Ķibermanis/Miknis izcīna bronzas medaļu PK posmā Īglsas trasē
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja ekipāža Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis sestdien Pasaules kausa posmā Īglsas trasē, Austrijā, izcīnīja trešo pozīciju.

Ķibermanis/Miknis abos braucienos ierindojās trešajā vietā un divu braucienu summā uzrādīja par 0,34 sekundēm lēnāku rezultātu nekā uzvarētājs Frančesko Frīdrihs no Vācijas. Sudraba godalgu ieguva cits vācietis Johennes Lohners (+0,15).

Savukārt otrā Latvijas ekipāža Ralfs Bērziņš/Dāvis Spriņģis ierindojās 16. pozīcijā. Pēc pirmā brauciena viņi ieņēma 19. vietu, bet otrajā braucienā uzrādītais 13. ātrākais laiks kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 16. vietu.

Ķibermanis Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1004 punktiem ir otrajā vietā, bet Bērziņš ar 576 punktiem ir 11.vietā. Līderpozīcijā ar 1125 punktiem ir Frīdrihs, kurš uzvarējis visos posmos.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa posms bobslejā Īglsas trasē
Sacensību rezultāti:
Pirmā brauciena līderis Frīdrihs startā pieļāva kļūdu un atsitās pret apmali, bet tas vispār nepatraucēja. Sezonas līderis turpināja braukt lieliski un uzvarēja ar rezultātu 1:42,85 minūtes.
Vācieša Lohnera ekipāža atkal startā uzrādīja 5,05 sekunžu laiku, lai arī pilots nedaudz paklupa. Trasē vācieši brauca drošāk, kamanas slīdēja labāk un finišā viņš latviešu apsteidza par 0,19 sekundēm - 1:43,00 minūtes.
Ķibermanis/Miknis braucienu iesāka ar 5,08 sekunžu starta laiku, atkārtojot pirmajā braucienā iespēto. Trases augšdaļā viņam bija 0,20 sekunžu pārsvars, turpinājumā bija sīkas neprecizitātes, pārsvars sadila līdz 0,11 sekundēm - 1:43,19 minūtes. Latvieši nodrošina sev godalgas!
Čeha Dvoržāka ekipāža startā ieskrējās 5,05 sekundēs, kas uzreiz viņam deva drošu pārsvaru trases augšdaļā. Arī turpinājums viņam bija veiksmīgs, bet beigu daļā pēkšņi Dvoržāks sāka zaudēt laiku un finišā iebrauca ar 0,05 sekunžu deficītu. 
Kanādas ekipāža ar pilotu Kripsu startā uzrādīja 5,13 sekunžu starta laiku. Vidusdaļā viņš pieļāva kļūdu un pārsvars nedaudz sadila. Finišā viņš iebrauca ar rezultātu 1:43,30 minūtes, kas bija par 0,16 sekundēm ātrāk nekā Haferam. 
Vācietis Hafers startā uzrādīja 5,19 sekunžu laiku. Ar labu braucienu viņš turpināja audzēt savu pārsvaru un finišā uzrādīja laiku 1:43,46 sekundes.
Kanādietis Polonjato startā ieskrējās 5,12 sekundēs, un uz tā rēķina viņam izdevās būt vadībā jau pirmajos kontrolpunktos. Trases vidusdaļā bija neprecīzi izbrauktas virāžas, taču lieliski veiktās trases beigas ļāva finišu sasniegt kā līderiem - 1:43,64.
Francijas pilota Heinriha ekipāža ar 5,21 sekunžu startu pirmajos kontrolpunktos bija 0,14 sekunžu iedzinējos. Turpinājumā viņš deficītu sadeldēja, līdz finišā iebrauca ar identisku laiku kā briti - 1:43,75. 
Šveicietis Fogts startā uzrādīja vāju laiku (5,24), sekundes, braucienā vizuāli rupju kļūdu nebija, taču viņam beigās 0,23 sekunžu lēnāks laiks nekā līderim, kas deva pagaidu ceturto vietu.  
Amerikānis Olsens startā uzrādīja 5,17 sekunžu starta laiku, kas bija sliktāk nekā pirmajā braucienā. Trases augšdaļā viņam bija diezgan liels deficīts, ko atgūt neizdevās. Beigās viņš zaudēja par 0,36 sekundes, piekāpjoties arī Bērziņam, kurš jau četras ekipāžas. 
Trasē turpinājumā devās pirmā brauciena TOP 10 sportisti. 
Brits Hols atkal startā uzrādīja konkurētspējīgu laiku - 5,10 sekundes. Turpinājumā izdevās virāžas izbraukt pietiekami precīzi, kas deva ātrāko laiku gan braucienā, gan summā - 1:43,75 minūtes. 
Polijas ekipāža, kuru pilotē Lutijs, startā ieskrējās 5,21 sekundē. Viņam bija diezgan labs brauciens, tomēr korejiešiem kamanas slīdēja labāk. Lutijam finišā bija par 0,08 sekundēm lēnāks rezultāts, kas deva pagaidu ceturto vietu. 
Treihls no Austrijas uzrādīja līdz šim ātrāko starta laiku otrajā braucienā (5,17). Viņam bija līdz pēdējam kontrolpunktam bija neliels pārsvars, bet tad viņš zaudēja laiku un finišēja par 0,01 sekundi lēnāk. 
Par jauno sacensību līderi kļuva Dienvidkorejas pilots Vons, kuram nepatraucēja 5,20 sekunžu starts. Braucienā viņam izdevās izvairīties no rupjām kļūdām, bet finišā tika sasniegts rezultāts 1:43,92 minūtes. 
Amerikānis Baskē startā ieskrējās 5,18 sekundēs, bet viņa brauciens nebija tik veiksmīgs. Finišā amerikānis atkārtoja Andrianova rezultātu (+0,12) un piekāpās Bērziņam.
Monako ekipāža, kuru pilotē Rinaldi, trases vidusdaļā ieguva 0,12 sekunžu pārsvaru, taču beigu daļā tas sāka dilt. Rinaldi finišu sasniedza līderpozīcijā ar 0,02 sekunžu pārsvaru - 1:43,99 minūtes.
Dienvidkorejas pilots Suks vēlreiz nespēja aizvadīt tik labu braucienu, un viņš finišā iebrauca par 0,12 sekundēm lēnāk nekā de Bruins. Bērziņš apsteidzis divas ekipāžas. 
Krievijas pilots Andrianovs ar pilotu startā ieskrējās 5,27 sekundēs, un trases augšdaļā viņš bija nelielos iedzinējos. Turpinājumā krievam ātrums nebija tik liels, brauciens nebija pietiekami "tīrs", un šī iemesla dēļ viņam bija 0,1 sekundes deficīts.
Bērziņš/Sprinģis startā ieskrējās 5,17 sekundēs, uzlabojot savu starta laiku.  Viņam trases augšdaļā bija 0,11 sekunžu pārsvars, taču kamanas neslīdēja tik labi un viņš visu savu pārsvaru pazaudēja. Finišā viņam bija par 0,08 sekundēm lēnāks laiks. 
De Bruins iesāka otro braucienu, viņš droši nostartēja, lai arī brauciens nebija pārāk "tīrs" un summā uzrādīja 1:44,01 minūtes.
Sākas 2. brauciens!
Otrais brauciens sāksies pulksten 16:30.
Šveicietis Roners palika 22. vietā, un tas nodrošināja Bērziņam vietu otrajā braucienā. Bet pirmais brauciens noslēdzās ar horvāta Siliča braucienu, kurā viņš uzrādīja pēdējā, 25. vietā.
Krievs Popovs palika pēdējā pozīcijā ar 0,96 sekunžu sliktāku rezultātu nekā līderim, bet korejietis Suks aizvadīja labu braucienu un uzrādīja 17. rezultātu (+0,69). Bērziņa ekipāža ir dalītā 19. vietā.
Monako pilots Rinaldi uzrādīja 16. rezultātu, nobīdot Bērziņu uz 18. vietu, bet pēc tam Nīderlandes sportista de Bruina ekipāža uzrādīja tādu pašu laiku, kā latviešu otrā komanda.
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc pirmā brauciena: "Ķibermanim bija daudz maz labi, bet man nepatika, kā viņš izbrauca divas virāžas. Bērziņam startā bija problēmas startā, bet pēc tam katrā kontrolpunktā viņš zaudēja laiku."
Pirmā brauciena līderi:Frīdrihs/Margiss (Vācija) 51,39Lohners/Bauers (Vācija) +0,08Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,10Dvoržāks/Noseks (Čehija) +0,19Kripss/Stounss (Kanāda) +0,21
Vācijas trešā ekipāža ar Lohneru pie stūres braucienu iesāka ar labāko starta laiku - 5,05 sekundes. Trases augšdaļu Lohners veica bez kļūdām, pēc tam bija sīkas kļūdas izejās no virāžām, bet finišā viņš savam tautietim Frīdriham piekāpās 0,08 sekundes. Ķibermani Lohners apsteidza par 0,02 sekundēm. 
Britam Halam ar stūmēju izdevās ātrs starta laiks - 5,09 sekundes, un arī pēc tam viņam izdevās diezgan veiksmīgs brauciens bez rupjām kļūdām. Viņam finišā 10. vieta un 0,51 sekundes deficīts pret līderi. 
ASV pilots Beskjū uzrādīja 5,14 sekunžu starta laiku, turpinājumā viņam bija vairākas kļūdas, taču, neraugoties uz to, viņš apsteidza Bērziņu un ieņēma 13. vietu (+0,65). Bērziņš šobrīd 15. vietā.
Otra Kanādas ekipāža, kuru vada Polonjato, veiksmīgi ieskrējās startā (5,12), bet trasē vairākas kļūdas netraucēja uzrādīt ļoti cienījamo sesto rezultātu (+0,44).
Vācietis Hafers startā uzrādīja 5,20 sekunžu ātru laiku, taču brauciens bija pietiekami labs, lai vājais starts neatstātu lielu iespaidu. Finišā viņam piektā vieta (+0,36).
Bērziņš/Spriņģis braucienu iesāka ar 5,17 sekunžu starta laiku, un trases augšdaļu aizvadīja diezgan labi. Pēc izejas no apļa virāžas latvietim bija diezgan spēcīgs atsitiens un arī pēdējās virāžas bija kļūdainas. Finišā viņam izdevās apsteigt tikai divus sportistus (+0,73).
Dienvidkorejas ekipāža ar Vonu pie stūres startā uzrādīja 5,17 sekunžu laiku, bet braucienā bija vairākas neprecizitātes. Lielākais ātrums bija 121,7 km/h, bet rezultāts par 0,57 sekundēm lēnāks. 
Sezonas līderis Frīdrihs ar stūmēju startā uzrādīja tādu pašu laiku kā latvieši, bet pēc tam vācieši izvirzījās nelielā vadībā. Taisnē Frīdrihs pieskārās apmalei, taču līdz finišam viņa pārsvars tomēr pieauga līdz desmitdaļai - 51,39 sekundes.
Olimpiskā čempiona Kripsa ekipāža startā nedaudz zaudēja Ķibermanim (5,11), bet braucienā atsitiens pret apmali, kā arī kamanas nedaudz staigāja pa trasi. Kanādieši sasniedza ātrumu 122 km/h, bet finišā iebrauca aiz Ķibermaņa un Dvoržāka (+0,11).
Krievijas ekipāža ar Andrianovu pie stūres startā bija tikai 5,26 sekundes ātri, un tas noteica brauciena toni. Viņš finišā latviešiem piekāpās 0,61 sekundi. 
Ķibermanis/Miknis startā ieskrējās 5,08 sekundēs, kas bija par 0,01 sekundi lēnāk nekā Dvoržākam. Trases augšdaļā latvietis konkurentiem zaudēja 0,03 sekundes, bet pēc tam izdevās atgūt laiku. Beigu daļā ātrums bija ļoti labs (122 km/h), kas ļāva iegūt 0,09 sekunžu pārsvaru (51,49). 
Austrietis Treihls pēc savā mājas trasē bija par 0,38 sekundēm lēnāks nekā līderis. Lai arī starts viņam bija 5,19 sekunžu ātrs, bet ātrums bija pat 121,5 km/h.
Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Heinrihs šajā trasē nespēs konkurēt ar vadošajiem sportistiem. Trases augšdaļa viņam nebija veiksmīga, bet beigu daļā deficītu izdevās samazināt. Lielākais ātrums bija 121,6 km/h, bet finišā Francijas ekipāža līderim Dvoržākam piekāpās 0,28 sekundes.
Polijas pilota Lutija ekipāža startā ieskrējās 5,20 sekundēs, taču turpinājumā ātrums nebija tik labs, lai cerētu uz augstvērtīgu rezultātu. Lai arī rupju kļūdu nebija, taču finišā 0,38 sekunžu deficīts pret līderi. 
Krievijas pilots Bredihins pēc starta ieskrējiena atsitās pret apmali (5,28), bet vēlāk trasē viņam nebija tika laba ātruma, kā arī trajektorijas virāžā nebija tik precīzas. Beigās rezultāts viņam bija par 0,58 sekundēm lēnāks. 
Čehijas ekipāža, kuru pilotē Dvoržāks, pēc 5,07 sekunžu starta trasē brauca diezgan droši, rupjas kļūdas nepieļāva un uzrādīja rezultātu 51,58 sekundes.
Amerikānis Olsens ar savu stūmēju startā ieskrējās 5,14 sekundēs, kas līdz šim ir pārliecinoši labākais laiks. Pēc tam viņa brauciens bija neveiksmīgs, iekrāto pārsvaru nespēja noturēt un beigās ASV ekipāža bija par 0,01 sekundi lēnāks.
Šveices ekipāža ar Fogtu pie stūres brauca drošāk, taču taisnē viņa kamanas saslīdēja. Finišā viņš kamanas iestūrēja pēc 51,87 sekundēm. 
Austrietis Geigers ar stūmēju atklāja šīs sacensības, un nepieredzējušais sportists neaizvadīja pārāk labu braucienu. Viņa rezultāts bija 52,33 sekundes.
Sacensības sākušās!
Ķibermanis/Miknis trasē  dosies ar devīto starta numuru, bet Bērziņš/Spriņģis startēs ar 13. numuru. 
Oskara Ķibermana un Ralfa Bērziņa divnieku ekipāžas šodien Īglsas trasē aizvada Pasaules kausa piektā posma sacensības. Ķibermanis Pasaules kausa kopvērtējumā ar 804 punktiem ir otrais, bet Bērziņš ar 480 punktiem ir desmitais

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form