Ķibermanis/Miknis labākie no latviešiem Sanktmoricas trasē
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis sestdien Šveices trasē Sanktmoricā izcīnīja sesto pozīciju. Savukārt viss goda pjedestāls pienācās Vācijas ekipāžām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cita Latvijas ekipāža Uģis Žaļims un Intars Dambis ierindojās 11. pozīcijā, bet Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens sacensības noslēdza 13. vietā.

Pirmajā braucienā Ķibermanis/Miknis ierindojās astotajā vietā, tomēr otrajā braucienā sasniegtais starta laiks, kas uz īsu brīdi bija rekords (5,00 sekundes), un kvalitatīvi veiktais brauciens ļāva pakāpties divas vietas uz augšū.

Žaļims/Dambis pēc pirmā brauciena bija 11. pozīcijā, bet otrajā braucienā viņam šo pozīciju izdevās saglabāt. Savukārt Melbārdis/Dreiškens pirmajā braucienā ieņēma vien 15. vietu, tomēr otrajā braucienā izdevās uzrādīt labāku rezultātu, kas summā viņus ierindoja 13. pozīcijā.

Sacensībās visu goda pjedestālu izcīnīja Vācijas bobslejisti. Pirmo vietu ieguva Niko Valtera pilotētā ekipāža, otro vietu ieguva un starta rekordu Ķibermanim atņēma Frančesko Frīdrihs, bet bronzas godalga pienācās Johannes Lohners.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa izcīņa bobslejā divnieku ekipāžām Sanktmoricā
Sacensību rezultāti: 
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc otrā brauciena: "Ķibermanis pieļāva vienu kļūdu trases augšdaļā. Arī lielais Osis tur kaut ko meklēja. Nezinu, kas tur bija par problēmu. Uģim lejā bija kļūdas. Šodien mums nepaveicās ar starta numuriem. Mums arī slikti starta numuri četrinieku sacensībās."
Ar Vācijas bobslejistu dominanci noslēdzas divnieku sacensības Sanktmoricā. Ķibermanim sestā vieta, 11. vieta Žaļimam, bet Melbārdim - 13. pozīcija. 
Vācieši Frīdrihs tomēr atņēma starta rekordu Ķibermanim - 4,99 sekundes. Pēc starta bija maza kļūda, pēc tam viņš pieļāva pāris neprecizitātes un pārsvars sāka sadilt. Taisnē viņš saslīdēja, sasniedza 143,6 km/h lielu ātrumu un finišā bija par 0,05 sekundēm lēnāks. 
Vācietis Valters, salīdzinot ar pirmo braucienu, savu startu uzlaboja līdz 5,13 sekundēm. Viņa kamanas slīdēja ļoti labi, lielākais ātrums bija 146,1 km/h. Summā rezultāts bija 2:10,72. Tāpat arī trases rekords - 1:05,10.
Kripss no Kanādas ieskrējās 5,03 sekundēs, bet turpinājumā viņa brauciens bija saraustīts, ja salīdzina ar Lohneru. Viņam neizdevās apsteigt vācieti un finišā viņa rezultāts bija par 0,19 sekundēm lēnāks. 
Vācietis Lohners startā uzrādīja laiku 5,02 sekundes, un turpinājumā viņš brauca ļoti pārliecinoši. Trases lejasdaļā viņš spēcīgi atsitās pret apmali, sasniedza 143,7 lielu ātrumu, bet pārsvars sadila līdz 0,49 sekundēm. Līdera rezultāts ir 2:10,93 minūtes. 
Krievijas sportists Stuļņevs pēc starta Ķibermanim zaudēja 0,17 sekundes, bet pēc tam deficīts pieauga līdz 0,26 sekundēm. Pēc "pakava" virāžas viņš strauji sāka tuvoties latviešiem, ātrums bija 145,4 km/h, un tas ļāva par 0,05 sekundēm apsteigt latviešus. Stuļņevs sasniedza lielāko ātrumu šodienas sacensībās.
Kanādietis Polonjato ar savu stūmēju uzrādīja 5,05 sekunžu starta laiku. Pāris virāžās viņš brauca neprecīzi, tāpēc zaudēja laiku, ātrums arī nebija tik liels (143,0 km/h), bet beigās 0,25 sekunžu deficīts. 
Kanādietis Springs trases lejasdaļā sāka samazināt deficītu, sasniedza ātrumu 144,0 km/h, bet atsitiens pret apmali pedējā virāžā neļāva apsteigt Ķibermani. Kanādietis piekāpās par 0,07 sekundēm. 
Latvijas vadošā divnieku ekipāža Ķibermanis/Miknis startā ieskrējās 5,00 sekundēs, kas ir jauns trases rekords. Otrajā virāžā tika pieļauta kļūda, bet turpinājumā viņš brauca diezgan labi. Lielākais ātrums bija 143,8 km/h, bet rezultāts summā bija 2:11,47. Labākais rezultāts arī braucienā - 1:05,60 minūtes. 
Polis Lutijs startā uzrādīja 5,19 sekunžu ātru laiku. Braucienā nebija rupju kļūdu, bet finišā viņam ceturtā vieta (+0,11). Žaļims saglabās vismaz 11. vietu šajās sacensībās. 
Francijas sportista Heinriha ekipāža startā pieļāva rupju kļūdu, kas viņa rezultātu pamatīgi ietekmēja. Tiesa, kamanas francūžiem labi slīdēja, sasniedza 143,8 km/h lielu ātrumu un finišēja sestajā vietā (+0,26).
Žaļims/Dambis startā iestūma kamanas 5,10 sekundēs. Viņš trases augšdaļā bija līderis, "pakava" virāžā viņam bija droša trajektorija, bet ne tik laba kā Peteram. Finišā latvieši zaudēja 0,07 sekundes, kas deva pagaidām trešo vietu. Lielākais ātrums bija 143,7 km/h.
Peters no Šveices starta atkal bija salīdzinoši lēns, bet viņa brauciens bija kvalitatīvs un pēdējā trases nogrieznī mājinieks izrāva līderpozīciju - 2:11,72 minūtes. Lielākais ātrums bija 144,2 km/h.
Austrietis Maiers ieskrējās 5,09 sekundēs. Turpinājumā viņa pārsvars bija 0,32 sekundes, ko izdevās saglabāt arī pēc "pakava". Turpinājumā austriešu pārsvars nedaudz sadila, bet finišā viņi iebrauca par 0,16 sekundēm ātrāk. Lielākais ātrums bija 143,0 km/h.
Amerikānis Oslens startā bija ātrāki par Melbārdi (5,09), un brauciena pirmajā daļā viņam kamanas saslīdēja dažās vietās. Pēdējās virāžās amerikāņa ātrums nebija tik labs un finišā viņš piekāpās par 0,04 sekundēm.
Melbārdis un Dreiškens trasē devās nākamie, un startā kamanas iestūma 5,17 sekundēs. Kamanas pēc starta nedaudz nostaigāja pa trasi, bet augšdaļā latvieši bija 0,04 sekunžu vadībā. "Pakava" virāžā latvieši brauca droši, lielākais ātrums bija 144,1 km/h un finišā rezultāts braucienā bija 1:05,90 minūtes un summā 2:11,93 minūtes. 
Krievijas pilotam Kasjanovam līdz trases beigām izdevās atspēlēt deficītu un uzrādīt tādu pašu laiku kā Braheram. Krieva lielākais ātrums bija 144,2 km/h.
Lielbritānijas pilots Hols trases augšdaļā bija vadībā, bet pēc tam viņam neizdevās to saglabāt. "Pakava" virāža tika izbraukta pa pārāk piesardzīgu trajektoriju, kas neļāva apsteigt Braheru (+0,14).
Viens no šo sacensību mājiniekiem Brahers reabilitējās par rupjo kļūdu pirmajā braucienā un šo braucienu veica bez rupjām kļūdām. Finišā viņam pirmā vieta un rezultāts 2:12,14 minūtes.
Austrālietim Matam jau startā kamanas ļoti saslīdēja, un viņam arī turpinājumā neizdevās parādīt labu braucienu. Summā viņam 0,62 sekunžu deficīts un pēdējā vieta. 
Austrietis Treihls pēc vājāka starta brauca droši un bez kļūdām. Jau pirms "pakava" virāžas viņš kļuva par līderi un finišā iebrauca 0,24 sekundes ātrāk. 
Amerikānis Baskē trasē devās pirmais, un viņš pāris vietās atsitās pret apmalēm. Lielākais ātrums bija 142,8 km/h, un summā amerikāņi uzrādīja laiku 2:12,57 minūtes. 
Sākas 2. brauciens! 
Otras brauciens sāksies pulksten 15:30. 
Pirmais brauciens ir noslēdzies. Šeit aplūkojami rezultāti:
Austrālijas bobsleja ekipāža ar Matu pie stūres uzrādīja 19. rezultātu un tika pie otrā brauciena (+0,63).
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc pirmā brauciena: "Melbārdim bija aizķeršanās ar kamanu vešanu augšā, tāpēc slieces bija par 4 grādiem pēc Celsija aukstākas. Pārējiem braucieni bija ar kļūdām. Kanāda un Vācija kļūst vēl stiprāki."
Žaļims/Dambis startā ieskrējās 5,11 sekundēs, kas ir 8. labākais starta laiks. Pēc tam bija pāris neprecizitātes virāžās, bet "pakava" virāža tika izbraukti labi. Kamanas neattīstīja tik lielu ātrumu, un finišā tikai 11. rezultāts (+0,36). Melbārdis jau nobīdīts uz 15. vietu. Lielākais ātrums bja 143,3 km/h.
Arī latvieša Jāņa Miniņa trenētā poļa Lutija ekipāža ielauzās TOP 10, uzrādot devīto vietu (+0,31). Viņa lielākais ātrums bija 143,8 km/h. Melbārdis jau 13. vietā. 
Krievijas ekipāžai ar Stuļņevu pie stūres neizdevās labs starta laiks, bet turpinājumā viņš brauca labi, un sasniedza 144,7 km/h lielu ātrumu. Finišā viņam 5. vieta un 0,24 sekunžu atpalicība no līdera. Ķibermanis šobrīd ir 8. vietā, bet Melbārdis - 12. pozīcijā. 
Austrietis Maiers uzrādīja devīto ātrāko rezultātu un izstūma no TOP 10 Melbārdi (+0,40). 
Šveicietis Brahers startā pieļāva ļoti rupju kļūdu, bet viņa ātrumu trases lejasdaļā tas neietekmēja. Uz šīs kļūdas rēķina viņam 13. vieta un 0,61 sekundes deficīts. 
Arī amerikānis Olsens spēja apsteigt Melbārdi, neraugoties uz kļūdaināku braucienu (+0,43). Šobrīd Sanktmoricas trases ledus ir kļuvis ātrāks.
Kanādietis Polonjato brauca ar kļūdām, tomēr tās tik būtiski neietekmēja viņa rezultātu. Finišā Polonjato iebrauca piektajā vietā (+0,27). Ķibermanis šobrīd ir septītajā vietā, Melbārdis - devītajā. 
Melbārdis/Dreiškens startā uzrādīja 5,16 sekunžu ātru laiku, trases augšdaļā latviešu ātrums bija ļoti konkurētspējīgs. "Pakava" virāžu izdevās izbraukt labi, tomēr trases lejasdaļā ātrums nebija tik liels kā Valteram - 143,6 km/h. Finišā tika uzrādīts astotais rezultāts (+0,45).
Vācieša Valtera ekipāža ļoti labi aizvadīja trases otru daļu, uzrādot neticami lielu ātrumu - 144,9 km/h. Finišā viņš Frīdriham pietuvojās līdz 0,04 sekundēm, ieņemot otro vietu.
Kanādietis Springs sacentās ar Ķibermani, un viņam, pateicoties lielākam ātrumam (143,9 km/h), izdevās apsteigt latviešus, uzrādot ceturto laiku (+0,28).
Vācijas ekipāža ar Lohneru pie stūres startā uzrādīja laiku 5,06 sekundes. Viņš vairākās virāžās izvēlējās ne tās ātrākās trajektorijas, bet ātrumu tas būtiski neietekmēja. Trases pēdējās virāžas Lohners bija nedaudz lēnāks nekā Frīdrihs, ieņemot trešo vietu (+0,08). Ķibermanis tagad nobīdīts ceturto vietu.
Šo sacensību mājinieks Peters startā nebija pārāk ātrs, bet viņa brauciens bija kvalitatīvs. Līdz finišam viņam tomēr neizdevās noķert Ķibermani (+0,38)
Ķibermanis/Miknis startā kamanas iestūma 5,04 sekundēs, un tas ir jauns trases rekords. Trases augšdaļā latvieši bija ,09 sekundes lēnāki nekā līderi, bet "pakava" virāža netika izbraukta ļoti precīzi. Finišā latvieši iebrauca trešajā vietā, 0,29 sekundes vēlāk nekā līderis. Lielākais ātrums bija 142,9 km/h.
Krievijas pilots Kasjanovs startā bija divas sekundes desmitdaļas lēnāks nekā Frīdrihs. Brauciens viņam bija labs, lielākais ātrums bija 143,8 km/h, taču finišā rezultāts bija 0,50 sekundes lēnāks, kas deva trešo vietu.
Pasaules kausa līderis Kripss no Kanādas startā uzrādīja 5,05 sekunžu ātru laiku, kas ir jauns rekords. Trases augšdaļā viņš brauca ļoti līdzīgi ar Frīdrihu, bet otrajā daļā viņš zaudēja pavisam nedaudz. Finišā kanādieši iebrauca par 0,06 sekundēm lēnāk. 
Viens no sacensību favorītiem vācietis Frīdrihs ar stūmēju iestūma kamanas 5,06 sekundēs, kas ir jauns rekords. Turpinājumā pilots brauca "tīri" un precīzi, finišā sasniedzot jaunu rekordu - 1:05,58 minūtes. Lielākais ātrums vāciešiem bija 143,9 km/h. 
Amerikānis Baskē ieskrējās 5,18 sekundēs, bet trases augšdaļa viņš bija iedzinējos. Pēc "pakava" virāža Baskē sāka tuvoties līderim, tomēr tad taisnē tika pieļauta kļūda. Finišā viņam dalīta otrā vieta ar Treihls (+0,15).
Itāļa Bertaco starta laiks bija līdz šim lēnākais (5,28), bet pēc tam viņš brauca ar labām trajektorijām, tomēr rezultāts bija ne pārāk labs - ceturtā vieta un 0,42 sekunžu deficīts pret līderi Holu. 
Čehs Vrba aizvadīja kļūdainu braucienu, ātrums bija līdz šim zemākais un rezultāts finišā bija līdz šim lēnākais (+0,57).
Austrietis Treihls pieļāva divas kļūdas, kas, visticamāk, ietekmēja viņa rezultātu - startā un pirms "pakava" virāžas. Viņa lielākais ātrums bija 142,7 km/h, kas deva pagaidām otro vietu (+0,15).
Brita Hoka ekipāža startā pieļāva nelielu kļūdu, taču tik un tā rezultāts bija ātrāks nekā de Bruinam. Turpinājumā viņš brauca ātrāk, lai arī pāris vietās bija redzams atsitiens pret apmali. Ātrums bija ļoti līdzīgs nīderlandietim, bet rezultāts finišā bija par 0,34 sekundēm ātrāks. 
Pirmā trese devās Nīderlandes pilota De Bruina ekipāža, kas brauca bez rupjām kļūdām un sasniedza 142,6 km/h lielu ātrumu. Finišā viņa rezultāts bija 1:06,51 minūtes. 
Sacensības sākušās. 
Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis ticis pie 984 punktiem un ieņem ceturto pozīciju, desmito vietu ar 806 punktiem ieņem Melbārdis, kamēr Žaļims ar 575 punktiem atrodams 15.pozīcijā. Līderis ar 1239 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss, kuram ar 1091 punktu seko viņa tautietis Kristofers Springs, kamēr trešo vietu ar 1069 punktiem ieņem vācietis Frančesko Frīdrihs.
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis trasē dosies ar desmito starta numuru, Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens startēs ar 15. starta numuru, bet Uģis Žaļims un Intars Dambis – ar 23. starta numuru.
Pasaules kausa izcīņas posms Sanktmoricā turpinās ar bobsleja divnieku sacensībām. Uz starta šodien trīs Latvijas ekipāžas. 

Tags

Bobslejs Daumants Dreiškens Intars Dambis Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form