Ķibermaņa četrinieks pasaules čempionātā nespēj apturēt vāciešu dominanci
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža svētdien pasaules čempionātā Altenbergā izcīnīja ceturto pozīciju, zaudējot trim Vācijas ekipāžām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķibermanis ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni pēc diviem braucieniem bija otrajā vietā, taču trešajā braucienā parādītais rezultāts viņus atmeta uz ceturto pozīciju, līderim zaudējot 0,20 sekundes. Pēdējā braucienā vairs neizdevās iesaistīties cīņā par godalgām, samierinoties ar ceturto pozīciju.

Pagājušajā nedēļā Ķibermanis ar Matīsu Mikni divnieku sacensībās izcīnīja bronzas medaļu, neļaujot uz pjedestāla visas vietas aizņemt vāciešiem.

Par pasaules čempionu kļuva Frančesko Frīdriha ekipāža, kas par 0,05 sekundēm apsteidza Johannesu Lohneru ar stūmējiem. Bronzas godalgu ieguva Niko Valters, kurš četros braucienos bija par 0,23 sekundēm lēnāks. Ķibermanis uzvarētājam piekāpās 0,54 sekundes.

Melbārdis un stūmēji Edgars Nemme, Intars Dambis un Edgars Pirogs sacensības noslēdza 13. pozīcijā, līderim zaudējot 2,68 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts bobslejā četriniekiem, 3. un 4. brauciens
Sacensību rezultāti: 
Frīdriha ekipāža noslēdza šo pasaules čempionātu. Viņi startēja 5,05 sekundēs, bet turpinājumā brauca ļoti līdzīgi kā Lohners. Finišā viņi uzvarēja ar 0,05 sekunžu pārsvaru, uzrādot ātrumu 131,9 km/h. Zīmīgi, ka ceturtajā braucienā lielākais ātrums tomēr bija Melbārža ekipāžai 132,4 km/h. 
Valters ar savu komandu startēja 5,13 sekundēs un trases augšdaļā viņš zaudēja Lohneram. Sīka kļūda viņam neļāva veikt pakaļdzīšanos, un Valters finišēja otrais (+0,18). 
Vācieša Lohnera četrinieks startā ieskrējās 5,09 sekundēs, taču pirmajās virāžās viņi savu pārsvaru pārliecinoši pieaudzēja. Lielākais ātrums bija 132,2 km/h, kas ļāva uzrādīt par 0,49 sekundēm labāku rezultātu nekā Ķibermanim. 
Sezonas kulmināciju sagaidīja ar Ķibermaņa komanda. Startā tika uzrādīts laiks 5,02 sekundes, bet trasē pilots kamanas vadīja droši. Kamanas ieskrējās līdz 131,1 km/h un finišā iebrauca ar rezultātu 3:36,63 minūtes, kas bija par 0,29 sekundēm ātrāk nekā Maieram.
Trasē devās pieci ātrākie braucēji pēc trim braucieniem. Austrieša Bendžamina Maiera ekipāža startēja 5,20 sekundēs un trasē bija drošā vadībā pār Dvoržāku. Ar ļoti solīdu braucienu viņi ieskrējās līdz 131,2 km/h un finišā iebrauca ar rezultātu 3:56,92 minūtes. 
Čehijas pilota Dvoržāka ekipāža pēdējo braucienu iesāka ar 5,16 sekunžu starta ieskrējienu, bet sīkas kļūdas viņa pārsvaru pār Holu samazināja, taču tik un tā viņi finišā iebrauca kā pagaidu līderi ar rezultātu 3:37,53 minūtes. 
Dienvidkorejas četrinieks ar Vonu pie stūres nespēja saglabāt savu pozīciju un piekāpās Holam, uzrādot par 0,13 sekundēm lēnāku rezultātu. 
Brita Hola ekipāža startēja 5,26 sekundēs un līdz trases vidum pārsvars viņam bija 0,15 sekundes. Sānslīde izejā no virāžas būtiski neietekmēja ātrumu, un Lielbritānijas ekipāža finišēja pirmā ar rezultātu 3:37,70 minūtes. 
Šveicieša Fogta četrinieks atkārtoja labāko starta laiku līdz šim ceturtajā braucienā (5,20). Viņam  kamanas slīdēja ātrāk nekā Treihlam un sīkās kļūdas nepatraucēja noturēt savu pozīciju ar rezultātu 3:37,87 minūtes.
Lai arī Stuļņeva ekipāža startā bija tikai 0,01 sekundi lēnāka nekā Treihls, tomēr braucienā viņi piekāpās austrietim. Kļūda vidusdaļā patraucēja pakaļdzīšanos konkurentam (+0,13). 
Austrijas ekipāža ar Treihlu pie stūres aizvadīja labu braucienu, kuru iesāka ar 5,20 sekunžu starta ieskrējienu. Viņi savu pārsvaru pār krieviem palielināja līdz 0,42 sekundēm - 3:38,01. 
Andrianovs startēja 5,22 sekundēs. Iepriekšējos braucienos iegūto pārsvaru krievs nosargāja un uzrādīja par 0,34 sekundēm labāku rezultātu summā nekā Melbārdis, kurš bija ātrāks šajā braucienā. Krievi sacensības noslēdza ar rezultātu 3:38,43.
Itāļa Baumgārtnera ekipāža startēja 5,29 sekundēs, taču stūmējam neizdevās rokturi ielocīt kamanās. Viņa pārsvars pār latviešiem lēnām dila, līdz finišā Baumgārtners kamanas iepilotēja ar 0,05 sekunžu deficītu. 
Francūža Heinriha ekipāža pēc starta ieskrējiena (5,24) saslīdēja un līdz trases vidusdaļai bija iedzinējos. Finišā Heinrihs piekāpās par 0,40 sekundēm.  
Kad trase bija sakopta, savu pēdējo braucienu varēja aizvadīt Melbārža ekipāža. Viņi ieskrējās 5,25 sekundēs un aizvadīja ļoti stabilu braucienu, taču pietrūka ātruma (132,4 km/h), kas ļāva uzrādīt 1,78 sekundēm ātrāku laiku nekā Roneram - 3:38,77.
Rumāņa Tenta ekipāža startēja 5,31 sekundē. Līdz trases vidusdaļai brauciens bija diezgan labs un pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem bija aptuveni 0,70 sekundes, bet tad tika pieļauta rupja kļūda un tika piedzīvots kritiens. 
Šveicietis Roners ar stūmējiem startēja 5,40 sekundēs, trases vidusdaļā bija vairāki atsitieni pret apmalēm, bet beigu daļā nebiju tālu no kritiena. Iepriekšējos braucienos iegūtais pārsvars ļāva nosargāt pār krievu Bredihinu - 3:40,55 minūtes.
Brita Dīna ekipāža savu pēdējo braucienu iesāka 5,32 sekundēs, bet ātri pieļāva rupjas kļūdas, līdz devītajā virāžā piedzīvoja kritienu. Tad kamanas atkrita uz sliecēm un aizlīdēja līdz finišam. 
Krievs Bredihins ar savu stūmēju brigādi startēja 5,28 sekundēs, un viņu pārsvars pār japāņiem bija iespaidīgs. Krievijas ekipāža brauca ar sānslīdēm, ieskrējās līdz 130,6 km/h un finišēja ar laiku 3:40,89 minūtes. 
Japāņa Šinoharas ekipāža startā ieskrējās 5,40 sekundēs, braucienā pieļāva rupjas kļūdas un nesasniedza pat 130 km/h lielu ātrumu. Sacensības japāņi noslēdza ar rezultātu 3:43,21 minūtes. 
Sākas 4. brauciens!
https://twitter.com/IBSFsliding/status/1234105108297854976
Pēdējā, ceturtā, brauciena starts pulksten 15:30.
Trešais brauciens noslēdzies. Čērča ekipāža pēc kritiena nekvalificējās ceturtajam braucienam. Rezultāti pēc trim braucieniem:1. Valtera ekipāža (Vācija) 2:41,941. Frīdriha ekipāža (Vācija) 2:41,943. Lohnera ekipāža (Vācija) +0,014. Ķibermaņa ekipāža (Latvija) +0,205. Maiera ekipāža (Austrija) +0,37...15. Melbārža ekipāža (Latvija) +2,03
Sacensības atsākās un pēdējās piecas ekipāžas var noslēgt trešo braucienu. 
Pēc Čērča ekipāžas kritiena trasē joprojām ir pārtraukums ledus sakopšanai. 
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc trešā brauciena: "Braucienā tendences Ķibermanim jau no sākuma nebija labākās. Varbūt arī ledus temperatūra šodien atšķiras, bet tas nav attaisnojums. Kļūda devītajā virāžā Ķibermanim bija nopietna, viņš mēģināja labot kļūdu un iebrauca otrā grāvi. 0,2 sekundes pēc trīs braucieniem nav liels deficīts. Pašiem jānobrauc un jācer uz vāciešu kļūdu, jo viņu tendences ir diezgan labas." 
Amerikānis Čērčs pēc izejas no apļa virāžas piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu, taču viņi ieslīdēja finišā. Pēc tam kamanas atkal sāka slīdēt uz aizmuguri. 
Oskara Melbārža ekipāža startēja 5,21 sekundē. Pilots trases augšdaļā brauca "tīri", bet beigu daļā bija vairākas neprecizitātes. Kamanas neslīdēja pārāk ātri (133,4 km/h), kas neļāva uzlabot pozīciju (+2,03).
Itālis Baumgātners uzrādīja lēnāko starta laiku (5,27), bet beigu daļā diezgan rupja kļūda neļāva vēl vairāk uzlabot rezultātu. Viņi apsteidza Heinriha ekipāžu (+1,91). 
Austrietis Treihls aizvadīja kvalitatīvu braucienu, un viņam izdevās pakāpties divas pozīcijas uz augšu un pietuvoties Stuļņevam, ierindojoties 11. pozīcijā (+1,47).
Stuļņeva četrinieks pēc 5,18 sekunžu starta laika trasē pāris reizes atsitās pret apmali, tomēr tas nepatraucēja apsteigt Andrianovu un Fogtu (+1,44).
Krievs Andrianovs ar saviem stūmējiem ar diezgan rupju kļūdu, nesavaldot kamanas taisnē, spēja apsteigt Heinriha ekipāžu (+1,63).
Francijas ekipāža ar pilotu Heinrihu aizvadīja ļoti neveiksmīgu braucienu un kļūdas bija viena pēc otras. Finišā francūži iebrauca teju divas sekundes aiz līderiem (+1,93).
Brits Hols braucienu iesāka ar 5,22 starta laiku, taču viņam izdevās nobraukt “tīri”, kamanas slīdēja labi, un tas ļāva apsteigt Fogta četrinieku (+1,12).
Šveicieša Fogta ekipāžai bija problēmas startā, stūmējiem ielecot kamanās, bet tad arī trasē pilots nesavaldīja kamanas un taisnē tās pamatīgi saslīdēja. Finišā šveicieši iebrauca 1,30 sekundes aiz līderiem. 
Korejieša Vona četrinieks startēja 5,21 sekundē, pilots trasē pāris vietās pieļāva sīkas neprecizitātes un finišēja aiz Dvoržāka (+1,04). 
Čehijas ekipāža ar pilotu Dvoržāku startēja 5,13 sekundēs, brauciena kvalitāte bija pietiekami laba, taču šoreiz Dvoržāks nespēja pietuvoties tuvākajiem konkurentiem, uzrādot sesto ātrāko rezultātu (+0,86)
Austrieša Maiera četrinieks startēja 5,15 sekundēs un ar labu braucienu tas samazināja rezultāta deficītu pret Ķibermani. Līdz latvietim viņam pietrūkst 0,17 sekundes, bet līdz līderiem - 0,37.
Sezonas līderis Frančesko Frīdrihs ar komandu startēja 5,02 sekundēs un jau trases augšdaļā bija vadībā. Tad taisnē viņa kamanas pamatīgi saslīdēja, kas samazināja ātrumu (lielākais ātrums 134,5 km/h), bet summā viņš uzrādīja vienādu rezultātu ar Valteru (2:41,94). Trīs ekipāžas iebraukušas sekundes simtdaļā. Ķibermanis noslīdējis uz ceturto vietu (+0,20). 
Johannesa Lohnera ekipāža startā uzrādīja 5,07 sekunžu ātru ieskrējienu. Viņš izvairījās no kļūdām un ļoti sīvi spēkojās ar Valteru. Lielākais ātrums bija 135,3 km/h, bet rezultāts tikai par 0,01 sekundi lēnāks.
Oskara Ķibermaņa ekipāža stūmēja savainojums netraucēja uzrādīt lielisku starta ieskrējienu - 5,03 sekundes. Trases augšdaļā latvieši bija vadībā, bet pēc tam taisnē kamanas saslīdēja. Latvieši sāka zaudēt laiku, kamanas slīdēja sliktāk (134,5 km/h), un finišā Ķibermanis kamanas ievadīja par 0,20 sekundēm lēnāk. .
Niko Valtera ekipāža startēja 5,12 sekundēs, un trasē viņš izvēlējas drošas trajektorijas. Kamanas vāciešiem ieskrējās līdz 136,4 km/h, bet rezultāts pēc trim braucieniem Valteram ir 2:41,94 minūtes. 
Sacensības sākušās!
Trešajā braucienā ekipāžas dosies pēc ieņemtajām vietām pēc pirmās sacensību dienas. Līdz ar to Ķibermanis kamanas pilotēs kā otrais, Melbārdis - kā 16. 
Melbārža četrinieks ar stūmējiem Edgaru Nemmi, Intaru Dambi un Edgaru Pirogu pēc pirmās dienas ierindojas 16. vietā, bet labāko desmitnieks ir 0,33 sekunžu attālumā. 
Taču arī Latvijas komandā sestdien bija bažas par to, vai Lauris Kaufmanis savainojis kāju, kad viņš paslīdēja ieskrējienā. 
Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni pēc pasaules čempionāta pirmās dienas ir lieliskā pozīcijā, lai iesaistītos cīņā par zelta medaļām. Viņi tikai 0,05 sekundes atpaliek no līdera Niko Valtera, bet aiz viņa 0,01 sekundi atrodas Johannesa Lohnera, bet 0,03 sekundes Frančesko Frīdriha un Džastina Kripsa ekipāžas. Taču Kripss ir izstājies no cīņas par medaļām, jo viņš otrajā brauciena guva nopietnu kājas savainojumu, pārraujot paceles cīpslu.https://twitter.com/justinkripps/status/1233851398254710785

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form