Ķibermaņa četrinieks ar kļūdu ieskrējienā PČ sudraba pozīcijā pēc pirmās dienas
Foto: www.bobslejs.lv

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieks pasaules čempionātā pēc pirmajā dienā veiktajiem diviem braucieniem ieņem augsto otro vietu, lai gan otrajā braucienā Latvijas kvartetam bija problēmas iesēžoties kamanās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķibermaņa četrinieks pirmajā braucienā bija piektajā vietā, bet otrajā sasniedza labāko laiku, kas ļāva pakāpties uz otro vietu. Otrā brauciena ieskrējienā paslīdēja viens no Ķibermaņa komandas stūmējiem Lauris Kaufmanis, tomēr četrinieks spēja sasēsties kamanās un finišā uzrādīt ātrāko laiku.

Kā LTV tiešraidē informēja Latvijas komandas galvenais treneris Sandis Prūsis, Kaufmanis, iespējams guvis savainojumu, kas sarežģī abu Latvijas kvartetu komplektāciju pirms otrās sacensību dienas.

Līderis pēc pirmās dienas ir mājinieks Niko Valters ar saviem stūmējiem. Viņš pēc pirmā brauciena bija trešais, bet pēc otrā brauciena Ķibermani apsteidz tikai par 0,05 sekundēm. Vēl 0,01 sekundi lēnāks pirmajā dienā bija Johanesa Lohnera četrinieks, kas pēc pirmā brauciena dalīja pirmo vietu ar Frančesko Fridrihu. Fridrihs otrajā braucienā sasniedza vien sesto labāko laiku un pēc pirmās dienas dala ceturto vietu ar kanādieti Džastinu Kripsu (+0,09 sekundes).

Otrs Latvijas pilots Oskars Melbārdis kļūmi startā pieļāva jau pirmajā braucienā, tomēr - tāpat kā Ķibermaņa četrinieks - spēja sasēsties kamanās. Pirmajā braucienā Melbārža kvartets ieņēma 17. vietu, otrajā sasniedza devīto labāko laiku un summā pakāpās uz 16. vietu (+1,06 sekundes).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PČ bobslejā četriniekiem, 1. un 2. brauciens
Pasaules čempionāta rezultāti bobslejā četrinieku ekipāžām pēc diviem braucieniem
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Altenbergas informē, ka sasēšanās brīdī, iespējams, traumu guvis Lauris Kaufmanis, kuram paslīdēja kāja ieskrējienā. Diemžēl, Latvijas nometnē ir vairāki savainojumi, līdz ar to galvenajam trenerim Prūsim pirms rītdienas startiem būs problēmas ar četrinieku komplektāciju.
Fridrihs - pieļauj kļūdu pirmajās virāžās, bet tas daudz neietekmē augšdaļā. Turpinājumā starpība sāk sarukt, seko vēl kļūdas un finišā tikai ceturtais (+0,09 sekundes).
Lohners - labs starts un augšdaļā drošs pārsvars. Vidusdaļā sāk zaudēt Valteram, lejasdaļā nav ātruma un finišā zaudē arī Ķibermanim (tobrīd trešais un +0,06 sekundes).
Niko Valters - startā zaudē Ķibermanim, bet ātri atgūst zaudēto. Turpinājumā llīdzīgs brauciens un finišā apsteidz Ķibermani par 0,05 sekundēm.
Kripss - ar vāju startu augšdaļā zaudē Ķibermanim 0,10 sekundes. Turpinājumā neizdodas savākt kamanas, bet pēdējās virāžās pamanās atgūt 0,10 sekundes. Finišā zaudē 0,04 sekundes.Kripss pēc finiša klibo un ar palīdzību atstāj finiša zonu.
Oskars Ķibermanis/ Lauris Kaufmanis/ Dāvis Spriņģis/ Matīss Miknis - pirms brauciena 0,19 sekunžu pārsvars. Problēmas iesēžoties, jo viens no stūmējiem paklūp. Tomēr izdodas labs brauciens, finišā kļūst par līderi (-0,25 sekundes).
Šveicietim Fogtam 0,16 sekunžu pārsvars pār Maieru. Starts ne tika labs un augšdaļā vairs tikai 0,06 sekunžu pārsvars. Turpinājums vēl vājāks un finišā tikai trešais šobrīd (+0,25 sekundes).Tagad Ķibermaņa četrinieks
Čehs Dvoržāks - četrinieks labi iestumj kamanas, labs ātrums augšdaļā, tomēr starpība sarūk. Lejasdaļā vairs nav tāda ātruma, lai gan labs brauciens. Summā zaudē austriešiem 0,13 sekundes.
Korejietis Vons augšdaļā zaudē austriešiem, turpinājumā kļūdas un finišā otrais (+0,25 sekundes). 
Austrietis Maiers sasniedz labāko laiku braucienā un pārliecinoši kļūst par līderi, apsteidzot Holu par 0,43 sekundēm.
Britu pilots Hols pēc starta apsteidz Anrī kvartetu, bet starpība sāk sarukt. Finišā summā gan apsteidz Anrī par 0,03 sekundēm. Melbārdim joprojām otrs labākais rezultāts otrajā braucienā.
Francūzis Anrī pēc starta zaudē Andrijanovam, bet pēdējās virāžās ir labāks, kļūstot par līderi (-0,02 sekundes).
Stuļņevs veic ne visai labu braucienu, nespēj gūt pāātrinājumu un finišā zaudē Andrijanovam 0,03 sekundes.
Austrietis Treihls sasniedz tikai ceturto laiku braucienā, summā zaudējot Andrijanovam 0,15 sekundes. Melbārdim līdz Treihlam tagad ir 0,13 sekundes.
Andrijanovs veic kļūdainu braucienu, bet tomēr sasniedz labāko laiku braucienā un kļūst par jauno līderi (-0,22 sekundes).
Itālis Baumgartners - augšdaļā 0,23 sekunžu pārsvars. Lai gan itālis pieļauj kļūdas, finišā viņš apsteidz Melbārdi par 0,06 sekundēm. Braucienā labāks gan Melbārdis.
Amerikānis Čērčs - viens no stūmējiem saminstinājās un pēdējā brīdī ielēca kamanās. Turpinājumā vairākas kļūdas un Melbārdis saglabā pirmo vietu (+0,24 sekundes).
Oskars Melbārdis/ Edgars Nemme/ Intars Dambis/ Edgars Pirogs - šoreiz izdodas bez kļūdām ielekt kamanās, tādēļ arī augšdaļā piesardzīgāki ātrumi. Turpinājumā teicams ātrums - pagaidām labākais laiks un rumānis apsteigts par 0,31 sekundi. Ar laiku 54,49 sekundes pirmajā braucienā viņš būtu septītajā vietā, bet jāņem vērā, ka trase kļuvusi ātrāka.
Rumānis Tentea veic labāku braucienu un apsteidz Dīnu par 0,62 sekundēm. 
Šveicietis Roners arī veic labu braucienu, tomēr krietni zaudē rumānim (+0,49 sekundes).Tagad Melbārža četrinieks
Britu pilots Dīns atkal ar grūtībām veic trasi, daudz kļūdu un finišā viņa laiks ir 55,15 sekundes. Viņš savu laiku uzlabo par 0,19 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Otrais brauciens sāksies jau pēc nepilnām 10 minūtēm.Otrajā braucienā labāko divdesmitnieks brauks apgrieztā secībā, sākot ar 20. vietu. Līdz ar to Melbārdis brauks ceturtais, bet Ķibermanis - 16.
1. brauciena rezultāti
Noslēdzies pirmais brauciens. Otrais brauciens sāksies pulksten 16:04.
Japānis Šinohara visvājākais no visiem, tobrīd 21. vieta. Pēdējais startējušais Andrijanovs veic labu braucienu un finišē 14. vietā.
Krievijas pilots Bredihins - lai gan nav rupju kļūdu, ātrums nav tas lielākais un finišā pēdējā, 20. vieta (+1,29 sekundes).
Oskars Melbārdis/ Edgars Nemme/ Intars Dambis/ Edgars Pirogs -  Melbārdim paslīd kāja, līdz ar to problēma iesēžoties. Lai gan brauciens labs, rupjā starta kļūda daudz maksā. Finišā 16. vieta (+0,82 sekundes).
Rumānis Tentea - vājš brauciens un uzrāda tādu pašu laiku kā Roners.Tagad Melbārža četrinieks
Šveicietis Roners nespēj konkurēt ar labākajiem. Finišā otrs sliktākais starts (+1,01 sekunde).
Austrietis Treihls - vājš starts. Lejasdaļā pieļauj rupju kļūdu, kas neļauj pacīnīties par labāko desmitnieku. Finišā 13. vieta un +0,56 sekundes.
Britu pilots Dīns veic ļoti sliktu braucienu. Finišā pārliecinoši pēdējais (+1,09 sekundes).
Austrietis Maiers ar vāju startu un sliktu braucienu spēj tomēr iekļūt labāko desmitniekā. Arī austrietim labs ātrums lejasdaļā. Finišā devītais, bet starpība tikai 0,30 sekundes.
Pēdējie braucēji sasniedz lielākus ātrumus trases lejasdaļā. Tas izdodas arī korejietim Vonam, kurš ir astotais, bet zaudē līderiem tikai 0,25 sekundes.
Šveicietis Fogts veic labu braucienu, bet lejasdaļā pieļauj dažas kļūdas. Finišē sestais (+0,14 sekundes).
Niko Valters - ne visai labs starts, pirmajos starpfinišos zaudē 0,15 sekundes. Turpinājumā labs ātrums, kas ļauj deldēt starpību. Finišā ir trešais, līderiem zaudējot 0,05 sekundes.
Čehs Dvoržāks - labi veic augšdaļu, turpinājumā bez lielām korekcijām un finišā ir piektais (+0,23 sekundes).
Stuļņevs - vājš starts un augšdaļā zaudē 0,32 sekundes. Turpinājums neizteiksmīgs, finišā septītā vieta un zaudē 0,49 sekundes. 
Amerikānis Čērčs - jau augšdaļā daudz zaudē līderiem. Turpinājumā vairākas kļūdas un finišā zaudē 0,74 sekundes. Viņš šobrīd ir pēdējais.
Ķibermanis/ Lauris Kaufmanis/ Dāvis Spriņģis/ Matīss Miknis - starts 5,05 sekundes. Vidusdaļā zaudē 0,06 sekundes, tad pieļauj kļūdu, bet tobrīd kļūst arī par līderi. Kļūda gan maksā trases turpinājumā un finišā zaudē vāciešiem 0,11 sekundes, ieņemot ceturto vietu pagaidām.
Kripss startā diezgan daudz zaudē vāciešiem (0,11 sekundes). Vidusdaļā nedaudz pieaug starpība, bet tad kāpina tempu un finišā zaudē vāciešiem 0,06 sekundes.Tagad Ķibermanis
Lohners startā zaudē Fridriham, bet labi veikta augšdaļa. Vidusdaļā jau kļūst par līderi, tad brauc līdzīgi un finišā pilnīgi vienāds laiks ar Fridrihu (54,25 sekundes).
Fridrihs labo 1996. gadā sasniegto trases starta rekordu - 5,01 sekundes. Brauciens ne tik pārliecinošs un finišā apsteidz Holu tikai par 0,35 sekundēm.
Itālis Baumgartners slikti veic braucienu un zaudē līderim 0,28 sekundes. Tagad startēs pasaules spēcīgākie kvarteti, un pirmais jau Fridrihs. Pēc tam Lohners, Kripss un Ķibermanis.
Pirmais brauciea britu kvartets ar pilotu Gredu Holu. Viņa laiks 54,60 sekundes.Pēc tam brauc francūzis Anrī, kurš zaudē britam 0,11 sekundes.
Sacensības sākušāsStarta rekords četriniekiem ir 5,04 sekundes un tas sasniegts vēl 1996. gadā (Kristofa Langena kvartets). Trases rekords 53,18 sekundes un tas kopš 2008. gada 24. februāra pieder Andrē Langes četriniekam
Pagājušajā gadā Altenbergas trasē Pasaules kausā Ķibermaņa četrinieks bija otrais.
Gaisa temperatūra 4,1 grāds pēc Celsija, bet starta vietā ledus ir "mīksts" +0,2 grādi.
https://www.youtube.com/watch?v=CZKAih01gYo
Otrā nedēļas nogale Latvijai pagaidām bez medaļām, jo vācieši bija fantastiski sagatavojušies skeletonam. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-piekapjas-vaciesiem-un-paliek-bez-medalas-pasaules-cempionata.d?id=51924139
Pirms nedēļas Ķibermanis/ Miknis divniekos izcīnīja bronzu. Vai medaļa būs arī šajā nedēļas nogalē?https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanismiknis-pasaules-cempionata-izcina-bronzas-medalas.d?id=51908773
Dalībai pieteikušies 22 četrinieki. Ķibermaņa četriniekam startā septītais numurs, bet Melbārža kvartetam - 19.
Pasaules čempionāta bobslejā un skeletonā otrajā nedēļas nogalē Altenbergas trasē medaļas sadala bobsleja četrinieki. Startē arī divi Latvijas četrinieki ar pilotiem Oskaru Ķibermani un Oskaru Melbārdi. Pirmā brauciena sākumspulksten 14:34. 

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form