Ķibermanis/ Miknis sezonas sākumā nespēj iekļūt labāko desmitniekā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis sestdien, 20. novembrī, Austrijā, Insbrukas trasē, Pasaules kausa jaunās sezonas pirmajā posmā veica divus sliktus braucienus un nespēja iekļūt labāko desmitniekā, ieņemot 12. vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par sezonas pirmā posma uzvarētāju ļuva vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš abos braucienos bija ātrākais. Divu braucienu summā Frīdrihs par 0,47 sekundēm apsteidza savu tautieti Johannesu Lohneru un par 0,63 sekundēm britu pilotu Bredu Halu.

Ķibermanis pirmajā braucienā pieļāva vairākas kļūdas un bija tikai devītais, Frīdriham zaudējot 0,63 sekundes. Lai gan otrais brauciens bija ar mazāk kļūdām, Ķibermanis/ Miknis kopvērtējumā zaudēja vēl vairākas pozīcijas un palika 12. vietā. Divu braucienu summā uzvarētājiem Latvijas sportisti zaudēja 1,01 sekundi.

Svētdien Pasaules kausa pirmais posms noslēgsies ar četrinieku sacensībām. Bobsleja un skeletona sportisti pēc tam vēl nedēļu uzturēsies Austrijā, jo pēc nedēļas otrais posms arī risināsies Insbrukas trasē.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kauss bobslejā. Insbrukas posms, divnieki.
Vācietis Frančesko Frīdrihs - 0,42 sekunžu pārsvars. Startā Lohners bijis labāks, bet Frīdrihs jau augšdaļā audzē pārsvaru un stabili kļūst par posma uzvarētāju (-0,27 sekundes).
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Baskē - 0,08 sekunžu pārsvars pirms starta, bet tas tiek zaudēts pēc rupjas kļūdas jau pirmajās virāžās. Turpinājumā relatīvi stabils brauciens un finišā ceturtais (+0,29 sekundes).
Britu pilots Hals, kuram pirmajā braucienā identisks laiks ar Lohneru, - augšdaļā līdzīgs brauciens, bet lejasdaļā daudz labāks bijis Lohners, kuram briti zaudē 0,16 sekundes. Par 0,01 sekundi apsteidz Kripsu.
Vācietis Lohners - pirms starta tikai 0,01 sekunžu pārsvars pār Kripsu. Labs starts un palielina nedaudz pārsvaru, turpinājumā labs brauciens, lieli ātrumi un kļūst par līderi (-0,17 sekundes).Tagad labāko trijnieks!
Kanādietis Kripss - 0,08 sekunžu pārsvars pār Gaitjukeviču. Pēc viduvēja starta starpība nedaudz sarūk, bet tad iegūst labu ātrumu un kļūst par līderi (-0,14 sekundes).
Krievijas pilots Gaitjukevičs - pirms starta 0,05 sekunžu pārsvars pār Fogtu. Pēc starta pieaudzē pārsvaru līdz 0,12 sekundēm. Turpinājumā stabils brauviens un kļūst par līderi (-0,10 sekundes).
Šveicietis Fogts - pirms starta 0,13 sekunžu pārsvars. Augšdaļā pārsvars pieaug līdz 0,23 sekundēm. Lejasdaļā starpība sarūk, bet kļūst par līderi (-0,07 sekundes).
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1462065552894185473
Šveicietis Frīdli - 0,08 sekunžu pārsvars pirms starta. Augšdaļā pārsvars pieaug līdz 0,16 sekundēm, bet lejasdaļā atkal ātrāks bijis Springs. Finišā otrais (+0,01 sekunde).
Ķibermanis/ Miknis - 0,06 sekunžu pārsvars pirms starta. Uzlabo savu starta laiku, palielina pārsvaru līdz 0,15 sekundēm. Tad pārsvars sāk rukt, redzamu kļūdu nav un finišā tikai ceturtais (+0,06 sekundes).
Rumānis Tentea - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars pār Springu. Praktiski visu trasi ātrāks, bet pēdējās virāžās pazaudē pārsvaru un ir otrais (+0,02 sekundes).Tagad Ķibermanis/ Miknis
Austrietis Maiers - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars. Pēc starta starpība palielinās līdz 0,09 sekundēm. Lejasdaļā Springs bijis labāks, austrieši finišē otrie (+0,03 sekundes).
Čehs Dvoržāks - pirms starta 0,03 sekunžu pārsvars pār Springu. Augšdaļā līdzīgs brauciens ar Springu, bet tad pieļauj divas kļūdas, nav tik laba ātruma un finišā tikai trešais (+0,19 sekundes).
Kanādietis Springs - 0,03 sekunžu pārsvars pirms starta. Augšdaļā līdzīgi brauc ar Rinaldi, lejasdaļā labāks un kļūst par līderi (-0,08 sekundes).
Francūzis Heinrihs - 0,01 sekundes pārsvars pār Monako divnieku. Pēc starta zaudē Monako divniekam, trases turpinājumā kļūdas un finišā ceturtais (+0,23 sekundes).
Korejietis Vons - pirmajā braucienā bija ātrāks tikai par 0,01 sekundi. Pēc starta jau zaudē Monako ekipāžai, starpība sasniedz 0,12 sekundes. Turpinājumā starpība aug un finišā šobrīd ceturtais (+0,23 sekundes).
Monako pilots Rinaldi - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars pār Hāferu. Ar labu startu augšdaļā 0,22 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā tikai nedaudz sarūk starpība, Monako pilots kļūst par līderi (-0,18 sekundes).
Vācietis Hāfers - tikai 0,06 sekunžu pārsvars pēc pirmā brauciena. Ne visai labs brauciens, bet pagaidām tomēr pirmais (-0,04 sekundes).
Amerikānis Čērčs - pirms starta 0,05 sekunžu pārsvars pār de Bruinu. Lejasdaļā pieļauj dažas kļūdas, kas šoreiz maksā daudz. Finišē pēdējie (+0,08 sekundes). Ja nebūs lielāku neveiksmju, amerikāņiem būs 20. vieta.
De Bruins - augšdaļā apsteidz Krievijas duetu, vidusdaļā Krievijas kamanas bijušas ātrākas, bet pēdējās virāžās de Bruina spēj apsteigt Andrijanovu par 0,02 sekundēm.
Krievu pilots Andrijanovs - sliktāks starta laiks, bet pats brauciens labāks. Uzlabo sava pirmā brauciena laiku par 0,18 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc dažām minūtēm sāksies divnieku otrais brauciens. Ķibermanis/ Miknis pēc pirmā brauciena devītie un otrajā braucienā startēs ar 12. numuru.
Otrais brauciens pulksten 16:001. brauciena rezultāti
Pirmais brauciens noslēdzas ar Andrijanova startu - vājš starts, bet ar realtīvi labu braucienu spēj tikt pie otrā brauciena (20. vieta.)
Itālis Variola pieļauj rupju kļūdu, bet spēj ieņemt 20. vietu. Pēc tam ķīnietis Suņs gandr īz piedzīvo kritienu un ieņem tikai 24. vietu.
Kanādietis Springs - it kā labs brauciens, bet nespēj iespraukties desmitniekā. 13. vieta un +0,69 sekundes.
Itālis Baumgartners vāji veic braucienu un apsteidz tikai divas ekipāžas (21. vieta; +1,10 sekundes).
Monako pilots Rinaldi - labi iestumj bobu, bet nespēj iespraukties desmitniekā (15. vieta; +0,72 sekundes).
Austrietis Treihls veic vāju braucienu un finišā tikai 18. vieta (+0,93 sekundes).
Vācu trešā ekipāža ar pilotu Hāferu - neticami daudz zaudē jau trases augšdaļā, tad pieļauj rupju kļūdu vienā virāžā un finišā vien 15. vieta (+0,76 sekundes). 
Vēl astoņas ekipāžas, bet starp tām ir vairākas, kuras var pacīnīties par vietu desmitniekā.
Ķīnas pilots Li - vājš brauciens un finišā priekšpēdējā vieta (+1,27 sekundes).
Nīderlandes pilots de Bruins - daudz zaudē jau trases augšdaļā, lejasdaļā nav lielu ātrumu un finišā 16. vieta (+0,82 sekundes).
Lohners nespēj konkurēt ar savu tautieti Frīdrihu, kurš ielicis stabilus pamatus uzvarai posmā. Finišā ceturtais (+0,42 sekundes).
Austrietis Maiers - starts 5,14 sekundes, kas ir viduvējs rādītājs. Brauc Ķibermaņa laikā, finišā latviešiem zaudē 0,02 sekundes. No līderiem atpaliek 0,65 sekundes.
Krievu pilots Gaitjukevičs - teicams starts (5,10 sekundes), labs brauciens augšdaļā, bet lejasdaļā strauji aug starpība. Finišā piektais (+0,51 sekunde).
Rumānis Tentea - ar vidēju startu trasē pieļauj kļūdas, lai gan finišā līdzīgi ar Ķibermani (+0,65 sekundes).
Čehs Dvoržāks - startā 5,17 sekundes. Pēc devītās virāžas saslīd kamanas, finišā nedaudz zaudē Ķibermanim (0,03 sekundes). No līderiem atpaliek par 0,66 sekundēm.
Britu pilotam Halam identisks starta laiks kā Ķibermanim (5,13 sekundes). Izcili veic braucienu un ir trešais (+0,42 sekundes).
Korejietis Vons ar relatīvi labu startu, trasē nepieļaujot rupjas kļūdas, finišē dalītā septītā vietā. Zaudē Ķibermanim tikai 0,08 sekundes, tāpat kā Heinrihs. Līdz līderiem gan 0,71 sekundes.
Kanādietim Kripsam starts 5,14 sekundes, kas ir trešais labākais laiks. Nelielas kļūdas svarīgās vietās daudz nemaksā un finišā trešais (+0,43 sekundes). Pārsteudzoši, bet amerikānis Baskē joprojām otrais.
Amerikāņu pilots Čērčs ar vāju startu nespēj konkurēt par vietu sešiniekā, finišā septītā vieta (+0,77 sekundes).
Vēl viens Šveices divnieks ar pilotu Frīdli. Braucienā dažas kļūdas, bet finišā par 0,02 sekundēm apsteidz Ķibermani (+0,61 sekunde).
Šveicietis Fogts veic labu braucienu, bet nav konkurents Frīdriham. Zaudē arī amerikāņiem un ir trešais (0,56 sekundes).
Francijas pilotam Heinriham relatīvi labs brauciens, bet finišā ir ceturtais, zaudējot Ķibermanim tikai 0,08 sekundes.
Favorīts Frīdrihs startā sasniedz laiku 5,07 sekundes. Augšdaļā 0,16 sekunžu pārsvars, turpinājumā pārsvars aug un finišā apsteidz amerikāņus par 0,34 sekundēm.
Ķibermanis/Miknis - starts 5,13 sekundes, kas tikai par 0,01 sekundi labāks par amerikāņiem. Vairākas mazas kļūdas, kas neļauj sasniegt lielāku ātrumu. Finišā zaudē amerikāņiem ļoti daudz (+0,29 sekundes).
Japāņa Šinokaras divnieks ar vāju startu nav konkurents Baskē divniekam. Brauciens vājš, finišā zaudē līderim 0,98 sekundes.Tagad Ķibermanis/Miknis
Britu pilota Lamīna Dīna divnieks startā zaudē daudz, arī trasē vairākas kļūdas. Finišā zaudē 0,68 sekundes.
Baskē laiks ir 51,61 sekundes, kas būs orientieris nākamajiem dalībniekiem.
Sacensības sākušāsPirmie trasē dodas amerikāņi ar pilotu Kodiju Baskē.
Pirmajās sacensībās Insbrukā pieteikti 27 divnieki. Ķibermanim/ Miknim ceturtais starta numurs.
Insbrukas trases starta rekords Oskaram Melbārdim/ Daumantam Dreiškenam (4,96 sekundes), kas sasniegts jau pirms 10 gadiem.Trases rekords sasniegts pagājušā gada decembrī, to paveica vācu pilots Frančesko Frīdrihs (51,04 sekundes).
Latvijas bobslejistiem pirms pirmā Pasaules kausa posma bija ilgāku laiku jāuztraucas par kamanām, kuras "iestrēga" Ķīnā. Par laimi, pirms valstsvētkiem Vācijā saņemta tehnika no Ķīnas.
Latvijas otrā komanda piedalās Eiropas kausa sacensībās. Dāvja Kaufmaņa četrinieks piedzīvoja divus kritienus, kuros cieta arī stūmēji. https://www.facebook.com/lbsf.lv/posts/4478482518933481&show_text=true&width=500
Vakar sacensības sāka skeletonisti. Martins Dukurs pēc pirmā brauciena bija līderis, bet izcili otro braucienu veica Aleksandrs Tretjakovs, nobīdot Martinu uz otro vietu.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-olimpisko-sezonu-sak-ar-otro-vietu-insbruka.d?id=53790557
Sestdien Austrijā, Insbrukas trasē, turpinās Pasaules kausa pirmais posms bobslejā un skeletonā. Šodien bobsleja divnieku sacensības, kurās Latvijai gan tikai viena ekipāža - Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni.Pirmais brauciens pulkstwn 14:30, otrais - 16:00.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form