Dukuriem neveiksmīgas sacensībās Īglsas trasē, trīs sportisti dala pirmo vietu
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien Pasaules kausa otrajā posmā Īgslas trasē Austrijā palika aiz labāko desmitnieka, bet pārsteigumiem bagātās sacensībās trīs sportisti dalīja pirmo vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs abos braucienos uzrādīja 11. ātrāko rezultātu, un šo vietu ieņēma arī divu braucienu summā. Lai arī viņš brauca ar nelielām kļūdām, tomēr izšķirošais faktors šajās sacensībās izrādījās tas, ka kamanas latvietim neslīdēja tik labi, kā konkurentiem.

Tomass Dukurs vizuāli brauca tīrāk nekā viņa brālis, tomēr labu rezultātu tas nepalīdzēja sasniegt. Pirmajā braucienā viņam 18. rezultāts, bet otrajā braucienā 17., kas summā deva 18. vietu.

Par sacensību uzvarētājiem šoreiz kļuva trīs skeletonisti – brits Mets Vestons, ķīnietis Gens Veņcjans un vācietis Kristofers Grothers, kuri summā uzrādīja vienādu rezultātu – minūte un 46,04 sekundes. Martins Dukurs viņiem zaudēja 0,58 sekundes, bet Tomass Dukurs – 0,98 sekundes.

Pirmā posma uzvarētājs Aleksandrs Tretjakovs ierindojās devītajā vietā (+0,47).
Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kura var lasīt notikumu gaitu.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā: otrais posms Īglsas trasē
Martinam Dukuram šajās sacensībās 11. vieta, bet Tomasam Dukuram - 18. vieta. 
Pirmā brauciena līderis brits Mets Vestons, dodies pēc zelta medaļas, startēja 4,84 sekundēs. Viņamo no līderiem bija vājākais brauciens, bet rezultāts summā tieši tāds pats kā Genam un Grotheram.Tādējādi šajās sacensībās trīs sportisti dala pirmo vietu. Diezgan unikāli.
Ķīnas skeletonists Gens Veņcjans atkārtoja Grothera starta laiku un finišā atkārtoja Grothera rezultātu summā. Braucienā viņš bija lēnāks, taču tik un tā spēja sev nodrošināt sudraba godalgu. 
Vācietis Kristofers Grothers startēja 4,94 sekundēs, un viņam ar lielisku braucienu izdevās atspēlēt laika deficītu uz starta rēķinu. Kamanas vācietim slīdēja ļoti labi, kas ļāva par 0,14 sekundēm apsteigt Junu – 1:46,04.
Vācietis Aksels Jungs piekāpās korejietim Junam, summā uzrādot par 0,05 sekundēm lēnāku rezultātu. Brīdi vēlāk arī Ņikita Tregubovs neaizvadīja labāko braucienu, un viņš zaudēja gan Junam, gan Jungam (+0,14).
Latvijas izlases treneris Mihails Arhipovs intervijā LTV 7 vērtēja Latvijas sportistu sniegumu: "Nobrauca labi, bet mums nav to ātrumu. Neslīd kamanas. Šiem laika apstākļiem šādas kamanas nav piemērotas.”
Kas par startu korejietim Seungi Junam, kurš trasē devās 4,81 sekundē. Turklāt viņam izdevās ne tikai lielisks starts, bet arī teicams brauciens, kur viņš uzrādīja rezultātu, kas bija ātrāks par 53 sekundēm – 52,94. Summā ar laiku 1:46,18 minūtes viņam šobrīd līderpozīcija.
Krievijas skeletonists Vladislavs Semjonovs trases otrajā pusē atspēlēja deficītu, ko iekrāja pēc starta, un viņš finišā iebrauca ar rezultātu 1:46,39 minūtes, kas ir par 0,1 sekundi ātrāk nekā Jaņam.
Čeņs Venhao šoreiz netika galā ar savām kamanām, un sīkas kļūdas sakrājās viena pēc otras. Viņš noslīdēja četras vietas zemāk, paliekot aiz Martina Dukura, bet līderim summā piekāpās 0,15 sekundes.
Lielbritānijas skeletonists Markuss Vaiats aizvadīja stabilu braucienu, un viņš spēja noturēties priekšā Martinam Dukuram. Taču viņš piekāpās līderim Jaņam un Tretjakovam, ieņemot trešo vietu (+0,06).
Ķīnietis Jaņs Venans otrajā braucienā apliecina, ka pirmā brauciena rezultāts nebija pārsteigums. Viņš noturējās priekšā titulētajiem Dukuram un Tretjakovam, summā uzrādot rezultātu 1:46,49.
Martins Dukurs startēja 4,90 sekundēs. Trases augšdaļā viņš pazaudēja pusi no sava pirmā braucienā iegūtā pārsvara, un turpinājumā neizdevās situāciju uzlabot. Viņam braucienā laiks bija 53,24 sekundes, kas bija par 0,19 sekundēm lēnāk nekā Tretjakovam. Summā latvietis savam principiālajam pretiniekam piekāpās 0,11 sekundes.
Sezonas pirmā posma uzvarētājs Aleksandrs Tretjakovs startēja 4,87 sekundēs. Krievs aizvadīja par 0,41 sekundi ātrāku braucienu, neraugoties uz ne pārāk “tīro” sniegumu . Viņam kamanas slīdēja labi, kas ļāva summā uzrādīt rezultātu 1:46,51.
Itālietis Matia Gaspari nespēja aiz sevis noturēt olimpisko čempionu. Pēc 5,01 starta ieskrējiena viņam bija diezgan labs brauciens, taču itālietis piekāpās abiem korejiešiem, ierindojoties trešajā vietā (+0,14).
Korejietis Sunbins Juns ievērojami uzlaboja savu rezultātu. Ja pirmajā braucienā viņa rezultāts bija 53,52, tad otrajā braucienā viņš finišēja 53,18 sekundēs. Juns brauca precīzi un summā sasniedza 1:46,70 minūtes.
Austrietim Samuelam Maieram atkal starta ieskrējiens bija ļoti lēns – 5,16 sekundes. Tas viņam gan nepatraucēja apsteigt Tompsonu un Tomasu Dukuru, savukārt līderim Kimam viņš piekāpās par 0,14 sekundēm.
Korejietis Džisu Kims atkal startā bija fantastisks – 4,86 sekundes, kas ir labākais rezultāts šajās sacensībās. Viņam šoreiz arī izdevās labāks brauciens (53,25), kas ļāva pārņemt vadību summā – 1:46,82.
Amerikānis Ostins Florians līdz šim otrajā braucienā bija lēnākais gan braucienā, gan summā (+0,38). Viņam arī vissliktākais ātrums no līdz šim finišējušajiem braucējiem.
Itālis Amadeo Banjiss bija par 0,07 sekundēm ātrāks startā nekā Tomass Dukurs, tomēr viņa brauciens bija kļūdains. Spēcīgs atsitiens pret apmali pamatīgi sabojāja viņa ātrumu (+0,21).
Tomass Dukurs startēja apaļās piecās sekundēs, kas ir labāk nekā pirmajā braucienā. Tomēr braucienā viņš neatguva deficītu pret Tompsonu, un finišā viņa rezultāts summā bija tikai par 0,01 sekundi lēnāks nekā Tompsonam.
Kreigs Tompsons atklāja arī otro braucienu, un viņš ievērojami uzlaboja savu starta laiku – 4,87 sekundes. Tāds bija labākais laiks arī pirmajā braucienā. Tompsonam otrajā braucienā rezultāts bija 53,34 sekundes, kas ir labāk nekā pirmajā (53,97), bet summā viņa rezultāts ir 1:47,01 minūtes.
Aiziet! Sākas 2. brauciens! 
https://twitter.com/_LBSF/status/1464175258232053761
Otrā brauciena starts pulksten 12.45
Pārsteigumiem pilnais pirmais brauciens noslēdzies. Martins Dukurs ierindojas 11. vietā (+0,29), bet Tomass Dukurs palika 18. vietā (+0,55).
Tomass Dukurs šobrīd noslīdējis jau līdz 18. vietai. Trasē vēl jādodas pieciem skeletonistiem.
Latvijas izlases treneris Mihails Arhipovs intervijā LTV 7: “Martinam nebija labs brauciens, un viņš var pielikt braukšanā. Tomasam kaut kas neslīdēja.” Viņš arī piebilda, ka šobrīd grūti saprast, ko Ķīnas komanda atradusi savā tehnikā, ka izdevies tik labs rezultāts. Savukārt Lielbritānijas izlase uz šo nedēļu esot ļoti mobilizējusies.
Labāko starta laiku atkārtoja Venhao Čeņs no Ķīnas, un viņš ar savu braucienu Martinu Dukuru izsita no TOP 10. Lai arī viņa brauciens nebija “tīrs”, tomēr kamanas viņam slīdēja teicami. Finišā astotā vieta (+0,18).
Itālis Matia Gaspari ierindojās 12. vietā (+0,40), kas Tomasu Dukuru atmet uz 16. pozīciju. Ja šādi pārsteigumi turpināsies, tad viņš vēl varētu netikt pie otrā brauciena.
Martinu Dukuru apsteidz arī otrs ķīnietis Vengans Jaņs, kuram pēc 4,94 sekunžu starta laika izdevās kamanas novadīt līdz trases lejasdaļai devītajā vietā (+0,24). Martins Dukurs ieņem desmito vietu (+0,29).
Tomasam Dukuram startā rezultāts bija 5,05 sekundes, kas bija tikai 16. rezultāts līdz šim. Lai arī brauciens vizuāli bija diezgan precīzs, tomēr ar to bija daudz par maz. Viņam tikai dalīta 14. vieta ar itāli Amadeo Banjisu (+0,55).
Kas šodien notiek Insbrukā? Brits Mets Vestons uzrādīja labu rezultātu startā (4,89). Viņam arī braucienā bija redzamas kļūdas, taču tas netraucēja pārņemt vadību, pateicoties labam ātrumam trases beigu daļā. Viņš Genu apsteidz par 0,01 sekundi. Līdera rezultāts ir 53,09 sekundes.
Par sensāciju parūpējas Ķīnas skeletonists Gens Veņcjans – viņš pēc 5,04 sekunžu starta aizvadīja ne pārāk “tīru” braucienu, taču kamanas slīdēja neticami veiksmīgi. Viņam finišā rezultāts 53,10 sekundes, kas ļauj ieņemt pirmo vietu! Martins Dukurs tikai septītajā vietā (+0,28)
Martinam Dukuram garām tika arī krievs Vladislavs Semjonos, kurš uzrādīja 0,12 sekundēm labāku rezultātu nekā latvietis, ieņemot piekto vietu. Līdz līderim Grotheram viņam pietrūkst 0,10 sekundes.
Un sacensībās jauns līderis! Kristoferam Grotheram pēc 5,00 sekunžu starta izdevās lielisks brauciens, bet kamanas lejā pa trasi slīdēja teicami. Viņam rezultāts 53,16 sekundes. Martins Dukurs jau piektajā vietā (+0,22).
Trasē nākamie devās divi Dienvidkorejas skeletonisti, kuri demonstrēja fenomenālu sniegumu startā. Džisu Kims uzrādīja labāko starta laiku, ieskrienoties 4,88 sekundēs. Tas viņam neļāva iesaistīties cīņā par TOP 3, finišējot sestajā vietā (+0,37). Viņš 0,05 sekundes zaudēja Junam.Savukārt trešais Dienvidkorejas sportists Seungi Juņs startēja vēl iespaidīgāk – 4,87. Turklāt viņam izdevās arī labs brauciens. Trases otrajā pusē viņš nenosargāja 0,16 sekunžu pārsvaru, taču viņš tikai 0,04 sekundes zaudēja Tregubovam, ieņemot trešo vietu. Martins Dukurs ar 0,18 sekunžu deficītu ierindojas ceturtajā vietā.
Ņikita Tregubovs startēja nedaudz lēnāk par Dukuru (4,91), taču viņa brauciens bija ļoti kvalitatīvs. Finišā viņam rezultāts 53,20 sekundes, kas par 0,02 sekundēm ļauj apsteigt Jungu.
Martins Dukurs uzrādīja līdz šim labāko starta laiku – 4,91 sekundes. Trases augšdaļā viņam bija 0,17 sekunžu pārsvars, tad viņam viens atsitiens pret apmali maksāja diezgan daudz laika. Trases beigu daļā viņš sāka zaudēt Jungam, līdz finišā deficīts bija 0,16 sekundes – 53, 28 sekundes.
Lai arī Akselam Jungam bija par 0,05 sekundēm lēnāks starts, viņš teicami veica trases augšdaļu, kas deva līderpozīciju. Turpinājumā viņa kamanas slīdēja ļoti labi, kas ļāva uzrādīt rezultātu 53,22 sekundes, iegūstot līderpozīciju.
Korejietis Sunbins Juns startēja 4,95 sekundēs, un viņš trases augšdaļā bija nelielā vadībā. Beigu daļā viņa ātrums bija nedaudz zemāks, un finišā viņam bija par 0,06 sekundēm lēnāks rezultāts nekā Tretjakovam.
Vācietis Aleksandrs Gasners startā apsteidza tikai Enaši (5,11). Deficītu Tretjakovam un Tompsonam viņš neatspēlēja, lai arī braucienā ātrums viņam bija labākais, kā arī kļūdu īsti nebija. 
Pirms nākamā brauciena darbinieki izslaucīja trasi no sniega. Sezonas pirmā posma uzvarētājs Aleksandrs Tretjakovs startēja 4,94 sekundēs, atkārtojot Tompsona laiku. Trasē viņš bija ātrāks nekā brits, finišējot 53,46 sekundēs. 
Rumānis Mihails Enaše bija ievērojami lēnāks gan startā (5,15), gan finišā (+0,86). Viņš nespēja izvairīties no sānslīdēm un trajektorijas kļūdām. Kā trešais trasē devās šveicietis Ronalds Audersets, kurš bija par 0,15 sekundēm lēnāks nekā Tompsons.
Brits Kreigs Tompsons atklāja šīs sacensības, un viņš trasē devās ar 4,94 sekunžu ieskrējiena laiku. Insbrukā šodien snieg sniegs, tāpēc rezultāti būs lēnāki. Tompsons finišēja pēc 53,67 sekundēm. 
Martins Dukurs šajās sacensībās trasē dosies ar astoto starta numuru, bet Tomass Dukurs – ar 19. Sacensībās piedalīsies 28 skeletonisti.
Aizvadītajā nedēļā Martins Dukurs piekāpās savas principiālajam pretiniekam Aleksandram Tretjakovam, bet Tomass Dukurs aizvadīja ļoti neveiksmīgas sacensības. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-olimpisko-sezonu-sak-ar-otro-vietu-insbruka.d?id=53790557
Īglsas trase Austrijas pilsētā Insbrukā gatava uzņemt vēl vienu Pasaules kausa izcīņas posmu. Martins Dukurs lūkos atkal uzvarēt šajā trasē, kur viņš pēdējos gados pārliecinoši dominējis. 

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form