Latvijas bobsleja divnieki Pasaules kausa sezonas startā netiek labāko sešiniekā
Foto: AP/Scanpix/LETA

Trīs Latvijas bobsleja divnieki ceturtdien, 9. novembrī, Leikplesidas trasē sāka dalību Pasaules kausa jaunajā sezonā, aizvadot pirmā posma sacensības. Neviens no Latvijas duetiem nespēja pacīnīties par medaļām, bet labākie bija Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni, ieņemot astoto vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreškenu šoreiz ieņēma 14. vietu, bet Uģis Žaļims ar Intaru Dambi ieņēma 17. vietu.

Latvijas divnieki jau pirmajā braucienā bija ārpus labāko sešinieka, tikai Ķibermanim ar Mikni tiekot labāko desmitniekā. Otrajā braucienā visi trīs Latvijas divnieki savas pozīcijas nespēja uzlabot, tādējādi neiekļūstot labāko sešiniekā.

Par posma uzvarētāju kļuva vācieša Niko Valtera divnieks, kas par 0,11 sekundēm apsteidza amerikāņa Nika Kaningema ekipāžu un par 0,15 sekundēm citu amerikāni Kodiju Baskē.

Piektdien bobslejisti Leikplesidas trasē aizvadīs vēl vienas divnieku sacensības, jo šoreiz rīkotāji lēma nerīkot sacensības četriniekiem.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi.

PK posms bobslejā Leikplesidā. Divnieki
Pasaules kausa 1. posma rezultāti
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Leikplesidas: Šausmīgi skrien vāciešu jaunais divnieks. Amerikāņi savā trasē labi un tas bija sagaidāms. Par mūsējiem - ja man teiktu 8., 14. un 17. vieta, tad nekas jau nav... Ķibermanis atbilstoši, bet Melbārdis un Žaļims laikam neatbilstoši savam līmenim. Par rītdienas sacensībām - Žaļimam būs cits stūmējs, bet pārējie paliks tāpat. Rīt skatīsim, kādas slidas liksim.
Vācietis Valters - pēc vāja starta zaudē Kaningemam augšdaļā. Beigās izcils ātrums un pēdējās virāžās pārliecinoši labākais, nodrošinot uzvaru pirmajā posmā (-0,11 sekundes).
Šveicietis Peters - vājš starts un augšdaļā jau zaudē Kaningemam. Lejasdaļā pēdējās virāžās izdodas strauji deldēt starpību, bet summā tikai ceturtais (+0,10 sekundes).
Kaningems - pirmā brauciena pārsteiguma autors augšdaļā iegūst samērā drošu pārsvaru. Lai gan nedaudz kļūdās, pārsvaru saglabā un kļūst par līderi (-0,04 sekundes). Garantēts goda pjedestāls!
Kanādietis Kripss - labs brauciens, bet pēdējās virāžās labāks bijis Baskē, kurš saglabā pirmo vietu (+0,02 sekundes).
Amerikānis Olsens - labs starts dod pārsvaru augšdaļā. Lejasdaļā kļūdas maksā līderpozīcijas. Zaudē saviem tautiešiem 0,08 sekundes.Vēl 4 ekipāžas.
Amerikānis Baskē - augšdaļā pēc virāžām atsitieni, bet spēj saglabāt pārsvaru. Lejasdaļā labākais laiks braucienā un pārliecinoši jauns līderis (-0,21 sekunde).
Ķibermanis/ Miknis - starts 5,01 sekunde! Tas dod pārsvaru augšdaļā, kas lejasdaļā sarūk - finišā zaudē Springam 0,03 sekundes.
Korejas divnieks ar pilotu Vonu - ne visai drošs brauciens un finišā vien trešie (+0,19 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Kasjanovs - iegāž starts un lejasdaļā neizdodas saglābt vairs neko. Finišā trešais (+0,26 sekundes).
Kanādietis Springs - labs brauciens, bobam lielisks ātrums un finišā labākais braucienā, kā arī summā (-0,16 sekundes). 
Melbārdis/Dreiškens - starts 5,08 sekundes. Nedrošs brauciens, bobam nav laba ātruma un finišā tikai ceturtais (+0,29 sekundes). Braucienā Žaļims pat bijis ātrāks...
Vācietis Fridrihs - atkārto Melbārža/Dreiškena starta rekordu (5,00 sekundes). Bobs labi nesas trasē un finišā kļūst par līderi (-0,17 sekundes).Tagad Melbārdis ar Dreiškenu
Austrietis Maiers - lai gan vizuāli labs brauciens, finišā ceturtais, tikai nedaudz apsteidzot Žaļimu (+0,17 sekundes).
Kanādietis Polonjato - summā otrais labākais laiks (+0,05 sekundes).
Žaļims/ Dambis - atkal vājš starts (5,17 sekundes). Augšdaļā ievērojami zaudē, lai gan brauciens nav slikts. Lejasdaļā izdodas nedaudz deldēt starpību, bet finišā trešais (+0,19 sekundes). Zaudēts arī Monako divniekam ar pilotu Rinaldi.
Lohners - labs starts dod relatīvi lielu pārsvaru trases augšdaļā. Lejasdaļā gan pārsvars sarūk, bet vācieši saglabā pirmo vietu un arī labākais laiks braucienā (-0,14 sekundes).Tagad Žaļims un Dambis!
Stuļņevam arī bobs neslīd tik labi, lejasdaļā zaudē Rinaldi un finišā ir otrais (+0,11 sekundes).
Britam Holam augšdaļā palīdz labais starts, bet tad pārsvars sarūk un finišā zaudē Monako duetam 0,15 sekundes.Tagad brauks Stuļņevs, sekos Lohners un Žaķims, kuriem visiem trim bija vienādi laiki pirmajā braucienā
De Bruins - bez redzamām kļūdām nespēj sasniegt labu ātrumu un finišā summā zaudē Monako ekipāžai 0,29 sekundes.
Monako divnieks ar pilotu Rinaldi - otrais brauciens par 0,29 sekundēm lēnāks. 
Sākas 2. brauciens
Pēc dažām minūtēm sāksies 2. brauciens Leikplesidas trasē. 2.braucidna starta saraksts:
Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais brauciens paredzēts pusnaktī pēc Latvijas laika.
Francūzis Kostērs - pēdējā ekipāža netiek pie 2. brauciena. 25.vieta un +0,84 sekundes.
Hefti - vājš starts un lielas grūtības jau pirmajās virāžās. Samocīts brauciens, finišā 23.vieta (+0,71 sekunde).
Krievs Andrijanovs netiek pie otrā brauciena. 21. vieta un +0,57 sekundes.
https://twitter.com/GatisE1/status/928732047002275840
Amerikānis Kaningems pārsteidz un tikai pēdējās virāžās izlaiž pirmo vietu (trešais; +0,09 sekundes).
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Leikpelsidas: Ķibermanim kļūdiņas augšdaļā un vidusdaļā. Priekš pirmā brauciena ir pagaidām labi. Par Melbārdi - tos ātrumus nevajag ņemt vērā, es pat nepievēŗsu tam uzmanību. Nepatika viņiem augšdaļa, bet nedaudz eksperimentējam. Visiem trijiem ir labi priekš pirmā brauciena, Žaļimam vajadzētu startā "nomest", jo nepatika kaut kas.
Monako pilots Rinaldi - 18.vieta
Britu plots Taskers - labs starts (5,04 sekundes), bet augšdaļā laimīgi izvairījās no kritiena. Tas ietekmē visu atlikušo braucienu un finišā 21. vieta (+0,93 sekundes)
Korejietis Kims - ne visai labs brauciens un finišā šobrīd priekšpēdējais, 20. vieta (+0,78 sekundes). Visticamāk, šo korejiešu duetu neredzēsim 2. braucienā
Vēl startēs 7 ekipāžas, bet no tām daudzi var pacīnīties par vietu desmitniekā.
Kanādietis Polonjato - trases vidusdaļā divas reizes virāžās nobrauca uz divām sliecēm, bet noturēja bobu. Finišā gan spēj sasniegt 13. vietu (+0,47 sekundes).
Kanādietis Springs - brauciens ne visai drošs, bet pamanās būt priekšā Melbārdim. Devītā vieta un +0,38 sekundes.
Melbārdis/Dreiškens - starts 5,08 sekundes. Uz starta rēķina augšdaļā ir vadībā, bet tad sāk zaudēt un finišā tikai devītais (+0,38 sekundes). Trases gaitā vairākās vietās TV rādīja, ka ir lielākais ātrums, bet starpība tieši pretēji turpināja palielināties.
Vācietis Valters - ne ar to labāko startu spēj iegūt paātrinājumu un finišā kļūst par līderi (-0,01 sekunde).Tagad Melbārdis/Dreiškens
Amerikānis Olsens - starts 5,01 sekunde. Brauciens nedrošs, lejasdaļā pārsvars sarūk un finišā ir dalītā otrajā vietā (+0,09 sekundes).
Krievs Stuļnevs - vājš starts un arī ne visai labs brauciens. Finišā arī dalīta 9.vieta ar Lohneru un Žaļimu (+0,48 sekundes).
Lohners - vidusdaļā nācās koriģēt boba trajektoriju, kas ietekmēja turpinājumu. Finišā vienāds laiks ar Žaļimu/Dambi un dalīta 9. vieta.
Žaļims/Dambis - starts 5,15 sekundes, vājš starts. Brauciens relatīvi labs, bet summā pagaidām devītais (+0,48 sekundes).
Kanādietis Kripss - labs brauciens, lejasdaļā sāk zaudēt ātrumu, bet spēj finišēt otrais (+0,09 sekundes).Tagad Žaļims/Dambis
Ķibermanis/Miknis - labs starts 5,04 sekundes! Labi veikta augšdaļa (bija pat 0,19 sekunžu pārsvars). Lejasdaļā kaut kur pazuda ātrums un finišā trešā vieta (+0,21 sekunde).
Austrietis Maijers - kļūdas pirmajās virāžās, lejasdaļa arī kļūdaina un finišā piektais (+0,42 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis.
Frīdrihs - nedrošs brauciens, kamanas brīžiem izskatās nevaldāmas un finišā tikai piektais (+0,42 sekundes).
Kasjanovs ar vizuāli labu, nekļūdīgu braucienu lejasdaļā nesasniedz lielu ātrumu un ir ceturtais (+0,28 sekundes).
Šveicietis Peters ar labu braucienu kļūst par līderi - 55,72 sekundes (-0,16 sekundes).
Korejietis Vons kā pirmais startē no spēcīgāko grupas - lai gan labs brauciens, lejā nav tik labs ātrums un zaudē Baskē 0,09 sekundes. 
Itālis Baumgartners pagaidām pārliecinoši vājākais (+1,27 sekundes). Stūmējs startā izrāva bobu no gropes un tāpēc vājš starts, kas atsaucās brauciena turpinājumā.
Hoalndietis de Bruins trases lejasdaļā bija tuvu uz kritiena robežas, finišā trešais laiks (+0,35 sekundes).
https://www.facebook.com/IBSFsliding/photos/a.128607593958100.28454.128374647314728/960757894076395/?type=3&theater
Itāļu veterānam Bertaco vājais starts neļauj cerēt uz labu rezultātu. Pagaidām vāj;akais rezultāts (+0,44 sekundes).
Britu pilot Hola divnieks startā tikai 0,05 sekundes zaudē Melbārža/Dreiškena rekordam, bet viņiem daudz maksā kļūdas trases lejasdaļā - finišā zaudē Baskē 0,34 sekundes.
Pirmais nobrauc amerikānis Baskē, kura laiks ir 55,88 sekundes.
Starta rekords5,00 sekundes (09.11.2012 Melbārdis/Dreiškens)Trases rekords 54,61 sekundes (16.02.2003 LUEDERS / ZARDO)
Sacensības sākušās!
Leikplesidas trase no bobsleja pilota skatu punktahttps://www.youtube.com/watch?v=qNQcE8-lrzY
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-olimpiska-sezona-bobsleja-un-skeletona-jauna-laba-tehnika-un-uzsvars-uz-phjonchanu.d?id=49382535
Bobsleja sezona šogad būs nedaudz "tukšāka" un neierastāka. Maijs bobsleja saimei bija skumīgs...https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/peksni-miris-izcilais-amerikanu-bobslejists-stivens-holkombs.d?id=48805641
Oskars Melbārdis šodien startēs koā ar savu ierasto pārinieku Daumantu Dreškenu, Oskars Ķibermanis brauks ar Matīsu Mikni, bet Uģis Žaļims ar Intaru Dambi. Visi trīs Latvijas divnieki startēs otrajā desmitā - Ķibermanim/Miknim 11. starta numurs, Žaļimam/Dambim - 13., Melbārdim/Dreiškenam - 18.
Ceturtdien Leikplesidā rīta pusē pēc vietējā laika un pēcpusdienā pēc Latvijas laika sacensības aizvadīja skeletonistes. Mūsējai sportistei Leldei Priedulēnai ne visai veiksmīgs otrais brauciens.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/ledus-uzkarst-olimpisko-sezonu-iesak-bobslejisti-un-skeletonisti.d?id=49426129
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/ledus-uzkarst-olimpisko-sezonu-iesak-bobslejisti-un-skeletonisti.d?id=49426129
Ilgi gaidītā olimpiskā ziemas sporta sezona lēnām uzņem apgriezienus un ceturtdien Leikplesidā savas pirmās Pasaules kausa sacensības aizvada skeletona un bobsleja saime. Skeletonistes un bobslejistes sacensības aizvadījušas, tagad vārds vīru bobsleja divniekiem. Pirmā brauciena sākums pulksten 22:30. 

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form