Ķibermanis/ Miknis Siguldā pirmo reizi karjerā triumfē Pasaules kausa posmā
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Oskars Ķibermanis / Matīss Miknis sestdien, 15. februārī, Siguldā triumfēja Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posma sacensībās, bet Ralfs Bērziņš/ Dāvis Spriņģis bija sestie.

Tādējādi Latvijas sportisti sestdien dominēja sacensībās Siguldā, jo pirms tam skeletona noslēdzošajā pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā dubultuzvaru svinēja Martins un Tomass Dukuri.

Ķibermanim/ Miknim šī ir pirmā uzvara Pasaules kausa posmos divniekos. Līdz šim Ķibermanim bija viena uzvara Pasaules kausa sacensībās četriniekos.

Pirmajā braucienā, tresē dodoties piektajam, ar jaunu trases rekordu - 49,75 sekundes - finišēja dienvidkorejieša Junjonga Vona ekipāža. Rekordam braucienā bija lemts krist arī nākamo divu ekipāžu startā. Vispirms Ķibermanis un Miknis hronometru apturēja pie 49,53 sekunžu robežas, bet mirkli vēlāk vācietim Frančesko Frīdriham bija pa spēkam trasi veikt vēl par vienu sekundes simtdaļu ātrāk.

Ralfs Bērziņš un Dāvis Spriņģis startēja ar 14.numuru 20 divnieku ekipāžu konkurencē un labi nobrauca, ieņemot desmito vietu braucienā 0,35 sekundes aiz vācu ekipāžas.

Arī otrajā braucienā Bērziņš ar Spriņģi nobrauca ar kļūdiņām, bet kopumā labi, un uz konkurentu neveiksmju rēķina pakāpās uz astoto vietu.

15.virāžā augstu uzbrauca un pārāk ātri nostūrēja lejā Vons, piedzīvojot kritienu un bobam finišējot uz sāniem. Līdz ar to Bērziņš ar Spriņģi pakāpās uz septīto vietu, bet uzreiz aiz Vona 11.virāžā krita arī šveicieša Simona Frīdli ekipāža, Bērziņam pakāpjoties vēl par vietu augstāk.

Sacensībā noslēgumā Bērziņš ar Spriņģi ieņēma sesto vietu, uzvarētājiem zaudējot 0,47 sekundes.

Ar nelielām kļūdiņām otro braucienu veica Ķibermaņa pilotētā ekipāža, uz ko Frīdrihs atbildēja ar daudzām kļūdām pārbagātu braucienu, no latviešiem atpaliekot septiņas sekundes simtdaļas un uzdāvinot uzvaru mājiniekiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem, Siguldas posms
Pasaules kausa posma rezultāti bobslejā divniekiem, Siguldas posms
Fridrihs pēc starta zaudē Ķibermanim. Augšdaļā zaudē 0,11 sekundes, tad sāk strauji deldēt pārsvaru, bet tad pieļauj kļūdas un finišā otrais.Ķibermanis/ Miknis triumfē Pasaules kausa posmā Siguldā
Ķibermanis/ Miknis - starta rekords (4,80 sekundes)!!! Augšdaļā 0,55 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā nav liela ātruma, bet summā kļūst par līderi (-0,33 sekundes). Vai ar to pietiks uzvarai?
Tagad jāstartē Ķibermanim/ Miknim, kuriem būs liela atpūta pirms brauciena
Vēl viens kritiens!Šveicietis Fridli pēc iepriekšējās ekipāžas kritiena labi veic trases augšdaļu, bet tad negaidīti trases vidū piedzīvo kritienu. Šveices ekipāža arī finišē, veicot pamatīgu gabalu augšpēdus pa Siguldas trasi.
Korejietis Vons brauc līdzīgi kā Kripss, bet kļūda 15. virāžā un kritiens. Korejieši finišē ar sliecēm uz augšu, bet ieņem 15. vietu summā.Sacensības uz brīdi apturētas
Kripss veic vāju braucienu, bet Gaitukeviča pieļautās kļūdas ļauj kanādietim būt labākam finišā. Kripss kļūst par līderi (-0,03 sekundes).
Krievijas pilots Gaitukevičs lieliski veic augšdaļu, turpinājumā lieli ātrumi. Lejā vairākas kļūdas, kas gandrīz dārgi maksā. Pēdējās virāžās zaudē gandrīz 0,30 sekunžu pārsvaru, bet summā ir līderi (-0,03 sekundes).
Krievijas pilots Stuļņevs vājo startu nespēj kompensēt trases turpinājumā un finišā tikai ceturtais (+0,14 sekundes). Bērziņš/ Spriņģis summā jau vismaz astotajā vietā.
Čehs Dvoržāks pēdējās virāžās zaudē līderpozīcijas un summā zaudē arī Bērziņam (+0,09 sekundes).
Britu pilots Hols pēdējās virāžās sasniedz teicamu ātrumu un tikai tas palīdz apsteigt Bērziņu (-0,08 sekundes), jo visu laiku zaudēja latviešiem
Bērziņš/ Spriņģis - neveikls starts, bet tas neietekmē braucienu. Turpinājums ļoti labs un jaunais Latvijas pilots kļūst par līderi (-0,24 sekundes).
Šveicietis Fogts kļūst par līderi, veicot arī pagaidām labāko braucienu starp 10 pilotiem (-0,21 sekunde).Tagad labāko desmitnieks, ko iesāks Bērziņš/ Spriņģis
Korejas pilots Suks pēc vāja starta zaudē rumāņiem. Lejasdaļā starpību nedaudz sadeldē, bet rumāņus neapsteidz (+0,02 sekundes).
Rumānis Tentea salīdzinoši labi veic braucienu un kļūst par līderi (-0,18 sekundes).
Vācietis Hāfers summā kļūst par līderi, lai gan brauciens ne visai drošs. Viņš Treihlu apsteidz vien par 0,07 sekundēm, bet braucienā zaudē 0,10 sekundes.
Austrietis Maiers augšdaļā pieļauj kļūdas, ātri izsēj pārsvaru un finišā zaudē savaum tautietim Treihlam 0,07 sekundes.
Nīderlandes pilots de Bruins vāji veic braucienu, uz kritiena roebžas izbrauca 15. virāžu un finišā vien trešais šobrīd (+0,20 sekundes).
Francūzis Heinrihs augšdaļā zaudē un nespēj situāciju glābt turpinājumā. Zaudē austriešiem 0,08 sekundes.
Austrietis Treihls uzlabo pirmā brauciena laiku un pārliecinoši kļūst par līderi. 
Itālis Variola būs pēdējais Siguldā, lai gan Ilmans pirmajā braucienā krita. Viņš zaudē vāciešiem summā 0,18 sekundes.
Vācietis Ilmans, kurš pirmajā braucienā krita, nedroši veic braucienu. Piedzīvo gandrīz kritienu liktenīgajā 15. virāžā, bet notur kamanas un šoreiz finiša līniju sasniedz ar sliecēm pie ledus. 
Sākas 2. brauciens
1. brauciena rezultāti
Itāļu pilots Variola ļoti vājš un ar grūtībām apsteidz Ilmanu, kurš piedzīvoja kritienu.Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais sāksies pulksten 18:04.
Vācu pilots Hāfers - vājš starts, kas ietekmē turpinājumā. Ļoti liela starpība jau vidusdaļā un finišā vien 14. vieta (+0,65 sekundes).
Austrietis Treihls ar vāju braucienu apsteidz tikai Ilmanu, kurš krita beigās (+0,82 sekundes).
Nīderlandes pilots de Bruins arī netiek galā ar grūto Siguldas trasi, vājš brauciens un finišā 15.vieta (+0,77 sekundes).
Ralfs Bērziņš pēc finiša atzina, ka starts varēja būt labāks un arī brauciens nav bijis visai labs. Latvijas otrais pilots cer tikt sešiniekā.
Austrietis Maiers vājš startā, pamatīgi zaudē augšdaļā. Pagaidām trešais vājākais (+0,76 sekundes).
Krievijas pilots Gaitjukevičs - otrs labākais starta laiks. Augšdaļā vadībā, bet tad sāk zaudēt. Lejasdaļā starpība strauji pieaug un finišā sestais (+0,28 sekundes).Vēl brauks piecas ekipāžas
Bērziņš/ Spriņģis - augšdaļa ne visai droša, bet kopumā labs brauciens, kas jaunajam pilotam dod astoto vietu (+0,35 sekundes).
Šveicietim Frīdli labs starts. Labi veikts brauciens, lieli ātrumi un finišā pārsteidzoši trešais (+0,15 sekundes).Tagad Bērziņš/ Spriņģis, kuriem pēdējās sacensības Pasaules kausā. Svētdien viņa vietā brauks Melbārža divnieks
Britu pilots Hols pieļauj vairākas kļūdas un labais starts neļauj tikt sešiniekā - septītā vieta (+0,35 sekundes).
Stuļņevam vājš starts. Lai gan brauciens labs, starts iegāž Krievijas bobslejistus. Finišā piektais (+0,30 sekundes).
Francūzim Heinriham rupja kļūda augšdaļā un viņš spēj apsteigt tikai kritienu piedzīvojušo Ilmanu (devītā vieta; +0,79 sekundes).
Čehs Dvoržāks piektais un necīnīsies par medaļām (+0,31 sekunde).  
Ķibermanis LTV tiešraidē: Ceru, ka īstā cīņa būs rītdien (Eiropas čempionātā). Tas bija gaidāms, ka būs rekordi. Ir vēl bikiņ rezerve - startā, 13./14/ virāžas pāreja nepatika.
Šveicietis Fogts slikti veic braucienu un šobrīd ir tikai piektais (+0,45 sekundes).
Vācu pilots Frīdrihs augšdaļā vājāks startā, bet vidusdaļā jau apsteidz Latvijas bobslejistus. Lai gan tiek pieļautas kļūdas, finišā vācieši nosargā minimālu pārsvaru 0,01 sekundi - jauns trases rekords (49,52 sekundes).
Ķibermanis/ Miknis - startā pārliecinoši labākie. Augšdaļā pārsvars sasniedz 0,28 sekundes. Lejasdaļā pārsvars samazinās, bet finišā pārliecinoši jauns trases rekords - 49,53 sekundes (-0,22 sekundes).
Korejietis Vons trasē brauc līdzīgi ar kanādieti. Finišā jauns rekords - 49,75 sekundes (-0,01 sekunde).Tagad Ķibermanis/ Miknis.
Spēcīgāko grupu iesāk Kripss. Kanādietis augšā pārliecinoši labāks, bet brauc ar kļūdām. Tas gan netraucē sasniegt jaunu trases rekordu 49,76 sekundes (-0,24 sekundes). Visticamāk, šis laiks tiks vēl labots.
Korejas bobsleja pilots Suks startā zaudē rumāņiem, bet trasē ir labāks un apsteidz rumāņu divnieku par 0,05 sekundes.
Rumāņa Tentea divnieks uzstumj ātrāk par jaunā vācu pilota Ilmana divnieku. Arī rumāņi uz kritiena robežas, bet savalda kamanas - finišā, viņiem protams, labāks laiks nekā vāciešiem.
Vācu pilots Ilmans lejasdaļā pieļauj rupju kļūdu, kas Siguldā maksā daudz - kritiens. Divnieks finišē un viņu laiks tiek ieskaitīts.Sacensības uz brīdi apturētas.
Siguldā pēc skeletona sacensībām nedaudz pasliktinājušies laika apstākļi - nedaudz sniga slapjš sniegs, kas iespaidos bobsleja divnieku sacensības.
Sacensības sākušāsPirmie trasē dodas jaunie vācieša Ilmana divnieks
Šodien Siguldā sacensībām pieteikušies tikai 20 divnieki: Ķibermanim/ Miknim sestais starta numurs, Bērziņam/ Spriņģim - 14.
Pēc tam bija patīkami brīži Latvijas bobslejistiem - godīgā cīņā iegūto Soču medaļu saņemšana.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/foto-godigums-uzvar-latvijas-bobslejisti-sigulda-oficiali-sanem-socu-olimpiades-medalas.d?id=51887995
Šodien Siguldā jau divi patīkami brīži Latvijas sportā bijuši. Sākumā Eiropas čempionātā triumfēja skeletonisti Dukuri - Martinam kārtējais zelts, bet Tomasam sudrabs savās mājās.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/brali-dukuri-sigulda-ceturto-reizi-izcina-dubultuzvaru-eiropas-cempionata.d?id=51887435
Pasaules kausa sezonas noslēgums Siguldā turpinās - sestdien pēcpusdienā priekšpēdējā posma medaļas sadalīs bobsleja divnieki. Svētdien divniekiem vēl noslēdzošais posms, kurā tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.Pirmā brauciena sākums šovakar 16:34. Otrais sāksies 18:04.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form