Cipulim devītā vieta smaga negadījuma nomāktajā Eiropas kausa posmā
Foto: LBSF

Latvijas bobsleja pilots Emīls Cipulis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni pirmdien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja devīto vietu Eiropas kausa posmā, ko gan aizēnoja smags kanādiešu ekipāžas kritiens, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Divu braucienu summā uzvarētāju godā Vācija, pilots Adams Amours. Otrais itālietis Patriks Baumgartners un trešais sezonas līderis vācietis Maksimiljans Ilmans. Cipuļa divnieks devītajā vietā, Jēkaba Kalendas ar stūmēju Ivo Kleinbergu – 12.pozīcijā.

Šoreiz diezgan neparasts sacensību laiks – divniekiem pirmdien. Treniņos daudziem negāja viegli, sestdien trešajā braucienā krita arī Kalendas pilotētā ekipāža. Ieskaitot vēl treniņu nedēļu pirms tam, viņam trasē esot bijuši trīs kritieni. Svētdien jau vairākas ekipāžas izlaida treniņus, no latviešiem Cipulis veica vienu, Kalenda - divus braucienus. Kalendam kopā ar Kleinbergu bija sestais starta numurs, Cipulim ar Mikni – desmitais.

Pirmajā braucienā Cipulim ar Mikni teicams starta ieskrējiens (otrs labākais), bet jau pirmajā starta taisnē bobs atsitās pret apmali, tika zaudēts laiks. Pašās beigās vēl sanāca drifts trasē un braucienā Latvijas ekipāžai līdz ar to bija astotā pozīcija līdz brīdim, kad notika traģēdija un beigās - devītā.

Kalendam visai solīds pirmais brauciens, kas deva pirmajā braucienā devīto pozīciju līdz pārtraukumam un desmito pēc pirmā brauciena. Cipulim Kalenda pirmajā braucienā zaudēja 0,18 sekundes. Altenbergā kā vienmēr bija arī vairāki kritieni, turklāt arī ļoti smagi, kā čehu un britu ekipāžām, pēc 19. ekipāžas sacīkstes pat tika pārtrauktas, kādam no sportistiem smags savainojums, trases teritorija pēc cietušā ieradās pat ārkārtas medicīniskā dienesta helikopters.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Pat grūti teikt par tiem kritieniem, treniņos jau arī krita, bet tā ir Altenbergas ikdiena, šodien tomēr daudz vairāk un turklāt arī smagi, ja jau helikopters pat ir klāt. Visu pārtrauca, mums arī bija neziņa, kas notiks tālāk. Par braukšanu pirmajā – jā, Cipuļa ekipāža stipri trāpīja apmalē jau pēc starta, pēc tam vēl dažas nianses. Par Kalendu varu teikt, ka kopumā godam, ņemot vērā tos viņa kritienus iepriekš treniņos."

Iestājās ilgstoša pauze, vairāk nekā stundu, cietuši bija britu komandas braucēji Stenbridžs un Keijs. Nācās izsaukt pat ārkārtas medicīniskā dienesta helikopteri. Pēc tam gan sacīkstes turpinājās, taču pēdējiem pieciem nācās startēt krietni vēlāk. Pēc pirmā brauciena līderis bija vācu pilots Amours, par 0,01 sekundi atpalika itālietis Baumgartners un sezonas līderis vācietis Ilmans trešais.

Otrajā braucienā Amours pirmo vietu nosargāja. Daudziem brauciena laiki bija labāki nekā sākumā, arī Cipulim. Kopumā labs brauciens, kaut atkal iznāca drifts, šoreiz jau beigās, pēc apļa. Citi konkurenti gan arī brauca pietiekami stabili un beigās Cipulim ar Mikni tā pati devītā pozīcija. Kalendas divnieks 12.vietā. Sandis Prūsis iznākumu visā šajā haotiskajā dienā ar daudzajiem kritieniem novērtēja kā normālu, Cipulim tā īsti labi neesot padevies arī aplis.

Pēc pirmajiem trim Eiropas kausu posmiem līderis ir vācu pilots Maksimilans Ilmans. Tūdaļ aiz viņa itālietis Baumgartners, trešais tagad Amours, ceturtais rumānis Mihai Tentea, piektais tagad Cipulis, un Kalenda ir 11.pozīcijā

Jau rīt Altenbergā notiks vēl viens Eiropas kausa posms divniekiem, savukārt piektdien un sestdien būs četrinieku sacensības. Līdz Jaunajam gadam Eiropā vēl būs arī trešais posms, kas Īglsas trasē Austrijā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.