Ķibermanis/ Miknis pirmo reizi karjerā izcīna medaļas Pasaules kausa posmos
Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis sestdien, 7. janvārī, Vācijā, Altenbergas trasē, izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, pirmo reizi karjerā divnieku sacensībās kāpjot uz goda pjedestāla.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas bobslejisti izlaida sezonas pirmos divus posmus Ziemeļamerikā, bet valsts labākajam pilotam Oskars Melbārdis vispār nebija startējis sacensībās, jo pēc muguras operācijas vēl nebija pilnībā atlabis.

Savās pirmajās sacensībās pēc atgriešanās bobslejā Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu, startējot saudzējošā režīmā, divu braucienu summā ieņēma 13. vietu. Vēl viens Latvijas divnieks Uģis Žaļims ar stūmēju Jāni Jansonsu divu braucienu summā izcīnīja devīto vietu, lai gan otrajā braucienā bija tuvu kritienam.

Toties daudz labāk startēja Ķibermanis ar Mikni, kuri gan nebija spēcīgāko starta grupā, jo nestartēja pirmajos posmos. Tas gan netraucēja "mazajam" Oskaram jau pirmajā braucienā iegūt dalītu piekto vietu, bet otrajā veikt otru labāko braucienu, kas summā deva bronzas godalgas. No otrās vietas, ko ieguva krievu pilota Aleksandra Kasjanova divnieks, Ķibermani/ Mikni šķīra tikai 0,06 sekundes.

Pārliecinoši sacensībās Altenbergas trasē uzvarēja mājinieks Frančesko Frīdrihs, kurš bija labākais abos braucienos un summā apsteidza Kasjanova divnieku par 0,64 sekundēm.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK posms bobslejā divniekiem Altenbergā
Pasaules kausa trešā posma rezultāti, Altenbergas trase
Ķibermanim līdz šim labākais sasniegums Pasaules kausa posmos bija reizi izcīnītā sestā vieta, tad bijušas vairākas astotās vietas. Bet tagad pirmo reizi karjerā viņš iebrauc labāko trijniekā!
Fridrihs - vēl viens izcils brauciens un neviens vācietim viņa trasē nespēj izrādīt konkurenci cīņā par uzvaru! Apsteidz Kasjanovu par 0,64 sekundēm!Bet bronzas medaļas latviešiem Ķibermanim/Miknim!
Niko Valters - kaut kur pieļauj kļūdas un finišā zaudē ne tikai Kasjanovam, bet vēl vairākām ekipāžām (+0,22 sekundes).Tas nozīmē, ka Ķibermanis pirmo reizi karjerā divniekos kāps uz goda pjedestāla!
Kasjanovs - pēc vāja starta krievu ekipažā zaudē 0,11 sekundes. Bet vidusdaļā liels ātrums, kas ļauj izraut līderu godu finišā (-0,06 sekundes). Ķibermanim gan pagaidām labākais laiks otrajā braucienā.
Korejietis Vons - startā nelielas problēmas korejiešiem. Pēc lielā apļa korejieši samazināja starpību, bet kļūdās pēdējās virāžās, kas ļauj Ķibermanim saglabāt līderpozīciju (+0,08 sekundes). Atlikušas vien trīs ekipāžas!
Austrietis Maiers - pirmā brauciena pārsteiguma autors augšdaļā zaudē tikai 0,06 sekundes. Lejasdaļā austrieši pietuvojās, bet pēdējās virāžās atkal labāki bijuši latvieši. Austrieši zaudēja Ķibermaņa divniekam 0,08 sekundes.
Ķibermanis/Miknis - lai gan augšdaļā pārsvars bija pat tuvu 0,70 sekundēm, uzmanīgi veicot lejasdaļu, pārsvars zūd. Finišā gan šobrīd labākais rezultāts braucienā un pārliecinošs jauns līderis (-0,40 sekundes). 
Korejietis Kims - kļūdās jau pirms lielā apļa, tad gandrīz piedzīvo kritienu un finišā tikai sestais (+0,19 sekundes). Viņš gandrīz zaudēja arī Melbārdim...Pēc britu kritiena neviena ekipāža nav stabili veikusi braucienu.
Holkombs - lai gan starts ir vājš, ātrums augšdaļā ir lielisks. Arī Holkombs kļūdās turpat, kur Žaļims un Peters, strauji zaudē pārsvaru un finišā arī zaudē Stuļņevam (+0,03 sekundes).
Riko Peters - arī pēc lielā apļa zaudē ātrumu, kļūdās arī Žaļima kļūdainajā virāžā. Finišā zaudē ne tikai Stuļņevam, bet arī Žaļimam (+0,10 sekundes).
Žaļims/ Jansons - ar labu startu augšdaļā izdodas iegūt 0,30 sekunžu pārsvaru. Tomēr pēc lielā apļa nākamajā virāžā gandrīz piedzīvo kritienu, pēdējā brīdī savaldot kamanas. Tas maksā daudz un finišā ir otrie, zaudējot Stuļņeva divniekam 0,09 sekundes.
Diemžēl, tagad bija jāstartē Žaļimam, kura starts tagad kavēsies, kamēr tehniskais personāls sakops trasi.
Britu pilots Taskers piedzīvo smagu kritienu!Britu ekipāža bija pārliecinoši līderi, bet izejā pēc lielā apļa, sasniedzot lielu ātrumu, piedzīvo kritienu. Vēlāk no boba tiek izmests stūmējs, bobs sasniedz finišu un tad sāk slīdēt ar pilotu atpakaļ. Pēc vairākām virāžām bobs atkal sāk slīdet uz finišu, pilots paspēj izlekt ārā.Abi sportisti saviem spēkiem spēj izkāpt no trases un izskatās, ka nav guvuši nopietnus savainojumus.
Stuļņevs - netīrs brauciens, bet liels ātrums. Un pēdējās virāžās apsteidz Lohneru, kļūstot par līderi (-0,13 sekundes).
Melbārdis/Dreiškens - atkal mierīgs ieskrējiens, kā jau prognozēts. Brauciens gan labs, bez lielām kļūdām, tomēr Lohneru neizdodas apsteigt (+0,14 sekundes). Savam pirmajam braucienam Melbārdis zaudēja 0,19 sekundes. Lohneram otrajā braucienā viņš zaudēja 0,28 sekundes
Andrijanovs - nervozs brauciens, daudz atsitienu pret apmali un nespēj uzņemt ātrumu. Finišā šobrīd trešais (+0,36 sekundes).
Hefti - arī otrais brauciens pieredzējušajam šveicietim neveiksmīgs, nav liela ātruma un zaudē Lohneram 0,42 sekundes. Pagaidām viņš trešais.
Kripss - lai gan brauciens bez lielām kļūdām, vizuāli diezgan nedrošs brauciens un finišā otrais. Lohneram kanādietis un pašreizējais Pasaules kausa līderis zaudēja 0,20 sekundes.
Amerikānis Baskē ar labu ātrumu trases lejasdaļā izrauj līdera godu (-0,02 sekundes). Pēc viņa startēja pirmā brauciena neveiksminieks Lohners, kurš kļūst par līderi (-0,52 sekundes). Tiesa, viņa laiks 55,10 sekundes pirmajā braucienā dotu arī tikai desmito vietu.
Čeham Vrbam neveiksmīgs starts, nespēj ievilkt laicīgi rokturi un tas nobrauc gar trases mali. Vēlāk gan izdodas to ielikt bobā un brauciens līdzīgs pirmajam (savam laikam zaudēja 0,44 sekundes).Pēc tam Vrbas laiku ievērojami pārspēj viņa tautietis Dvoržāks (-0,59 sekundes). Savu pirmā brauciena laiku viņš uzlabo tikai par 0,03 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc brīža sāksies 2. braucieni
2.brauciena starta saraksts
2. brauciens pulksten 16:00
Melbārdis - vizuāli var redzēt, ka startā nestumj uz pilnu slodzi. Brauciens labs, labs ātrums un finišā dalīta 12. vieta.
Neviena ekipāža turpinājumā nespēja pacīnīties ar labāko desmitnieku, bet pēc mirkļa pirmais brauciens noslēgsies ar Melbārža/ Dreiškena startu!
Bīts Hefti ar vāju startu nespēj uzlabot sniegumu trasē. Finišā tikai 14. vieta.
Turpinājumā brits Taskers zaudē tikai 0,01 sekundi Žaļimam, bet pēc tam braucošais Dvoržāks nekandidē uz vietu desmitniekā (17. vieta).
Žaļims/ Jansons - lēnāks starts par Ķibermani. Augšdaļā jau daudz zaudē, nav arī liela ātruma, kas finišā dod vien 10. vietu (+0,66 sekundes).
Ķibermanis/Miknis - otrs labākais starts, bet augšdaļā zaudē tikai 0,09 sekundes. Lai gan labs brauciens, vienā no virāžām bija uz kritiena robežas. Finišā piektie (+0,45 sekundes).
Holkombs: tradicionāli vājš starts amerikāņu veterānam. Ar elegantu braukšanu spēj izvairīties no kļūdām un finišā dalīta 6. vieta ar korejiešiem (+0,53 sekundes).Tagad pēc kārtas divi Latvijas divnieki
Krievu pilota Stuļņeva divnieks: vājš starts, slikts brauciens, bet bobam labs ātrums. Tas ļauj finišēt astotajam (+0,71 sekunde).
Vācietis Lohners - vizuāli brauc bez lielām kļūdām, bet nespēj uzņemt ātrumu un finišā tikai desmitais (+0,85 sekundes).
Korejietis Kims - vājš starts, bet samērā labs brauciens un iebrauc labāko sešiniekā (sestais, +0,53 sekundes).
Pasaules kausa līderis Kripss - pierādās, ka ziemeļamerikāņi Eiropas trasēs nav tik konkurētspējīgi. Finišā tikai astotais (+0,82 sekundes).
Amerikānis Baskē - lielas kļūdas, nespēj valdīt bobu un finišā astotais no desmit ekipāžām (+0,98 sekundes).
1. brauciena rezultāti
Kasjanovs - lai gan pieļauj kļūdas, lejasdaļā labi slīd un ir trešais (+0,29 sekundes). No otrajā vietā esošā Valtera tikai 0,02 sekundes.
Frīdrihs - teicams brauciens un jauns trases rekords: 54,48 sekundes!
Korejieša Vona divnieks - augšdaļā ir līderis, bet lejasdaļā vairākas kļūdas un zaudēts ātrums. Finišā gan otrais (+0,18 sekundes). Uzreiz pēc finiša virāžā korejieši gandrīz arī piedzīvo kritienu...
Riko Peters - augšdaļā vēl brauc līdzīgi, bet finišā trešais, zaudējot arī Maieram (+0,29 sekundes).
Čeha Vrbas divnieks - nespēj izrādīt konkurenci vadošajiem divniekiem, finišē ceturtajā vietā (+0,81 sekunde).Tagad labāko desmitnieks, bet pēc labāko desmitnieka uzreiz divi Latvijas divnieki.
Niko Valters ar stūmēju Kuski - trases lejasdaļā sasniedz lielu ātrumu un pēdējās virāžās apsteidz Maieru, kļūstot par līderi (-0,18 sekundes). Trases rekords gan saglabājas.
Krieva Andrijanova divnieks pieļauj kļūdas, bet izvairās no kritiena. Viņš zaudē Maieram 0,27 sekundes.
Pirmais nobrauca britu pilota Lamjēna Dīna divnieks, kura laiks ir 55,69 sekundes. Pēc tam viņa laiku par 0,76 sekundēm apsteidz austrietis Maiers, kura laiks ir tuvu trases rekordam. Maiera laiks ir 54,93 sekundes, bet rekords ir par 0,29 sekundēm labāks.
Šajā sezonā mainīta starta secība, pirmie piecie brauc vājākie sportisti, bet tad  6.-15. vietai startē labāko desmitnieks.
Sacensības sākušās
Sestdien rīta pusē Altenbergas trasē brauca skeletonisti. Martins Dukurs beidzot kāpa uz goda pjedestāla!https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-pirmo-reizi-sezona-pk-posma-kapj-uz-goda-pjedestala.d?id=48383909
Melbārdis sezonas sākumu izlaida, jo viņam veikta muguras operācija. Līdzjutējiem nevajadzētu arī prasīt uzreiz no mūsu vadošā pilota "zelta kalnus".https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardis-altenberga-startes-saudziga-rezima.d?id=48368013
Arī citas vadošās ekipāžas nav startējušas pirmajos divos posmos, tad Pasaules kausa kopvērtējums izskatās nedaudz nepierasts.
Tā kā latvieši nestartēja pirmajos divos Pasaules kausa posmos, tad mūsējiem starta vietas nav labāko grupā. Ķibermanis startēs ar 16. numuru, Žaļims uzreiz aiz viņa, bet Melbārdis/ Dreiškens, kuri vispār aizvada savas pirmās sacensības sezonā, startēs ar pēdējo, 24. numuru.
Latvijas bobslejisti tikai šodien, 7. janvārī, aizvada savas pirmās sacensības sezonā Pasaules kausa ieskaitē, jo izlaida Ziemeļamerikas posmus. Tagad trešajā posmā Altenbergas trasē Latvija pārstāvēta ar trīs divniekiem - Ķibermanis/Miknis, Žaļims/ Jansons un Melbārdis/ Dreiškens.Pirmā brauciena sākums 14:30, bet otrais sāksies 16:00.

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form