Martinam Dukuram jauns Vistleras trases rekords un līderpozīcija pēc PČ pirmās dienas
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs ierindojas līderpozīcijā pēc pirmajiem diviem braucieniem pasaules čempionātā Vistleras trasē, Kanādā.

Martins Dukurs abos pirmās sacensību dienas braucienos uzrādīja ātrāko rezultātu, kas viņam summā deva 0,37 sekunžu pārsvaru pār krievu Ņikitu Tregubovu. Turklāt otrajā braucienā Martins Dukurs sasniedza jaunu trases rekordu - 51,91 sekunde.

Savukārt otrs Latvijas skeletonists Tomass Dukurs ieņem trešo vietu, brālim zaudējot 0,48 sekundes. Pēc pirmā brauciena Tomass bija piektajā vietā, taču otrajā braucienā spēja pakāpties divas vietas augstāk.

Aiz TOP 3 ierindojas Pasaules kausa ieguvēs Aleksandrs Tretjakovs (+0,53) no Krievijas , vācietis Kristofers Grotērs (+0,67) un korejietis Sunbins Juns (+0,77).

Noslēdzoši divi braucieni norisināsies piektdien, kad Martins Dukurs centīsies izcīnīt savu sesto pasaules čempiona titulu.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts skeletonā: 1. un 2. brauciens
Noslēdzošie divi braucieni norisināsies piektdien pulksten 19:00 un 20:45.
Dainis Dukurs intervijā LTV7 pēc otrā brauciena. "Martins izlaboja pirmā brauciena kļūdas un otrajā braucienā nobrauca labāk. Arī Tomass nostabilizēja savu rezultātu." 
Rezultāti pēc pirmajiem diviem braucieniem: 
Martins Dukurs otrajā braucienā kamanas iestūma 4,50 sekundēs, un trases augšdaļā viņš brauca ļoti precīzi. Arī turpinājumā brauciens bija labs, ātrums sasniedza 145 km/h, un finišā latvietis iebrauca ar jaunu trases rekordu - 51,91 sekunde. Summā Martina Dukura rezultāts bija 1:44,06 minūtes. 
Vācietis Kristofers Grotērs startā ieskrējās 4,64 sekundēs, līdz ar to trases augšdaļā viņš bija iedzinējos. Deficīts turpināja pieaugt, un finišā vācietis iebrauca par 0,30 sekundēm lēnāk nekā Tregubovs. Tomass Dukurs joprojām ir otrajā vietā. 
Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs pēc 4,57 sekunžu starta braucienu aizvadīja diezgan droši, braucot bez liela riska. Trases beigu daļā pārsvars nedaudz sadila, tomēr summā viņš bija par 0,11 sekundēm ātrāks nekā Tomass Dukurs - 1:43,43. 
Dienvidkorejas skeletona līderis Sunbins Juns startā uzrādīja rezultātu 4,57 sekundes, un trases augšdaļā viņš zaudēja Tomasam Dukuram. Braucienā bija pāris neprecizitātes virāžās, ātrums bija tikai 141,7 km/, kas viņu atmeta uz trešo vietu (+0,29)
Tomass Dukurs startā uzrādīja 4,58 sekunžu ātru laiku un trases augšdaļu viņš veica ļoti precīzi. Neliels pārsvars saglabājās līdz trases beigām un finišā latvietis iebrauca par 0,05 sekundēm ātrāk nekā Tretjakovs - 1:44,54.
Aleksandrs Tretjakovs startā ieskrējās 4,50 sekundēs, un viņš aizvadīja daudz labāku braucienu nekā pirmo. Lielākais ātrums bija 145,2 km/h, kas deva ātrāko laiku gan braucienā (52,12), gan summā (1:44,59).
Vācietis Aleksandrs Gasners startā ieskrējās tikai 4,64 sekundēs, taču viņš trasē brauca ļoti pārliecinoši, iegūstot par 0,43 sekunžu pārsvaru. Beigās pārsvars gan sadila līdz 0,28 sekundēm, tomēr rezultāts 1:45,81 minūtes deva pagaidu līderpozīciju.
Amerikānis Ostins Florians startā uzrādīja 4,56 sekunžu rezultātu, un trases augšdaļā arī viņš bija diezgan drošā vadībā. Trases beigu daļā viņam bija rupjas kļūdas, ātrums sasniedza tikai 141,6 km/h, kas Florianu nobīdīja aiz korejieša Junga (+0,03). 
Cits vācietis Fēlikss Keizingers startā ieskrējās 4,50 sekundēs un trases augšdaļu veica diezgan veiksmīgi. Tomēr tad bija nelielas kļūdas un arī ātrums bija mazāks nekā ķīnietim (143,3 km/h), un tāpēc viņš ieņēma otro vietu (+0,08).
Vācietis Aksels Jungs braucienu iesāka ar 4,52 ātru starta laiku, taču braucienā viņam bija liela sānslīde. Lielākais ātrums viņam bija 143 km/h, taču tas neļāva palikt priekšā korejietim Jungam (+0,16). 
Korejietis Seungi Jungs bija ieguvis 0,32 sekunžu pārsvaru, taču tas pēc tam sāka dilt. Dienvidkorejas sportists tomēr spēja saglabāt vadību un finišā iebrauca par 0,19 sekundēm ātrāk – 1:46,46 minūtes
Lielbritānijas skeletonists Markus Vaiats pazaudēja teju pussekundes pārsvaru pār Ķīnas skeletonistu un finišā iebrauca tikai trešajā vietā ar 0,1 sekundes deficītu. 
Korejietis Jinsū Kims pēc 4,56 sekunžu ātrā starta ieguva diezgan lielu pārsvaru, taču trases beigu daļā viņš to pazaudēja un finišā iebrauca otrajā vietā ar 0,05 sekunžu deficītu. 
Florians Auers no Austrijas aizvadīja līdz šim sliktāko otro braucienu, un divu braucienu summā viņš zaudē gan Gengam, gan Heraskevičam (+0,18).
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs nespēja nosargāt pārsvaru pār Gengu, un otrajā braucienā bija par 0,2 sekundēm lēnāks nekā ķīnietis. Līdz ar to summā Heraskevičs tagad zaudē 0,1 sekundi. 
Ķīnas skeletonists Venkjans Gengs arī otro braucienu aizvadīja diezgan labā līmenī, lai arī starts bija tika 4,73 sekunžu ātrs starts. Summā ķīnieša rezultāts bija 1:45,65 minūtes.
Sacensību mājinieks Deivs Greščižins trases vidusdaļā bija diezgan tuvu kritienam, bet viņš summā spēja noturēt 0,01 sekunžu pārsvaru pār Vestu - 1:45,84. 
Cits amerikānis Gregs Vests no otrajā braucienā startējušajiem bija lēnākais, tomēr viņš trasi veica daudz "tīrāk" un finišā uzrādīja rezultātu 1:45,85 minūtes.
Vengans Jans no Ķīnas pēc 4,63 sekunžu starta ļoti sīvi cīnījās ar Braunu, bet pēdējā kontrolpunktā ķīnietis ieguva 0,04 sekunžu pārsvaru, saglabājot savu 19. vietu. 
Otro braucienu iesāka amerikānis Kails Brauns, kurš pēc pirmā brauciena bija 20. vietā. Otrajā braucienā viņš daudz koriģēja kamanas un spēcīgi atsitās pret apmali. Pēc diviem braucieniem viņa rezultāts bija 1:46,06 minūtes. 
Pirmā brauciena līderi: 1. Martins Dukurs (Latvija) 52,15 sekundes2. Kristofers Grotērs (Vācija) +0,073. Ņikita Tregubovs (Krievija) +0,114. Sunbins Juņs (Dienvidkoreja) +0,195. Tomass Dukurs (Latvija) +0,216. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) +0,32
Sākas 2. brauciens!
Otrā brauciena starts plkst. 20:45.
Pirmais brauciens ir noslēdzies. TOP 20 izmaiņas tā arī nenotika, bet pēdējā vietā ierindojas Reinaldo Arturo Sosa no Meksikas, kurš līderim Martinam Dukuram zaudē 6,72 sekundes.
Vēl pirmo braucienu veic sportisti, kuriem iekļūšana TOP 20 būtu diezgan liels sasniegums. Pagaidām labāko divdesmitnieku noslēdz amerikānis Kails Brauns. 
Vācietis Aleksandrs Gasners pēc 4,62 sekunžu starta aizvadīja labu braucienu, kas viņam deva septīto vietu (+0,33). Diezgan solīdus braucienus aizvadīja ķīnieši Gengs un Jans, kuri ierindojās 16. un 19. pozīcijā.
Pirmā brauciena turpinājumā neviens cits skeletonists īsti nepretendēja uz vietu labāko desmitniekā, bet trešais korejietis pasaules čempionātā Jisū Kims trases beigu daļā rupji kļūdījās un uzrādīja 12. ātrāko rezultātu (+0,72).
Vācijas skeletonists Kristofers Grotērs startā ieskrējās 4,61 sekundē, kas ir 11. ātrākais rezultāts, un trasē viņš brauca ļoti precīzi, atgūstot augšdaļā zaudējot. Sasniedzot līdz šim lielāko ātrumu (145 km/h), Grotērs finišā iebrauca otrajā vietā, ar rezultātu 52,22 sekundes (+0,07).
Neraugoties uz vairākām kļūdām trasē, amerikāņa Ostina Floriana kamanas slīdēja ļoti labi, un viņš ierindojās sestajā vietā, uzrādot par 0,49 sekundēm lēnāku rezultātu nekā Martins Dukurs.
Brits Džerijs Raiss aizvadīja neveiksmīgu braucienu un finišēja aiz Greščižina, ieņemot 12. vietu (+1,13), bet negaidīti veiksmīgi pirmo braucienu veica korejietis Seungi Jungs, kurš atkārtoja Aksela Junga rezultātu un ierindojās dalītā septītajā vietā (+0,63).
Austrietis Florians Auers apsteidza Heraskeviču un finišēja devītajā vietā ar diezgan stabilu braucienu (+0,73). Savukārt kanādietis Deivs Greščižins savā mājas trasē pieļāva rupjas kļūdas, kas viņam deva tikai 11. vietu (+0,94).
Lielbritānijas skeletonists Markus Vaiats uzrādīja astoto ātrāko rezultātu (+0,71), bet ukrainis Vladslavs Heraskevičs ierindojās pozīciju zemāk (+0,79).
Tomass Dukurs startā uzrādīja rezultātu 4,60 sekundes, un trasē brauca brīvi un precīzi. Beigu daļā atsitiens pret apmali viņam lika zaudēt laiku, un finišā Tomass iebrauca 0,21 sekundi lēnāk nekā brālis Martins. Tas dod pagaidu ceturto pozīciju.
Vācietis Aksels Jungs uzrādīja trešo ātrāko starta laiku (4,53), taču viņa brauciens bija diezgan neveiksmīgs, un kamanas neslīdēja pietiekami labi. Finišā viņam devītā vieta (+0,63).
Cits krievs Ņikita Tregubovs pēc 4,62 sekunžu starta arī trases augšdaļu veica neprecīzi, tomēr beigu daļā viņam kamanas labi slīdēja, kas ļāva deficītu samazināt līdz 0,11 sekundēm. 
Pasaules kausa ieguvējs Aleksandrs Tretjakovs atkārtoja trases starta rekordu (4,48 sekundes), tomēr viņš trases augšdaļu veica "netīri" un savu pārsvaru pazaudēja. Tad vidusdaļā viņam bija liela sānslīde, bet rezultāts finišā bija par 0,32 sekundēm sliktāks, kas dod trešo vietu. 
Martins Dukurs startā kamanas iestūma 4,52 sekundēs, kas ir līdz šim labākais starta laiks. Viņš jau trases augšdaļā ieguva diezgan drošu pārsvaru pār Junu. Arī turpinājumā latvietis brauca precīzi un finišēja pirmajā vietā ar rezultātu 52,15 sekundes.
Dienvidkorejas skeletonists Sunbins Juns startā uzrādīja 4,53 sekundēs, un trasē viņš virāžas izbrauca ļoti pārliecinoši, savu pārsvaru pieaudzējot līdz 0,40 sekundēm. Viņa rezultāts bija 52,34 sekundes. 
Vācijas sportists Fēliks Keizingers iesāka vadošo skeletonistu startus. Viņš līdz šim uzrādīja ātrāko rezultātu gan startā (4,55), gan finišā ( 52,74).
48 gadus vecais Puertoriko sportists Tods Rodrigess Falsgrafs finišēja 4,46 sekundes lēnāk nekā Doils, tomēr viņš pēc finiša sasniegšanas bija ļoti apmierināts.
Īrs Brendans Doils startēja otrais, un viņš uzrādīja par 4,06 sekundēm ātrāku rezultātu nekā skeletonists no Jaunzēlandes - 53,48 sekundes. 
Šajās sacensībās nepiedalīsies Spānijas skeletonists Anders Mirambels, kurš neesot pietiekami labā sportiskajā formā. https://twitter.com/AnderSkeleton/status/1103685555890532357
Pirmais trasē devās Jaunzēlandes skeletonists Džo Della Santina, kura rezultāts bija 57,56 sekundes. Tas, visticamāk, nebūs pārāk konkurētspējīgs rezultāts. 
Sacensības sākušās! 
Martins Dukurs trasē dosies ar sesto starta numuru, bet Tomass startēs kā desmitais. Kopumā sacensībās piedalīsies 36 skeletonisti
Martins Dukurs pēc treniņiem Vistleras trasē stāsta par gatavošanos sacensībām:
Martins Dukurs ceturtdien uzsāk pasaules čempiona titula aizstāvēšanu Vistleras trasē. Pieckārtējais pasaules čempions Martins Dukurs šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā palika trešajā vietā, savukārt par čempionu kļuva krievs Aleksandrs Tretjakovs. Savukārt janvārī Dukurs kļuva par desmitkārtējo Eiropas čempionu. Paredzams, ka cīņā par zelta medaļām galvenie favorīti arī būs Dukurs, Tretjakovs un korejietis Sunbins Juns. Tomass Dukurs līdz šim pasaules čempionātos izcīnījis bronzas medaļu, bet Pasaules kausu noslēdza kopvērtējuma septītajā pozīcijā.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs

Comment Form