Latvijas bobsleja ekipāža Oskars Ķibermanis/Jānis Jansons svētdien Siguldā uzvarēja Eiropas kausa izcīņas otrā posma sacensībās divniekiem, kamēr pirmā posma sudraba godalgas ieguvējs Uģis Žaļims palika trešais.

Divu braucienu summā Ķibermanis par piecām sekundes simtdaļām apsteidza Vācijas sportistu Rihardu Elsneru, kuram Žaļims attiecīgi zaudēja 0,30 sekundes. Šo trešo vietu Žaļims, kura stūmējs svētdien bija Raivis Zīrups, dalīja ar Krievijas ekipāžu Ņikitu Zaharovu/Ruslanu Samitovu, kuriem divu braucienu summā bija identisks rezultāts - 1:41.04.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis Elsneru apsteidza par 0,04 sekundēm, arī otrajā braucienā vācietis tika apsteigts, kas ļāva "mazajam Oskaram" izcīnīt vēl 120 kopvērtējuma punktus Eiropas kausā.

Uģis Žaļims/Raivis Zīrups pēc pirmā brauciena atradās tikai piektajā vietā, taču otrajā braucienā viņiem izdevās uzrādīt ātrāko laiku un uzlabot savu pozīciju līdz godalgoto trijniekam.

Trešais Latvijas pilots Ralfs Bērziņš, kurš sestdien debitēja bobsleja sacensībās, kopā ar stūmēju Kasparu Brezinski pirmajā braucienā uzrādīja 14. rezultātu, bet otrajā - 17., un divu braucienu summā ieņēma 16. vietu.

Kā ziņojām, Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā, kas Siguldas trasē risinājās dienu iepriekš, Latvija izcīnīja dubultuzvaru - Ķibermanis finišēja pirmais, Žaļims otrais.

Dāmu konkurencē Eiropas kausa otrajā posmā dubultuzvara Beļģijai - pirmajā vietā Elfje Villemsena/Sāra Ertsa, otrajā - Ana Vanninevhusa/Nele Paulisena. Trešais rezultāts Krievijas sportistēm Aļonai Osipenko/Tatjanai Boļšakovai.

Šīs sezonas sākumā Latvijas bobsleja izlase lielākoties piedalīsies Eiropas kausa sacensībās, izlaižot Pasaules kausa sākumu Ziemeļamerikā. Šāds lēmums pieņemts, lai izmēģinātu un sagatavotu tehniku olimpiskajai sezonai, turklāt arī Latvijas vadošais pilots Oskars Melbārdis vēl atlabst pēc vasaras nogalē izdarītās muguras operācijas.