Ķibermanis/Miknis izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā Laplaņā
Foto: Latvijas Bobsleja un skeletona federācija

Pasaules kausa izcīņas kārtējā posmā bobslejā un skeletonā sestdien, 11. janvārī, Laplaņas trasē otro vietu izcīnīja Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis, bet labāko desmitniekā iekļuva arī Ralfs Bērziņš/ Dāvis Spriņģis.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā Laplaņas trasē, divnieki.
Fridrihs ar drošu braucienu notur pirmo vietu un uzvar posmā. Otrajā braucienā ātrākais tomēr bijis Ķibermanis.
Britu pilots Hals augšdaļā zaudē Ķibermanim, jo vājāks starts. Starpība turpina augt un finišā briti ir trešie (+0,26 sekundes).
Šveicietis Fogts pēc starta zaudē Ķibermanim 0,17 sekundes. Tad nedaudz starpība pieaug, bet lejasdaļā atkal šveicieits labāks. Finišā pirmo vietu saglabā Ķibermanis, šveicieši zaudē 0,08 sekundes.Ķibermanis pirmo reizi sezonā divniekos labāko trijniekā.
Ķibermanis/ Miknis - labs starts (5,87 sekundes). Augšdaļā 0,34 sekunžu pārsvars. Turpinājumā izdodas noturēt pārsvaru un viņi ar labāko laiku braucienā kļūst par drošiem līderiem (-0,31 sekunde).Vēl trīs labākie.
Čehs Dvoržāks ar ļoti labu startu iegūst 0,16 sekunžu pārsvaru pār Elsneru. Pēdējās virāžās Dvoržāks zaudē pārsvaru un zaudē Elsneram 0,04 sekundes.Tagad Ķibermanis/ Miknis.
Vācietis Elsners pēc starta par 0,24 sekundēm apsteidz savu tautieti Valteru. Lejā ātrāks bija Valters, tomēr summā Elsners kļūst par līderi (-0,15 sekundes).
Monako pilots Rinaldi augšdaļā apsteidz Valteru par 0,20 sekundēm. Tad starpība sāk strauji sarukt, finišā ir otrais (+0,06 sekundes).Vēl sešas labākās ekipāžas.
Bērziņš/ Spriņģis - uzlabo startu un augšdaļā apsteidz vāciešus par 0,09 sekundēm. Tad vairs nav tik liels ātrums un finišā ir dalītā trešajā vietā ar Kripsu. Zaudē Valteram 0,30 sekundes.
Niko Valters, salīdzinot ar savu pirmo braucienu, veic labāku mēģinājumu un kļūst par līderi (-0,19 sekundes).Tagad Bērziņš/ Spriņģis
Amerikānis Čērčs arī zaudē francūzim (+0,18 sekundes), kurš tādējādi iekļūst desmitniekā.
Kanādietis Kripss lejasdaļā zaudē mājiniekam Heinriham un ir otrais (+0,11 sekundes). Pēc divām divnieku sacensībām kopvērtējumā viņš bija trešais, bet tagad noslīdēs zemāk.
Francūzis Heinrihs augšdaļā ar relatīvi labu startu iegūst drošu pārsvaru (-0,21 sekunde). Labs brauciens un finišā kļūst par līderi (-0,24 sekundes).
Korejas pilots Vons braucienā vairākas reizes atsitas pret apmali, bet finišā labākais braucienā. Stuļņevs apsteigts par 0,18 sekundēm. 
Krievu pilots Stuļņevs brauc ne visai droši, koriģē brauciena līniju, bet finišā spēj kļūt par līderi, apsteidzot korejiešus par 0,01 sekundi.
Korejietis Suks teicami veic braucienu. Ātrākais braucienā un summā apsteidz de Bruinu par 0,30 sekundēm.
De Bruins lejasdaļā pieļauj kļūdas, bet spēj noturēt augšdaļā iegūto pārsvaru. Braucienā gan otrais laiks, bet summā kļūst par līderi (-0,13 sekundes). 
Itālis Baumgartners nedroši veic braucienu, bobs atsitas pret apmalēm, bet finišā labs ātrums un izdodas finišēt pagaidām otrajam (+0,06 sekundes). 
Šveicietis Foladors veic relatīvi labu braucienu - pirmais braucienā un summā apsteidz japāni par 0,27 sekundēm.
Japānis Šinohara trases vidusdaļā par vairāk nekā pussekundi apsteidz Dīnu. Līdz finišam pārsvars nedaudz sarūk, bet tāpat japānis kļūst par līderi (-0,45 sekundes).
Britu pilotam Dīnam vājš starts, turklāt ilgi netiek ievilkts stūmēja rokturis. Finišā uzlabo savu laiku par 0,20 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc brīža Laplaņas trasē turpināsies Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem. Otrā brauciena starta saraksts
Horvāts Siličs noslēdz sacensības ar izteikti vājāko startu starp visām ekipāžām. Un loģiski finišā ir pēdējais (+2,42 sekundes).
Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais brauciens sāksies pulksten 16:001. brauciena rezultāti
Vācietis Niko Valters brauc beigās, jo nav Pasaules kausā starp labākajiem. Netipiski vāciešiem, slikts brauciens un finišā devītais, zaudējot pat Bērziņam (+0,63 sekundes). 
Japānis Šinohara nepaliek pēdējais, apsteidz divas ekipāžas un tiek pie otrā brauciena (+1,40 sekundes).
Krievu pilots Popovs veic vāju braucienu, gandrīz piedzīvo kritienu un šobrīd ir pēdējais (+1,86 sekundes).
Britu otrs pilots Dīns pieļauj kļūdu startā un britiem vājākais starts starp visām ekipāžām. Finišā pēdējais (+1,61 sekunde).
Itālis Baumgartners ar vāju startu neko nespēj uzlabot pašā braucienā. Finišā priekšpēdējais šobrīd (+1,13 sekundes).
Šveices otrā ekipāža ar pilotu Foladoru veic izteikti vājāko braucienu starp visām ekipāžām. Pēdējais, lai gan, iespējams, tiks pie otrā brauciena.Vēl jāstartē sešām ekipāžām
De Bruins brauc bez ievērojamām kļūdām, bet netiek desmitniekā (15. vieta; +1,04 sekundes).Cerams, ka holandieši nebūs pārāki par latviešiem šodien arī citās sacensībās - Eiropas čempionātā handbolā. Latvijas un Nīderlandes handbolistu cīņa sāksies pulksten 17:00 un portāls "Delfi" piedāvās spēles teksta tiešraidi.
Krievu pilots Stuļņevs apliecina, ka nav divnieku speciālists. Vājš starts un vājš brauciens. Finišā tikai 13. vieta (+0,85 sekundes).
Ķibermanis/ Miknis - labākais starts šodien 5,86 sekundes. Tomēr nelielas kļūdas, nedrošs brauciens un finišā tikai ceturtais (+0,31 sekunde). No otrās vietas gan viņu šķir tikai 0,05 sekundes.
Vācietis Elsners ar viduvēju startu veic labu braucienu, tomēr starpība aug katrā atskaites punktā. Finišā piektais (+0,47 sekundes). Bērziņš viņam zaudē tikai 0,10 sekundes.Tagad Ķibermanis/ Miknis, kuri noslēdz labāko grupu
Mājinieks Heinrihs neizmanto mājinieka priekšrocības un finišā zaudē arī Bērziņam (septītā vieta; +0,66 sekundes).
Šveicietis Fogts startā lēns, bet labs brauciens un finišē trešais (+0,29 sekundes).
Korejietis Vons startā pieļauj rupju kļūdu, ietriecoties apmalē. Tas ietekmē visu braucienu un finišā astotais (+0,78 sekundes).
Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Frančesko Frīdrihs pēc laba starta pārsvaru neaudzē tik strauji. Finišā ir pirmais, bet apsteidz Halu relatīvi maz (-0,26 sekundes).
Korejietim Sukam vājš brauciens un šobrīd pārliecinoši vājākais starp septiņām ekipāžām (+0,64 sekundes)
Monako pilotam Rinaldi startā līdzīgs laiks ar Bērziņu (6,00 sekundes). Lai gan brauciens samērā labs, finišā zaudē līderim 0,22 sekundes. Bērziņš Monako pilotam zaudē 0,09 sekundes.
Kanādietis Kripss startā zaudē pat Bērziņam (6,01 sekunde). Turpinājums nav tik labs un finišā arī zaudē Bērziņam (+0,40 sekundes).Ņemot vērā, ka posmā startē 22 ekipāžas, tad Bērziņš/ Spriņģis sev ir nodrošinājuši dalību otrajā braucienā.
Amerikāņu pilots Čērčs izteikti vājākais startā (6,12 sekundes). Turpinājumā nespēj ko glābt un finišā zaudē arī Bērziņam (+0,40 sekundes).
Čehs Dvoržāks pagaidām visātrākais startā (5,93 sekundes). Lejasdaļā čehiem ātrums mazāks nekā britiem un finišā zaudē līderim 0,17 sekundes.Tagad startēs labāko desmitnieks Pasaules kausa kopvērtējumā, un šo grupu noslēgs Ķibermanis/ Miknis ar 13. numuru.
Britu pilots Hals - startā labāks par Bērziņu, tad sasniedz 0,14 sekunžu pārsvaru. Turpinājumā pārsvars tikai aug un finišā apsteidz latviešu par 0,31 sekundi.
Bērziņš/ Spriņģis - startā 6,00 sekundes. Labs brauciens, bez lielām kļūdām un nebija sišanās gar apmalēm. Finišā viņa laiks 59,57 sekundes.To, cik tas ir labs, rādīs tuvākie braucēji.
Sacensības sākušāsStartē Bērziņš/ Spriņģis
Laplaņā šodien ziemīgi laika apstākļi. Ja skeletonistu sacensībās gaisa temperatūra bija virs nulles, tad tagad ir -1,6  grādi. Savukārt ledus temperatūra ir -3,9 grādi.
Vakar Laplaņas trasē bija skeletona sacensības. Martins Dukurs vēl netika pie savas pirmās uzvaras sezonā, bet kopvērtējumā kļuvis par līderi.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-ar-izcinitu-otro-vietu-klust-par-pasaules-kausa-lideri.d?id=51786287
Šodien startēs vien 22 divnieku ekipāžas. Tā kā Bērziņš/ Spriņģis Pasaules kausa kopvērtējumā nav starp labākajiem, tad viņiem izlozē trāpījies pirmais starta numurs. Ķibermanis/ Miknis startēs ar 13. numuru. Vai šodien "13" būs laimīgais skaitlis?
Laplaņas trase Pasaules kausa kalendārā atgriezusies pēc piecu gadu pārtraukuma. Bet trases rekordi ir vēl senāki: starta rekords 5,73 sekundes kopš 2011. gada 11. decembra pieder Oskaram Melbārdim/ Daumantam Dreiškenam, bet trases rekords nav labots kopš 1998. gada 18. decembra, kad leģendārais Kristofs Langens ar stūmēju Tomasu Placeru nobrauca 58,68 sekundēs.
Skeletonisti un bobslejisti turpina saspringto 2020. gada sākumu ar sacensībām Francijā, Laplaņas trasē. Pasaules kausa kārtējā posmā šodien bobsleja divnieku sacensībās startēs arī divi Latvijas dueti - Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis un Ralfs Bērziņš/ Dāvis Spriņģis.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form