CAS nav noteikusi termiņu Rastorgujeva lietas apelācijas izskatīšanai
Foto: LETA

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pagaidām nav noteikusi termiņu Latvijas biatlonista Andreja Rastorgujeva diskvalifikācijas lietas apelācijas izskatīšanai, aģentūrai LETA apliecināja CAS preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

CAS septembrī par antidopinga noteikumu pārkāpumu piesprieda Rastorgujevam 18 mēnešu diskvalifikāciju. Latvijas biatlonistam bija 21 diena, lai pārsūdzētu piespriesto sodu.

CAS aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir saņēmusi Rastorgujeva iesniegumu par apelāciju un ir uzsākts tās izskatīšanas process.

"Uzklausīšanas datums vēl nav noteikts, un šobrīd nav iespējams pateikt, kad varētu tikt pieņemts galīgais lēmums," norāda CAS.

Diskvalifikācija stājusies spēkā ar šī gada 11. martu un pagaidām spēkā esošais lēmums liedz Rastorgujevam piedalīties Pekinas olimpiskās spēlēs.

Tāpat viņam anulēti visi pēc 2020. gada 1. jūlija sasniegtie rezultāti, tādējādi Rastorgujevs zaudēs Eiropas čempiona titulu individuālajā distancē.

Martā Biatlona integritātes vienība (BIU) 33 gadus vecajam sportistam piemēroja pagaidu diskvalifikāciju par to, ka viņš trīs reizes 12 mēnešu laikā nebija atradies paziņotajās vietās un nav bijis pieejams dopinga kontrolei. Pēc sportista pieprasījuma BIU lietu nodeva CAS, kas nozīmēja šķīrējtiesnešus, kuri veidoja disciplināro komisiju lietas izskatīšanai.

Rastorgujevs antidopinga noteikumu pārkāpumu skaidroja ar tehnisku kļūdu. Savā paziņojumā martā biatlonists uzsvēra, ka IBU lēmums nenāca kā pilnīgs pārsteigums, bet viņš līdz pēdējām brīdim cerējis, ka viņā ieklausīsies un izvērtēs visus faktus.

Pirmais pārkāpums tika konstatēts 2019. gada oktobrī, bet otrais 2020. gada jūnijā. CAS konstatēja, ka trešajā gadījumā – 2020. gada septembrī - Rastorgujevs nebija sniedzis pilnīgu informāciju, kas atbilstu testēšanas standartiem, tādējādi arī šajā gadījumā viņš neesot bijis sasniedzams noteiktajā vietā un noteiktajā laikā. Ņemot vērā, ka trešais pārkāpums nebija tik smags, kā pirmie divi gadījumi, šķīrējtiesa lēma samazināt sodu no 24 mēnešiem uz 18.

Saskaņā ar pasaules antidopinga kodeksu sportists ir atbildīgs par pareizu un detalizētu atrašanās vietas norādīšanu. Par šādu noteikumu pārkāpšanu var piemērot līdzvērtīgu diskvalifikāciju, kā par dopinga lietošanu.

Kā teikts IBU integritātes noteikumos, ja sportists atzīts par vainīgu, maksimālais termiņš par šāda veida pārkāpumu ir divu gadu diskvalifikācija ar iespēju to samazināt līdz vienam gadam. Diskvalifikācijas termiņu var samazināt, nosakot sportista vainas pakāpi.

Rastorgujevs 2020./2021. gada Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma 30. pozīcijā. Sezonas otrajā pusē viņš aizvadīja veiksmīgu pasaules čempionātu un izcīnīja zeltu Eiropas meistarsacīkšu individuālajā distancē.

Tags

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) Andrejs Rastorgujevs Biatlons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form