Ķibermanis/Miknis piekāpjas tikai Frīdriha ekipāžai un izcīna sudrabu Īglsā
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis sestdien Pasaules kausa izcīņas posmā Īglsas trasē izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis un Miknis ierindojās trešajā pozīcijā, piekāpjoties gan Frīdriha, gan Johannesa Lohnera ekipāžai, tomēr teicams starta laiks (5,01 sekunde) un kvalitatīvs otrais brauciens ļāva pozīciju uzlabot. Tādējādi izcīnīta sudraba medaļa.

Frīdrihs izcīnīja drošu uzvaru, summā uzrādot par 0,68 sekundēm ātrāku rezultātu.

Cita Latvijas ekipāža Ralfs Bērziņš un Edgars Nemme izcīnīja septīto vietu. Abos braucienos tika uzrādīts sestais rezultāts, bet summā tas tomēr deva septīto vietu, jo otrajā braucienā savu pozīciju uzlaboja krievs Rostislavs Gaitukevičs. Bērziņa ekipāža uzvarētājiem zaudēja 1,2 sekundes.

Vietu labāko desmitniekā nenosargāja Oskars Melbārdis un Arnis Bebrišs. Pirmajā braucienā viņi bija astotie, bet otrajā braucienā uzrādītais 14. rezultāts summā viņus atmeta uz 11. vietu (+1,44).

Svētdien Īglsas trasē tika aizvadītas vēl vienas divnieku ekipāžas sacensības.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Pasaules kausa izcīņas septītais posms bobslejā divniekiem, Īglsas trase
Sacensību rezultāti: 
Frīdihs/Šulers pārliecinoši startēja - 4,98 sekundes. Sensācija nenotika. Lai ari Frīdrihs brauca ar kļūdām, tomēr viņa pozīcija netika apdraudēta. Uzvara ar rezultātu 1:42,19.
Vācieši Lohners/Rasps startēja 5,08 sekundēs, kas trases augšdaļā neļāva būt vadībā. Turpinājumā vācieši nespēja apsteigt Ķibermani, finišējot 0,05 sekundes lēnāk. Ķibermanis/Miknis nodrošinājuši sudraba medaļu.
Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis otrajā braucienā devās ar 5,01 sekunžu starta ieskrējienu, kas šajās sacensībās ir otrais labākais rezultāts. Latvijas izlases līderis lēnām pieaudzēja savu pārsvaru, trases atslēgas vietas veica precīzi un finišā iebrauca 1:42,87 minūtēs, kas garantē godalgu šajās sacensībās!
Pasaules kausa debitanti Hanighofers/Amurs no Vācijas startēja 5,09 sekundēs. Vācieši bija noskaņojušies atņemt Ķibermanim bronzas medaļas pozīciju, un ar solīdu braucienu finišēja līderpozīcijā ar laiki 1:43,16. 
Šveices pilota Fogta ekipāža otrajā braucienā devās 5,14 sekundēs, taču ar labu braucienu izdevās nosargāt pirmajā braucienā iegūto pārsvaru. Beidzot Gaitukevičs tiek gāzts no līderpozīcijas ar laiku 1:43,36. 
Latvijas sportisti Ralfs Bērziņš/Edgars Nemme starā ieskrējās 5,07 sekundēs, kas līdz šim ir labākais rezultāts otrajā braucienā. Latviešu pārsvars lēnām sadila, kļūdas nebija pārāk rupjas, taču savu pozīciju neizdevās nosargāt. Gaitukevičam Bērziņš piekāpās tikai 0,01 sekundi. 
Austrieši Maiers/Zammers startā uzrādīja 5,15 sekundes, un arī viņiem neizdevās nosargāt savu pozīciju. Austrieši finišā zaudēja 0,15 sekundes, piekāpjoties Gaitukevičam un Dvoržākam. 
Dvoržāks/Suhijs no Čehijas otrajā braucienā devās 5,11 sekundēs un mēģināja apdraudēt Gaitukeviča līderpozīciju. Lai arī trases beigu daļā čehi deldēja deficītu, bet atsitiens pret apmali patraucēja. Finišā viņi krieviem zaudēja 0,08 sekundes. 
Melbārdis/Bebrišs startēja nedaudz lēnāk (5,18) nekā pirmajā braucienā. Startā iekrātais laika deficīts braucienā tikai palielinājās, un latvieši finišā piekāpās gan Gaitukevičam, gad Fridli (+0,25).  
Krievijas ekipāža Gaitukevičs/Malihs startā uzrādīja 5,09 sekunžu ātru ieskrējienu. Lai arī starta laiks bija lēnāks, tomēr trases augšdaļā netika pieļauta tāda kļūda, kā pirmajā braucienā. Ar drošu braucienu Krievijas pilots finišēja līderpozīcijā ar 0,17 sekunžu pārsvaru (1:43,38). 
Šveicieši Frīdli/Hāss startēja 5,11 sekundēs, trasē bija sīkas neprecizitātes, taču tās nebija tik nopietnas, lai nenosargātu savu pozīciju. Finišā pārsvars bija 0,17 sekundes (1:43,55). 
De Bruins/Franjičs no Nīderlandes startā uzrādīja 5,16 sekunžu ātru ieskrējienu. Trases pirmajos kontrolpunktos viņam bija vienāds rezultāts ar Halu, bet turpinājumā de Bruins nespēja nosargāt savu pozīciju, braucot diezgan neprecīzi (+0,09). 
Lielbritānijas ekipāža Hals/Blančets startā uzrādīja 5,15 sekunžu starta laiku, bet trasē lēnām audzēja pārsvaru pār Variolu, finišā iebraucot ar 0,2 sekunžu pārsvaru (1:43,72). 
Rumāņi Tentea/Daroci startā arī bija daudz lēnāki nekā Variolas ekipāža (5,31). Arī rumāņi nespēja nosargāt savu pozīciju (+0,23). 
Stuļņevs/Grjaznovs no Krievijas startēja 5,27 sekundēs. Šo deficītu atlikušajā braucienā neizdevās atspēlēt, lai arī vizuāli brauciens šķita "tīrāks" (+0,27).
Cits Itālijas pilots Variola un stūmējs Fantacini startēja 5,17 sekundēs. Lai arī bija atsitiens pret apmali, pārējā braucienā pilots brauca droši. Finišā Variola iebrauca ar 0,46 sekunžu pārsvaru (1:43,92).   
Itālijas pilots Baumgātners ar savu pilotu braucienā piekāpās Dīnam. Viņam patraucēja rupja kļūda, kad kamanas spēcīgi atsitās pret apmali (+0,07).
Lielbritānijas sportisti Dīns/Simonss otrajā braucienā devās ar 5,28 sekunžu starta laiku. Braucienā bija sānslīde, taču tas nepatraucēja nosargāt savu pozīciju, finišējot par 0,12 sekundēm ātrāk ar laiku 1:44,38.
Austrieši Treihls/Glabonjats startēja 5,15 sekundēs, un otro braucienu viņiem izdevās aizvadīt veiksmīgāk, uzlabojot savu rezultātu braucienā. Summā austrieši bija par 0,70 sekundēm ātrāki. 
Jamaikieši Šonveins/Vepke otro braucienu atklāja ar vēl vājāku starta laiku (5,39). Līdz finišam viņi tika pārliecinoši, uzrādot laiku summā 1:45,20 minūtes. No pēdējās vietas izkļūt diez vai izdosies. 
Sākas otrais brauciens! 
Otrā brauciena starts pulksten 16.00.
Pirmā brauciena rezultāti:
Vācieši Hanighofers/Amurs trasē devās pēdējie un startā uzrādīja 5,07 sekunžu ātru ieskrējienu. Savā Pasaules kausa debijā pilots demonstrēja labu sniegumu un ierindojās uzreiz aiz goda pjedestāla (+0,45). Hanihofers tikai 0,02 sekundes zaudē Ķibermanim.
Bobslejam eksotiskā Jamaikas ekipāža Šanvejs/Vekpe startēja tikai 5,36 sekundēs. Šajā īsajā trasē ar šādu starta laiku nav iespējams konkurēt, ieņemot pēdējo vietu (+1,52).
Briti Dīns/Simonss apsteidza tikai Treihlu (+1,18). 
Vēl vieni austrieši Treihls/Glabonjats savās mājās aizvadīja vāju braucienu, ieņemot pārliecinošu pēdējo vietu (+1,31). 
Sacensību mājinieki Maiers/Zammers startēja 5,11 sekundēs, bet trasē tālāk kļūdas netika pieļautas. Maiers ierindojās sestajā vietā, par 0,02 sekundēm apsteidzot Melbārdi, bet tikai 0,01 sekundi zaudējot Bērziņam.
Brita Hala ekipāža startā pieļāva kļūdu un braucienā to saglābt vairs nebija iespējams. Finišā Lielbritānijas sportistiem 11. vieta (+0,92).
Latvijas trešā ekipāža šajās sacensībās Melbārdis/Bebrišs startēja 5,15 sekundēs, kas līdz šim ir devītais labākais starta laiks. Brauciena kvalitāte bija pietiekami augsta, bet salīdzinoši lēnais starts neļāva tikt labāko pieciniekā. Finišā dalīts rezultāts ar Dvoržāku un sestā vieta (+0,66).
Latvijas bobsleja vadošā ekipāža Ķibermanis/Miknis startā ieskrējās 5,03 sekundēs, kas ir otrais labākais rezultāts. Latvijas pilots trasē kamanas vadīja pietiekami precīzi, tomēr Lohneru apsteigt neizdevās. Pagaidām trešā vieta un 0,43 sekunžu deficīts pret līderi. 
Vācijas bobsleja ekipāža Lohners/Rasps startā uzrādīja laiku 5,07 sekundes. Brauciena turpinājumā viņa deficīts pret Frīdrihu turpināja pieaugt, līdz finišā deficīts bija 0,33 sekundes. Tā šobrīd ir otrā vieta. 
Rumānis Tentea ar savu stūmēju bija tieši sekundi lēnāks nekā sacensību līderis, kas viņam šobrīd dod astoto vietu. 
Itālijas otrajai ekipāžai ar pilotu Baumgātneru brauciens nebija ātrs. Starts bija tikai 5,27 sekunžu ātrs, trasē kamanas pārāk labi neslīdēja, līdz ar to viņam vājākais rezultāts līdz šim (+1,16). 
Šveices ekipāža Frīdli/Hāss startā uzrādīja laiku 5,12 sekundes. Braucienā bija kļūdas un finišā sestais rezultāts (+0,77).
Čehijas sportisti Dvoržāks/Suhijs ieskrējās 5,13 sekundēs. Braucienā viņš ierindojās ceturtajā vietā, uzreiz aiz Bērziņa, zaudējot latvietim 0,03 sekundes. 
Pasaules skeletona superzvaigzne Frīdrihs ar stūmēju Šūleru aizvadīja ļoti augstvērtīgu braucienu. Startā rezultāts bija apaļas piecas sekundes, trasē arī lielas kļūdas nebija saskatāmas. Finišā viņam jauns trases rekords - 51,04 sekundes.
Itālieši Variola/Fantacini atkārtoja līdz šim vājāko rezultātu, dalot laiku ar Stulņevu (+0,42).
Nākamie trasē devās latvieši Bērziņš/Nemme, kuri startā ieskrējās 5,09 sekundēs. Trases augšdaļā Bērziņš bija nelielā vadībā, tomēr beigu daļā sīka neprecizitāte neļāva finišēt priekšā Fogtam (+0,04).
Šveicieši Fogts/Mihels startā ieskrējās 5,11 sekundēs, taču brauciens viņam bija “tīrāks”, kamanas arī slīdēja ļoti labi, kas ļāva krievus apsteigt par 0,08 sekundēm (51,63).
Vēl viena Krievijas ekipāža Gaitukevičs/Malihs startā bija ievērojami ātrāks nekā iepriekšējie (5,05), bet trasē viņš brauca diezgan kļūdaini. Tas gan nepatraucēja finišēt kā ātrākajiem - 51,71 sekundes.
Nākamie trasē devās krievi Stuļņevs/Grjaznovs, kuri bija lēnāki gan startā, gan braucienā, atpaliekot 0,1 sekundi. 
Pirmais tresē nobrauca nīderlandietis de Bruins, kurš pirmajā braucienā uzrādīja 51,95 sekunžu rezultātu. 
Sacensības sākušās!
Bērziņš kā pirmais no latviešiem dosies uz starta, jo viņam otrajos mačos pēc kārtas piešķirts piektais kārtas numurs. 13. cīņu par medaļām uzsāks Ķibermanis, bet Melbārža ekipāžai piešķirts 14.numurs. Sacensībās piedalīsies 20 ekipāžas. 
Pasaules kausa izcīņa bobslejā turpinās tikai ar divnieku ekipāžu sacensībām. Sezonas septītajā posmā sportisti vēlreiz tiekas Īglsas trasē Austrijā. 

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form