Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls svētdien Šveicē izcīnīja augsto vietu pasaules čempionātā jauniešiem 12,5 kilometru individuālajā distancē.

Uzvaras laurus plūca norvēģis Martins Nevlanns, kurš neaizvēra trīs mērķus un kura finiša laiks bija 36 minūtes un 36,4 sekundes.

Sudrabu izcīnīja francūzis Damjēns Levē, kurš ugunslīnijā kļūdījās vienu reizi un čempionam zaudēja 12,9 sekundes. Trešais ar diviem neaizvērtiem mērķiem un 30,7 sekunžu deficītu bija francūzis Ēriks Perro.

Birkentāls šautuvē kļūdījās tika vienu reizi, Nevlannam zaudējot vienu minūti un 57,6 sekundes.

Tikmēr Kirils Matjuhins kļūdījās trīs reizes, no čempiona atpaliekot trīs minūtes un 18,8 sekundes, kas deva 20.vietu. Trasē Matjuhinam bija 25. ātrākais solis, bet nieka sešas sekundes desmitdaļas lēnāks bija Birkentāls.

Vēl no Latvijas biatlonistiem Ņikita Kondrašovs kļūdījās sešas reizes un atpalika teju 12 minūtes, kas deva 83.pozīciju 100 finišējušo sportistu konkurencē, bet Imants Maļina neizgāja uz starta.

Vēlāk desmit kilometru individuālajā distancē sacentīsies jaunietes.

Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem norisināsies līdz nākamajai svētdienai.