Ķibermaņa četrinieks izcīna piekto vietu Pasaules kausa pirmajā posmā
Foto: Viesturs Lācis, IBSF

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu svētdien, 21. novembrī, Austrijā, Inbsrukas trasē, izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa pirmā posma sacensībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķibermanis bija vienīgais Latvijas pilots Pasaules kausa pirmajā posmā. Pēc nedēļas bobslejisti un skeletonisti aizvadīs otrā posma sacensības atkal Insbrukas trasē.

Ķibermanis pirmajā braucienā sasniedza sesto labāko laiku, bet otrajā spēja pakāpties par vienu pozīciju. Sestdien divnieku sacensībās Ķibermanis ar Mikni bija 12. vietā.

Tāpat kā divniekos, arī četriniekos uzvarēja vācu pilots Frančesko Frīdrihs, kurš bija ātrākais abos braucienos. Savukārt otro un trešo vietu dalīja vācu pilots Johaness Lohners un brits Breds Hals, kuri uzvarētājam zaudēja 0,26 sekundes.

Ceturtais bija mājinieks Benjamins Maiers (+0,49 sekundes), bet Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 0,51 sekundi.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā Inbsrukā, četrinieki
Frīdrihs - pirms starta 0,12 sekunžu pārsvars pār Halu. Pēc starta starpība pieaug līdz 0,13 sekundēm. Lieli ātrumi un Frīdrihs uzvar arī četriniekos (-0,26 sekundes).
Vācu pilots Lohners - 0,04 sekunžu pārsvars. Identisks starts kā Halam. Augšdaļā spēj braukt līdzīgi, bet lejasdaļā labāki bijuši briti. Finišā divu braucienu summā identisks laiks kā Halam.
Labāko trijnieku iesāk Hals - viņam 0,04 sekunžu pārsvars pār Maieru. Lielisks starts (5,01 sekundes), līdz ar to augšdaļā pārsvars pieaug līdz 0,12 sekundēm. Gandrīz perfekts brauciens un kļūst par līderi (-0,23 sekundes).
Austrietis Maiers - 0,14 sekunžu pārsvars pār Ķibermani pirms starta. Ar labu startu augšdaļā starpība saglabājas, bet tad seko kļūda, pēc kā starpība sarūk. Finišā austrieši tomēr pirmie (-0,02 sekundes).
Amerikānis Čērčs - pirms starta 0,06 sekunžu pārsvars. Kļūda startā vienam no stūmējiem, līdz ar to nespēj konkurēt turpinājumā. Finišā ceturtā vieta (+0,22 sekundes).
Ķibermanis - pirms starta 0,11 sekunžu pārsvars. Labs starts (5,04 sekundes), kas ļauj palielināt pārsvaru līdz 0,14 sekundēm. Uz brīdi starpība sarūk, bet lejasdaļā Ķibermanis bijis labāks un kļūst par līderi (-0,10 sekundes).
Nīderlandes pilots de Bruins - 0,09 sekunžu pārsvars. Startā kļūda un, tāpat kā Andrijanovs, uzreiz zaudē pārsvaru. Turpinājumā slikts brauciens un finišē vien piektais (+0,23 sekundes).Tagad Ķibermaņa četrinieks
Vēl viens krievu pilots Andrijanovs - pirms starta 0,08 sekunžu pārsvars. Neliela kļūme startā uzreiz atspoguļojas rezultātā un sāk zaudēt kanādiešiem. Lejasdaļā neizdodas atgūties un finišā ceturtie (+0,15 sekundes).
Krievijas pilots Gaitjukevičs - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars. Labs starts ļauj augšdaļā braukt līdzīgi ar Kripsu. Finišā gan zaudē kanādiešiem tikai 0,01 sekundi.
Šveicietis Fogts - pirms starta 0,03 sekunžu pārsvars. Kripss bija labāks startā, tādējādi šveicieši zaudē augšdaļā. Starpība turpina pieaugt un finišā Fogts ir otrais (+0,13 sekundes).
Kanādietis Kripss - pirms starta 0,11 sekunžu pārsvars. Labs starts ļauj palielināt pārsvaru līdz 0,23 sekundēm. Labs brauciens, pagaidām labākie ātrumi trasē un stabili kļūst par līderi, lai gan lejasdaļā pieļāva rupju kļūdu. Summā 0,37 sekunžu pārsvars. 
Čehs Dvrožāks - pirms starta 0,13 sekunžu pārsvars. Pēc starta starpība pieaug līdz 0,17 sekundēm. Mazas kļūdas neļauj audzēt pārsvaru, bet spēj nosargāt pirmo vietu summā (-0,05 sekundes).
Amerikānis Baskē - pirms starta 0,07 sekunžu pārsvars. Ar labu startu palielina pārsvaru līdz 0,13 sekundēm. Tālāk gan labāki bijuši kanādieši, starpība sarūk un finišā otrais (+0,05 sekundes).
Rumānis Tentea - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars. Brauciens nav sevišķi labs, lejā mazāki ātrumi un finišā pagaidām trešais (+0,11 sekundes).
Kanādietis Springs -  0,04 sekunžu pārsvars pirms starta. Kanādiešiem labāks starts, kas ļauj palielināt pārsvaru līdz 0,06 sekundēm. Turpinājumā stabils brauciens un kļūst par līderi (-0,07 sekundes).
Vācu pilots Hāfers - pirms brauciena vien 0,01 sekundes pārsvars, bet augšdaļā zaudē jau 0,10 sekundes. Lejasdaļā spēj nedaudz deldēt starpību, bet Korejas kvartets saglabā līder pozīcijas. Hāfers pagaidām otrais (+0,05 sekundes).
Korejietis Vons, kuram arī bija identisks laiks kā Variolam, - augšdaļā zaudē 0,11 sekundes, bet turpinājumā starpība nepieaug. Lejasdaļā itāļi bijuši lēnāki, un Koreja kļūst par līderi (+0,06 sekundes).
Austrietim Treihlam bija identisks laiks kā Variolam. Augšdaļā zaudē itāļiem 0,12 sekundes. Lejas daļā spēj deldēt starpību, tomēr nepietiekami (trešā vieta šobrīd un +0,06 sekundes).
Itālis Variola - pirmajā braucienā startēja pēdējais, bet tika pie otrā brauciena. Pirms starta apsteidz Frīdli par 0,03 sekundēm. Vidusdaļā pārsvars 0,12 sekundes, bet lejasdaļā sāk rukt starpība, tomēr kļūst par līderi (-0,04 sekundes).
Šveices pilots Frīdli - pirmajā braucienā trasi veica 51,26 sekundēs. Otrais brauciens līdzīgs un viņa laiks ir 51,25 sekundes.
Ķibermaņa četrinieks otrajā braucienā startēs kā 15. ekipāža, jo šobrīd Latvijas sportisti noslēdz labāko sešinieku.
Jau pēc brīža Pasaules kausa pirmais posms bobslejā un skeletonā Insbrukas trasē noslēgsies ar četrinieku otro braucienu.
Pasaules kausa pirmais posms Inbsrukā. Četrinieki, pirmā brauciena rezultāti
Pēdēji divi braucēji Ķīnas pilots Suņs un itālis Variola. Suņam slikts brauciens, bet Variola ļoti labi brauc un spēj tikt pie otrā brauciena (17. vieta; +0,69 sekundes).
Vācietis Hāfers  - pilots kļūdās startā, ielecot kamanās. Tas maksā dārgi un finišā tikai 16. vieta (+0,68 sekundes).
Amerikānis Baskē - vakar divniekos šīs amerikāņu pilots sagādāja pārsteigumu pirmajā braucienā, esot otrajā vietā. Četriniekos augšdaļā labs brauciens, bet tad nav tik laba ātruma, starpība aug un finišā 13. vieta (+0,58 sekundes).
Kanādietis Springs ar viduvēju startu tomēr nespēj iespraukties desmitniekā. Finišā vien 14. vieta (+0,65 sekundes).
Šveicietis Frīdli - augšdaļā labs brauciens, bet tad seko vairāku kļūdu ķēde, starpība staruji aug un finišā vien 16. vieta (+0,72 sekundes).
Japānis Šinohara - japāņiem stabili vājākais starts. Stabili vājākā ekipāža, kas pirmā zaudē vairāk par sekundi (+1,43 sekundes)
Rumānis Tentea - viduvējs starts, samērā labs brauciens un 13. vieta (+0,61 sekunde).
Itālis Baumgartners - ar vāju startu nespēj konkurēt cīņā par desmitnieku. Vājš brauciens un finišā stabili vājākā ekipāža šobrīd (+0,99 sekundes).
Austrietis Treihls - lai gan labs brauciens, bobs neslīd tik labi. Finišā dalīta 13. vieta (+0,69 sekundes).
Britu pilots Dīns - neveikls starts un augšdaļā jau liela starpība. Finišā 14. vieta no 17 ekipāžām (+0,79 sekundes).Vēl jābrauc 10 ekipāžām, starp kurām dažas varētu arī pacīnīties ne tikai par desmitnieku, bet ar labu braucienu izjaukt arī secību sešiniekā.
Francijas ekipāžai ar pilotu Heinrihu vājš brauciens jau no pirmajām virāžām un finišā knapi (par 0,01 sekundi) apsteidz Ķīnas ekipāžu, kas pagaidā ir vājākā.
Krievu pilots Gaitjukevičs - starts 5,05 sekundes, kas ir nedaudz labāks par Ķibermani. Lejasdaļā pieļautās kļūdas neļauj iespaurkties sešiniekā. Finišā devītā vieta (+0,37 sekundes).
Čehs Dvoržāks - starts nedaudz sliktāks par Ķibermani. Lai gan labs brauciens, kamanas neslīd diez ko labi un finišā 11. vieta (+0,52 sekundes).
Kanādietis Kripss - ļoti slikti veic trases lejasdaļu, līdz ar to tikai desmitais (+0,41 sekunde).
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1462403000274722825
Korejietis Vons - ļoti vājš brauciens, daudz tiek koriģēta brauciena "līnija" un finišā šobrīd otrs vājākais (+0,69 sekundes).
Galvenais favorīts Frīdrihs - izcils starts (4,98 sekundes). Augšdaļā gan tikai mazs pārsvars pār Lohneru. Izcili veic trases lejasdaļu un kļūst par līderi (-0,08 sekundes). Frīdriha laiks ir 50,54 sekundes, kas tikai par 0,12 sekundēm atpaliek no trases rekorda.
Amerikānis Čērčs - starts par 0,02 labāks nekā latviešiem (5,04 sekundes). Stabils brauciens, viena neliela kļūda pēc devītās virāžas, bet finišā priekšā Ķibermanim. Pagaidām ceturtā vieta (+0,16 sekundes).
Ķibermaņa četrinieks - starts tikai 5,06 sekundes. Lai gan relatīvi labs brauciens, tomēr starpība pārāk liela. Pagaidām ceturtā vieta un zaudē līderim 0,22 sekundes.
Šveicietis Fogts - neveikls starts un tikai 5,12 sekundes. Arī ātrums augšdaļā nav liels. Turpinājumā izdodas labs brauciens, kas ļauj šveiciešiem izglābties no lielākām problēmām. Finišā sestā vieta (+0,30 sekundes).Tagad Ķibermaņa četrinieks
Austrietis Maiers - augšdaļā brauc līdzīgi kā vācieši. Lejasdaļā mazas kļūdas neļauj pacīnīties ar līderiem. Pagaidām trešais (+0,08 sekundes).
Lohners startā zaudē britiem un augšdaļā lēnāks. Lejasdaļā vācieši labāki un finišā kļūst par līderiem, Halu gan apsteidzot tikai par 0,04 sekundēm.
Britu pilots Hals - lielisks starta laiks (5,00 sekundes). Augšdaļā pat 0,36 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā starpība rūk, bet finišē stabili pirmais no četrām ekipāžām (-0,20 sekundes).
Ķīnas kvartets ar pilotu Šao vāji veic braucienu, lejasdaļā vairākas kļūdas un finišā līderiem zaudē 0,51 sekundi.
Andrijanovs labi veic trasi un uzrāda laiku 50,87 sekundes, kas tikai par 0,45 sekundēm atpaliek no trases rekorda. Pēc tam de Bruins, pieļaujot gan kļūdas, spēj uzlabot laiku par 0,01 sekundi.
Četriniekos starta rekords ir Oskara Melbārža kvartetam, kas 2013. gada janvāra beigās bobu iestūma 4,93 sekundēs. Trases rekords pieder Frančesko Frīdriham (50,42 sekundes) un tas sasniegts 2019. gada janvārī
Sacensības sākušāsPirmā ir krievu pilota Andrijanova četrinieks
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1462397420646678531
Latvijas bobslejisti pirms sezonas veica treniņbraucienus Pekinas olimpisko spēļu mājvietā. Pēc tam Latvijas komandai bija problēmas ar tehnikas nogādāšanu Eiropā. Par laimi, šonedēļ visas formalitātes tika sakārtotas.
Pēc vakardienas izgāšanās Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis sarunā ar LTV7 atzina, ka kļūdas pirmajā braucienā bija daudz, kas arī daudz maksāja. Par otrā brauciena rezultātu treneris neslēpa, ka joprojām notiek ievērojami eksperimenti ar tehniku. "Bet teikšu godīgi, tik sliktu rezultātu es arī nebiju gaidījis," teica Prūsis.
Vakar divnieku sacensības Ķibermabim bija neveiksmīgas. Cerams, ka šodien Latvijas kvartets spēs iekļūt ne tikai labāko sešiniekā, bet arī pacīnīties par godalgām, kā tas ir ierasts pēdējās sezonās.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanis-miknis-sezonas-sakuma-nespej-ieklut-labako-desmitnieka.d?id=53792319
Četriniekos piedalās 26 ekipāžas. Ķibermaņa kvartetam astotais starta numurs.
Pasaules kausa pirmais posms Insbrukā šo pēcpusdien noslēdzas ar četrinieku sacensībām. Kā ziņots, šajā posmā Latviju pārstāv tikai viens pilots Oskars Ķibermanis, kura stūmēji četriniekos būs Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Krists Lindenblats.Pirmā brauciena sākums pulksten 14:30. Otrais brauciens - pulksten 16:00

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form