Ķibermanis/Miknis izcīna sudrabu Pasaules kausa pēdējā posmā olimpiskajā Phjončhanas trasē
Foto: AP/Scanpix

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis sestdien, 18. martā, 2018. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietā Korejā, Phjončhanā, izcīnīja otro vietu Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā, astotajā posmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otra labākā no Latvijas ekipāžām Phjončhanā bija Uģis Žaļims ar Jāni Jansonu, kuriem devītā vieta, bet Oskars Melbārdis ar Jāni Strengu pēc neveiksmīga otrā brauciena summā ierindojās vien 12. vietā.

Par Phjončhanas posma uzvarētāju kļuva vācietis Frančesko Fridrihs, kurš izcīnīja arī Pasaules kausu. Viņš divu braucienu summā Ķibermaņa divnieku apsteidza par 0,30 sekundēm, bet trešais bija cita vācu pilota Johanesa Lohnera divnieks (+0,34 sekundes).

Pasaules kausa kopvērtējumā labākais no Latvijas pilotiem bija Ķibermanis, kuram astotā vieta. Žaļims ierindojās 12. vietā, bet Melbārdis ieņēma 16. vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK 8. posms bobslejā divniekiem
https://twitter.com/LatArturs/status/843060476628164612
Sandis Prūsis, LTV tiešraidē no Phjončhanas: Ķibermanim bija daudz kļūdu, septītajā virāžā gandrīz atsitās pret dēļiem, slikti veica devīto virāžu. Treniņos viņi brauca labāk.Melbārdim - otrajā virāžā iebelza pa apmali. Nebija arī devītā virāža laba, iespaidīgs lēciens tur bija....
Fridrihs - jauns starta rekords (4,86 sekundes). Rupji kļūdās otrajā virāžā, bet turpinājumā fantastiski slīd bobs un uzvar sacensībās, apsteidzot Ķibermani par 0,30 sekundēm
Korejietis Vons - augšdaļā zaudē Ķibermanim. Turpinājumā kļūdās, lejasdaļā nav ātruma un finišā tikai ceturtie (+0,10 sekundes)Ķibermanim vismaz otrā vieta!
Ķibermanis/Miknis - uzlabo savu starta laiku 4,88 sekundes. Bet augšdaļā atsitas otrajā virāžā. Devītajā virāžā 0,34 sekunžu pārsvars, bet lejā neslīd bobs. Tomēr izdodas kļūt par līderiem (-0,04 sekundes).
Springs - līdz devītajai virāžai bija līderis, bet tad kļūdās un strauji zaudē pārsvaru. Finišā tikai ceturtais (+0,18 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Olsens- jauns starta rekords 4,87 sekundes. Lai gan priekšpēdējā laika atskaites vietā 0,15 sekunžu pārsvars, finišā tikai trešais, līderim Lohneram zaudējot 0,12 sekundes.
Melbārdis/Strenga - rupja kļūda augšdaļā, ielidojot apmalē. Lejasdaļā strauji zaudē ātrumu un finišā tikai septītais (+0,41 sekunde).Otrajā braucienā šobrīd tikai 14. laiks un ar šādu rezultātu 1. braucienā nebūtu starp 20 labākajiem...
Polonjato - trases vidū bija 0,20 sekunžu pārsvars, bet lejasdaļā nebija liela ātruma un finišā otrais (+0,05 sekundes).Tagad Melbārdis/Strenga
Lohners - augšdaļā liels pārsvars, kas uz brīdi sarūk. Bet trases lejasdaļā ar lielu ātrumu sasniedz labāko rezultātu šobrīd braucienā un kļūst par līderi (-0,19 sekundes).
Niko Valters - ar vāju startu augšdaļā zaudē Kripsam. Lejasdaļā nespēj atgūties un finišā tikai ceturtais (+0,14 sekundes). Tādējādi Žaļims sev ir garantējis vietu labāko desmitniekā!
Žaļims/ Jansons - lai gan labs brauciens un gandrīz perfekti veikta devītā virāža, lejasdaļā zūd ātrums un zaudē Kripsam 0,07 sekundes.
Kripss ar labu braucienu trases vidū bija gandrīz 0,20 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā pārsvar sarūk, tomēr kanādieši ar labāko rezultātu braucienā kļūst par līderiem (-0,12 sekundes).Tagad Žaļims/Jansons, kuri ievada labakā desmitnieka braucienus
Holkombs trases lejasdaļā pieļauj kļūdas un finišā tikai tresais (+0,18 sekundes).
Baskē labi veic "atslēgas vietas", bobs lejasdaļā slīd un finišā ar labāko rezultātu kļūst par līderi (-0,17 sekundes). Pirmā brauciena laiku uzlabo par 0,13 sekundēm.
Dvoržāks nespēj uzņemt labu ātrumu un pēdējās virāžās izlaiž līdera godu no rokām (+0,02 sekundes).
Korejietis Kims savās mājās trases augšdaļā kļūdās, tad seko vēl vairākas kļūmes un finišā pēdējais (+0,28 sekundes).
Lai gan polis Lutijs veic ļoti labu braucienu un tīri iziet devīto virāžu, lejasdaļā kamanas neslīd tik labi un finišā šobrīd dalīta otrā vieta (+0,12 sekundes).
Taskeram ļoti slikts brauciens un paliek pēdējie (+0,20 sekundes).
Stuļņevs par 0,10 sekundēm uzlabo sava pirmā brauciena laiku un kļūst par līderi. Savu tautieti Kasjanovu apsteidz par 0,12 sekundēm.
Kasjanovs ar labāko laiku braucienā apsteidz Hefti par 0,06 sekundēm.
Hefti tikai pēdējās virāžās spēja būt ātrāks un par 0,01 sekundi apsteidza Holu.
Pirmais startēja Hols, kurš savu 1. brauciena laiku uzlaboja tikai par 0,01 sekundi.
Sākas 2. brauciens
2. brauciena starta saraksts
Jau pēc brīža Phjončhanas trasē atsāksies Pasaules kausa noslēdzošā posma sacensības bobsleja divniekiem. 
Visi piloti veikuši 1. braucienu. Otrais brauciens pulksten 12:30.
Neviena no pēdējām ekipāžām nespēj iespraukties labāko desmitniekā, toties sīva cīņa par otro desmitu, lai tiktu pie otrā brauciena. 
Springs, startējot ar 21. numuru, labi veic braucienu un finišā ceturtais, nostumjot Melbārdi uz sesto vietu (+0,28 sekundes).Savukārt Polonjato pēc tam ar labu braucienu iespraucas desmitniekā (septītā vieta, +0,36 sekundes). Tikai par 0,01 sekundi sliktāks par Melbārdi, bet Žaļims nobīdīts uz desmito pozīciju.
Korejietis Kims neiespraucas labāko desmitniekā (11. vieta; +0,60 sekundes), to nespēj arī Taskers (12.vieta; +0,61 sekunde).
Olsens atkārto starta rekordu, ko sasniedza Fridrihs. Labi veic braucienu un finišā pārsteidzoši augstajā ceturtajā vietā starp divām Latvijas ekipāžām (+0,33 sekundes).
Niko Valters - labi izbrauc devīto virāžu, bet iegāž citas kļūdas. Finišā gan apsteidz Žaļimu un ir sestais (+0,50 sekundes).
https://twitter.com/Misters_Futbols/status/843030275244396544
Žaļims - labi veic braucienu, bet lejasdaļā neliela kļūda. Finišā sestais (+0,53 sekundes). Trīs Latvijas ekipāžas labāko sešiniekā!
Stuļņevs ar vāju startu finišā apbrauc savu tautieti Kasjanovu un ir astotais (+0,63 sekundes).Tagad Žaļims/ Jansons
Holkombs - kļūdās trases augšdaļā, kur zaudē ātrumu. Lejasdaļā sasniedz labu ātrumu un finišā sestais (+0,54 sekundes). 
Austrietis Maiers - vājš brauciens un finišā tikai devītais laiks (+0,83 sekundes). Vienāds laiks ar brazīļu divnieku.
Lohners - kļūdains brauciens, ar pamatīgu lēcienu izbrauc devīto virāžu un finišā piektais (+0,42 sekundes).
Riko Peters - daudzas kļūdas, ar grūtībām veic braucienu un finišā septītais (+0,74 sekundes).
https://twitter.com/ineselibere/status/843029538510700544
Kripss - rupji kļūdās jau otrajā virāžā, līdzīgi kā Kasjanovs. Arī gandrīz perfekti veic devīto virāžu un finišā ir piektais (+0,54 sekundes).
Korejas pilots Vons - mājinieks parāda, ka ir izpratis trasi. Tīri izbrauc devīto virāžu un finišā otrais, Fridriham zaudējot 0,20 sekundes. Ķibermanis atpaliek par 0,02 sekundēm.
Ķibermanis/Miknis - startā zaudē 0,01 sekundi. Labi veikts brauciens un finišā vāciešiem zaudē 0,22 sekundes, apsteidzot Melbārdi.
Kasjanovs - rupja kļūda augšdaļā. Krievijas ekipāžu neglābj pat labi veikta devītā virāža (+0,66 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Frīdrihs - vācieši labāki startā par Melbārdi (-0,03 sekundes). Lai gan "netīri" veic devīto virāžu un tuvu kritienam, spēj sasniegt lielu ātrumu un jauns trases rekords 50,24 sekundes. Melbārdis vāciešiem zaudēja 0,35 sekundes.
Nīderlandes pilots de Bruins - finišā ceturtais no pieciem (+0,64 sekundes). Tagad startēs labākie desmit piloti
Itālis Baumgārtners - samērā tīrs brauciens,, bet finišā zaudē ne tikai Melbārdim, bet arī brazīliešiem (+0,53 sekundes).
Brazīlietis Bindilati - daudz labāk veic braucienu nekā austrālieši un finišā zaudē tikai 0,48 sekundes.
Austrālietis Mata devīto virāžu veic kā rallisti - ar lēcienu. Finišā latviešiem zaudē 0,72 sekundes
Melbārdis/Strenga - 50,59 sekundes. Vairākās virāžās bobam bija sānslīde, "atslēgas vietu" devīto virāžu samērā labi izbrauca. Skaidrs, ka līdz spēcīgāko grupai latviešu laiks būs labākais.
Sacensības sākušās un pirmie brauc Melbārdis/ Strenga
Vakar triumfāli sezonu noslēdza skeletonists Martins Dukurs.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-astoto-reizi-izcina-pasaules-kausu.d?id=48634877
Startam Phjončhanā bija pieteikušās 32 divnieku ekipāžas, bet itāļa Bertaco divnieks tomēr nestartēs.
Bobslejisti un skeletonisti Phjončhanā uzturas jau divas nedēļas. Sākumā bija treniņu nedēļa, lai iepazītu nākamā gada Olimpiādes mājvietu, bet šajā nedēļas nogalē ir sacensības. Tās ir pēdējās sacensībās Phjončhanas trasē pirms nākamā gada olimpiskajām spēlēm.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/video-latvijas-bobslejisti-iepazist-olimpisko-phjonchanas-trasi.d?id=48621847
Cīņā par medaļām olimpiskajā trasē dosies arī trīs Latvijas divnieki - ar pirmo numuru startēs Oskars Melbārdis/ Jānis Strenga, astotais numurs ir Oskaram Ķibermanim/ Matīsam Miknim, bet 16. - Uģim Žaļimam/ Jānim Jansonam.
2018. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietā Phjončhanā sestdien Pasaules kausa sezonu noslēdz bobsleja divnieki. Pirmā brauciena starts pulksten 11:00, bet otrais būs 13:30.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form