Ķibermanis/Miknis pasaules čempionātā paliek uzreiz aiz labāko trijnieka
Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas bobsleja ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmēju Matīsu Mikni svētdien pasaules čempionātā izcīnīja ceturto vietu, savukārt par zelta medaļas ieguvēju pārliecinoši kļuva vācietis Frančesko Frīdrihs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Melbārdis un Jānis Strenga pasaules čempionātā ierindojās sestajā vietā, bet trešā Latvijas ekipāža Uģis Žaļims un Jānis Jansons sacensības noslēdza 14. pozīcijā.

Trešajā braucienā Ķibermanis ar lielisku starta laiku un kvalitatīvu braucienu no sestās vietas pakāpās uz ceturto, apsteidzot Melbārža un kanādieša Nika Polonjato ekipāžas. Savukārt Melbārdis dalīja sesto vietu ar amerikāni Stīvenu Holkombu. Žaļimam trešais brauciens bija kļūdains, taču viņš saglabāja 15. vietu.

Ķibermanim pirms pēdējā brauciena līdz bronzas medaļai pietrūka 0,16 sekundes, taču to atspēlēt neizdevās. Viņš ar stūmēju atkal lieliski iestūma kamanas startā un nobrauca pietiekami labi, tomēr vācieti Johanesu Lohneru noķert neizdevās. Sacensību noslēgumā Ķibermani/Mikni līdz medaļai šķīra 0,21 sekunde.

Melbārdis saglabāja savu sesto pozīciju, pēdējā braucienā nespējot pakāpties vēl kādu pozīciju augstāk. Savukārt Žaļims sacensību noslēgumā spēja uzlabot savu pozīciju, pakāpjoties par vienu vietu.

Vācietis Frīdrihs šajās sacensībās pārējiem sportistiem bija nenotverams. Viņš otrās vietas ieguvēju Krisu Sprigu no Kanādas apsteidza par iespaidīgām 1,20 sekundēm, bet bronzas medaļu izcīnījušo Lohneru – par 1,25 sekundēm.

Sacensību norisei piedāvājām sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē, kur var lasīt detalizētu sacensību aprakstu.

PČ bobslejā, divnieki. 3. un 4. brauciens
Pasaules čempionāta kopvērtējums: 
Frančesko Frīdrihs uzstādīja labāko starta laiku (4,77 sekundes), viņam kamanas slīdēja teicami un finišā Vācijas ekipāža bija par 1,20 sekundēm ātrāks nekā otrās vietas ieguvējs Springs. Frīdrihs – pasaules čempions.
Springs – kanādietis pēc starta bija drošā vadībā, bet ātrums viņam bija mazāks nekā Lohneram. Tomēr finišā Springs ar stūmēju iebrauca līderpozīcijā, garantējot sev sudraba medaļu, Lohneru apsteidzot par 0,05 sekundēm.
Pēc starta vācieša Lohnera pārsvars pret Ķibermani saruka, tomēr kamanas viņam slīdēja labāk. Lielākais ātrums bija 123,5 km/h, bet finišā viņš bija par 0,21 sekundi ātrāks nekā latvieši.
Ķibermanis/Miknis startā kamanas iestūma 4,79 sekundēs, kas bija labākais laiks. Latviešiem ļoti labs izejas ātrums, bet pēc tam atsitieni pret apmalēm nedaudz pabojāja braucienu. Lielākais ātrums Ķibermanim/Miknim bija 123,7 km/h, bet summā viņš sasniedza laiku 3:18,17 minūtes, kas garantē vietu labāko četriniekā. Polonjato izdevās apsteigt par 0,06 sekundēm.
Kanādietis Polonjato veica stabilu braucienu, un viņam trases vidū bija 0,07 sekunžu pārsvars. Trases beigu daļā kamanas kanādiešiem slīdēja labi, garantējot sev vietu labāko pieciniekā. Viņš Melbārdi apsteidza par 0,12 sekundēm. Tas ir liels pārsteigums šajās sacensībās.
Pieredzējušais amerikānis Holkombs pēc starta zaudēja Melbārdim, un ātrums viņam bija nedaudz mazāks. Lai arī brauciens kopumā viņam bija labs, tomēr Holkombs nespēja apsteigt latviešus (+0,04).
Melbārdis ar stūmēju Strengu savā pēdējā braucienā ieskrējās 4,85 sekundēs, kas līdz šim bija trešais labākais laiks. Trases augšdaļā latviešiem bija drošs pārsvars. Turpinājumā Melbārdis brauca “tīri”, uzstādīja 123,3 km/h ātrumu un sacensības noslēdza ar rezultātu 3:18,35 minūtes, kas deva pagaidu līderpozīciju.
Vācietis Valters trases augšdaļā zaudēja Taskeram, bet trases otrajā daļā viņš izvirzījās vadībā, atkārtoja Maiera ātrumu (122,9 km/h) un finišā iebrauca kā līderis, būdams par 0,14 sekundēm ātrāks.
Brita Taskera ekipāža sīvi cīnījās ar Monako divnieku, viņiem lielākais ātrums bija 122,1 km/h, bet finišā Taskers bija par 0,01 sekundi ātrāks.
Pēdējo braucienu sāka veikt arī TOP 10 piloti. Kanādietis Springs brauca ar kļūdām, ļaujot Monako ekipāžai iekļūt labāko desmitniekā. Springs finišēja tieši priekšā Žaļimam (+0,15).
Monako pilotam Rinaldi pāris reizes kamanas saslīdēja, taču viņš sasniedza 122,2 km/h lielu ātrumu, kas ļāva par 0,07 sekundēm apsteigt Maieru un Olsenu, garantējot vismaz 11. vietu kopvērtējumā.
Šveices divnieks ar Hefti priekšgalā trases vidusdaļā nenoturēja 0,20 sekunžu pārsvaru, pieļaujot vairākas kļūdas. Finišā šveicietis iebrauca ceturtajā vietā, ļaujot Žaļimam pakāpties uz 14. pozīciju.
Amerikānis Olsens jau trases augšdaļā bija pārliecinošā vadībā, bet turpinājumā pārsvars sāka sadilt. Lielākais ātrums bija 122,6 km/h, bet finišā viņam četru braucienu summā vienāds rezultāts ar Maieru.
Šveicieša Petera ekipāža brauca ar kļūdiņām, lielākais ātrums viņiem bija 121,8 km/h un finišā šveicieši iebrauca aiz Maiera un Žaļima. Latvijas trešā ekipāža garantē sev vismaz 15. vietu sacensību kopvērtējumā.
Latvijas trešā ekipāža Žaļims/Jansons kamanas startā iestūma 4,86 sekundēs, kas līdz šim bija labākais starta laiks. Trases augšdaļā viņš bija 0,09 sekunžu vadībā, bet turpinājumā viņš sāka zaudēt. Lielākais ātrums bija 122,2 km/h, taču ar to nepietika, lai paliktu priekšā Maieram. Summā viņš zaudēja 0,13 sekundes.
Austrijas ekipāžas pilots Maiers trasē brauca pietiekami droši, kas ļāva viņam sasniegt 122,9 km/h lielu ātrumu. Viņš Stuļņevu kopvērtējumā apsteidza par 0,32 sekundēm.
Krievijas ekipāža Stuļņevs sasniedza ātrumu 121,9 km/h, bet četru braucienu summā viņš spēja par 0,03 sekundēm apsteigt Dvoraku.
Polis Lutijs iesāka ceturto braucienu, taču viņam neizdevās pakāpties uz augšu. Uzreiz pēc tam viņu apsteidza krievs Kasjanovs, bet pēdējā braucienā savu labāko rezultātu sasniedza čehs Dvoraks (49,56 sekundes), garantējot sev vismaz 18. vietu sacensībās.
Sācies 4. brauciens! 
Pasaules čempionāta izšķirošais, ceturtais, brauciens sāksies pulksten 13:05.
Trešajā braucienā tagad notiek cīņa par zemākajām pozīcijām. Latvijas braucēju pozīcijas vairs nemainīsies. Atgādinām, ka Ķibermanis/Miknis ieņem ceturto vietu, Melbārdis/Strenga ierindojas sestajā vietā, bet Žaļims/Jansons atrodas 15. vietā. 
Latvijas izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim pagaidām nav skaidrs kāpēc Oskaram Melbārdim neizdevās brauciens, bet Žaļimam ar kļūdām izdevās nobraukt tādā pašā līmenī kā komandas biedram. Par Ķibermaņa cerībām Prūsis teica šādi: “Jāmauc uz pilnu klapi un jāskatās, kas tur sanāks.”
Austrietis Maiers savu pozīciju uzlaboja par četrām pozīcijām, pakāpjoties uz 16. vietu.
Čehs Dvoraks apsteidza Vonu un pakāpās uz 17. vietu, bet tad dienvidkorejiešus apsteidza arī Jāņa Miņina trenētā Polijas ekipāža ar Lutiju pie stūres.
Dienvidkorejas ekipāžas pilots Vons neizrādīja konkurenci pārējiem braucējiem, bet tad amerikānis Olsens aizvadīja teicamu braucienu, sasniedza ceturto ātrāko rezultātu trešajā braucienā, kas viņam ļāva apsteigt Žaļimu un pakāpties uz 13. vietu (+1,46).
Latvijas trešā ekipāža Žaļims/Jansons startā kamanas iestūma 4,84 sekundēs, taču sanāca kļūme ar rokturi. Kļūda startā noteica toni arī brauciena turpinājumā, bet lielākais ātrums bija 121,4 km/h. Braucienā latviešiem 11. rezultāts (49,63 sekundes), tomēr summā izdevās apsteigt Stuļņevu un kopvērtējumā pakāpties uz 14. vietu. (+1,57).
Krievijas labākā ekipāža ar pilotu Stuļņevu nespēj uzlabot savu pozīciju, paliekot savā 14. vietā. 
Monako pilots Rinaldi braucienā uzrāda septīto laiku, kas kopvērtējumā ļauj apsteigt abas Šveices ekipāžas un ieņemt 11. vietu (+1,39). 
Arī otrai Šveices ekipāžai ar Peteru pie stūres neizdevās uzlabot savu pozīciju kopvērtējumā. Viņi trīs braucienu summā līderim zaudē jau 1,56 sekundes. 
Kanādas pilots Springs ielauzās labāko desmitniekā, braucienā sasniedzot astoto ātrāko laiku un summā apsteidzot Hefti (+1,38). 
Hefti no Šveices neaizvadīja labu braucienu, viņam 10. rezultāts gan braucienā, gan summā (+1,43).
Britu sportists Taskers braucienā līdz šim bija lēnākais, un pēc tam vācietis Valters viņu apsteidza un pakāpās uz astoto vietu. Valters tikai 0,07 sekundes zaudē Melbārdim.
Amerikānis Holkombs braucienā bija par 0,1 sekundi ātrāks nekā Melbārdis, un summā abām ekipāžām tagad ir vienāds laiks (+1,19)
Ķibermanis ar Mikni startā sasniedza labāko starta laiku (4,79). Pilots aizvadīja labu braucienu, kamanas sasniedza 123,0 km/h lielu ātrumu, kas ļāva apsteigt Melbārdi un Polonjato, pakāpjoties uz ceturto vietu. Braucienā otrais labākais laiks trešajā braucienā - 49,42. Līderim latvieši summā zaudē 1,08 sekundes, bet līdz trešajai vietai pietrūkst 0,16 sekundes. 
Melbārdis ar Strengu startā kamanas iestūma 4,84 sekundēs, zaudējot tikai Frīdriham. Lielākais ātrums latviešiem bija 121,8 km/h, kas neļāva apsteigt Polonjato. Lai arī rupjas kļūdas nebija, tomēr brauciens īsti neizdevās. Līdz Frīdriham Melbārdim pietrūkst 1,19 sekundes. 
Lielākā pārsteiguma autors šajās sacensībās Polonjato savā trešajā braucienā pieļāva kļūdas, līdz ar to viņš zaudēja laiku un viņa deficīts pret Frīdrihu pieauga līdz 1,17 sekundēm. Tas dod iespēju pakāpties uz augšu latviešiem. 
Cits Vācijas braucējs Lohners ar stūmēju startā kamanas iestūma diezgan lēni, bet braucienā viņam laiks 49,46 sekundes, savukārt summā viņš līderim Frīdriham zaudē jau 0,92 sekundes. 
Kanādas pilotam Kripsam neizdevās samazināt deficītu pret Frīdrihu. Viņa laiks braucienā 49,43 sekundes, bet summā kanādieši vāciešiem zaudē 0,78 sekundes. 
Vācietis Frīdrihs turpina doties pretī pasaules čempiona titulam. Viņam ar stūmēju labs starts, kvalitatīvs brauciens un 124,4 km/h liels ātrums. Braucienā rezultāts 49,17 sekundes, bet viņa laiks trīs braucienu summā ir 2:27,77 minūtes.
Sacensības sākušās! 
Trešajā braucienā pirmais trasē dosies sacensību līderis Frančesko Frīdrihs, bet Melbārdis starēs ar piekto starta numuru, Ķibermanis – ar sesto, bet Žaļims – ar 15.
Tikmēr viens pasaules čempionāts bobslejā Kēnigszē ja noslēdzies - svētdien par pasaules čempionēm sieviešu konkurencē tika kronētas amerikānietes Elana Meijersa Teilore ar stūmēju Keriju Džonsu.
Kā zināms, pēc pirmajiem diviem braucieniem labāko sešiniekā ir divas Latvijas ekipāžas, abi Oskari - Melbārdis un Ķibermanis, bet Uģis Žaļims ir dalītā 15. vietā.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbarza-un-kibermana-divnieki-labako-sesinieka-pc-pec-pirmas-dienas.d?id=48531161
Sveicināti portāla "Delfi" teksta tiešraidē no pasaules čempionāta bobslejā divnieku ekipāžām! Šodien sportisti aizvadīs trešo un izšķirošo, ceturto, braucienu.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Pasaules čempionāts Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form