Ķibermanis/Miknis pēc pirmās dienas pasaules čempionātā piekāpjas tikai Vācijas ekipāžām
Foto: LETA

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Oskars Ķibermanis / Matīss Miknis sestdien Altenbergas trasē pēc pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā ieņem piekto vietu, piekāpjoties tikai četrām Vācijas ekipāžam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis/Miknis ierindojās otrajā pozīcijā, zaudējot tikai Frančesko Frīdriha ekipāžai. Taču otrais brauciens latviešiem bija kļūdaināks, kas viņus atmeta uz piekto pozīciju, līderim piekāpjoties 1,12 sekundes. Abos braucienos latviešiem bija labākais starta laiks.

Pēc pirmās dienas Frīdrihs ir pārliecinošā līderpozīcijā, tuvāko sekotāju Niko Valteru apsteidzot par 0,94 sekundēm. Johannes Lohners ir trešais (+1,09), bet Ričards Elsners ierindojas ceturtajā vietā (+1,10).

Cita Latvijas ekipāža Oskars Melbārdis/Intars Dambis ierindojas 14. pozīcijā (+1,80). Pirmajā braucienā Melbārdis ierindojās 17. vietā, bet otrajā braucienā izdevās nedaudz uzlabot savu pozīciju.

Savukārt Ralfs Bērzinš/Dāvis Spriņģis pēc pirmās dienas ieņem 16. pozīciju (+1,94). Pirmajā braucienā viņi bija 15. vietā, taču otrajā braucienā nācās vienu pozīciju zaudēt.

Svētdien risināsies trešais un ceturtais brauciens, kuros noskaidrosies sacensību galīgie rezultāti. Trešais brauciens būs plkst. 15.30, bet cīņa par medaļām noslēgsies ar braucienu, kas sāksies plkst. 17.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts bobslejā, divnieku ekipāžas, 1. un 2. brauciens
Sandis Prūsis intervijā LTV pēc otrā brauciena: "Ķibermanim šoreiz bija kļūdas un līdz taisnei ātruma vairs nebija. Atliek mums bišķi nokļūdīties un vācieši mums tiek garām." 
Sacensību rezultāti pēc pirmās dienas: 
Frīdrihs/Margis sacensību pirmo dienu noslēdza ar lielisku braucienu, kas ļāva palielināt pārsvaru summā līdz 0,94 sekundēm. Summā rezultāts bija 1:48,09 minūtes.  
Ķibermanis/Miknis turpināja cīņu ar Vācijas ekipāžām un otrajā braucienā devās ar 5,11 sekunžu starta laiku. Līdz ar to trases augšdaļā latvieši bija vadībā, bet līdz trases vidusdaļai pārsvars sadila. Lielākais ātrums bija 130 km/h, taču finišā latvieši iebrauca par 0,18 sekundēm lēnāk, kas viņus atvirzīja uz ceturto pozīciju. 
Trešā Vācijas ekipāža Elsners/Švencfeiers startā uzrādīja 5,51 sekunžu rezultātu un pirmajās virāžās pieļāva kļūdu. Turpinājumā bija redzamas sīkas neprecizitātes, ātrums nebija tika labs un finišā viņiem 0,16 sekunžu deficīts pret Valteru. 
Nākamie vācieši Valters/Franke startēja 5,21 sekundē. Trasē viņi izskatījās ļoti labi, virāžas izbrauca ļoti precīzi un ieskrējās līdz 130,8 km/h, kas ļāva apsteigt tautieti un palielināt pārsvaru līdz 0,15 sekundēm - 1:49,03.
Vācietis Lohners/Vebers startā ieskrējās 5,16 sekundēs, kas uzreiz jau deva drošu pārsvaru trases augšdaļa. Lohnera kamanas ieskrējās līdz 131,1 km/h lielam ātrumam, kas ļāva finišēt pirmajā vietā (1:49,18).
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Tentea/Daroci no Rumānijas startā uzrādīja 5,30 sekunžu ieskrējiena laiku. Trasē rumāņi atkal brauca pietiekami precīzi, taču pārsvars beigu daļā strauji sadila. Taču viņi spēja nosargāt savu pozīciju, uzrādot laiku 1:49,46 minūtes, kas bija par 0,06 sekundēm ātrāk nekā Maieram.  
Kanādieši Kripss/Stounss atkal ieskrējās 5,25 sekundēs.Trases augšdaļu kanādieši veica pietiekami precīzi un turējās drošā vadībā. Beigu daļā pārsvars sāka dilt, divas sānslīdes maksāja vēl laiku, un finišā Kanādas ekipāža zaudēja Maieram un Fogtam (+0,08).
Cita Šveices ekipāža ar pilotu Fridli un stūmēju Džonsu pēc 5,22 sekunžu starta laika brauca ar rupjām kļūdām. Viņš izlaida savu pārsvaru un tikai par 0,02 sekundēm apsteidza Melbārdi. Fridli ekipāža šobrīd ieņem sesto vietu (+0,35)
Fogts/Mihels no Šveices pēc 5,30 starta laika trases augšdaļā bija vadībā, bet atsitieni pret apmali taisnē maksāja laiku, un viņi sāka zaudēt Maieram. Pēdējās virāžās Fogts brauca precīzi un pietuvojās līdz 0,03 sekundēm, ieņemot otro vietu.
Heinrihs/Otervils no Francijas startā uzrādīja rezultātu 5,30 sekundes. Trases vidusdaļā bija pāris kļūdas, un finišā viņi iebrauca ar tādu pašu rezultātu kā Stuļņevs (+0,31). 
Krievijas sportisti Stuļņems/Malihs startā atkal bija vāji - 5,36 sekundes. Startā iekrāto deficītu krievi nespēja atspēlēt, un viņi finišēja trešajā vietā (+0,31), par 0,06 sekundēm apsteidzot Melbārdi/Dambi. 
Austrieši Maiers/Zammers savā braucienā devās ar 5,28 sekunžu starta laiku. Trasē viņi brauca diezgan precīzi un spēja pārņem līderpozīciju no Dvoržāka, uzrādot rezultātu 1;49,52 minūtes. 
Brita Hola ekipāža trasē devās 5,29 sekundēs, bet trases vidusdaļā bija rupjas kļūdas. Kamanas sasniedza 126,7 km/h lielu ātrumu, taču uzrādītais rezultāts deva piekto vietu (+0,33), piekāpjoties abām Latvijas ekipāžām.
Dienvidkorejas bobsleja pilota Vona ekipāža pēc 5,30 sekunžu starta laika zaudēja laiku 0,30 sekundes, bet līdz finišam šo deficītu samazināja un apsteidza Bērziņu un finišēja trešajā pozīcijā (+0,18). Melbārdis pakāpies divas pozīcijas augstāk.
Bērziņš/Spriņģis savā otrajā braucienā devās ar 5,21 sekunžu starta laiku. Viņam izdevās uzlabot sava brauciena kvalitāti, tomēr viņš piekāpās gan Dvoržākam, gan Melbārdim. Kamanas ieskrējās tikai līdz 128 km/h, bet finišā viņš piekāpās par 0,24 sekundēm.
Čehijas bobslejisti Dvoržāks/Noseks startā bija ātrāki par Melbārža ekipāžu (5,23), un trases augšdaļā viņi palielināja savu pārsvaru. Trases beigu daļā pārsvars sadila, kamanas čehiem neslīdēja tik labi, taču tik un tā divu braucienu summā apsteidza latviešu par 0,10 sekundēm - 1:49,79.
Melbārdis/Dambis savā otrajā braucienā ieskrējās 5,30 sekundēs, kas ir nedaudz labāk nekā pirmajā braucienā. Latvieši ļoti pārliecinoši slīdēja uz finišu, ieskrējās līdz 130,7 km/h, kas ļāva apsteigt iepriekšējos braucējus - 1:49,89. 
Austrietis Treihls/Hubers startā ieskrējās 5,35 sekundēs. Ar droši braucienu austrietis tika līdz finišam, pieļaujot vienu rupju kļūdu, kad taisnē saslīdēja kamanas. Finišā austriešu rezultāts bija 1:50,22 minūtes. 
Sacensības atsākušās. Krievijas sportistiem sniegta palīdzība un trase atkal ir brīva.
Gaitukovičs/Samitovs no Krievijas otrajā braucienā devās 5,24 sekundēs. Līdz trases vidus viņš brauca diezgan veiksmīgi, bet tad rupja kļūda maksāja ļoti dārgi - piedzīvots smags kritiens. Vairākās virāžās sportisti spēcīgi ar galvām atsitās pret trasi un turpināja slīdēt uz priekšu. Līdz finišam gan viņi neaizslīdēja. Sacensības uz brīdi apturētas.
Otro braucienu atklāja amerikāņi Čērčs/Viliamsons, kuri startā ieskrējās 5,40 sekundēs. Trasē pāris virāžās viņš "norakārās" pārāk ilgi, bet no nopietnām problēmām izvairījās. Rezultāts finišā viņam bija 1:50,75 minūtes.
Sākas 2. brauciens
Otrā brauciena starts pulksten 14:00.
Pirmā brauciena rezultāti: 1. Frīdrihs/Margiss (Vācija) 54,002. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,493. Elsners/Švencfeiers (Vācija) +0,524. Valters/Franke (Vācija) +0,545.Lohners/Vebers (Vācija) +0,596. Tentea/Daroci (Rumānija) +0,606. Kripss/Stounss (Kanāda) +0,6015. Bērziņš/Spriņģis (Latvija) +0,9717. Melbārdis/Dambis (Latvija) +1,05
Pirmais brauciens noslēdzies. Ķīnietis Džins pēdējā braucienā gandrīz piedzīvoja kritienu, taču spēja izglābties. 
Sandis Prūsis pēc pirmā brauciena intervijā LTV: "Brauciens Ķibermanim bija labs. Trase ir ātra šodien, un pret viņa braukšanu nav pretenzijas. Ralfs baigi "nošķaidīja" trases augšu un "nodauzījās" līdz trases lejai. Tā nevar braukt. Par Melbārdi - brīnumu nebūs. No viņa kaut ko sagaidīt var nākamajā vai aiznākamajā sezonā."
Lohners/Vebers startā uzrādīja 5,22 sekunžu ātru ieskrējienu un trases augšdaļu veica ļoti labi. Turpinājumā bija nelielas neprecizitātes, un finišā Lohners iebrauca piektajā vietā (+0,59).
Ķīnas sportists Li un Nīderlandes pilots de Bruins savos braucienos spēja apsteigt tikai japāni Šinoharu. Viņi abi līderim zaudē teju pusotru sekundi.
Vācieši Valters/Franke startā ieskrējās 5,25 sekundēs un trasi veica diezgan precīzi, veicot līdzīgu braucienu kā Ķibermanis un Elsners. Kamanas ieskrējās līdz 130,4 km/h, kas deva ceturto rezultātu (+0,54) 
Austrietis Maiers apsteidza Bērziņu un Melbārdi, uzrādot dalītu devīto rezultātu (+0,91). 
Melbārdis/Dambis startā ieskrējās 5,32 sekundēs. Trasē latvieši brauca "tīri", ātrumu sasniedza 130,3 km/h, taču rezultāts nebija pārāk labs. Melbārdis uzrādīja rezultātu 55,05 sekundes, kas deva 14. rezultātu (+1,0). Ķibermanis joprojām otrais, Bērziņš ieņem 12. vietu .
Lai arī čeha Dvoržāka ekipāža startā ieskrējās 5,22 sekundēs, tomēr brauciens nebija pārāk labs. Finišā viņi piekāpās arī Bērziņa ekipāžai, ieņemot 13. pozīciju (+0,98). 
Šveicietis Fridli ar savu stūmēji braucienu iesāka ar 5,24 sekunžu starta laiku un aizvadīja solīdu braucienu, kurā kamanas sasniedza nedaudz zem 130 km/h lielu ātrumu. Finišā šveicieši iebrauca sestajā vietā (+0,73). 
Krieva Gaitukeviča ekipāžas rezultāts startā bija 5,22 sekundes. Trases vidusdaļā bija pāris kļūdas un rezultāts strauji pasliktinājās. Krievi apsteidza tikai japāņus un amerikāņus (+1,23). 
ASV ekipāža Čērčs/Viliamsons arī startā bija diezgan vāji (5,35). Līdz pirmajam kontrolpunktam trasē amerikāņu deficīts bija 0,50 sekundes, un turpinājumā tas pieauga. Kamanas arī neslīdēja tik labi un finišā viņš piekāpās arī Bērziņam (+1,25) un apsteidza tikai japāņus. 
Krievijas ekipāža Stuļņevs/Malihs startā ieskrējās 5,34 sekundēs, trases augšdaļu veica ar vairākām kļūdām. Turpinājumā situāciju uzlabot neizdevās un deficīts pieauga līdz 0,91 sekundei. 
Dienvidkorejas pilota Vona ekipāža pēc 5,28 sekunžu starta ieskrējiena. Lai arī trases augšdaļu viņš veica labi, tad lejasdaļā viņam bija divas rupjas kļūdas, kas maksāja daudz laika. Finišā Vons iebrauca devītajā vietā (+0,95). 
Altenbergas trases mājinieks Elsners uzrādīja trešo ātrāko starta ieskrējienu (5,19) un trasē virāžas veica diezgan precīzi. Lai arī ar Frīdrihu konkurēt viņš nespēja, taču tikai 0,03 sekundes piekāpās Ķibermanim (+0,52). Elsneram lielākais ātrums bija 131,3 km/h.
Francijas ekipāža Heinrihs/Otervils braucienu sāka ar 5,27 sekunžu starta laiku. Trasē viņš brauca bez rupjām kļūdām, tomēr tas nepalīdzēja pietuvoties līderiem. Finišā francūzis bija par 0,90 sekundēm vājāks rezultāts nekā līderim. 
Lielbritānijas ekipāža Hols/Hakets startā ieskrējās 5,26 sekundēs. Trasē pilotam vairākas reizes kamanas saslīdēja un finišā viņš iebrauca ar 0,92 sekunžu deficītu pret Frīdrihu. 
Šveices pilota Fogta ekipāža trasē devās ar 5,28 sekunžu ieskrējiena laiku. Ceturtajā virāžā viņš ietriecās apmalē, turpinājumā trajektorijas nebija tik precīzas un finišā piektais rezultātus (+0,77).
Kanādieši Kripss/Stounss startā uzrādīja tikai 5,25 sekunžu ātru ieskrējiena laiku. Brauciens kanādiešiem nebija tik labs kā latviešiem, kamanas neslīdēja ierastajā ātrumā un finišā vienāds rezultāts ar Tentea (+0,60). 
Latvijas izlases līderi Ķibermanis/Miknis pasaules čempionātu iesāka ar 5,12 sekunžu starta ieskrējienu. Latvieši trasi veica "tīri", bet kamanas neslīdēja tik ātri kā vāciešiem. Lielākais ātrums bija 130,7 km/h, bet rezultāts finišā bija par 0,49 sekundēm lēnāks nekā Frīdriham.
Sezonas līderi Frīdrihs/Margiss no Vācijas trasē devās ar 5,14 sekunžu starta ieskrējienu. Pārliecinošā braucienā vācieši ieskrējās līdz 131,8 km/h un finišā iebrauca ar jaunu trases rekordu - 54,00 sekundes! 
Latvija ekipāža Bērziņš/Sprinģis trasē devās 5,20 sekundēs. Augšdaļā Bērziņam bija divi spēcīgi atsitieni un arī turpinājumā neizdevās izvairīties no kļūdām. Latvieši sasniedza ātrumu 129,7 km/h. Finišā latvieši uzrādīja rezultātu 54,97 sekundes, kas bija par 0,37 sekundēm lēnāk nekā Tentea.
Rumānijas pilots Tentea atkārtoja japāņu starta laiku un aizvadīja diezgan labu braucienu, par 0,92 sekundēm apsteidzot japāņus.
Šinohara/Kaneko no Japānas atklāja šīs sacensības un startā ieskrējās 5,35 sekundēs. Trases augšdaļā viņi jau pieļāva rupju kļūdu, bet turpinājumā veiksmīgi tika līdz finišam, uzrādot rezultātu 55,52 sekundes.  
Sacensības sākušās! 
Kā jau ierasts par sacensību galvenajiem favorītiem var uzskatīt Vācijas ekipāžas ar pilotiem Frančesko Frīdrihu un Johannesu Lohneru, kā arī cīņā par medaļu varētu iesaistīties kanādietis Džastins Kripss.
Bērziņš/Spriņģis startēs ar trešo numuru, Ķibermanism/Miknim būs piektais numurs, bet Melbārdim/Dambim - 17.numurs. Sacensībās piedalīsies 27 ekipāžas.
Bobseja sezonā pienākušas svarīgākās sacensības - pasaules čempionāts, kas norisinās Altenbergas trasē. Šogad Latvija startēs ar trīs ekipāžām, kuras pilotēs Oskars Ķibermanis, Ralfs Bērziņš un Oskars Melbārdis. 

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form