Ķibermanis un Miknis Eiropas čempionātā paliek aiz goda pjedestāla
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis un stūmējs Matīss Miknis sestdien Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja dalītu ceturto vietu Eiropas čempionātā.

Vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu risinājās arī Pasaules kausa ceturtā posma sacensības, un šajā vērtējumā latvieši palika dalītā piektajā vietā.

Divu braucienu summā Ķibermanis/Miknis uzrādīja laiku minūte un 39,65 sekundes, kas bija par 0,64 sekundēm lēnāk nekā uzvarētājam Frančesko Frīdriham no Vācijas. Tādu pašu rezultātu kā latvieši sasniedza cita vācieša Niko Valtera ekipāža.

Pasaules kausa vērtējumā aiz Frīdriha palika kanādietis Džastins Kripss, kurš bija par 0,11 sekundēm lēnāks, savukārt trešo vietu izcīnīja Johannesa Lohnera ekipāža (+0,43).

Eiropas čempionāta vērtējumā Lohners bija otrajā vietā, bet trešo vietu negaidīti izcīnīja francūža Romēna Heinriha ekipāža (+0,52).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Eiropas čempionāts un PK posms bobslejā divnieku ekipāžām
Kēnigszē trasē notikušo sacensību rezultāti: 1. Frīdrihs/Grotkops (Vācija) 1:39,012. Kripss/Stounss (Kanāda) +0,113. Lohners/Rasps (Vācija) +0,434. Heinrihs/Hotervils (Francija) +0,525. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,645. Valters/Krencs (Vācija) +0,64
Kanādietis Kripss cīņā par uzvaru Pasaules kausa posmā tomēr piekāpās Frīdriham un zaudēja viņam 0,11 sekundes.  
Vācietis Frīdrihs aizvadīja drošu un pārliecinošu braucienu, kļūstot par Eiropas čempionu ar laiku 1:39,01 minūte. 
Lohneram no Vācijas izdevās labs starts - 4,87 sekundes.Viņam trases augšdaļā bija liels pārsvars, tad kļūdas un mazākais ātrums to sadeldēja, taču Lohneram finišā izdevās iebraukt ar 0,09 sekunžu pārsvaru. 
Vācietis Niko Valters pēc starta sāka zaudēt laiku, lai arī aizvadīja diezgan labu braucienu. Valters uzrādīja tādu pašu laiku, kā Ķibermanis. Francijas ekipāža ar Heinrihu priekšgalā sensacionāli iegūst Eiropas čempionāta medaļu. 
Ķibermanis un Miknis startā uzrādīja laiku 4,92 sekundes, kas tobrīd palielināja viņu pārsvaru. Pēc tam neprecīzi veiktās virāžas un ātruma deficīts liedza latviešiem cīņu par medaļām. Summā latvieši Francijas ekipāžai zaudēja 0,12 sekundes 
Sākās reālā cīņa par Eiropas čempionāta medaļām. Francijas pilots Heinrihs pēc 4,95 sekunžu starta veica drošu braucienu un uzrādīja rezultātu summā 1:39,53 minūtes, kļūstot par līderi. 
Polis Lutijs ar stūmēju startā ieskrējās 4,98 sekundēs. Viņš pēc labi veiktas trases augšdaļas vidū atsitās pret apmali. Tas nedaudz samazināja pārsvaru, taču finišā viņš tik un tā iebrauca ar 0,09 sekunžu pārsvaru. 
Krievam Andrianovs pēc 5,01 sekunžu starta un pēc pamatīgas sānslīdes tomēr izdevās noturēt un pat palielināt savu pārsvaru, uzrādot rezultātu 1:39,83 minūtes un kļūstot par līderi. 
Krievijas ekipāža ar Bredihinu priekšgalā jau pēc starta zaudēja laiku līderiem, tad neprecīzi izbrauktās virāžas viņu nometa uz piekto vietu (+0,19). 
Šveicietis Fogts trases vidusdaļā pamatīgi saslīdēja un zaudēja izredzes saglabāt savu vietu TOP 10. Viņš noslīdēja uz pagaidu sesto vietu (+0,35).
Brits Hols pēc starta turējās minimālā vadībā un sasniedza ātrumu 119,5 km/h, kas ļāva summā uzrādīt tieši tādu pašu laiku, kā pašreizējam līderim Polonjato - 1:40,03 minūtes. 
Austrietis Treihls trases lejasdaļā centās atspēlēt iepriekš pazaudēto laiku, tomēr viņš Polonjato piekāpās par 0,04 sekundēm. 
ASV pilots Beskjū divās vietas nesavaldīja kamanas, un uzrādīja tikai septīto ātrāko laiku otrajā braucienā. Summā viņš noslīdēja trīs vietas zemāk (+0,45).
Kanādietis Polonjato, neraugoties uz diezgan rupju kļūdu, trases pirmajā pusē iekrāja pietiekami lielu pārsvaru, kas beigās nedaudz sadila, tomēr ar to pietika, lai par 0,13 sekundēm apsteigtu de Bruinu. 
Šveices braucējs Roners trases augšdaļu izbrauca labi, bet tad pieļāva kļūdu, kas viņu nometa divas vietas zemāk (+0,39).
Nīderlandes pilots de Bruins trases augšdaļu izbrauca lēnāk nekā Dvoržāks, taču turpinājumā viņam izdevās virāžas tik precīzi, lai pēdējos kontrolpunktos par 0,10 sekundēm apsteigtu čehu. 
Čehs Dvoržāks aizvadīja daudz labāku braucienu nekā pirmo, un viņam pārliecinoši izdevās nosargāt savu pozīciju. Viņa rezultāts summā bija 1:40,26 minūtes, kas bija par 0,34 sekundēm ātrāk nekā Olsenam.
Dienvidkorejas pilota Vona ekipāža vadībā bija tikai trases augšdaļā, taču pēc tam brauciens bija ļoti viduvējs, tāpēc viņš nesaglabāja savu pozīciju, zaudējot abām iepriekš braukušajām ekipāžām.
Monako ekipāža ar Rinaldi pie kamanu grožiem atkal startā bija vāji, bet brauciens izdevās diezgan līdzīgs. Summā Olsens Monako pilots zaudēja pa 0,04 sekundēm. 
ASV pilots Olsens ar stūmēju atklāja otro braucienu, un to viņš veica par 0,16 sekundēm ātrāk nekā pirmo. Summā amerikāņu rezultāts bija 1:40,60 minūtes.
Sākas 2. brauciens
Otrā brauciena starts pulksten 19:00.
Otrajam braucienam nekvalificējās austrietis Maiers, krievs Popovs un horvāts Siličs. Līdz ar to pirmais brauciens noslēdzās.
Sandis Prūsis intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka Ķibermanim un Miknim īsti neizdevās startā, jo abi stumšanu neiesāka vienā ritmā. Tāpat treneris uzsvēra, ka braucienā bija kļūdas, taču nebija nekas pārāk nopietns. 
Pirmā brauciena rezultāti: 1. Kripss/Stounss (Kanāda) 49,512. Frīdrihs/Grotkops (Vācija) +0,033. Lohners/Rasps (Vācija) +0,164. Valters/Krencs (Vācija) +0,235. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,266. Heinrihs/Hotervils (Francija) +0,29
Mājinieks Lohners startēja tikai ar 21. starta numuru. Viņam startā bija 4,88 ātrs laiks, bet trases augšdaļā bija viena neprecizitāte. Pēc tam tā sauktajā "labirintā" bija diezgan rupja kļūda, taču tas neliedza sasniegt trešo vietu (+0,16).
Nīderlandes pilots de Bruins izpildīja "sulīgu" sānslīdi, bet finišā viņam 14. vieta (+0,72). 
Šveices pilota Fogta ekipāža ielauzās labāko desmitniekā, neraugoties uz 12. ātrāko starta laiku. Viņš dala astoto vietu ar krievu Bredihinu (+0,52). 
Amerikānis Beskjū sākotnēji sasniedza 11. vietu (+0,62), tad Monako braucējs Rinaldi ar lielisku beigu ātrumu palika 14. vietā (+0,85), bet kanādietis Polinjato atkārtoja Beskjū rezultātu, dalot 11. vietu.
Korejietis Vons trases augšdaļā pēc rupjas kļūdas zaudēja ātrumu, kuru tā arī neatguva turpinājumā, paliekot 11. vietā (+0,82). Pēc tam brauca francūzis Heinrihs, kuram izdevās uzrādīt piekto ātrāko laiku (+0,29). 
Ķibermanis Pasaules kausa vērtējumā šobrīd ceturtais, Eiropas čempionāta vērtējumā - trešais. 
Vācietis Frīdrihs ar stūmēju startā uzrādīja laiku 4,87 sekundes, un trases augšdaļā viņam bija sīkas neprecizitātes. Brauciens bija ļoti līdzīgs ar Kripsu, ātrums viņam bija labāks, taču finišā vācietis bija tikai par 0,03 sekundēm lēnāks.
Krievs Andrianovs veica nesliktu braucienu, kura noslēgumā viņa rezultāts bija par 0,38 sekundēm lēnāks nekā līderim Kripsam. Pagaidām viņam piektā vieta. 
Kibermanis/Miknis kamanas iestūma 4,92 sekundēs, taču braucienā bija viens spēcīgs atsitiens pret apmali, kā arī kamanas saslīdēja, taču tas netraucēja uzrādīt trešo ātrāko rezultātu, līderim zaudējot 0,26 sekundes. Eiropas čempionāta vērtējumā latvieši ir otrie, jo kanādietis Kripss ir pirmais un ārpus Eiropas ieskaites. 
Čeham Dvoržākam braucienā bija pāris neprecizitātes, kā arī kamanām nebija ātruma. Viņš bija par 0,74 sekundēm lēnāks. 
Austrietim Maieram kamanas neslīdēja, taču viņam vizuāli virāžas izdevās veikt pietiekami precīzi. Viņš līderim zaudēja 1,14 sekundes, dalot pēdējo vietu ar krievu Popovu. 
Austietis Treihls brauca bez rupjām kļūdām, taču ātrums viņam nebija tik labs, līdz ar to finišā viņš līderim zaudēja 0,59 sekundes. Savukārt krievs Bredihins ierindojās ceturtajā vietā (+0,59). 
Polis Lutijs, kuru trenē latvietis Jānis Miņins, aizvadīja labu braucienu un uzrādīja rezultātu, kas bija par 0,31 sekundi lēnāks nekā Kripsam. Viņam trešā vieta. 
Vācietis Niko Valters startā uzrādīja laiku 4,93 sekundes, un arī viņam brauciens bija bez rupjām kļūdām. Ātrums viņam bija nedaudz mazāks, bet rezultāts bija par 0,23 sekundēm lēnāks. 
Kanādietis Kripss startā kamanas iestūma 4,87 sekundēs, un braucienu aizvadīja droši un virāžas izbrauca precīzi. Viņa ātrums pārsniedza 121 km/h, kas ļāva sasniegt rezultātu 49,51 sekunde. 
Brits Hols aizvadīja labu braucienu, kurā sasniedza ātrumu 119,5 km/h. Finišā viņam rezultāts 50,06 sekundes, kas ļāva Olsenu apsteigt par 0,32 sekundēm. 
Amerikānis Olsens jau startā bija ātrāks par Popovu un turpinājumā aizvadīja labu braucienu, kurā gan bija pāris neprecīzi izbrauktas virāžas. Tomēr finišā viņš iebrauca par 0,27 sekundēm ātrāk. 
Krievijas pilots Popovs atklāja šīs sacensības, un viņš uzrādīja rezultātu 50,65 sekundes. Braucienā viņam bija vairākas kļūdas, kas neļaus pacīnīties par augstu vietu. 
Sacensības sākušās.
Pagājušajā sezonā Ķibermanis/Miknis Pasaules kausa posmā ierindojās sestajā vietā, piekāpjoties trim Vācijas, vienai Kanādas un Oskara Melbārža ekipāzām.
Ķibermanis/Miknis Kēnigszē trasē dosies ar 11. starta numuru.
Ķibermanis ir vienīgais Latvijas pilots šajās sacensībās, jo Ralfs Bērziņš šo posmu izlaiž un startēja Eiropas junioru čempionātā, kas notika Īglsas trasē. Bērziņš ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Edgaru Nemmi un Dāvi Kaufmani ierindojās devītajā vietā.
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis sestdien Eiropas čempionātā bobslejā divnieku ekipāžām ir vienīgie Latvijas pārstāvji, taču viņi ir vieni no medaļu pretendentiem. Kēnigszē trasē Vācijā risinās gan Eiropas čempionāts, gan Pasaules kausa posms. 

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form