Bobsleja vadības kļūdas dēļ Ķibermaņa ekipāža varēja netikt pie naudas balvām
Foto: F64

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas darbinieku kļūdas dēļ bobslejista Oskara Ķibermaņa ekipāža par sasniegumiem pasaules junioru čempionātā saņems mazāku naudas balvu nekā pienāktos.

Šodien valdībā izskatot jautājumu par sportistu prēmēšanu par izciliem sasniegumiem sportā, Izglītības un zinātnes ministrija pieteica arī jautājumu par Ķibermaņa ekipāžas prēmēšanu par pagājušā gada nogalē iegūtajām godalgotajām vietām Pasaules junioru čempionātā. Sportista ekipāža divnieku klasē pagājušā gada 15.decembrī ieguva trešo vietu, bet 16.decembrī četrinieku ekipāža izcīnīja sudraba godalgas.

Sportists prēmējamo sarakstā nebija iekļauts, jo federācija novēloti iesūtījusi iesniegumu par prēmijas piešķiršanu. Kā sēdē skaidroja federācijas pārstāvji, kļūdu pieļāvuši ilggadēji federācijas darbinieki, kas sapratuši, ka prēmijas piešķir vien par pirmo vietu, tāpēc Ķibermaņa ekipāžu sākotnēji sarakstā nav iekļāvuši.

Lai sportistam naudas balva tomēr tiktu, ministrija bija sagatavojusi vairākus priekšlikumus, piemēram, samazinot pašai federācijai piešķirtās naudas apjomu sporta veida attīstībai par 9720 latiem, šo summu piešķirot sportista ekipāžai vai arī samazinot piešķiramās naudas apjomu visām federācijām, tādējādi rodot līdzekļus prēmijai.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) gan rosināja, ka šajā gadījumā būtu jāpiešķir mazāka prēmija, lai turpmāk neatkārtotos šādas situācijas, ka iesniegums par prēmijas piešķiršanu tiek iesniegts pēc noteiktā termiņa. Viņš rosināja prēmijas apjomu samazināt par 10%, ko valdība arī atbalstīja. Līdzekļus prēmijas izmaksai piešķirs no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Kopumā ir 243 naudas balvu saņēmēji.

Ar visu naudas balvu saņēmēju sarakstu var iepazīties IZM mājaslapā:
http://www.izm.gov.lv/naudas-balvas-sportistiem.html

Lielākās naudas balvas sportistiem piešķirtas par izciliem sasniegumiem pasaules kausa izcīņā dažādos olimpiskajos sporta veidos. Skeletonistam Martinam Dukuram par pirmo vietu plānots piešķirt 17 000 latu, 12 750 latus par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu saņems pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kā arī bobsleja pilots Oskars Melbārdis un viņa ekipāžas stūmēji Daumants Dreiškens, Intars Dambis un Arvis Vilkaste. Lodes grūdējam Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas pasaules čempionātā vieglatlētikā piešķirta naudas balva 16 000 latu apmērā.

Autosportists Reinis Nitišs par izcīnīto pirmo vietu Eiropas čempionātā rallijkrosā saņems balvu 1800 latu apmērā. Naudas balvas saņems arī sportistu treneri, atbalsta personāls un federācijas.

Latviešu lodes grūdējs Māris Urtāns saņems naudas balvu 3240 latu apmērā par 2010.gada Eiropas čempionātā vieglatlētikā iegūto bronzas medaļu, bet viņa treneris - 1620 latus. Tikmēr Latvijas Vieglatlētikas savienība saņems 17 500 latus.

Kārtību, kādā Latvijas sportistiem, viņu treneriem, sportistus apkalpojošiem sporta darbiniekiem, tostarp sporta ārstiem, apkalpojošam personālam un attiecīgajām sporta federācijām, piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru nosaka Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā.

Tags

Aleksandrs Samoilovs Daumants Dreiškens Intars Dambis Izglītības un zinātnes ministrija Jānis Šmēdiņš Māris Urtāns Ministru prezidents Oskars Melbārdis Reinis Nitišs Valdis Dombrovskis Vieglatlētika

Comment Form