Ķibermaņa četrinieks Vinterbergas trasē zaudē tikai vāciešiem un paliek aiz pjedestāla
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā izcīnīja ceturto vietu.

Savukārt otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu un stūmējiem Intaru Dambi, Māri Priekuli un Dāvi Spriņģi ierindojās 11. pozīcijā.

Ķibermaņa četrinieks pēc pirmā brauciena ierindojās trešajā vietā, taču otrajā braucienā Johanness Lohners ar savu komandu viņu apsteidza un nobīdīja uz ceturto pozīciju. Savukārt Bērziņš pirmajā braucienā ierindojās 11. vietā, bet 13. vieta otrajā braucienā netraucēja saglabāt 11. vietu.

Trīs Vācijas ekipāžas šajās sacensībās ieņēma pirmās trīs vietas. Pirmo pozīciju izcīnīja Niko Valters ar stūmējiem, par 0,07 sekundēm apsteidzot Frančesko Frīdrihu. Lohners ierindojās trešajā vietā.

Ķibermanis summā uzvarētājam piekāpās 0,39 sekundes, bet Bērziņš bija par 1,12 sekundēm lēnāk.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā četrinieku ekipāžām Vinterbergas trasē
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc sacensībām: "Par uzvarētājiem tādas prognozes arī bija un tās diemžēl arī piepildījās. Ķibermanim bija daži sīkumi, otrais brauciens bija daudz labāks par pirmo. Bērziņa ekipāža neuzstūma startu, tur varbūt palika vieta TOP 10". 
Sacensību rezultāti: 
Vācijas bobsleja pilots Valters ar stūmējiem sīvi cīnījās ar Frīdriha ekipāžu, tomēr pāris neprecizitātes netraucēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 1:48,61 minūtes, kas bija par 0,07 sekundēm ātrāk. 
Frīdriha ekipāža braucienā bija lēnāka par Lohnera kvartetu, bet summā rezultāts bija par 0,15 sekundēm ātrāks - 1:48,68 minūtes. 
Ķibermanis ar saviem stūmējiem startā ieskrējās 5,07 sekundēs, un trases augšdaļā latviešiem bija minimāls pārsvars. Pēc tam Ķibermanis sāka zaudēt laiku, beigu daļa bija atsitiens pret apmali un beigās viņš bija par 0,17 sekundēm lēnāks. Visticamāk, ka uz goda pjedestāla tikt neizdosies. 
Un oficiāli sākās cīņa par medaļām. Vācietis Lohners ar saviem stūmējiem vēlreiz startā bija ļoti ātrs - 5,04 sekundes. Ar drošu braucienu Lohners par 0,20 sekundēm apsteidza Andrianovu, uzrādot rezultātu 1:48,83 minūtes.
Austrieša Maiera četriniekam neizdevās saglabāt savu pozīciju, un viņi noslīdēja vienu pozīciju zemāk. Lai arī Maieram nebija rupju kļūdu, tomēr Andrianova brauciens bija labāks. Austriešiem divu braucienu summā bija par 0,20 sekundēm sliktās rezultāts. 
Andrianova ekipāža no Krievijas uzrādīja līdz šim labāko starta laiku (5,10), trasē viņš virāžas izbrauca ļoti precīzi un summā uzrādīja rezultātu 1:49,03 minūtes. Tad dod 0,38 sekunžu pārsvaru pār Dvoržāku, kurš pakāpās divas vietas uz augšu. 
Monako ekipāža ar pilotu Rinaldi startā ilgi skrēja, bet tas rezultātu nedeva (5,20). Braucienā viņam nebija rupju kļūdu, tomēr trases beigu daļā viņam tomēr neizdevās būt priekšā Bredihinam, un viņš uzrādīja tieši tādu pašu rezultātu (+0,08).
Krievs Bredihins pēc starta (5,18) visu braucienu nedaudz zaudēja Dvoržākam, un tā arī neizdevās izvirzīties vadībā. Krievs finišēja par 0,08 sekundēm lēnāk. 
Čeha Dvoržāka ekipāža ieskrējās 5,10 sekundēs, un arī viņam bija pāris viegli atsitieni pret apmali. Beigās viņš uzrādīja par 0,31 sekundi labāku rezultātu nekā Treihls - 1:49,41 minūtes. 
Austrietis Treihls pēc starta pieļāva nelielu kļūdu un sāka zaudēt laiku. Brauciens viņam bija ļoti līdzīgs ar Bērziņu, taču pēdējā trases daļā Treihlam izdevās tomēr izraut pagaidu līderpozīciju un finišēt par 0,01 sekundi ātrāk. 
Ralfs  Bērziņš ar saviem trim stūmējiem startā uzrādīja laiku 5,19 sekundes. Brauciens viņam izdevās diezgan labs, taču daži viegli atsitieni pret apmali samazināja latvieša pārsvaru. Finišā latvietis iebrauca par 0,04 sekundēm ātrāk nekā Fogts un ar rezultātu 1:49,73 minūtes kļuva par līderi. 
ASV braucējs Olsens aizvadīja ļoti kļūdainu braucienu, kur viņš daudz atsitās pret apmalēm un gandrīz apgāzās. Beigās viņš noslīdēja uz 5. vietu (+0,28). 
Dienvidkorejas braucējam Vonam trases lielāko daļu izdevās būt vadībā, taču pēdējā nogrieznī viņš tomēr piekāpās Fogtam par 0,01 sekundi. 
Šveices četrinieks ar Fogtu galvgalī trases labirinta virāžu sērijā atsitās pret apmali un gandrīz piedzīvoja kritienu, taču beigu daļā viņš bija pirmais ar rezultātu 1:49,77 minūtes, kas bija par 0,09 sekundēm ātrāk nekā Heinriham. 
Lielbritānijas ekipāža ar Holu pie boba grožiem jau pēc starta zaudēja Heinriham, un trasē viņam kļūdas "salasījās". Finišā Hols iebrauca, zaudējot gan Heinriham, gan de Bruinem. 
Francijas pilots Heinrihs uzreiz pēc starta pieļāva mazu kļūdu, tad trases lejasdaļā viņš kļūdījās rupjāk, bet tas ļāva saglabāt savu pozīciju ar rezultātu 1:49,86 minūtes. 
De Bruina ekipāža no Nīderlandes ar ne pārāk labu startu (5,25 sekundes) trases vidū pieļāva dažas neprecizitātes, bet finišā viņš sasniedza tādu pašu rezultātu kā pirmajā braucienā, bet summā de Bruina rezultāts bija 1:49,94 minūtes. 
Pirmajā braucienā kritienu piedzīvojušais Mejerhanss ar savu komandu no Šveices arī šoreiz brauca ar kļūdām un finišā iebrauca ar riskantu trajektoriju. Viņa rezultāts bija 1:50,83 minūtes, kas bija par 1,68 sekundēm ātrāk nekā Meiersai-Teilorei. 
ASV pilotes Meiersas-Teilores jauktā ekipāža atklāja otro braucienu summā uzrādīja rezultātu 1:52,51 minūtes, kas nebūs konkurētspējīgs rezultāts. 
Sākas 2. brauciens.
Otrā brauciena starts būs pulksten 17:25
Līdz ar to pirmajā braucienā Ķibermaņa ekipāža ierindojas trešajā vietā, bet Bērziņš ar saviem stūmējiem ir 11. pozīcijā. Pirmā brauciena rezultāti: 
Pirmais brauciens noslēdzās ar korejieša Vona pamatīgu sānslīdi un 13. rezultātu (+0,62), šveicieša Fogta 14. vietu (+0,64) un amerikānietes Meiersas Teilores četrinieka lēnāko starta laiku (5,65) un pārliecinošu pēdējo vietu (+1,90). Meiersa Teilore zaudēja pat Mejerhansam, kurš piedzīvoja kritienu.
Krieva Bredihina ekipāža pēc pauzes aizvadīja diezgan stabilu braucienu, taču ar vairākām neprecizitātēm. Labā kamanu slīdamība ļāva uzrādīt astoto rezultātu (+0,44), tādējādi nobīdot Bērziņu uz 11. vietu. 
Sandis Prūsis sarunā ar LTV pēc pirmā brauciena: "Visi pirmajā braucienā kļūdījās, bet man Ķibermaņa braucienā nepatika trīs izbrauktās virāžas. Bērziņš priekš debijas nobrauca ļoti labi, bija kļūdiņas, bet viss ir normāli."
Trases darbinieki tagad mēģina aizlāpīt kritiena rezultātā ledū izsistās bedres. 
Šveicietis Mejerhans startā bija lēns (5,26) sekundes, taču viņš trases beigu daļā piedzīvoja kritienu un ieslīdēja finišā ar slidām uz gaisu. Ar visiem sportistiem viss ir kārtībā, bet rezultāts līdz ar to bija par 1,53 sekundēm lēnāks nekā Valteram. 
Nīderlandes sportista de Bruina ekipāža bija lēnākais gan startā, gan visā braucienā (+0,73). 
Austrieša Treihla četrinieks tikai par 0,01 sekundi apsteidza Bērziņu, ierindojoties devītajā vietā. Savukārt līderim viņš zaudēja 0,55 sekundes. 
Trešā Vācijas ekipāža ar Lohneru pie stūres startā uzrādīja iespaidīgu laiku - 5,03 sekundes, tomēr brauciens viņam nebija tik labs. Dažas kļūdas viņam maksāja daudz laika, un finišā sasniegts ceturtais rezultāts (+0,24)
Krievijas pilota Andrianova ekipāža startā uzrādīja laiku 5,12 sekundes, bet trasē izskatījās, ka pilots īsti netiek galā ar kamanām. Tomēr bobs labi slīdēja un uzrādīja atkārtotu ceturto ātrāko rezultātu (+0,28).
Oskars Ķibermanis ar saviem stūmējiem uzstādīja labāko starta laiku - 5,07 sekundes. Uz starta rēķina viņam trases augšdaļā bija neliels pārsvars, tomēr pēc tam viņš sāka zaudēt abiem vāciešiem, lai arī brauciens bija labs. Finišā Ķibermanis iestūrēja kamanas par 0,16 sekundēm lēnāk nekā Valters, ierindojoties trešajā vietā. 
Cits sacensību mājinieks Valters ar saviem stūmējiem pēc 5,11 sekunžu starta trases augšdaļā nedaudz zaudēja savam tautietim, bet beigu daļā viņš sāka deficītu samazināt un pēdējā trases posmā viņš pārņēma līderpozīciju ar rezultātu 54,24 sekundes. 
Vācijas ekipāža ar Frīdrihu galvgalī startā kamanas iestūma 5,09 sekundēs, un trasē vāciešu pilots kamanas pilotēja tuvu ideāli. Viņš kļuva par sacensību līderi ar rezultātu 54,26 sekundes. 
Amerikānis Olsens ar savu komandu pēc 5,13 sekunžu ātra starta aizvadīja kļūdainu braucienu, un arī viņam neizdevās apsteigt Bērziņa četrinieku. Viņiem piektā vieta (+0,31). 
Lielbritānijas pilota Hola ekipāža brauca ar vairākiem spēcīgiem atsitieniem pret trases malām. Brauciens britam nebija veiksmīgs, un viņš finišēja par 0,4 sekundi lēnāk nekā Maiers. Hols piekāpās arī Bērziņa ekipāžai. 
Austrietis Maiers ar stūmējiem līdz trases vidum brauca diezgan precīzi, bet beigu daļā dažas neprecizitātes virāžās maksāja laiku. Viņa pārsvars finišā sadila līdz 0,05 sekundēm, taču viņš kļuva par jauno līderi  - 54,52 sekundes. 
Čehijas ekipāža ar Dvoržāku galvgalī startā pazaudēja nedaudz laiku, jo rokturis palika nenolaists. Čeham arī neizdevās apsteigt Rinaldi, jo bija par 0,12 sekundēm lēnāks. 
Ralfa Bērziņa ekipāža startā ieskrējās 5,17 sekundēs, bet pēc tam viņam bija maza kļūdiņa. Trasē latvietis brauca diezgan "tīri", finišā viņš iebrauca riskanti, taču rezultāts bija par 0,17 sekundēm sliktāks nekā Rinaldi. 
Francūža Heinrika ekipāžai neizdevās starts, jo uzreiz kamanas saslīdēja un atsitās pret apmali. Arī brauciens nebija veiksmīgs, un rezultāts finišā bija par 0,37 sekundēm sliktāks. 
Pirmais trasi veica Monako ekipāža ar Rinaldi pie stūres. Viņš trasi veica ar vairākām kļūdām, tostarp jau pašā trases sākumā. Viņa rezultāts 54,57 sekundes. 
Sacensības sākušās. 
Bērziņš trasē dosies ar trešo numuru, bet Ķibermanis - ar desmito. Sacensībām pieteikušies 19 četrinieki, līdz ar to visiem būs iespēja aizvadīt otro braucienu.
Pasaules kausa sezonu sāk arī bobsleja četrinieku ekipāžas, kas sacenšas Vinterbergas trasē. Ralfs Bērziņš šajās sacensībās startēs kopā ar stūmējiem Intaru Dambi, Māri Priekuli un Dāvi Spriņģi, bet Oskara Ķibermaņa kamanas iestums Matīss Miknis, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga.

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form