Ķibermanis/ Miknis cīņā ar vāciešiem Īglsā izcīna bronzu
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis sestdien, 12. decembrī, izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās, piekāpjoties vācu sportistiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visas trīs Latvijas divnieku ekipāžas ierindojās labako desmitniekā - Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi bija devītie, bet Oskars Melbārdis/ Intars Dambis - desmitie.

Sacensībās triumfēja vācu piloti Johannes Lohners un Frančesko Fridrihs. Lohners abos braucienos negaidīti apbrauca pirms tam Siguldā četrās sacensībās nepārspēto Lohneru, iekšējā Vācijas komandas duelī uzvarot ar 0,30 sekunžu pārsvaru.

Ķibermanis/ Miknis pirmajā braucienā spēja apsteigt Lohneru, bet otrajā vācietis bija labāks par Latvijas duetu. Divu braucienu summā uzvarētājiem Ķibermanis/ Miknis zaudēja 0,47 sekundes.

Bērziņš/ Spriņģis divu braucienu summā uzvarētājiem zaudēja 1,24 sekundes, bet vēl par 0,08 sekundēm lēnāki bija Melbārdis/ Dambis.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā Īglsā, divnieki
Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis tagad ir piektais, bet Bērziņš - sestais.Pasaules kausa posms svētdien noslēgsies ar vēl diviem braucieniem divniekiem. Starti tādā pašā laikā kā šodien - 15:00 un 16:30. Portāls "Delfi' piedāvās teksta tiešraidi par šiem braucieniem.
Lohners uzvar arī otrajā braucienā, negaidīti pārliecinši apsteidzot Fridrihu par 0,30 sekundēm!
Ķibermanis/ Miknis - pēc starta zaudē vāciešiem 0,06 sekundes. Tomēr labs brauciens neļauj apsteigt teicami nobraukušo Fridrihu (+0,17 sekundes).
Fridrihs krietni uzlabo savu startu. Un izcils brauciens, pārliecinoši kļūstot par līderi (0,60 sekundes).Tagad Ķibermanis/ Miknis
Šveicietis Fogts pēc starta zaudē čehiem. Lejasdaļā nedaudz labāks, bet finišā summā vienāds laiks ar Dvoržāku.
Dvoržāks ar labu startu un labi veiktu augšdaļu ieliek pamatus sekmīgam braucienam. Turinājumā starpība sāk sarukt, bet finišā pirmā vieta braucienā un summā (-0,11 sekundes).
Vācu pilots Hāfers ar vāju startu zaudē augšdaļā britiem. Pēdējās virāžās Hāfers labāks un apsteidz Halu tikai par 0,01 sekundi.
Britu pilots Hals nedaudz iestūrē apmalē startā, bet tas neietekmē braucienu. Labi veic lejasdaļu un kļūst par līderi (-0,04 sekundes).
Krievu pilots Gajtjukevičs labi brauc augšdaļu, turpinājums vēl labāks un apbrauc Bērziņu par 0,18 sekundēm.
Bērziņš/ Spriņģis - ar labu startu augšdaļā krietni apsteidz Melbārdi. Lejasdaļā starpība sarūk, bet finišā lļūst par līderi (-0,08 sekundes). Bērziņš abos braucienos apbraucis pieredzējušo Melbārdi.
Melbārdis/ Dambis - starts nav tas ātrākais, jo "Lielais Oskars" joprojām nav atguvis sportisko formu. Labs ātrusm beigās un apsteidz Fridli par 0,04 sekundēm. Tagad Bērziņš/ Spriņģis
Šveicietis Fridli trases vidū brauc līdzīgi ar austriešiem. Lejasdaļā šveicieši tikai par 0,01 sekundi apsteidz Maieru.
Mājinieks Maiers pieļauj rupju kļūdu, kas gandrīz dārgi maksā - apsteidz Heinrihu par 0,01 sekundi, lai gan trases vidū bija drošs pārsvars.
Stuļņevam ar labu braucienu nepietiek, lai apsteigtu Heinrihu - zaudēta tikai 0,01 sekunde.
Heinrihs veic pagaidām labāko otro braucienu, nosargājot savas pozīcijas, bet ar labu iespēju pakāpties ausgtāk.
Nīderlandes pilots de Bruins vājš startā, bet labs brauciens un apsteidz Variolu par 0,15 sekundēm.
Itāļu duelī abos braucienos uzvar Variola, kurš summā apbrauc Baumgartneru par 0,13 sekundēm.
Itālis Baumgartners braucienā zaudē austriešiem, bet summā nosargā vadību par 0,03 sekundēm.
Britu pilots Dīns ar vāju startu nespēj veikt labu braucienu. Austriešiem zaudē 0,17 sekundes.
Rumānis Tentea iesāk otro braucienu, viņu iestumj un līdz ar to rumāņi nav konkurenti. Viņš nobrauc sava pirmā brauciena līmenī. Pēc tam brauc austrietis Treihls, apsteidzot rumāņus par 1,63 sekundi.
Sākas otrais brauciens
Otrajā braucienā Melbārdis startēs kā 11., Bērziņš - 12.,  bet Ķibermanis - 19.
Jau pēc dažām minūtēm turpināsies sacensība Īglsā. 
Pirmais brauciens noslēdzies. Visi trīs Latvijas divnieki ir desmitniekā. Otrais brauciens sāksies pulksten 16:30.
Stuļņevs nespēj iebraukt desmitniekā, bet pirmo braucienu noslēdz brits Dīns - viņam 18. vieta
Monako pilots Rinaldi pirmajās Pasaules kausa sacensībās šajā sezonā neko nespēj, negaidīti pārliecinoši esot pēdējais.Tad pārsteidz britu pilots Hals, kurš ir sestais, nobīdot Bērziņu un Melbārdi uz pirmā desmitnieka beigām.
Austrietis Treihls savās mājās šobrīd ir otrs vājākais. Mājinieki Īglsas trase nav veiksmīga.
Krievu pilots Gaitukevičs apbrauc Latvijas pilotu Bērziņa un Melbārža ekipāžas, tiekot pie septītās vietas. 
Austrietis Maiers savās mājās ar vāju startu nespēj konkurēt cīņā par medaļām. Finišā desmitā vieta (+0,65 sekundes).
Nīderlandes pilots de Bruins veic vāju braucienu un ir dalītā desmitā vietā no 1 ekipāžām.
Sandis Prūsis tiešraidē LTV: Labi ir, kaut kāda cīņa vismaz notiek ar tiem pašiem vāciešiem. Braukšanā ir nianses, sīkumi. Devītā virāža, aplī.
Dvoržāks veic relatīvi labu braucienu un ir piektais finišā. Līderim zaudē 0,37 sekundes, bet apbrauc divus latviešus.
Rumānis Tentea zaudē abiem itāļiem un šobrīd ir vājākais.
Itālis Baumgartners šobrīd vājākais no visiem. Vēl startēs 10 ekipāžas
Ķibermanis/ Miknis - labs starts, brauciens arī labs un šobrīd otrais labākais laiks, apsteidzot pat Fridrihu. Līderiem zaudēts 0,16 sekundes.
Lohners startā ātrāks par Fridrihu. Augšdaļā pārsvars 0,07 sekundes. Turpinājumā labs brauciens un apsteidz Fridrihu par 0,17 sekundēm.
Bērziņš/ Spriņģis - startā zaudē Fridriham 0,06 sekundes. Lai gan ātrums ir pietiekami labs, starpība krasi pieaug un finišā zaudē 0,40 sekundes. Latviešu duelī Bērziņš apbrauc Melbārdi par 0,02 sekundēm.
Pasaules kausa līderis Fridrihs apliecina savu varējumu un finišā apsteidz šveiciešus par 0,16 sekundēm.
Francūzis Heinrihs brauc vājāk par Melbārdi un finišā ir piektais no sešām ekipāžām. Melbārdim viņš zaudē tikai 0,12 sekundes.
Vācietis Hāfers iestumj līdzīgi kā Melbārdis, bet brauciens labāks un finišā zaudē Fogtam tikai 0,10 sekundes.
Fogts krietni labāks augšdaļā (-0,23 sekundes). Turinājumā nevainojams brauciens un apsteidz Melbārdi par 0,26 sekundēm.
Šveicietis Fridli startā ātrāks par Melbārdi. Fridli pieļauj kļūdas, bet finišā identisks laiks ar Melbārdi.
Melbārdis/ Dambis - startā zaudē itāļiem 0,04 sekundes. Brauciens daudz labāks par itāļiem un finišā apbrauc itāļus par 0,23 sekundēm.
Pirmais startēja itālis Variola. Ar nelielām kļūdām finišā 52,30 sekundes. Tagad Melbārdis/ Dambis
Sacensības sākušās
Īglsas trases starta rekords 4,96 sekundes pieder Melbārdim/ Dreiškenam. Tas sasniegts pirms deviņiem gadiem 3. decembrī. Trases rekords ir vācu pilotam Fridiham (51,25 sekundes)
Pēc Siguldas posma Latvijas bobslejas gan izskanējis pašmāju medijos ar citu "piegaršu". Vētru vietējā bobsleja/ skeletona dīķī sacēla Daiņa Dukura intervija medijam MVP. https://www.delfi.lv/mvp/pa-pedam/melna-kase-terors-pret-krieviem-un-nesarikotas-kazas-kapec-dukurs-pamet-siguldas-trasi?id=52719205
Pirmie divi posmi risinājās Latvijā. Divniekiem bija četras sacensības - pa divām katrā posmā. Mājinieki Siguldā samierinājās ar vienu medaļu četrās sacensībās. Ar tādu sezonas sākumu Latvijas bobsleja fani nevar būt apmierināti. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobslejisti-treso-reizi-sigulda-paliek-bez-medalam.d?id=52707145
Oskars Melbārdis ar stūmēju Intaru Dambi startēs otrie, astotais numurs Ralfam Bērziņam/ Dāvim Spriņģim, bet desmitais - Oskaram Ķibermanim. Matīsam Miknim. Kopumā startēs 21 ekipāža.
Latvijas bobslejisti turpina savu sezonu, Austrijā Īglsas trasē Pasaules kausa trešā posma ietvaros veicot divnieku braucienus. Pirmais brauciens sāksies pulksten 15:00, otrais - 16:30.

Tags

Bobslejs Intars Dambis Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form