Latvijas biatlonisti Roberts Slotiņš, Žans Andrejevs un Jānis Šņoriņš sestdien palika ārpus labāko sešdesmitnieka Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa septītajā posmā desmit kilometru sprintā, līdz ar to nekvalificējoties svētdien gaidāmajām iedzīšanas sacensībām.

Par šo sacensību uzvarētāju sestdien tika kronēts bez kļūdām šāvušais Krievijas biatlonists Aleksandrs Povarņicins, kurš finišu sasniedza pēc 24 minūtēm un 23,3 sekundēm. Viņš par 2,4 sekundēm apsteidza savu tautieti Aleksandru Loginovu, kamēr trešais bija ukrainis Ruslans Tkaļenko.

Savukārt labākais no Latvijas biatlonistiem bija Slotiņš, kurš ar trim kļūdām šaušanā ieņēma 65. vietu, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 17,5 sekundes. Tikmēr trīs mērķus nesašāvušais Andrejevs bija 75. pozīcijā, bet sešas kļūdas pieļāvušais Šņoriņš ieņēma 86. vietu starp 87 finišējušiem dalībniekiem.

Pēcāk sestdien tiks aizvadītas arī 7,5 kilometru sprinta sacensības sievietēm, kur Latviju pārstāvēs Žanna Juškāne.

Pasaules vadošie biatlonisti šonedēļ 2018. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietā Phjončhanā aizvada Pasaules kausa septīto posmu.