Latvijas bobsleja divnieki otro dienu pēc kārtas izgāžas sacensībās Siguldā
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas otro dienu pēc kārtas izgāzās Pasaules kausa izcīņas sacensībās, Siguldā neiesaistoties cīņā par medaļām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī svētdien, tāpat kā sestdien, labākais bija Ralfs Bērziņš, kurš šoreiz startēja ar stūmēju Edgaru Nemmi. Latvijas ekipāža 13 divnieku konkurencē ieņēma piekto vietu.

Potenciālais Latvijas komandas līderis Oskars Ķibermanis ar stūmēju Dāvis Spriņģi, veicot divus nepārliecinošus braucienus, ieņēma vien astoto vietu, bet Pasaules kausa debitants Emīls Cipulis ar stūmēju Kristu Lindenblatu ieņēma 12. vietu.

Pirmajā braucienā Bērziņš/ Nemme bija dalītā piektā vietā, no pjedestāla atpaliekot par par 0,05 sekundēm. Ķibermanis/ Spriņģis pirmajā braucienā bija septītie, bet Cipulis/ Lindenblats bija 12. vietā.

Otrajā braucienā Latvijas ekipāžas savas pozīcijas nespēja uzlabot, bet Ķibermanis/ Spriņģis pat nokrita uz astoto vietu.

Otro dienu pēc kārtas ātrākā Siguldā bija Vācijas ekipāža ar pilotu Frančesko Fridrihu, kas par 0,21 sekundi apsteidza Johannesa Lohnera divnieku. Trešo vietu svētdien Siguldā ieņēma šveicietis Mihaels Fogts (+0,65 sekundes).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kauss bobslejā Siguldā, divnieki.
Līdz ar to sacensības Siguldā noslēgušās. Pēc nedēļas atkal sacensības Siguldā - piektdien skeletons dāmām un vīriem, sestdien bobsleja divnieku sacensības dāmām un vīriem, bet svētdien vīru divnieku sacensības.
Frīdrihs ar jaunu startu rekordu (4,75 sekundes) bez problēmām uzvar otro dienu pēc kārtas, lai gan braucienā pieļauj kļūdas.
Lohners braucienā nav starp ātrākajiem, ņemot vērā ātrumu, bet tāpat finišā ir pirmais braucienā un summā.
Šveicietis Fogts ar labu braucienu šobrīd ātrākais braucienā, garantējot sev medaļu otro dienu pēc kārtas.
Šveicietis Fridli nav spēcīgs startā, tad viņam labs pārsvars, bet lejasdaļā neslīd tik labi. Finišā šobrīd trešais, zaudējot arī Bērziņam.
Bērziņš/ Nemme - augšdaļā liels pārsvars pār Hāferu. Lejasdaļā ātrums nav tik liels, kā Hāferam, un summā nākas zaudēt vācietim tikai 0,01 sekundi. Šoreiz labs brauciens neļāva pacīnīties par trijnieku...Otro dienu pēc kārtas Latvijas bobsleja divnieki savās mājās necīnās par medaļām...
Vācietis Hāfers lejasdaļā sasniedz lielu ātrumu un finišā apsteidz rumāņus par 0,26 sekundēm.Tagad Bērziņš/Nemme
Ķibermanis/ Spriņģis - starts vājāks, arī brauciens nav tas labākais. Finišā otris, savās mājās zaudējot pat rumāņiem (+0,06 sekundes).
Rumānis Tentea braucienā nav tas ātrākais, bet summā kļūst par līderi.Tagad Ķibermanis/ Spriņģis, kuri pirmajā braucienā rumāņus apsteidza tikai par 0,03 sekundēm.
Francūzis Heinrihs krietni uzlabo pirmā brauciena laiku, šobrīd sasniedzot labāko laiku gan braucienā, gan summā. Summā apsteidz Dvoržāku par 0,12 sekundēm.
Itālis Baumgartners braucienā zaudē Cipulim, bet summā apsteidz latviešus. Dvoržāks saglabā līderpozīcijas, itāļus apsteidzot par 0,12 sekundēm.
Dvoržāks augšdaļā zaudē, jo vājāks starts. Bet teicami veikta lejasdaļa un apsteid Cipuli/ Lindenblatu par 0,14 sekundēm.
Cipulis/Lindenblats - uzlabo startu (4,91 sekunde). Brauciens labs un izbrauc no 50 sekundēm (49,99 sekundes). Pirmajā braucienā šāds laiks dotu pat ceturto vietu.
Itālis Variola uzlabo pirmā brauciena laiku, bet tas nav diez ko labs - 50,78 sekundes.
Sākas 2. brauciens
Otrā brauciena starta saraksts
Otrais brauciens pulksten 16:15.
1. brauciena rezultāti
Cipulis/ Lindenblats - starts 4,93 sekundes. Ja augšdaļa laba, tad lejasdaļā vairākas kļūdas un finišā priekšpēdējā vieta (+0,96 sekundes).
Itālis Baumgārtners nespēj iesaistīties cīņā par labāko sešinieku. Šobrīd desmitā vieta (+0,88 sekundes)Tagad Latvijas trešā ekipāža Cipulis/ Lindenblats
Francijas pilotam Heinriham nav labs brauciens. Finišā devītā vieta (+0,84 sekundes).
Vācu pilots Hāfers augšdaļā nav konkurētspējīgs, bet turpinājumā ātrums pieaug straujāk un finišā tāds pats laiks kā Bērziņam/ Nemmem. Dalīta piektā vieta (+0,41 sekunde).
Bērziņš/ Nemme - startā arī 4,91 sekunde, kā Ķibermanim/ Spriņģim. Relatīvi labs brauciens un finišā apsteidz Ķibermani/ Spriņģi. Šobrīd piektā vieta (+0,41 sekunde).
Čeham Dvoržākam ne visai labs brauciens,  neizdodas sasniegt lielu ātrumu un finišā septītā vieta no astoņām ekipāžām.Tagad Ralfs Bērziņš/ Edgars Nemme
Šveicietis Fogts, kurš vakar bija trešais, slikti veic augšdaļu. Lejasdaļā izdodas deldēt starpību un finišā trešais (+0,36 sekundes). Ķibermanis/Spriņģis šveiciešiem zaudē 0,15 sekundes.
Frīdriham starta rekords - 4,78 sekundes. Ja augšdaļā ievērojams pārsvars, tad turpinājumā starpība sarūk. Finišā gan pagaidām pirmais, bet apsteidz savu komandas biedru tikai par 0,03 sekundēm.
Vakardienas otrās vietas ieguvējs Lohners veic labu braucienu un apsteidz Fridli par 0,37 sekundēm.
Šveicietis Fridli, kurš vakar bija devītais, ar labu braucienu apsteidz Ķibermani/Spriņģi par 0,11 sekundēm.
Ķibermanis/ Spriņģis - starts 4,91 sekunde. Augšdaļā pieļauta kļūda, nav ātrums un finišā tikai par 0,03 sekundēm apsteidz rumāni Tentea. Vājš brauciens otro dienu pēc kārtas.
Itāļu pilots Variola brauc vēl sliktāk un pamatīgi zaudē rumāņiem (+0,82 sekundes).Tagad startēs Ķibermanis/Spriņģis
Rumāņi nedroši veic braucienu, finišā laiks 50,15 sekundes. Vakar rumāņi palika priekšpēdējie, bet abos braucienos bija ātrāki nekā šodien.
Sacensības sākasPirmie trasē dodas rumāņi, pilots Tentea
Siguldas trases starta rekords pieder latviešiem - 15. februārī šogad Ķibermanis/ Miknis bobu iestūma 4,80 sekundēs. Vakar sacensībās krita trases rekords - tagad tas ir 49,51 sekunde un pieder vāciešiem Lohneram/ Raspam.
Bobslejistiem sezonas sākums vakar neizdevās, kā gribējās. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobslejisti-ar-fiasko-sak-pasaules-kausa-sezonu-sigulda.d?id=52684197
Latvijas komandā kā plānots viena izmaiņa. Oskars Ķibermanis/ Dāvis Sprinģis trasē dosies ar trešo numuru, devītais numurs piešķirts Ralfam Bērziņam/ Edgaram Nemmem, bet ar 13. numuru kā pēdējie startēs Pasaules kausa debitanti Emīls Cipulis/ Krists Lindenblats.
Siguldā šodien ar vīru divnieku otrajām sacensībām noslēdzas Pasaules kausa pirmais posms bobslejā un skeletonā. Sportisti gan pēc šodienas sacensībām nekur nedosies, jo pēc nedēļas Siguldā notiks arī otrais posms.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form