Ķibermanis/Miknis PK posmā Siguldā vēlreiz izcīna otro vietu
Foto: LETA

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmēju Matīsu Mikni Pasaules kausa izcīņas posmā Siguldā arī svētdien izcīnīja otro vietu.

Ķibermanis/Miknis abos braucienos ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai, kas divu braucienu summā uzrādīja par 0,06 sekundēm ātrāku laiku. Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa cita vācieša Kristofera Hafera bobsleja divnieks.

Savukārt otra Latvijas ekipāža ar jauno pilotu Ralfu Bērziņu un pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi svētdien izcīnīja septīto vietu, summā līderim zaudējot 0,53 sekundes. Jau pēc pirmā brauciena Bērziņš bija septītais, bet otrajā braucienā sasniegtā astotā vieta nepatraucēja sacensības noslēgt septītajā vietā.

Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžas jau sestdien pirmajās sacensībās Siguldā ierindojās otrajā un septītajā vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobsleja divniekiem Siguldā
Sacensību rezultāti: 1. Frīdrihs/Grotkops (Vācija) 1:40,252. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,063. Hafers/Šnaiders (Vācija) +0,254. Valters/Krencs (Vācija) +0,325. Andrianovs/Malihs (Krievija) +0,506. Dvoržāks/Noseks (Čehija) +0,517. Bērziņš/Dambis (Latvija) +0,53
Frīdriha ekipāža startā ieskrējās 4,89 sekundēs. Trases vidusdaļā vāciešu pārsvars sadila līdz 0,01 sekundei, bet beigās viņiem izdevās braukt precīzi, kamanas slīdēja labāk, un finišā Frīdrihs latviešu apsteidza par 0,06 sekundēm. 
Ķibermanis/Miknis otro braucienu iesāka ar starta laiku 4,88, kas ir labākais rādītājs šajās sacensībās. Trases augšdaļu viņš veica pietiekami precīzi, kas deva lielu pārsvaru. Lai arī bija divas neprecizitātes trasē un mazāks ātrums, tomēr ar rezultātu 1:40,31 minūtes latvieši kļuva par līderiem un nodrošināja sev godalgu arī šodien.
Vācijas pilots Hafers startā ieskrējās 5,03 sekundēs. Trases augšdaļu viņš izbrauca ar kļūdām, taču tas netraucēja finišu sasniegt par 0,07 sekundēm ātrāk nekā Valteram. 
Bredihina ekipāža no Krievijas startā bija lēni - 5,04 sekundes. Brauciena turpinājumā viņš sāka atgūt zaudēto laiku, taču kļūda pašās trases beigās maksāja daudz laika. Trases Bredihins sasniedza par 0,23 sekundēm lēnāk nekā Valters, līdz ar to Bērziņš/Dambis pakāpās vismaz uz septīto vietu. 
Vācietis Valters startā uzrādīja laiku 4,97 sekunde, bet pirmajās virāžās viņam bija pāris kļūdas. Tas ātrumu nesamazināja un rezultāts 1:40,5 minūtes deva līderpozīciju.
Čehs Dvoržāks startā sasniedza laiku 4,93 sekundes, un trases augšdaļā viņam bija liels pārsvars. Viņa kamanas tomēr neslīdēja tik labi un beigās čehi finišēja par 0,01 sekundi lēnāk nekā Andrianovs. Bērziņu Dvoržāks apsteidza par nieka 0,02 sekundēm. 
Latvijas ekipāža Bērziņš/Dambis startā kamanas iestūma 4,98 sekundēs. Pirmās virāžas viņš veica diezgan labi. Vidusdaļā bija pāris atsitieni pret apmalēm, arī ātrums nebija tik labs kā Andrianovam, un finišā latvieši iebrauca otrajā vietā (+0,03).
Krievs Andrianovs startā uzrādīja laiku 5,08 sekundes. Trases augšdaļā viņš uz starta rēķina bija iedzinējos ar 0,14 sekundēm, bet tad sāka laiku atgūt. Viņš ar precīzu braucienu finišu sasniedza līderpozīcijā uzrādot laiku 1:40,75, kas bija par 0,08 sekundēm ātrāk nekā Maieram. 
Amerikānis Beskjū ar stūmēju startā ieskrējās 4,93 sekundēs, kas ir ātrākais stara laiks otrajā braucienā. Taču kļūdas viņam liedza pacīnīties par vietas saglabāšanu, turklāt neprecizitātes bija tik lielas, ka viņš noslīdēja līdz sestajai vietai (+0,37).
Cits austrietis Maiers bija ātrākais gan braucienā, gan summā, lai arī trases beigu daļā viņa pārsvars pār Treihlu sadila. Viņa rezultāts summa bija 1:40,83, kas bija par 0,15 sekundēm ātrāk, 
Polijas braucējs Lutijs, kuru trenē Jānis Miņins, trases lejas daļā pēc sīkām kļūdām zaudēja ātrumu, kas viņam neļāva nosargāt savu pozīciju. Viņš finišēja par 0,03 sekundēm lēnāk nekā Treihls.
Austrietis Treihls braucienā bija lēnāks par Vonu, taču viņam izdevās saglabāt pirmajā braucienā iegūto pārsvaru. Pēc labi veiktas trases lejasdaļas summā Treihls bija par 0,06 sekundēm ātrāks. 
Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu brauca veiksmīgi, taču taisnē viņa kamanas pamatīgi saslīdēja. Tomēr tas neliedza viņam saglabāt savu pozīciju un par 0,15 sekundēm apsteidza Kasjanovu. 
Kasjanovs trases augšdaļā brauca līdzīgi ar šveicieti, bet beigu daļu viņš aizvadīja labāk, un viņam izdevās par 0,14 sekundēm apsteigt šveicieti Mejerhansu. 
Mejerhans no Šveices diezgan labi veica trases augšdaļu, tad trases vidusdaļā bija neliela kļūda, taču pēc tam viņš turpināja braukt bez kļūdām. Ar rezultātu 1:41,33 minūtes viņš par 0,76 sekundēm apsteidza Olsenu. 
Amerikānis Olsens divas reizes spēcīgi atsitās pret apmalēm pēc izejām no virāžām, bet apli viņš izbrauca ar lieliem viļņiem. Tiesa, tas viņam neliedza saglabāt savu pozīciju, un amerikānis bija par 0,42 sekundēm ātrāks. 
Šveices pilots Fogts atklāja otro braucienu, bet viņam trasē bija daudz problēmu. Viņš sasniedza finišu un summā uzrādīja laiku 1:42,51 minūtes. 
Sākas 2. braucies.
Pirmā brauciena rezultāti: 1. Frīdrihs/Grotkops (Vācija) 50,002. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +0,023. Hafers/Šnaiders (Vācija) +0,074. Bredihins/Samitovs (Krievija) +0,165. Valters/Krencs  (Vācija) +0,176. Dvoržāks/Noseks (Čehija) +0,287. Bērziņš/Dambis  (Latvija) +0,30
Pirmais brauciens noslēdzās ar Šveices ekipāžu neveiksmīgiem braucieniem. Mejerhans uzrādīja 15. rezultātu (+0,69), bet Fogts gandrīz piedzīvoja kritienu un finišā apsteidza tikai kritienu piedzīvojušo de Bruinu (+1,40).
Korejas pilotam Vonam izdevās apsteigt Kasjanovu un finišēt 13. pozīcijā (+0,57). 
Krieva Kasjanova ekipāža nespēja izrādīt konkurenci ar vadošajiem pilotiem, viņam 13. vieta un 0,58 sekunžu deficīts pret līderi. 
Jāņa Miņina trenētā Polijas ekipāža ar pilotu Lutiju brauca bez rupjām kļūdām, bet kamanas neslīdēja pietiekami ātri. Viņam 11. vieta (+0,45). 
Austrietis Maiers brauca ar kļūdām un bija diezgan tuvu kritienam. Viņam izdevās uzradīt 10. ātrāko laiku (+0,37). 
Bērziņš kopā ar stūmēju Dambi startā ieskrējās 4,97 sekundēs. Trases augšdaļā viņš brauca precīzi, tam sekoja arī veiksmīga vidusdaļa. Vizuāli brauciens bija labs, taču sasniegtais rezultāts 50,30 sekundes deva septīto vietu. Tāpat kā vakar. 
Austrijas pilots Treihls jau pēc starta (5,05) nepretendēja uz augstu pozīciju, lai arī trasē izdevās izbraukt bez rupjām kļūdām. Viņam devītā vieta (+0,49).
Čehs Dvoržāks startā bija trešais labākais (4,92) un arī braucienu veica diezgan labi. Trases lejasdaļā pāris kļūdas maksāja laiku, bet finišēja viņš pēc 50,28 sekundēm, kas deva sesto vietu. 
Amerikānis Beskjū uzrādīja laiku 4,93 sekundes, taču labajam startam nesekoja labs brauciens. Viņam bija problēmas ar kamanu savaldīšanu, kas finišā deva septīto vietu (+0,35). 
Cits vācietis Valters ar stūmēju startā uzrādīja laiku 4,98 sekundes. Trasi viņš veica vizuāli "tīri", tomēr ātrums nebija tik liels. Finišā viņam piektā vieta (+0,17). 
Sacensību galvenais favorīts Frīdrihs no Vācijas ar savu stūmēju startā ieskrējās 4,91 sekundēs. Trases augšdaļā viņš bija nedaudz lēnāks par latviešiem, tad izejā no 14. virāžas viņš spēcīgi atsitās pret apmali, taču kamanas labāk slīdēja. Finišā Frīdrihs bija ātrāks par 0,02 sekundēm - 50,00.
Krievijas ekipāža ar Andrianovu jau startā bija daudz lēnāks par Ķibermani - 5,09 sekundes. Braucienā viņš trases vidusdaļā pieļāva kļūdas, finišā uzrādīja laiku 50,32 sekundes un pagaidām ieņēma ceturto vietu. 
Vācieša Hafera divnieks startā bija par 0,12 sekundēm lēnāki nekā latvieši, un arī turpinājums viņiem bija "netīrāks". Trases beigu daļā kamanas vāciešiem labi slīdēja, un finišā Hafers bija tikai par 0,05 sekundēm lēnāks. 
Ķibermanis un Miknis startā uzrādīja laiku 4,90 sekundes, un trases augšdaļu veica ļoti precīzi. Trases lejasdaļā bija pāris neprecīzi izbrauktas virāžas, bet tas netraucēja uzrādīt laiku 50,02 sekundes. Tas šobrīd dod līderpozīciju. 
Pēc šī kritiena Ķibermanim un Miknim vajadzēja aptuveni 10 minūtes startā gaidīt savu kārtu doties trasē. 
Kritiens trasē! Nīderlandes pārstāvis Ivo de Bruins pēc neveiksmīgi izbrauktās 13. virāžas nesavaldīja kamanas un apgāzās. Ar sportistiem viss kārtībā, un viņi pašu spēkiem atstāja trasi. Be Bruinam arī treniņbraucienos un vakardienas sacensību otrajā braucienā bija kritiens. 
Krievs Bredihins startā bija lēnāks par Olsenu (5,03), taču viņš brauca daudz veiksmīgāk par Olsenu, kas ļāva uzrādīt par 0,80 sekundēm ātrāku rezultātu finišā - 50,16 sekundes. 
Amerikāņa Olsena ekipāža startā ieskrējās 4,97 sekundēs, savukārt trasē viņam bija vairākas rupjas kļūdas. Finišā viņam rezultāts bija 50,96 sekundes. 
Sacensības sākušās.
Ķibermaņa ekipāža trasē dosies jau ar ceturto starta numuru, bet Bērziņš startēs kā 12.
Pirms gaidāmajām sacensībām Siguldas trases apmeklētājus iepriecina rokgrupa "Dzelzs vilks". 
Savukārt Ralfs Bērziņš sestdien otrajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko laiku, kas dod cerības, ka šodien viņš abos braucienos varētu parādīt tik augstvērtīgus rezultātus. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/ralfs-berzins-pec-izcilas-debijas-pasaules-kausa-septita-vieta-ir-labi-bet-ari-rit-jastarte-ar-pilnu-atdevi.d?id=50651583
Oskars Ķibermanis bija priecīgs par sasniegto otro vietu. Jācer, ka iegūtā pārliecība palīdzēs jau šodien tikt pie pirmās vietas. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/oskars-kibermanis-pjedestals-sezonas-sakuma-iedod-parliecibu.d?id=50651559
Pasaules kausa izcīņas posms Siguldas trasē svētdien noslēdzas ar vēl vienām vīriešu divnieku sacensībām bobslejā. Pirmajā sacensību dienā latviešiem bija labi rezultāti, bet šodien būs iespēja tos uzlabot. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanismiknis-majas-sigulda-izcina-sudrabu-lieliska-pk-debija-berzinam-springim.d?id=50651259

Source

DELFI Sports

Tags

Bobslejs Intars Dambis Oskars Ķibermanis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form