Latvijas skeletonisti netiek uz goda pjedestāla PK posmā Vinterbergā
Foto: F64

Latvijas skeletonisti Tomass un Martins Dukuri piektdien Vinterbergas trasē Vācijā Pasaules kausa izcīņas otrā posma sacensībās netika uz goda pjedestāla, bet trešais latvietis šajā posmā Ivo Šteinbergs nekvalificējās otrajam braucienam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomass Dukurs šajās sacensībās ierindojas piektajā vietā. Pēc pirmā brauciena viņš bija ceturtais, bet otrajā braucienā uzrādītais sestais laiks kopvērtējumā latvieti nobīdīja uz piekto vietu.

Savukārt Martins Dukurs abos braucienos uzrādīja septīto rezultātu, un šajā vietā viņš palika arī divu braucienu summā. Savukārt Ivo Šteinbergs pirmajā braucienā bija lēns, un viņš apsteidza tikai vienu sportistu, paliekot 25. vietā un netiekot pie otrā brauciena.

Par sacensību uzvarētāju pārliecinoši kļuva krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš Tomasu Dukuru apsteidza par 1,06 sekundem, bet Martinu Dukuru – par 1,27. Savukārt otro vietu izcīnīja vācietis Aksels Jungs, kurš pēc pirmā brauciena bija piektajā vietā. Jungs līderim zaudēja 0,83 sekundes, bet trešā vietā ierindojās korejietis Sunbins Juns (+0,84).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu sacensību aprakstu.

Pasaules kausa posms skeletonā Vinterbergas trasē
Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs pēc otrā brauciena: "Tomass labi nobrauca, taču bija viena kļūda. Viņam nebija iespēju tikt augstāk. Martinam galīgi nebija ātruma, bet pagaidām nesaprotam, kur bija vaina. Martins ar jauno skeletonu galīgi nesadzīvo. Krievijas skeletonistiem šobrīd ir ļoti laba tehnika, kas dod lielu ātrumu. Viņi atraduši kaut ko labu."
Sacensību rezultāti: 
Pirmā brauciena līderis Aleksandrs Tretjakovs atkal startā bija ļoti ātrs - 4,82 sekundes. Līdz ar to viņam jau trases augšdaļā bija liels pārsvars. Noslēgumā viņam pārliecinoša uzvara ar rezultātu 1:52,07 minūtes.
Korejietis Sunbins Juns startā ieskrējās 4,88 sekundēs, bet ne pārāk "tīri" izbrauktās virāžas trases augšdaļā viņa pārsvaru deldēja. Finišā viņš iebrauca par 0,01 sekundēm lēnāk. Jungam izdevies pakāpties jau uz otro vietu. 
Ņikita Tregubovs no Krievijas tikai pēc starta (4,98) bija vadībā, bet pēc tam viņš sāka zaudēt laiku. Lai arī rupju kļūdu nebija, tomēr ar ātrajām kamanām nepietika, lai atspēlētu zaudēto laiku. Viņš finišēja par 0,05 sekundēm lēnāk nekā Jungs, kurš tādējādi nodrošinājis sev vietu uz pjedestāla. 
Tomass Dukurs startā ieskrējās 5,00 sekundēs, un šī iemesla dēļ trases augšdaļā viņam bija 0,09 sekunžu deficīts. Lai arī brauciens viņam bija pietiekami labs, tomēr Jungs bija vēl precīzāks. Brauciena noslēgumā Tomass līderim zaudēja 0,23 sekundes. 
Vācietis Aksels Jungs uzrādīja laiku 4,92 sekundes, un arī viņš savā mājas trasē visas virāžas veica pietiekami precīzi. Viņš ar laiku 1:52,90 kļuva par jauno sacensību līderi, izdarot lielu spiedienu uz Tomasu Dukuru. 
Aleksandrs Gasners no Vācijas pēc 4,96 sekunžu starta trases augšdaļā bija nelielā vadībā. Viņš turpināja braukt ļoti "tīri", kas viņam deva 0,13 sekunžu pārsvaru pār Martinu Dukuru. 
Martins Dukurs startā ieskrējās 4,92 sekundēs un trases augšdaļu viņš veica teju perfekti. Viņš lēnām pieaudzēja pārsvaru pār Keizingeru, sasniedza ātrumu 126,7 km/h un uzrādīja ātrāko rezultātu - 1:53,34 minūtes. 
Vācijas skeletonists Fēliks Keizingers ar starta laiku 4,93 sekundes trases augšdaļā  bija pārliecinošā vadībā. Turpinājumā viņš savā mājas trasē brauca ļoti precīzi, taču pēdējās virāžās viņš nedaudz zaudēja laiku. Sasniegtais rezultāts 1:53,44 deva līderpozīciju, Marčenkovu apsteidzot par 0,43 sekundēm. 
Brits Markuss Vjats startā ieskrējās 4,97 sekundēs, un trases augšdaļā viņš vienā no virāžām atsitās pret apmali. Tuvojoties finišam viņa pārsvars sāka dilt, un finišā vairs neizdevās atgūt zaudēto. Vjatam finišā rezultāts bija par 0,13 sekundēm lēnāks nekā Marčenkovam. 
Ķīnas skeletonists Gens nespēja cīnīties ar Marčenkovu, jo viņa kamanas neslīdēja tikpat ātri. Finišā ķīnietim 0,29 sekunžu deficīts. 
Krievs Vladislavs Marčenkovs otro braucienu veida daudz "tīrāk" nekā pirmo. Lai arī viņam bija pāris neprecizitātes, taču ātrums 128,7 km/h bija liels faktors pārliecinošam rezultātam - 1:53,87. 
Florians Auers no Austrijas jau pašā trases sākumā ļoti rupji kļūdījās un atsitās pret apmali. Tomēr lieliski veiktā trases lejas daļa ļāva noturēt pirmajā braucienā iegūto pārsvaru pār Braunu, lai arī braucienā bija tikai sestais rezultāts. Auera rezultāts bija 1:54,54, kas bija par 0,04 sekundēm ātrāk nekā tuvākajam sekotājam.
Amerikānis Kails Brauns brauca ar rupjām kļūdām, taču kamanas slīdēja labi, kas ļāva saglabāt 0,01 sekunžu pārsvaru pār Boieru. 
Kanādietis Kevins Boiers brauca līdzīgi ar Raisu, tomēr trases beigu daļu viņš veica lieliski un atspēlēja 0,07 sekundes. Turklāt finišā viņš vēl apgāzās, taču tas netraucēja kļūt par līderi - 1:54:59 minūtes. 
Sacensības turpinājās ar Vladislava Heraskeviča no Ukrainas braucienu. Starts viņam atkal bija vājš - 5,20 sekundes. No startā iegūtā laika deficīta viņam neizdevās atgūties, un brauciens arī nebija "tīrs". Viņš finišēja ar šobrīd trešo ātrāko rezultātu (+0,11). 
Brits Džerijs Raiss ieskrējās 4,95 sekundēs, un trases augšdaļu viņš brauca precīzi. Vidusdaļā bija nelielas neprecizitātes, kas samazināja viņa ātrumu, tomēr līdz finišam brits saglabāja 0,07 sekunžu pārsvaru - 1:54:61
Cits ASV sportists Gregs Vests pēc lēna laika startā (5,19) trases augšdaļā bija iedzinējos, tomēr viņš ar labām trajektorijām un labi slīdošām kamanām sasniedza pagaidu līderpozīciju, par 0,16 sekundēm apsteidzot Audersetu. 
Šveices skeletonists Ronalds Audersets startā uzrādīja solīdu rezultātu (4,99). Trases augšdaļā viņš brauca droši, bet beigu daļā ik pa laikam ar kājām piebremzēja, tomēr viņam finišā bija par 0,11 sekundēm ātrāks nekā Florianam - 1:54:84 minūtes. 
Norvēģis Aleksandrs Hansens startā ieskrējās 4,98 sekundēs, taču braucienu aizvadīja ļoti nestabili. Viņš finišēja par 0,72 sekundēm lēnāk nekā amerikānis. 
Amerikānis Ostins Florians atklāja arī otro braucienu. Viņam izdevās uzlabot savu startu (5,02), brauciens viņam vizuāli bija pietiekami "tīrs". Summā ASV sportists uzrādīja laiku 1:54,95 minūtes. 
Sākas 2. brauciens. 
https://twitter.com/IBSFsliding/status/1073527145471840256
Pirmā brauciena līderi:1. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) 56,11 2. Sunbins Juns (Dienvidkoreja) +0,443. Ņikita Tregubovs (Krievija) +0,464. Tomass Dukurs (Latvija) +0,565. Aksels Jungs (Vācija) +0,586. Aleksandrs Gasners (Vācija) +0,657. Martins Dukurs (Latvija) +0,767. Fēliks Keizingers (Vācija) +0,76...25. Ivo Šteinbergs (Latvija) +2,18
Ivo Šteinbergs šajās sacensībās tomēr nepaliks pēdējā vietā. Rumānis Mihai Enače bija par 0,10 sekundēm lēnāks nekā latvietis. 
Krievijas skeletonists Vladislavs Marčekovs brauca ar rupjām kļūdām, bet kamanas slīdēja ļoti labi, un tas ļāva uzrādīt 11. rezultātu (+1,08).
Ķīnietis Gens aizvadīja diezgan labu braucienu, kas viņam deva 10. vietu, līderim zaudējot 1,07 sekundes. Amerikānis Kevins Boiers uzrādīja 13. rezultātu (+1,27). Savukārt Ivo Šteinbergs oficiāli zaudēja izredzes kvalificēties otrajam braucienam.
Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs: "Martins brauca ar citādāku slidu un tās tendences bija galīgi sliktas. Brauciens nebija tik slikts, kā tās tendences. Martinam augšdaļu vajag izbraukt labāk. Tomasam patīk šis jaunais skeletons, ātrums bija OK, un viņš izdarīja pareizāku izvēli slidu ziņā. Šteinbergam katastrofāli nebija ātruma, pilnīga izgāšanās. Kamanas tika regulētas, bet acīmredzami neizdevās atrast vajadzīgo."
Sacensību turpinājumā brits Gregs Vests uzrādīja 14. rezultātu, šveicietis Ronalds Audersets ierindojās pozīciju zemāk, bet Kanādas sportists Deivs Greščižins ieņem 17. vietu. Ivo Šteinbergs joprojām ir pēdējais.
Pēc tam startēja divi Lielbritānijas sportisti. Markus Vjats uzrādīja TOP 10 rezultātu, ierindojoties devītajā vietā (+0,82), savukārt Džerijs Raiss ierindojās 13. pozīcijā (+1,35).
Latvietis Ivo Šteinbergs startā uzrādīja vienu no lēnākajiem rezultātiem - 5,14 sekundes. Brauciens viņam bija diezgan labs, tomēr kamanas neslīdēja pietiekami ātri. Rezultāts Šteinbergam bija par 2,18 sekundēm lēnāks nekā līderim Tretjakovam. 
Vācietim Fēliksam Keizingeram startā sanāca ļoti rupja kļūda, kamanām izslīdot no "špūres", un tas pabojāja viņa braucienu. Neraugoties uz to, viņš trasi veica diezgan veiksmīgi, kas ļāva uzrādīt tādu pašu rezultātu kā Martinam Dukuram (+0,76).
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs uzrādīja 10. laiku (+1,28), bet vācietis Aleksandrs Gasners savā mājas trasē apsteidza Martinu Dukuru (+0,65), ierindojoties sestajā vietā.
Austrietis Florians Auers braucienu veica par 1,12 sekundēm lēnāk nekā sacensību līderis, un viņš ierindojās uzreiz aiz Martina Dukura, ieņemot septīto vietu. 
Olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas startā ieskrējās 4,91 sekundēs. Viņš trasē pieļāva vairākas kļūdiņas, tomēr ātrums bija labs - 128,2 km/h. Viņš finišēja otrajā vietā, tikai nedaudz apsteidzot Tregubovu (+0,44).
Cits krievs Aleksandrs Tretjakovs startā bija ļoti ātrs - 4,81 sekunde. Viņš arī braucienu veica diezgan labi un finišēja ar iespaidīgu pārsvaru - 56,11 sekundes, kas ir par 0,46 sekundēm ātrāk nekā Tregubovam. 
Siguldas posma uzvarētājs Ņikita Tregubovs startā ieskrējās 5,01 sekundē. Trases augšdaļā brauca līdzīgi, bet lieliski veiktā trases lejasdaļa deva 0,10 sekunžu pārsvaru pār Tomasu Dukuru. 
Tomass Dukurs startā uzrādīja laiku 5,05 sekundes, un viņš trases augšdaļu veica precīzāk par brāli. Trases vidū viņš sāka sadeldēt deficītu pret Jungu un finišā iebrauca 56,67 sekundēs, kas bija par 0,02 sekundēm ātrāk nekā vācietim. 
Martins Dukurs pirmā brauciena startā uzrādīja laiku 4,95 sekundes. Trases augšdaļā viņš "aizķērās" trešajā virāžā. Tad viņš sāka zaudēt laiku, viņa maksimālais ātrums trasē bija 126,9 km/h, bet rezultāts finišā bija par 0,18 sekundēm lēnāks - 56,87 sekundes. 
Trasē devās vadošie skeletonisti. Aksels Jungs no Vācijas startā ieskrējās 4,96 sekundēs. Vinterbergas trases mājinieks braucienu veica diezgan "tīri", sasniedza ātrumu 127,2 km/h un finišēja pēc 56, 69 sekundēm. 
Dienvidkorejas skeletonists Kims startā ieskrējās 4,99 sekundēs, tomēr pēc labā starta viņam nesekoja labs brauciens. Viņš brauca ar kļūdām un piekāpās abiem amerikāņiem. Braunam Kims zaudēja 0,42 sekundes. 
Cits amerikānis Kails Brauns startā bija par 0,06 sekundēm lēnāks, tomēr brauca daudz veiksmīgāk nekā viņa tautietis. Tas finišā viņam deva rezultātu 57,35 sekundes. 
Amerikānis Ostins Florians pirmais devās trasē un jau augšdaļā pieļāva diezgan rupju kļūdu. Beigās viņš brauca haotiski, tāpēc rezultāts bija 57,62 sekundes. 
Sacensības sākušās.
Dalībnieki un viņu starta secība sacensībām Vinterbergā:
Aizvadītajā nedēļā jaunā sezona sākās Siguldā, un Martins Dukurs izcīnīja otro vietu. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martinam-dukuram-sudrabs-pasaules-kausa-ieskana-sigulda.d?id=50650911
Pasaules kausa izcīņa skeletonā piektdien turpinās Vinterbergas trasē. Martins Dukurs šodien startēs ar piekto starta numuru, Tomass Dukurs uzreiz pēc viņa, savukārt Šteinbergs trasē dosies ar 14. numuru. 

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form