Martins Dukurs ar uzvaru Sanktmoricā atgūst Pasaules kausa līdera krekliņu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 31. janvārī, uzvarēja Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā unikālajā Sanktmoricas trasē, atgūstot arī kopvērtējuma līdera dzelteno kreliņu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs Latvijas skeletonists Tomass Dukurs divu braucienu summā ieņēma dalītu devīto vietu.

Martins Dukurs pirmajā braucienā bija otrais, tobrīd līderim Sunbinam Juņam zaudējot tikai 0,02 sekundes. Trešais pēc pirmā brauciena bija vācietis Aksels Jungks (+0,08 sekundes).

Otrajā braucienā Martins Dukurs uzrādīja labāko laiku, svinot arī panākumu divu braucienu summā. Pirmā brauciena līderis Juņš ļoti slikti veica otro braucienu, summā ieņemot vien ceturto vietu.

Otrais Sanktmoricā palika Fēlikss Kaizingers, kurš pēc pirmā brauciena bija vien sestais. Viņš ļoti labi veica otro braucienu summā Martinam Dukuram zaudējot 0,31 sekundi. Trešais bija Jungks, kurš Latvijas labākajam skeletonistam zaudēja 0,34 sekundes.

Tomass Dukurs pirmajā braucienā pēc vāja starta ieņēma tikai 11. vietu. Otrajā braucienā viņam astotā vieta, kas summā deva dalītu devīto vietu. Tomass Dukurs savam brālim summā zaudēja 1,01 sekundi.

Pasaules kausa pēdējais posms pēc divām nedēļām risināsies Siguldā, kur sportisti sadalīs arī Eiropas čempionāta medaļas. Pasaules kausa kopvērtējumā pirms pēdējā posma Martins Dukurs ir vadībā ar 1440 punktiem, 21 punktu atpaliek līdzšinējais līderis Aleksandrs Tretjakovs, kurš Sanktmoricā bija vien sestais, bet trešais šobrīd ir Juņš (1381 punkts).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešaidi.

PK posms skeletonā, Sanktmorica
Pasaules kausa posma rezultāti skeletonā vīriešiem, Sanktmoricas trase
Juņs pēc starta zaudē Martinam. Pirms "pakava" zaudē 0,17 sekundes. Tad starpība pieaug un finišā tikai ceturtais (+0,34 sekundes).Martins Dukurs uzvar un atgūst Pasaules kausa līdera godu!
Martins Dukurs - pirms starta 0,25 sekunžu pārsvars pār Keizingeru. Pēc starta pārsvars 0,23 sekundes. Pirms "pakava" starpība nedaudz pieaug, bet lejā nav tik liela ātruma. Pēdējās virāžās gan izdodas atgūties un pirmais gan braucienā, gan summā (-0,31 sekunde).
Jungks ne visai labi izbrauc augšdaļu. Nedroši izbrauc "pakavu", bet pēdējās virāžās brīnumaini atgūst vairākas desmitdaļas un finišē otrais (+0,02 sekundes).
Tretjakovs zaudē startā, slikti izbrauc "pakavu". Pēdējās virāžās spēj nedaudz sadeldēt starpību, bet ir trešais (+0,11 sekundes).Tagad labāko trijnieks - Jungks, Dukurs un Juņs.
Gasners augšdaļā ievērojami zaudē savam tautietim. Lejā lielāks ātrums, tomēr izglābt nespēj - finišā otrais (+0,07 sekundes).
Keizingers ar jaunu šīs sezonas Sanktmoricas trases starta rekordu panāk 0,23 sekunžu pārsvaru. Labi izbrauc "pakavu", panāk 0,32 sekunžu pārsvaru, kas beigās sarūk līdz 0,19 sekundēm.
Vēl viens Ķīnas skeletonists Jaņs labi veic braucienu, lejasdaļā kāpina ātrumu un finišā apsteidz Kimu par 0,29 sekundēm.
Ķīnas sportists Gengs augšdaļā krietni zaudē Kimam (+0,32 sekundes). Starpība turpina augt, bet lejasdaļā netipiski liels ātrums un pēdējās virāžās viņš starpību no 0,46 sekundēm sadeldē līdz 0,22 sekundēm. Finišā dalīts laiks ar Tomasu.
Korejas sportists Kims pēc ātra starta augšdaļā iegūst 0,26 sekunžu pārsvaru. Lai gan pieļauj kļūdas, turpinājumā spēj nosargāt pārsvaru un apsteidz Tomasu par 0,22 sekundēm. Korejietim arī labākais laiks braucienā.
Itālis Banjiss ātrs ieskrējienā, bet kļūdains brauciens. Pirms "pakava" pieļauj rupju kļūdu, tad nav liela ātruma. Finišā šobrīd dalīta astotā vieta no 11 braucējiem.
Tomass Dukurs - startā nedaudz drošāks nekā pirmajā braucienā. Augšdaļā zaudē 0,08 sekundes. Labi izbrauc "pakavu" un uzreiz iegūst vadību. Lejā strauji aug pārsvars un finišā pirmais (-0,39 sekundes). Viņam gandrīz identisks laiks ar pirmo braucienu. Ja lielākajai daļai braucēju ir vājāks, brauciens, tad Tomass otro veicis labāk par konkurentiem. Vai ar to pietiks, lai iekļūtu labāko desmitniekā?
Vēl viens britu skeletonists Vestons kļūdās un finišā zaudē savam tautietim 0,04 sekundes, zaudējot arī Tregubovam.Tagad Tomass Dukurs.
Lielbritānijas skeletonists Vjats atkal ātrs startā. Augšdaļā apsteidz Tregubovu par 0,41 sekundi. Pēc "pakava" nav ātruma un strauji zūd starpība. Finišā apsteidz Tregubovu vien par 0,03 sekundēm.
Ukrainis Heraškevičs pieļauj pāris kļūdas, kas dārgi maksā - nav ātruma lejasdaļā, kur to vairs nevar iegūt. Finišā zaudē 0,30 sekundes.
Tregubovs šoreiz veic labāku braucienu un finišā apsteidz Maieru par 0,21 sekundi, kļūstot par līderi. Krievijas skeletonistam pagaidām labākais laiks otrajā braucienā.
Amerikānis Florians slikti veic trases svarīgākās vietas, nespēj kāpināt tempu un lejasdaļā zaudē līderim 0,32 sekundes.
Austrietis Maiers slikti veic augšdaļu, lejā viņam lielāks ātrums un finišā spēj apsteigt Rukosujevu par 0,03 sekundēm.
Krievijas skeletonists Rukosujevs lejasdaļā pieļauj nelielu kļūdu, kas gan daudz neietekmē - finišā apsteidz Bojeru par 0,28 sekundēm.
Kanādietis Bojers augšdaļā zaudē, bet tad krietni kāpina tempu un finišā apsteidz Aueru par 0,35 sekundēm.
Pirmais brauc austrietis Auers, kurš palika 20. vietā. Viņš otrajā braucienā gandrīz par pussekundi lēnāks nekā pirmajā braucienā.
Sākas 2. brauciens
Pirms otrā brauciena kļuvis manāmi siltāks - ārā ir virs +5 grādiem, bet ledus temperatūra ir tuvu nullei.
Jau pēc dažām minūtēm Sanktmoricas trasē atsāksies skeletona mači - Pasaules kausa priekšpēdējais posms. Pēc pirmā brauciena Martins Dukurs ir turpat aiz līdera Sunbina Juņa (+0,02 sekundes), bet Tomass ir vien 11. vietā. Tātad 2. braucienā Tomass startēs desmitais, bet Martins - 19.
Noslēdzies pirmais brauciens. Pēdējie sportisti tā arī nespēja iekļūt starp 20 labākajiem un nekvalificējās otrajam braucienam. Otrais brauciens sāksies pulksten 12:19.
Vēl sacensībās startēs seši skeletonisti, bet pagaidām neviens nespēj pietuvoties labāko desmitniekam.
Tagad turpinājumā brauc vājākie, kuriem pārsvarā cīņa par tikšanu pie otrā brauciena. Labāko desmitnieks, visticamāk, nemainīsies, jo arī laika apstākļi nav tie labvēlīgākie. Ja Sanktmoricā vairāk spīdētu saule, tad trase varētu kļūt ātrāka, kas pēdējiem startējušiem nāktu par labu. Tomēr šodien trases apkaimē ir apmācies, tāpēc arī visiem apstākļi vienādi.
Austrietis Florains Auers ar ļoti sliktu braucienu ieņem 18. vietu (+1,12 sekundes).
Amerikānis Florians finišē 16. vietā, bet ar šādu laiku var arī netikt pie otrā brauciena (+0,98 sekundes).
Itālis Banjiss, startējot ar 18. numuru, iespraucas labāko desmitniekā, nostumjot Tomasu uz 11. vietu.
Krievijas skeletonists Rukosujevs ar vāju braucienu ieņem 15. vietu (+1,01 sekunde).
Ukrainis Heraškevičs pieļauj kļūdas un finišā 13. vieta (+0,82 sekundes).
Ķīnas sportists Jaņs veic labu braucienu un pārsteidzoši ir septītais, līderim zaudējot vien 0,29 sekundes. Sanktmoricas trasē šī starpība nav diez ko liela.
Ņikita Tregubovs turpina savu neveiksmīgo sezonu un finišā tikai 12. vieta (+0,86 sekundes).
Vācietis Gasners augšdaļā zaudē 0,22 sekundes. Turpinājumā labs brauciens un finišā piektais (+0,25 sekundes). 
Ķīnas sportists Vensjans Gengs ievērojami zaudē augšdaļā. Lejasdaļā viņam lielākais ātrums starp visiem sportistiem un finišā iebrauc sešiniekā (+0,53 sekundes). Par 0,17 sekundēm apsteidz Tomasu, kurš tagad ir tikai astotais.
Fēlikss Keizingers augšdaļā zaudē pēc nelielām kļūdām un lejasdaļā nespēj sadeldēt starpību. Finišā pagaidām piektais (+0,27 sekundes).
Martins Dukurs - startā zaudē līderim tikai 0,01 sekundi. Ilgu laiku rezultāts precīzi līdzīgs, tad lejasdaļā nedaudz ātrāks bijis korejietis, kuram Martins zaudē tikai 0,02 sekundes.
Korejietis Jisoo Kims veic ne visai tīru braucienu, nav liela ātruma, bet finišā nedaudz apsteidz Tomasu (4. vieta; +0,56 sekundes).Tagad Martins Dukurs
Korejietis Sunbins Juņs ātrs ieskrējienā un augšdaļā pārspēj Jungku par 0,21 sekundi. Lai gan svarīgās vietās korejietis kļūdās, viņš apsteidz Jungku par 0,08 sekundēm un kļūst par līderi.
Britu skeletonists Vjats labi iestumj skeletonu. Augšdaļā pārsvars 0,10 sekundes. Tad gan tiek pieļauta kļūda un ātri pazaudē pārsvaru. Finišā zaudē arī Tomasam. (+0,68 sekundes).
Aksels Jungks iestumj nedaudz labāk par Tomasu, bet brauciens labāks un trases vidū brauc līdzīgi ar Tretjakovu. Lejasdaļā vācietim lielāks ātrums un apsteidz Tretjakovu par 0,05 sekundēm.
Pasaules kausa līderis Tretjakovs kā allaž spēcīgs startā. Augšdaļā 0,35 sekunžu pārsvars. Turpinājumā brauc ar nelielām kļūdām, bet ir liels ātrums un apsteidz Tomasu par 0,57 sekundēm.
Tomass Dukurs - startā vājāks par Vestonu un augšdaļā zaudē pat 0,30 sekundes. Tad viņš kāpina tempu, bet finišā vien apsteidz britu par 0,02 sekundēm. Ne visai labs brauciens Tomasam.
Ivanovs zaudēja britu sportistam 1,12 sekundi, kas ir diezgan daudz. Pēc tam brauca Izraēlas sportists Joels Seligšteins, kurš būs viens no pēdējiem sacensībās. Viņš zaudēja Vestonam 2,42 sekundes.Tagad Tomass Dukurs
Britu skeletonista Meta Vestona laiks - 1:08,43. Nākamais trasē dosies ASV sportists Alekss Ivanovs.
Sacensības sākušāsPirmie trīs trasē brauks vājākās grupas sportisti, bet tad stiprāko grupu iesāks Tomass Dukurs.Tā kā Sanktmoricas trase katru gadu tiek būvēta no jauna, tad arī šodienas sacensību uzvarētājam būs trases rekords
Sanktmoricas sacensībās Tomasam ceturtais starta numurs, bet Martinam 10. starta numurs. Kopā sacensībās startēs 30 skeletonisti
Pasaules kausa kopvērtējumā skeletonā šobrīd līderis ar 1243 punktiem ir Aleksandrs Tretjakovs. Martinam ir 1215 punkti, bet trešais ar 1189 punktiem ir olimpiskais čempions Sunbins Juņs. Tomass ar 952 punktiem ir septītais.
Šis ir sezonas priekšpēdējais Pasaules kausa posms. Noslēdzošais posms pēc divām nedēļām pie mums Latvijā - Siguldā. Pēc tam februāra beigās sezonas noslēdzošās sacensības - pasaules čempionāts Altenbergā.
Pirms nedēļas Kēnigzē trase latviešiem nebija veiksmīga. Martins vien septītais, kas viņam liedza saglabāt Pasaules kausa kopvērtējuma līdera dzelteno krekliņu.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/skeletonisti-dukuri-kenigsze-paliek-arpus-labako-piecinieka.d?id=51826777
Bobsleja un skeletona Pasaules kausa sezonas sparīgākais posms noslēdzas šajā nedēļas nogalē ar sacensībām skaistajā un unikālajā Sanktmoricā. Pirmie sacensības piektdien aizvada skeletonisti, arī Martins un Tomass Dukuri.Pirmā brauciena startas pulksten 10:34, bet otrais sāksies 12:19.

Tags

Dainis Dukurs Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form