Martinam Dukuram sudrabs Pasaules kausa ieskaņā Siguldā
Foto: F64

Martins Dukurs sestdien, 8. decembrī, Siguldā ar otro vietu divu braucienu summā sāka 2018./2019. gada Pasaules kausa sezonu. Tomass Dukurs palika sestais, bet trešais Latvijas pārstāvis Ivo Šteinbergs debijā ieņēma 11. vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par sacensību uzvarētāju kļuva krievs Ņikita Tregubovs, kurš bija ātrākais abos braucienos, turklāt pirmajā sasniedza jaunu Siguldas trases rekordu. Martinam Dukuram abos braucienos otrais labākais laiks, bet krievu skeletonistam viņš zaudēja 0,37 sekundes.

Trešais Siguldā palika olimpiskais čempions korejietis Sinbins Juņs, kurš pēc pirmā brauciena bija ceturtais. Otrajā braucienā viņam izdevās apsteigt jaunā starta rekorda īpašnieku Aleksandru Tretjakovu, bet Martinam Dukuram korejietis zaudēja 0,16 sekundes.

Tomass Dukurs pirmajā braucienā ar rupjām kļūdām spēja būt septītais, otrajā bija piektais, summā iespraucoties labāko sešiniekā (+1,04 sekundes). Savukārt Pasaules kausa sacensību debitants Ivo Šteinbergs abos braucienos ieņēm 11. vietu, finišējot arī kopvērtējumā 11. (+2,32 sekundes).

Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā nākamajā nedēļas nogalē turpināsies ar otrā posma sacensībām Vācijā, Vinterbergas trasē.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi par notikumiem Siguldas trasē.

PK skeletonā Siguldā
https://twitter.com/AndrisBulis/status/1071348324660326400
Pēc brīža ziemas sporta svētki Siguldā turpināsies ar vīru bobsleja divnieku sacensībām. Pirmais brauciens jau pulksten 13:00, bet otrais - 14:30. Portāls "Delfi" speciālā teksta tiešraidē no Siguldas informēs arī par bobsleja sacensībām.
Martins Dukurs pēc finiša: Uzvara palika pirmajā braucienā. Rupja kļūda augšā, leja arī nebija tik laba, kā vajadzēja būt. Rupji strādāju uz kamanas, kur arī daudz kas palika. Rupjas kļūdas un tur viss palika.
Ņikita Tregubovs - līdzīgs starts kā Martinam. Kļūdas trases augšdaļā, bet tad svarīgās vietās labi izbrauc un kļūst par posma uzvarētāju, uzvarot arī braucienā.
Martins Dukurs - par 0,06 sekundēm uzlabo startu. Augšdaļā neliels pārsvars pār Juņu, to izdodas saglabāt un apsteidz korejieti gan summā, gan braucienā (-0,16 sekundes).
Tretjakovs - uzlabo savu starta rekordu (tagad tas ir 4,55 sekundes). Tomēr kļūdas braucienā un brīnumaini zaudē korejietim tikai 0,02 sekundes.Tagad Martins Dukurs
Olimpiskais čempions Juņs - lielisks brauciens un pārliecionši kļūst par līderi (-0,45 sekundes).
Felikss Keizingers - izleca kamanas no gropes, nākas atkārtot startu, ko vācietis paspēj. Tas gan viņu neizsita no tempa, veica labu braucienu un saglabāja pārsvaru kopvērtējumā. Apsteidz Tomasu par 0,06 sekundēm.
Aleksandrs Gasners - vācietim labāks starts, kas augšdaļā dod pārsvaru. Vēlāk sāk zaudēt, lejasdaļā gan ātrums lielāks, tomēr pēdējās virāžās neizdodas apsteigt Tomasu (+0,03 sekundes). Tādējādi Tomass Dukurs iekļūst labāko sešiniekā
Tomass Dukurs - nedaudz uzlabo savu startu. Uzlabo braucienu, tomēr nelielas kļūdas saglabājas. Finišā pārliecinoši kļūst par līderi, apsteidzot Jungku par 0,69 sekundēm. Tomasam arī labākais laiks šobrīd braucienā.
https://twitter.com/CraigDrebit/status/1071339780019970048
Vācietis Jungks - labs brauciens un lejasdaļā pieļautās kļūdas daudz neietekmē. Viņš kļūst par līderi (-0,27 sekundes)Tagad Tomass Dukurs, kuram vajag pacīnīties par labāko sešinieku
Ukrainis Heraškevičs - lai gan augšdaļā nav tās labākās līnijas, arī svarīgās vietās izbrauc labi un pēdējās virāžās ar lielu ātrumu kļūst par līderi (-0,02 sekundes).
Austrietis Auers - pateicoties startam, apsteidz augšdaļā Šteinbergu. Turpinājumā praktiski nevainojams brauciens un tas dod labu rezultātu. Austrietis apsteidz Šteinbergu par 0,30 sekundēm.
Ivo Šteinbergs - nedaudz uzlabo savu vājo startu, augšdaļā ievērojami zaudē. Teicami veiktas svarīgās virāžas, lielisks ātrums un izdodas apsteigt Vjatu par 0,18 sekundēm, lai gan trases vidū vēl zaudēja 0,38 sekundes.
Brits Markuss Vjats - brauciena gaitā labs atrums un strauji aug pārsvars, kas pēc vienas kļūdas lejasdaļā sarūk. Finišā kļūst par līderi (-0,27 sekundes).Tagad Ivo Šteinbergs
Šveicietis Audersets - daudz atsitienu pa apmalēm, kļūdām bagāts brauciens un finišā šobrīd dalīta trešā vieta (+0,09 sekundes).
https://twitter.com/Sigulda_turisms/status/1071336159031291905
Kanādietis Deivids Greščiščins - rupja kļūda augšdaļā, kas izsauc ķēdes reakciju. Tomēr lejasdaļā izdodas savaldīt kamanas, palielināt ātrumu un finišē trešais sōbrīd (+0,09 sekundes).
Brits Kremptons ar vāju startu zaudē startā, turpinājumā labs brauciens, bet neizdodas līdz galam sadeldēt starpību. Finišā šobrīd otrais (+0,03 sekundes).
Brits Džerijs Raiss - trases vidus daļā liels pārsvars, kas gan beigās pēc kļūdām sarūk. Finišā kļūst par līderi (-0,14 sekundes)
Amerikānis Vests - labs brauciens un apsteidz savu tautieti par 0,18 sekundēm.
Amerikānis Brauns - ar grūtībām valda kamanas, bet lieli ātrumi un finišā kļūst par līderi (-0,28 sekundes). 
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1071333068747759619
Korejietis Kims - kļūdām bagāts brauciens, bet finišā Tomasam zaudē tikai 0,05 sekundes.
Brits Džeks Tomass - labs ieskrējiens un iels pārsvars augšdaļā. Lejasdaļā rūk pārsvars, bet apsteidz ķīnieti par 0,12 sekundēm.
Pirmais brauc ķīnietis Gens, kurš krietni uzlabo sava pirmā brauciena rezultātu (52,80 un 52,56 sekundes).
Sākas 2. brauciens
SIguldas trase no skeletonista redzes punkta https://www.youtube.com/watch?v=9RuLpUJOu8U
Jau pēc brīža otrais brauciens. Otrajā braucienā startēs 21 sportists, jo 20. vietā divi skeletonisti. 
https://twitter.com/Sigulda_turisms/status/1071328806382788608
Ņikita Tregubovs startē ar 13. numuru, kas gan viņam ir pagaidām veiksmīgs - pirmā vieta pēc pirmā brauciena. Likumsakarīgs rezultāts, ja ņem vērā, ka viņš līdz ar pārējiem Krievijas sportistiem Siguldas trasē treniņos pavadījis ļoti daudz laika. Tāpēc Krievijas skeletonisti, arī Aleksandrs Tretjakovs, kurš Martinam Dukuram zaudē vien 0,01 sekundi, ir bīstams konkurents. Martinam ir vajadzīgs izcili labs otrais brauciens.Interesanti, ka Tregubovam tikai 11. starta laiks. Savukārt Tretjakovs kārtējo reizi apliecināja savu izcilā startētāja statusu ar jaunu starta rekordu.
Toties šorīt no rīta Rīgas dzelzceļa stacijā, šķiet, 95% biļešu tika pirkti uz Siguldas vilcienu, kura visi četri vagoni bija gandrīz pilni. Kā jau minējām, gaidāms, ka uz bobsleja sacensībām skatītāju sabrauks un sanāks vēl vairāk.
Dabas māte šodien nelutina, nejauki līst, taču skatītājus trases malā tas nav aizbiedējis. Neliels pārmetums gan – no rīta, sākoties sacensībām, laukumā pie lielās virāžas lepni plīvoja liels Krievijas karogs un neviena Latvijas karoga, tikai tik, cik mastā. Mazie Latvijas karodziņi gan rokās cilvēkiem, kas trases malā.
Izsludināts starta saraksts pirmajam braucienam bobsleja divniekiem.Oskars Ķibermanis trasē dosies devītais, Ralfs Bērziņš – 15. Bobsleja sacensības sāksies pl. 13:00.
https://twitter.com/AnderSkeleton/status/1071320182973444096
https://twitter.com/CraigDrebit/status/1071307458209935360
https://twitter.com/Sigulda_turisms/status/1071313585001914369
Siguldā ļoti daudz cilvēku, lai gan laika apstākļi nav tie patīkamākie. Sagaidāms, ka dienas vidū uz bobsleja divniekiem skatītāju skaits būs vēl lielāks
Tagad Siguldas trasē pauze un otrais brauciens paredzēts pulksten 11:15.
Siguldas trases līdzšinējā starta rekorda īpašnieks norvēģis Hansens ieņem 22. vietu un otrajā braucienā nebrauks. Kā pēdējais startē korejietis Junjons Kims, kurš tiek pie otrā brauciena (19. vieta; +1,83 sekundes). 
Austrietis Florians Auers veic labu braucienu un iespraucas desmitniekā, Šteinbergu nobīdot uz 11. vietu (+1,22 sekundes).
Ivo Šteinbergs pēc finiša LTV tiešraidē - daudz kas salikās kopā, neizturēja nervi. Tagad trakums “noskrējis”, tad jau otrajā saņemšos. Startā laikam netiku galā ar psiholoģiju, skrējiens bija tāds stīvs. Tā ir psiholoģija, pie tā arī strādāju.
Šveicietis Audersets - ar labu startu pirmajos starpfinišos ir līderis, tomēr kļūdas turpinājumā un 12. vieta (+1,49 sekundes).
Amerikānis Kremptons - vēl pirms pēdējām virāžām kandidēja uz labāko desmitnieku, bet sekoja kļūdas un 13. vieta (+1,59 sekundes).
1. brauciena rezultāti
Ivo Šteinbergs - vājš starts, brauc bez lielām kļūdām, bet nav ātruma un finišā desmitais (+1,27 sekundes).
Amerikānis Gregs Vests nespēj iebraukt labāko desmitniekā (13. vieta; +1,80 sekundes)Tagad Ivo Šteinbergs
Ķīnietis Sjeņs ļoti uzmanīgi brauc, samocīts brauciens un finišā 14. vieta (+1,99 sekundes).
Vēl viens Lielbritānijas sportists Džerijs Raiss veic kļūdainu braucienu un finišā ir 12. (+1,70 sekundes).
Britu skeletonists Markuss Vjats finišā desmitais (+1,28 sekundes)
Kaila Boijeram kļūdains brauciens un 13. vieta (+2,23 sekundes)
https://twitter.com/RozenbergsJ/status/1071309975333601281
Ņikita Tregubovs pārsteidz, labi izbrauc svarīgās vietas, iegūst lielu ātrumu un finišā kļūst par līderi ar jaunu Siguldas trases rekordu - 50,81 sekunde (0,36 sekundes priekšā Martinam).
Aleksandrs Tretjakovs - starta rekords (4,58 sekundes), bet seko daudz kļūdu. Arī ātrums nav tas lielākais, bet finišā zaudē Martinam tikai 0,01 sekundi.
Aksels Jungks pieļauj nelielas kļūdas, ātrums nav tas lielākais un finišā ir sestais (+0,68 sekundes).
Aleksandrs Gasners veic samērā labu braucienu un uzreiz aiz labāko trijnieka (+0,27 sekundes).
Tomass Dukurs LTV tiešraidē pēc brauciena - Pašam jāuzlabo sniegums un būs OK. Viss gāja normāli, bet pa agru iebraucu 13. virāžā un atsita mani nost, un tad aizgāja kļūda, kļūda, kļūda. 
Kanādietis Greščiščins slikti veic braucienu un finišā sestais (+1,18 sekundes)
Olimpiskais čempions un Pasaules kausa ieguvējs Juņs slikti veic trases augšdaļu, tad uzlabo brauciena līnijas un finišā zaudē Martinam 0,05 sekundes.
Martins Dukurs - nav ātrakais starts, vidus daļā pārsvars aug, bet tad nelielas kļūdas samazina atrumu. Finišā gan kļūst par līderi (-0,09 sekundes).
Tomass Dukurs - ierasti nav tas ātrākais starts, bet trases vidū jau deldē starpību. Tomēr kļūdas lejā, daži "borti" un finišā zaudē vācietiem +0,19 sekundes.
Krievs Vladislavs Marčenkovs tuvu kritienam, tomēr noturās kamanās, bet stabili pēdējais (+2,25 sekundes).Tagad Tomass Dukurs, pēc tam Martins!
Vācietis Fēlikss Keizingers labi veic braucienu un kļūst par līderi - 51;26 sekundes (-0,67 sekundes).
Smagi trasi veic brits Džeks Tomass, kurš šobrīd ir trešais jeb pēdējais (+0,87 sekundes).
Amerikānis Kails Brauns augšdaļā apsteidz ukraini, bet seko rupjas kļūdas un finišā +0,70 sekundes.
Ukrainis Vladislavs Heraškevičs pirmais veic braucienu - viņa laiks 51,93 sekundes.
Sacensības sākušās!
Siguldas trases rekords ir Šteinbergam, tas sasniegts pirms diviem gadiem - 51,09 sekundes. Savukārt starta rekords ir norvēģim Aleksandram Henningam Hansenam (4,61 sekunde).
Treniņos ierasti Dukuri bija starp ātrākajiem, tomēr treniņi ir treniņi, bet sacensībām ir pavisam cita "garša".https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/dukuri-atrakie-pirmajos-treninbraucienos-pirms-pk-posma-sigulda.d?id=50639705
Tomass startēs sestais, Martins - uzreiz pēc viņa, bet Šteinbergs - 19.
Siguldā sestdien "uz pilnu klapi" sākas Pasaules kausa sezonas atklāšanas posms - rīta pusē divi braucieni skeletonistiem. Starta protokolā starp 24 dalībniekiem arī trīs latvieši - Martins Dukurs, Tomass Dukurs un Ivo Šteinbergs.Pirmā brauciena sākums pulksten 9:30, otrais - 11:15. 

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form