 15 kilometrus garu distanci un Latviju pārstāvēja tikai Edgars Mise, kurš ierindojās 42.vietā. Mise pieļāva četras kļūdas un uzvarētājam Zviedrijas slēpotājam Martinam Ponsiluomam zaudēja piecas minūtes un 28,1 sekundi.

Otro vietu izcīnīja Zviedrijas sportists Sebastians Sāmuelsons, bet labāko trijnieku noslēdza Šveices biatlonists Joska Burkhalters.

Sieviešu sacensībās finišēja 60 sportistes, bet vīriešu sacensībās distanci pabeidza 72 biatlonisti.

Sestdien notikušajās sacensībās sprinta sacensībās Bendika izcīnīja piekto vietu.

27.novembrī biatlonā sāksies Pasaules kausa sezona, un pirmais posms norisināsies Zviedrijas pilsētā Estešundā.