Ķibermaņa četriniekam trešais sudrabs pēc kārtas, Bērziņam sezonas rekords
Foto: Viesturs Lācis, www.bobslejs.lv

Bobsleja Pasaules kausa dalībnieki svētdien, 20. janvārī, Īglsas trasē Austrijā aizvadīja četrinieku ekipāžu sacensības, un trešo posmu pēc kārtas sudraba medaļu izcīnīja Oskars Ķibermanis, bet jaunais pilots Ralfs Bērziņš ierindojās astotajā vietā, kas viņam ir sezonas labākais rezultāts četriniekos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī pēc pirmā brauciena Ķibermanis zaudēja tikai kopvērtējuma līderim, vācietim Frančesko Frīdriham, un pēc otrā brauciena šo sudraba pozīciju saglabāja.

Arī Ralfs Bērziņš noturēja astoto vietu, ko ieguva pēc pirmā brauciena, un tas jaunajam Latvijas pilotam viņa debijas sezonā Pasaules kausā ir labākais rezultāts četrinieku sacensībās. Līdz šim Ralfam bija divas 11. vietas un viena 13. pozīcija. Divnieku sacensībās Bērziņam labākais rezultāts Pasaules kausa posmā līdz šim ir septītā vieta Siguldā.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Pasaules kausa posms bobslejā: četrinieku sacensības Īglsā
Pasaules kausa sestā posma sacensības jau pēc nedēļas Sanktmoricas trasē Šveicē, bet tur Latvijas krāsas aizstāvēs tikai Oskars Ķibermanis, jo Ralfs Bērziņš atgriežas Latvijā, kur Siguldas trasē notiks Eiropas U23 junioru čempionāts. Nākamajās brīvdienās — visi atkal uz Siguldu!
Piektā Pasaules kausa posma rezultāti bobsleja četriniekiem:
Frančesko Frīdrihs atkārto Ķibermaņa startu - 4,98 sekundes, trasē kļūdas nepieļauj, stabils un ātrs brauciens. Braucienā pārspēj Ķibermani par 0,06 sekundēm, summā — par 0,19 sekundēm.
Oskars Ķibermanis uzskrien identisku startu - 4,98 sekundes. Labs brauciens un vismaz otrā vieta. Vienu sekundes simtdaļu braucienā Ķibermanis Lohneram zaudē, taču summā mūsējo pārsvars ir 0,25 sekundes.
Vācietis Johanness Lohners jau startā par 0,03 sekundēm palielina pārsvaru pār Andrianovu, trasē to pieaudzē līdz pilnai desmitdaļai un divu braucienu summā apsteidz krievus par 0,14 sekundēm. Turklāt Lohners par vienu sekundes simtdaļu pat uzlabo savu pirmā brauciena rezultātu!
Vienam no stūmējiem startā saplīst rokturis, kas ietekmē Džastina Kripsa rezultātu. Tikai trešais laiks finišā un tāda pat pozīcija divu braucienu summā uz šo brīdi. Līdz ar to Kripss noslīd no ceturtās uz sesto pozīciju.
Arī Maksims Andrianovs aizvada stabilu braucienu, uzrāda labāko rezultātu — 50,90 sekundes, un saglabā savu piekto vietu.
Labs brauciens sanāk Dominikam Dvoržākam, kurš pēc pirmā brauciena iegūto 0,06 sekunžu pārsvaru palielina līdz pat 0,27 sekundēm pēc otrā brauciena, lai arī paši sev zaudē piecas sekundes simtdaļas.
Niko Valters joprojām sēž kamanās jau startā, līdz ar to tikai 10. starta laiks, bet trasi vācu trešā ekipāža veic labi un summā par 0,03 sekundēm apsteidz Bērziņu un Treihlu.
Otrajā braucienā Ralfs Bērziņš uzlabo savu startu — 5,05 sekundes, kas ir par trim sekundes simtdaļām ātrāks. Trases augšdaļu Bērziņš veic tīrāk nekā vidus daļu, tur pazūd iekrātais pārsvars, tomēr nezaudē Treihlam tik daudz, un finišā Bērziņam ar austrieti dalīta pirmā vieta, kas nozīmē vismaz astoto vietu posmā.
Arī Markuss Treihls uzlabo savu startu, trases vidū zaudē Bredihinam, bet beigas ir labākas un austrieši atgūst pārsvaru. Bredihinu Treihls apsteidz par 0,04 sekundēm. 
Un nu sacensības sāk labāko desmitnieks.Rūdijs Rinaldi, kurš vēl pieskaitāms junioriem, ātri vien pazaudē iekrāto 0,06 sekunžu pārsvaru, kas viņam bija pār Bredihinu, un ielaiž krievu ekipāžu TOP 10.
Krievs Aleksandrs Bredihins par 0,01 sekundi uzlabo savu rezultātu un saglabā vismaz 11. pozīciju.
Rupjas kļūdas otrajā braucienā pieļauj Mihaels Fogts, pazaudē veselas sešas pozīcijas un un atkrīt uz 18. vietu.
Lai arī Junjons Vons ir otrais braucienā, Beskjū viņi zaudē tikai 0,01 sekundi un saglabā savu 13. pozīciju.
Tagad amerikānis Kodijs Beskjū ar labāko rezultātu braucienā (51,16 sek.) pārņem vadību.
Vēl viens vājš starts francūzim Romēnam Einriham, kurš pirmais neuzlabo savu rezultātu, salīdzinot ar pirmo braucienu, un atkrīt no 15. uz 19. vietu. Arī franču bobs izskrien no trases.
Beidzot kāds pārspēj Dmitriju Popovu braucienā — anglis Breds Hals uzrāda labāko startu un pirmo rezultātu — 51.18 sek. Finišā ekipāža nesastājas un kamanas aizslīd līdz pat gumijas celiņam, kur jau beidzas ledus.
Nīderlandes ekipāža un Ivo de Bruins braucienā zaudē Popovam un tagad dala ar jauno krievu ekipāžu pirmo vietu. 
Nikolasam Polonjato pēc pirmā brauciena bija identisks rezultāts ar Popovu, bet otrais kanādiešiem ir par 0,01 sekundi lēnāks, un tāda ir arī atstarpe starp ekipāžām divu braucienu summā.
Jaunais krievu pilots Dmitrijs Popovs ievērojami uzlabo savu rezultātu, pats sev atvinnējot 0,15 sekundes.
Arī otrais brauciens sākas ar Šveices ekipāžas, ko pilotē Pijs Mejerhans, startu. Vecmeistars drusciņ uzlabo savu startu, taču braucienā ir par 0,20 sekundēm lēnāks nekā pirmajā — 51,63 sekundes.
Pirmā brauciena rezultāti:
No pēdējiem trim startētājiem labāko rezultātu uzrāda amerikānis Kodijs Beskjū, kurš ierindojas 14. vietā, korejietis Jonjins Suks un polis Jakubs Stano noslēdz pirmo braucienu attiecīgi 22. un 23. vietā un var pievienoties skatītājiem.
Jaunais krievu braucējs Dmitrijs Popovs uzrāda identisku rezultātu ar Polonjato un abi dala 17. pozīciju.
Patīkami, ka gan lielākais ātrums pirmajā braucienā, gan labākais starts pieder Ķibermaņa ekipāžai, attiecīgi 126,3 km/h un 4,98 sekundes.
Ļoti vājš brauciens amerikānim Džastinam Olsenam, viņš zaudē pat Mejerhansam un ieņem pēdējo pozīciju.
Kanādietis Nikolass Polinjato riskē netikt pie otrā brauciena, viņš apsteidz tikai šveiciešu veterānu Mejerhansu.
https://twitter.com/90ft2home/status/1086981722711908352
Šā gada Eiropas čempionāta pārsteiguma autors divniekos, francūzis Romēns Einrihs Īglsā četriniekus nav tik veiksmīgs, tikai 14. rezultāts. Ralfs Bērziņš joprojām ir augstajā 8. vietā un no atlikušajām sešām ekipāžām maz ticams, ka kāds spēs viņu apsteigt.
Arī anglim Bredam Halam neizdodas ielauzties TOP 10, tikai 0,02 sekundes priekšā de Bruinam.
Holandietis Ivo de Bruins ar vāju braucienu paliek priekšpēdējā, 14. vietā. 
Monako ekipāža ar Rūdiju Ronaldi pilota pozīcijā uzrāda 10. rezultātu, 0,08 sekundes zaudējot Bērziņam, kurš joprojām paliek labāko desmitniekā, astotajā vietā.
Čehs Dominiks Dvoržāks uzrāda sesto rezultātu, apsteidzot Bērziņu par 0,07 sekundēm. Arī Sandis Prūsis slavē mūsu jauno pilotu, nosaucot viņu pat par šo sacensību pārsteigumu. Viss liecina, ka Bērziņš četriniekos Īglsā varētu sasniegt labāku rezultātu nekā divniekos, kuros sestdien palika 16. vietā.
Sandis Prūsis telefonsarunā ar LTV7 stāsta, ka Ķibermaņa stūmēji Jānis Strenga un Arvis Vilkaste šodien tikai pirmo dienu iznākuši no viesnīcas — mūsējos starp Pasaules kausa posmiem esot "nopļāvis" vīruss.
Aleksandrs Bredihins vairāk ir Bērziņa, ne līderu konkurents, daudz rupju kļūdu un finišā tikai devītais rezultāts. 
Ķibermaņa ekipāža ir pirmie, kuri startu izskrien ātrāk par piecām sekundēm — 4,98 sekundes. Brauciens ar dažām sīkām kļūdām, bet tās neko daudz neiespaido un finišā teicams rezultāts — 50,55 sekundes. Frīdriham Oskars zaudē tikai 0,13 sekundes, Lohners mūsējiem zaudē 0,26 sekundes. 
Krievijas ekipāža, ko pilotē Maksims Andrianovs uzrāda ceturto labāko rezultātu, no Frīdriha krievi atpaliek 0,43 sekundes, bet Bērziņš apsteigts par 0,11 sekundēm un nobīdīts uz sesto vietu.
Austrietis Markuss Treihls neizmanto mājas trases priekšrocības un uzrāda tikai sesto rezultātu, 0,05 sekundes aiz Bērziņa.
https://twitter.com/dirk_adam/status/1086974991671926784
Johaness Lohners startā 0,01 sekundi piekāpjas Frīdriham, trasē savāc vēl vairāk sīkas kļūdas un finišā zaudē līderim 0,39 sekundes. Tomēr tā ir otrā vieta, 0,03 sekundes priekšā Kripsam.
Niko Valters arī šajā posmā sāk, pats sēžot kamanās, tāpēc likumsakarīgi sliktāks starts — 5,20 sekundes, taču kamanas slīd labi un trešais rezultāts, gan tikai par 0,01 sekundi apsteidzot Bērziņu.
Korejietis Junjons Vons startā zaudē Bērziņam 0,05 sekundes, brauciens nav slikts, taču ātruma nav un finišā korejiešiem piektais rezultāts — 51,14 sekundes. Bērziņš joprojām trešais, bet tagad startēs spēcīgāko grupa, ieskaitot Ķībermani.
Kanādietis Džastins Kripss startā tikai par 0,01 sekundu ātrāks par Bērziņu, braucienā ir dažas acīmredzamas kļūdas. Frīdriham kanādieši zaudē pamatīgi, 0,42 sekundes, Bērziņam priekšā 0,12 sekundes.
Ar ceturto numuru startē kopvērtējuma līderis, Frančesko Frīdrihs. Prognozējami labāks starts - 5,00 sekundes, un finišā jauns trases rekords — 50,42 sekundes.
Ralfs Bērziņš sāk ar teicamu startu - 5,08 sekundes. Brauciens ir pieklājīgs, un uz šo brīdi labākais rezultāts — 50,96 sekundes. Fogts apsteigts par 0,17 sekundēm.
Otrs Šveices pilots, jaunais Mihaels Fogts prognozējami apiet savu komandas biedru, apsteidzot Meijerhansu par 0,30 sekundēm.
Sacensības iesāk šveiciešu veterāns Pijs Meijerhans. 5,32 sekundes startā, 51.43 sekundes finišā. Uz starta 23 ekipāžās, tā kā pavisam iespējams, ka 51 gadu vecais pilots netiks pie otrā brauciena.
Īglsas trases starta rekords pieder Oskaram Melbārdim (4,93 sek.), un tas spēkā jau sešus gadus, kopš 2015. gada. Savukārt trases rekords — 50,61 sek. — pieder Frančesko Frīdriham, un sasniegts 2016. gada 20. februārī.
Šodien četrinieku sacensībās trešais startēs Ralfs Bērziņš, Oskaram Ķibermanim 11. stara pozīcija.
Pēc četriem posmiem Pasaules kausa kopvērtējums četrinieku ekipāžām izskatās patīkami — Ķibermanim trešā vieta aiz diviem vāciešiem, Frančesko Frīdriha un Johannesa Lohnera. 
Pasaules kausa nedēļas nogale šodien Īglsas trasē turpinās ar četrinieku sacensībām. Jācer, ka Latvijai atkal izdosies sasniegt augstvērtīgus rezultātus, tāpat kā vakar, kad Oskars Ķibermanis izcīnīja trešo vietu.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanismiknis-izcina-bronzas-medalu-pk-posma-iglsas-trase.d?id=50755293

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form