SOK atceļ IBU piemērotās sankcijas
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir atcēlusi visas sankcijas un ierobežojumus, kas Starptautiskajai Biatlona savienībai (IBU) tika piemēroti pēc dopinga un korupcijas skandāla, vēsta organizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā gada 12. jūnijā SOK apturēja IBU finansējumu, līdz biatlona vadošā organizācija veiks reformas vadības, ētikas un antidopinga jomā.

Pēc tikšanās ar IBU jauno prezidentu Olli Dālinu SOK prezidents Tomass Bahs atzinīgi novērtēja pārmaiņas federācijā. IBU ir pabeigts pilns neatkarīgs antidopinga programmas audits, federācija ir apsolījusi pievienoties Starptautiskajai testēšanas aģentūrai (ITA), kā arī brīdinājusi četrus Krievijas sportistus par antidopinga noteikumu pārkāpšanu, balstoties uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) izmeklēšanu. Tomass Bahs izteica cerību, ka IBU turpinās iesāktās reformas un pilnībā realizēs.

"SOK augstu novērtē progresu labas pārvaldības, ētikas jomā un cīņā pret dopingu," saka Bahs. "Pamatojoties uz to, ceram uz lielisku un ciešu sadarbību ar IBU, strādājot biatlona un sportistu labā."

Tags

Biatlons Dopings SOK WADA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form