Dukuriem izgāšanās pasaules čempionāta pirmajā dienā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Seškārtējais pasaules čempions skeletonā Martins Dukurs pēc pirmās pasaules čempionāta dienas Altenbergā atrodas vien 14. vietā, bet viņa brālis Tomass Dukurs pēc diviem braucieniem ieņem astoto pozīciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomass Dukurs pirmajā braucienā uzrādīja piekto labāko rezultātu, trasi izbraucot diezgan precīzi. Savukārt otrajā braucienā vairāki viņa konkurenti laiku uzlaboja, kamēr Tomass bija viens no dažiem sportistiem, kurš trasi izbrauca neveiksmīgāk.

Dukuru apdzina Krievijas sportists Jevgeņijs Rukosujevs, kurš pakāpās līdz ceturtajai vietai, kā arī brits Mats Vestons un Ņikita Tregubovs, kuri šobrīd seko piektajā pozīcijām esošajam Aleksandram Gasneram.

Martins Dukurs pēc neveiksmīga pirmā brauciena bija vien 11. vietā, bet otrais brauciens viņam bija vēl vairāk kļūdu pilns, Martinam uzrādot vien 17. labāko laiku. Tas kopsummā seškārtējam pasaules čempionam deva vien 14. pozīciju.

Viens no skeletona izlases treneriem Mihails Arhipovs sarunā ar Latvijas Televīziju pēc otrā brauciena atzina, ka Martins divu nedēļu ilgajos treniņos arī braucis ļoti nestabili, tomēr ceturtdiena bijusi kā viela pārdomām pirms olimpiskās sezonas.

Labāko trijnieku pēc pirmās dienas aizpilda Aleksandrs Tretjakovs, Fēlikss Keizingers un Kristofers Grothers. Abi mājinieki no Krievijas sportista atpaliek pa attiecīgi +0,04 un +0,06 sekundēm.

Sacensības turpināsies un noslēgsies piektdien, skeletonistiem aizvadot trešo un ceturto braucienu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules čempionāts skeletonā Altenbergā, 1. un 2. brauciens
Rezultāti pēc pirmās sacensību dienas (ibsf.org):
Arhipovs stāsta, ka nezina, kāpēc Martins nespēj izbraukt ceturto, piekto virāžu: "Ja mēs zinātu, tad mēs nekļūdītos. Grūti pateikt, kāpēc tā notiek tieši mums. Varbūt kamanas mazliet cietas, citādāk stūrējas. Bet koncepciju saprotam, kas jāizdara tajā virāžā. Vajag pareizi, ātri iebraukt, bet tur ir viens moments. Vai nu trāpi vai netrāpi. Acīmredzot, Martins nav līdz galam par 100% pārliecināts, ka tieši tad jātrāpa.""Grūti kaut ko uzlabot. Jānobrauc divus labus braucienus, lai pašam būtu kaut kāds mazais mierinājums," par Martinu nosaka Arhipovs, kurš atzīst, ka šī ir viela pārdomām pirms olimpiskās sezonas.
Mihails Arhipovs sarunā ar LTV: "Tomass ceturtajā, piektajā virāžā kļūdījās un pazaudēja laiku. Par sešinieku viņš mierīgi varēja un var cīnīties, bet tā kļūda dārgi maksāja. Tomasam labi slīd, viņam jānobrauc labi un viss būs kārtībā.""Martins finišā pateica: "Nu, tā es braucu." Ko darīt... Tā šobrīd viņš brauc Altenbergā. Viņam nesanāk. Treniņbraucienos bija visādi, bet brīžiem bija arī krietni labāk par šodienas braucieniem."
Tretjakovs atkal kamanas iestumj 4,98 sekundēs (par 0,01 ātrāk nekā Keizingers). Trases vidusdaļā Krievijas sportistam daudz kļūdu dēļ izslīd pārsvars, bet izcilais ātrums ļauj atgūt vadību, pēc pirmās dienas atrodoties vadībā ar -0,04 sekunžu pārsvaru.
Fēlikss Keizingers, kā jau sagaidāms, ievērojami apsteidz Grotheru startā, bet trasi izbrauc neprecīzāk. Keizingers nobrauc pa 0,07 sekundēm lēnāk, bet pirms otrās dienas saglabā -0,02 sekunžu vadību pār Grotheru. Vēl jābrauc Tretjakovam.
Kristofers Grothers aizvada pārliecinoši labāko otro braucienu (56,62 sekundes)! Viņam arī pelnīta pirmā vieta ar -0,43 sekunžu pārsvaru pār Rukosujevu. Kaizingeram jālūko noturēt pārsvars pār tautieti.
Arī Aleksandrs Gasners nespēj nobraukt ātrāk par Rukosujevu un Tregubovu. Vācietis no līdera atpaliek pa +0,17 sekundēm!
Tomasam starts tāds pats kā pirmajā braucienā (5,12 sekundes). Virāžas viņš izbrauc atkal labāk nekā brālis, bet pāris kļūdiņas tomēr veic. Rukosujevs jau diezgan ātri tiek palaists garām. Vēl pāris ļoti neprecīzas izejas piespiež palaist garām arī Vestonu un Tregobovu. Sestais labākais brauciens laikā, pagaidām ceturtā vieta, bet cerēt šobrīd var tikai uz astoto pozīciju.
Mats Vestons neaizvada tik "tīru" braucienu kā Krievijas sportisti, bet tomēr spēj noturēt vadību pār Tregubovu, Rukosujevam piekāpjoties pa +0,34 sekundēm. Tomasam Dukuram vajadzētu vismaz finišēt otrajam. Viņš trasē dodas nākamais.
Jevgeņijs Rukosujevs gan veic izcilu startu (4,97 sekundes, otrs labākais aiz Juna), gan nobrauc vēl labāk nekā tautietis Tregubovs. Krievijas sportistam -0,42 sekunžu vadība.
Gandrīz visi braucēji turpina uzlabot laiku. Ņikita Tregubovs šoreiz arī nobrauc ātrāk par 57 sekundēm, trasi finišējot pēc 56,97 sekundēm. Tagad sekos trio Rukosujevs, Vestons un Tomass Dukurs, kurus visus var apdraudēt veiksmīgais Tregubova sniegums.
Samuelam Maijeram nepadodas starts, kas ietekmē arī sniegumu trasē. Austrijas sportists nobrauc vien 57,57 sekundēs, ieņem trešo pozīciju, bet tāpat Dukuram ir priekšā pa -0,31 sekundēm. Šobrīd izskatās, ka desmitnieks Martinam nemaz nebūs tik tuvu.
Amedeo Banis pieļauj šādas tādas kļūdas, bet tāpat nobrauc veiksmīgāk par Dukuru, ieņemot trešo pozīciju. Krietni sliktāk otro braucienu veicis vien Dukurs, Heraškevičs un Linčs.
Martins Dukurs pa 0,02 sekundēm uzlabo startu, bet neprecīzi izbrauc trases augšdaļu. Kļūdu dēļ vidusdaļā pārsvars vien krīt, bet lejasdaļā ūdeni vairs sportists nespēj sasmelt. Dukurs piekāpjas Itālijas pārstāvim pa +0,37 sekundēm un finišē vien ceturtais. Martins, iespējams, pirmo dienu var noslēgt 14. vietā.
Ostins Florians vien pa +0,02 sekundēm piekāpjas Gaspari. Viņi abi apdraud Martinu Dukuru, kurš trasē dodas nākamais.
Vladislavs Heraškevičs aizvada vien sesto labāko braucienu pagaidām, finišējot ceturtajā pozīcijā, bet viņu pa vietu zemāk atbīda Matia Gaspari, kurš ar negaidīti labu rezultātu (57,24 sekundes) ieņem pirmo vietu. Šis laiks ir labāks pat nekā Martinam pirmajā braucienā!
Kanādietis Marks Linčs aizvada pagalam neveiksmīgu braucienu, trasi veicot gandrīz par divām sekundēm lēnāk. Sportists, kurš bija dalītā 15. vietā, palaiž garām visus sekotājus. Auers uzrāda labāko otrā brauciena laiku pagaidām, saglabājot pārsvaru pār iedzinējiem. 
Junu garām nepalaiž šveicietis Ronalds Audersets. Pagaidām visi sportisti nobraukuši labāk nekā pirmajā reizē.
Sunbins Juns atkal kļūdās praktiski tajā pašā vietā. Korejietis (pirmajā braucienā 18.v.) gan ievērojami uzlabo savu laiku un saglabā pārsvaru pār Vaietu un Tompsonu.
Sākušies otrie braucieni! Trasē dodas brits Markuss Vaiets, kuram arī fiasko pirmajā braucienā (18. vieta). Vaiets mazliet uzlabo savu laiku (pa -0,15 sekundēm), bet tas tāpat viņam neļauj cerēt uz augstiem sasniegumiem. Pārsvaru pār tautieti saglabā Kregs Tompsons, kurš pirmajā braucienā bija 19. vietā.
Otrajā braucienā desmitais brauks Martins Dukurs, bet 16. trasē dosies Tomass. Uzreiz pēc vecākā no brāļiem startēs trīs vācieši pēc kārtas un līderis Tretjakovs.
Otrā brauciena sākums pulksten 16:00.
Pirmā brauciena rezultāti: 
Pirmo braucienu noslēdza sportists no Ganas Frimpongs, kurš bija pārliecinoši lēnākais, braucienā zaudējot 4,17 sekundes.
No tiem, kuri trasē dodas pēdējie, izceļams austrālietis Taimings, kurš ierindojās 21. vietā (+1,97). Viņš apsteidza korejieti Kimu un krievu Romanovu.
Kanādietis Linčs uzrādīja 15. ātrāko rezultātu, bet turpinājumā ritēja cīņa par vietu labāko divdesmitniekā.
Latvijas izlases treneris Mihails Arhipovs intervijā LTV7 uzsvēra, ka Martinam “neaizgāja” brauciens. “Lielākā kļūda bija aplī, kur viss tika nogalināts,” teica Arhipovs. Tomasam savukārt apli veikt izdevās veiksmīgāk, tāpēc rezultāts arī ir daudz labābs.
Martins Dukurs izstumts no labāko desmitnieka. Viņu apsteidza arī itālis Banjiss, kurš latvieti apsteidza par 0,01 sekundi. 
Trešais krievu sportists Rukosujevs startēja 4,99 sekundes un ilgu laiku cīnījās par vietu labāko trijniekā. Pēc apļa virāžas viņš tomēr kļūdījās, taču spēja finišēt septītajā vietā (+0,46). Viņš tikai 0,01 sekundi zaudē Tomasam Dukuram, bet Martinu Dukuru nobīdīja uz 10. vietu.
Trešais Dienvidkorejas skeletonists Jungs startā uzrādīja 5,01 sekunžu ātru ieskrējienu. Trases svarīgākajās virāžās viņš kļūdījās un labāko divdesmitniekā netika (+2,17).
Arī otram Dienvidkorejas sportistam Kimam brauciens neizdevās, un viņam būs jācīnās par vietu TOP 20. Viņam 18. vieta un 2,06 sekunžu deficīts pret Tretjakovu.
Amerikānis Florians startēja 4,99 sekundēs, un līdz trases beigu daļai viņš cīnījās par vietu labāko pieciniekā, tomēr tad viņš pieļāva vienu kļūdu pēc otras, kas viņu atmeta uz desmito vietu (+0,90), tieši aiz Martina Dukura.
Olimpiskais čempions Sunbins Juns uzrādīja labāko starta laiku – 4,91 sekunde. Taču trases augšdaļā viņš pieļāva rupju kļūdu, kas maksāja ļoti dārgi. Viņa deficīts strauji pieauga un finišā tikai 14. vieta (+1,36). Pirms viņa brauca Šveices pārstāvis Audersets, kurš ierindojās 13. vietā (+1,15).
Izskatījās, ka trase ar katru brīdi kļuva ātrāka. Itālietis Gaspari to izmantoja un tikai 0,11 sekundes piekāpās Martinam Dukuram, iekārtojoties desmitajā vietā.
Austrietis Samuels Maiers nobīdīja Martinu Dukuru uz devīto vietu. Lai arī starts viņam bija tikai 5,20 sekundes, kamanas viņam slīdēja ļoti labi un pats demonstrēja labu sniegumu. Vienīgās kļūdas pieļāva pašās beigās. Līderim Maiers piekāpās 0,67 sekundes.
Ukrainas pārstāvis Heraskevičs startēja tikai 5,25 sekundēs, bet trasē viņš kamanas vadīja ļoti pārliecinoši. Ar lēnu startu un labu braucienu viņš finišēja desmitajā vietā sekundi aiz līdera.
Vēl viens brits Tompsons startēja 4,95 sekundēs un līdz trases vidum viņš cīnījās par augstu pozīciju, tomēr trases otrajā pusē viņš divreiz rupju kļūdījās un nebija tālu no kritiena. Viņš finišā iebrauca 10. vietā (+1,40).
Ļoti iespējams, ka austrieti Aueru šajās braucienā iegāza starta ieskrējiens (5,24), jo viņš aizvadīja diezgan solīdu braucienu, pieļaujot vien divas sānslīdes. Finišā viņš ieņēma pozīciju aiz Martina Dukura un līderim zaudē 1,04 sekundes.
Lielbritānijas skeletonists Vestons bija trešais sportists, kurš startā ieskrējās 5,00 sekundēs. Turpinājumā viņš droši vadīja kamanas, rupjas kļūdas nepieļāva un atkārtoja Tomasa Dukura rezultātu, ar viņu dalot piekto pozīciju.
Zem neitrāla karoga startējošais Romanovs startā uzrādīja 5,01 sekundē. Viņš trasē brauca ļoti kļūdaini, finišējot par 2,12 sekundēm lēnā nekā tautietis Tretjakovs. Viņš tikai par 0,01 sekundi apsteidza Kremptonu.
Brits Vaiats atkārtoja Martina Dukura starta ieskrējiena laiku, taču viņš trases augšdaļā pieļāva diezgan rupjas kļūdas. Beigu daļā to atgūt nebija iespējams, un deficīts pieauga līdz 1,45 sekundēm, kas šobrīd dod astoto vietu.
Tomass Dukurs ieskrējās 5,12 sekundēs, bet turpinājumā virāžas viņš veica ļoti precīzi. Pašas trases beigas vizuāli šķita saraustītas, tomēr viņš spēja ielauzties labāko pieciniekā, Tretjakovam piekāpjoties 0,45 sekundes. Martins šobrīd atbīdīts uz septīto vietu.
Vēl viens sportists no Krievijas Tregubovs pēc 5,02 sekunžu starta ieskrējiena aizvadīja stabilu braucienu, kurā viņa deficīts pieauga pakāpeniski. Finišā Tregubovs iebrauca tieši priekšā Martinam Dukuram (+0,66).
Vācietis Keizingers uzrādīja līdz šim labāko starta ieskrējiena laiku – 4,95 sekundes. Viņš aizvadīja labu braucienu, lai arī bija viegli atsitieni pret apmali. Finišā viņš iebrauca 0,07 sekundes aiz Tretjakova. Martins Dukurs nobīdīts uz piekto vietu.
Martins Dukurs startēja apaļās piecās sekundēs. Trases augšdaļā cīņa bija līdzīga, bet tad trases otrajā pusē deficīts strauji pieauga, tad vēl bija rupja kļūda un finišā rezultāts ļoti vājš, ņemot vērā, ka viņš bija viens no zelta medaļu pretendentiem. Martins Dukurs uzrādīja par 0,85 sekundēm lēnāku rezultātu nekā Tretjakovs.
Aleksandrs Tretjakovs šajās sacensībās nedrīkst pārstāvēt Krieviju, un viņš startēja zem neitrāla karoga. Tretjakovs startā uzrādīja 4,98 sekunžu ātru ieskrējienu, bet trasē viņa trajektorijas virāžās nebija tik perfektas kā abiem vāciešiem. Tomēr neraugoties uz to viņš pēdējā kontrolpunktā strauji pieaudzēja pārsvaru un finišēja par 0,16 sekundēm ātrāk – 56,58 sekundes.
Pagājušā gada pasaules čempions Grothers trasē devās 5,07 sekundēs, un līdz trases vidum viņš pieaudzēja pārsvaru līdz 0,23 sekundēm. Tad bija atsitiens pret apmali, tomēr ātrumu tas neietekmēja. Viņš finišēja 56,74 sekundēs, kas bija par 0,21 sekundi ātrāk.
Viens no pasaules čempionāta medaļu pretendentiem Aleksandrs Gasners startā ieskrējās 5,09 sekundēs, bet brauciena turpinājumā viņš demonstrēja ļoti augstvērtīgu sniegumu. Beigu daļā bija divas sīkas kļūdas, bet finišā viņš iebrauca 56,95 sekundēm, kas ir par 1,76 sekundēm ātrāk nekā Kremptons.
Pasaules kausa apritē nezināmais šveicietis Zībers savu pirmo braucienu iesāka 5,36 sekundēs. Rupju kļūdu viņam nebija un trases beigu daļā Zībers strauji tuvojās Kremptonam, tomēr finišā viņš iebrauca par 0,07 sekundēm lēnāk.
Amerikas Samoa pārstāvis Kremtons startēja 5,14 sekundēs, un viņa brauciena kvalitāte bija labāka. Trases beigu daļā viņa pārsvars dila, taču Kremptons spēja finišēt par 0,19 sekundēm ātrāk.
Pirmais trasē devās Makkrerijs no ASV, kurš startēja 5,56 sekundēs. Trases augšdaļā viņš bija tuvu kritienam, vēlāk nopietnas kļūdas nebija. Viņš sacensības atklāja ar rezultātu 58,90 sekundes.
Sacensības sākušās! 
Latvijas vienīgajai skeletonistei sieviešu konkurencē Endijai Tēraudai pasaules čempionāts iesācies ne pārāk veiksmīgi, viņa šobrīd atrodas ārpus TOP 20.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/skeletoniste-terauda-pec-pirmas-dienas-pasaules-cempionata-apsteidz-tikai-tris-sportistes.d?id=52924739
Arī pēdējā Pasaules kausa posma izlaišana netraucēja Martinam Dukuram kārtējo reizi triumfēt kopvērtējumā. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-oficiali-izcina-10-pasaules-kausu-karjera-jaunajiem-latviesiem-pedejas-vietas-insbruka.d?id=52886443
Latvijas skeletonisti Altenbergas trasē trenējušies ilgāku laiku, lai sagatavotos sezonas svarīgākajām sacensībām.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/dukuri-izlaidis-pasaules-kausa-pedejo-posmu-un-dosies-gatavoties-uz-pasaules-cempionata-trasi.d?id=52870657
Pasaules čempionāts Altenbergas trasē turpinās ar sacensībās skeletonā vīriešiem, kur Latviju pārstāv brāļi Martins un Tomass Dukuri. Pasaules čempionātos Martins Dukurs izcīnījis sešas zelta un vienu sudraba medaļu, bet Tomass vienreiz ticis pie bronzas medaļas. Martins Dukurs trasē dosies ar septīto numuru, bet Tomass Dukurs - ar desmito. Čempionātam pietiekušies 33 sportisti.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form