Martins Dukurs finišē ārpus desmitnieka neērtajā Kēnigzē trasē
Foto: Imago Sport/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien pēc neveiksmīga otrā brauciena finišēja vien 11. pozīcijā Pasaules kausa posmā Kēnigzē, bet viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma astoto vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līderpozīciju pēc pirmā brauciena ieņēma korejietis Juns Sonbins, kurš arī trasē devās pirmais, uzstādot jaunu tās rekordu – 49,90 sekundes.

Savukārt viņam uz papēžiem mina Aleksandrs Gassners (+0,01 sekunde), Markuss Vaiets (+0,06), Aksels Jungs (+0,06), Kristophers Grothers (+0,08) un Martins Dukurs (+0,09). Devītajā pozīcijā atradās Tomass Dukurs, kurš līderim piekāpās pa +0,38 sekundēm.

Tomass Dukurs savu braucienu uzlaboja vien minimāli, bet apsteidza brāli Martinu, kurš trases vidusdaļā rupji kļūdījās un uzrādīja vien 18. labāko laiku otrajā braucienā, kopsummā ieņemot 11. pozīciju.

Izcilu braucienu veica Aleksandrs Tretjakovs, kurš no septītās vietas pakāpās uz trešo pozīciju. Pirmo vietu gan nespēja noturēt Sonbins, kuru apdzina Aleksandrs Gassners.

Martins Dukurs saglabā pirmo vietu kopvērtējumā, pa 60 punktiem apsteidzot Gassneru. Savukārt uz trešo pozīciju pakāpies Tomass, kurš apdzina piektdien nestartējušo Fēliksu Kaizingeru.

Kēnigzē Pasaules kausa posmos Dukuri nav uzvarējuši kopš 2015./2016. gada sezonas, kad triumfēja Martins. Pēcāk trasē triumfējuši Tretjakovs, Jungs un Tretjakovs, bet 2018./2019. gada sezonā puteņa dēļ sacensības tika pārceltas uz Kalgari. 2017. gadā Martins Dukurs šajā trasē gan uzvarēja pasaules čempionāta sacensībās.

Pasaules kausa sezonā vēl atlicis viens posms, kas norisināsies Insbrukas trasē, bet no 11. līdz 13. februārim Altenbergā aizritēs pasaules čempionāts.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PASAULES KAUSA POSMS SKELETONĀ, KĒNIGZĒ TRASE
Arhipovs pieļauj, ka Dukuri brauks uz Altenbergu gatavoties pasaules čempionātam. Tāpat it kā iecerējuši arī vācieši. Abas nometnes gan ietur nogaidošu attieksmi. Pasaules kausa sezona vēl jānoslēdz Insbrukas trasē.
Arhipovs par Martina braucienu atzīst: "Šoreiz nesanāca. Aplī pietiek viena rupja kļūda, un redzat, kā sanāk."Treneris atklāj, ka Dukurs bijis sašutis par sevis padarīto, bet atzinis, ka labi sagatavotas kamanas un slieces.
Sunbins Juns uzstāda tādu pašu starta laiku kā Vaiets (4,58 sekundes). Pēc pirmās atslēgas vietas viņš pa -0,16 sekundēm priekšā Gassneram, korejietis arī labi izbrauc apli. Taču pēkšņi beigu daļā viņam krīt pārsvars, un viņš finišē otrajā vietā. Uzvar Gassners!
Aleksandram Gassneram 11. starts, bet mazliet uzlabots, salīdzinot ar pirmo braucienu. Pārsvars mazliet krītas, bet vācietis attīsta labu ātrumu un brauc precīzi. Vācietim lejasdaļā jau labākais ātrums, pa -0,13 sekundēm apsteigts Tretjakovs.
Viats, kuram pirmajā braucienā bija trešais labākais starts (4,60 sekundes), to mazliet uzlabo (4,58 sekundes). Tas ir ātrāk nekā Tretjakovam! Brits negaidīti labi izbrauc arī līkumaino taisni, bet viņam diezgan lēni slīd skeletons. Finišā brits ir tikai trešais, piekāpjoties gan Jungam, gan Tretjakovam, kurš nodrošina vietu trijniekā. 
Jungam piepildās tāds pats scenārijs kā tautietim. Vēl vājāks starts nekā Tretjakovam, sanāk precīzāks brauciens, bet Tretjakovu līdz trases lejasdaļai viņš nepaspēj "noķert". Finišā vācietis piekāpjas pa +0,04 sekundēm. 
Grotheram atkal lēns starts, vācietis zaudē augšā uz tā rēķina. Taču arī trases lejasdaļā sportists neatgūstas, kā to paveica pirmajā braucienā. Finišā +0,23 sekundes pret Tretjakovu un otrā vieta. Vēl palikuši četri braucēji. 
Martinam maķenīt labāks starts (4,59 sekundes)!!! Dukurs brauc perfekti pa trases vidu, veiksmīgi arī izmanto atsitienu, lai pēc tam izietu virāžu. Taču pēkšņa neveiksme sagādā virkni kļūdu. Kēnigzē trase nepieļauj šādas vaļības. Martins Dukurs finišā tikai sestajā pozīcijā... Viņš varētu finišēt arī tikai 11. vietā.
Tretjakovam labākais starts (4,60) braucienā! Krievijas sportists trasi izbrauc praktiski bez atsitieniem! 49,92 sekundes būtu trešais labākais laiks pirmajā braucienā. Tautietis apdzīts pa -0,33 sekundēm! Nākamais brauc Martins, kurš priekšā Tretjakovam bija pa -0,10 sekundēm.
Tregubovs minimāli uzlabo startu, kā arī aizvada vēl labāku braucienu. Krievijas sportistam labi padodas izbraukt āķīgo apļa izeju, kā arī viņš mazliet uzlabo Dukura laiku braucienā, apsteidzot Tomasu pa -0,21 sekundēm.
Tomasam sliktāks starts nekā pirmajā braucienā. Pārsvars trases augšdaļā pilnībā izzūd. Dukurs gan brauc precīzi, atgūstot pārsvaru. Arī finišā latvietis ir vadībā, kā arī uzstāda labāko laiku braucienā (50,27 sekundes)! Tregubovs gan bija priekšā pa -0,18 sekundēm. Viņu var būt grūti apsteigt. Latvietim garantēta devītā vieta.
Džisu Kims aizvada tikai septīto labāko braucienu. No apļa korejietis gan izbrauc neprecīzi, kas izveido ķēdes reakciju ar vairākām kļūdām. Kims tautietim piekāpjas pa +0,34 sekundēm. Tomass brauc nākamais! Viņam jānotur -0,16 sekunžu pārsvars pret Jungu!
Vestons pa +0,01 sekundi piekāpjas Jungam. Atlicis vēl tikai labāko desmitnieks. 
Labs starts Jungam (4,61 sekunde), kā arī braucienā labākais laiks (50,33 sekundes). Korejietis finišē pirmais. Tagad kārta Vestonam, Kimam un Tomasam, kurš Jungam bija priekšā pa -0,16 sekundēm.
Gaspari lejasgalā pat ir tuvu kritienam, bet tas nepaspēj iespaidot viņa rezultātu. Itālijas sportists pa -0,17 sekundēm priekšā Florianam. Pēc trim skeletonistiem jau Tomass!
Ostins Florians notur pārsvaru pār Aueru (-0,08 sekundes). Amerikānis diži neatpalika no Gaspari, Junga un Vestona, tā kā vietu sadalījums ārpus labāko desmitnieka var pamainīties.
Florians Auers uzrāda tikai ceturto labāko laiku (50,84), bet ar to pietiek, lai noturētu pārsvaru pār Tompsonu un Audersetu. Finišā viņš priekšā pa -0,31 sekundēm.
Ostins Makkreirijs veic briesmīgu braucienu. Amerikānis pa +0,71 sekundēm piekāpjas līderiem. Arī kanādietis Boijers finišā atpaliek pa +0,43 sekundēm. Vēl jābrauc 15 skeletonistiem. Tuvojas svarīgākie notikumi.
Kregs Tompsons, kuram pirmajā braucienā bija otrs labākais starts, šoreiz skeletonu iestumj mazliet, mazliet lēnāk (4,60), bet uzlabo savu rezultātu pa 0,23 sekundēm. Tompsonam ar Audersetu dalīta pirmā vieta.
Vadību pār Romanovu notur Ronalds Audersets (-0,28 sekundes). Vēl jābrauc 18 skeletonistiem. 
Daniils Romanovs uzsāk otros braucienus! Krievijas sportistam krietni labāks rezultāts (50,47 sekundes) nekā pēc neveiksmīgā pirmā brauciena (51,50 sekundes). Šoreiz Romanovs jau pa -1,00 sekundi pieveic Mirambelu, ar kuru iepriekš dalīja 20./21. vietu.
Sacensību rezultāti pēc pirmā brauciena (ibsf.org):
Pirmie braucieni noslēdzas ar debitanta Zībera gandrīz piedzīvotu kritienu. Šveicietis ieņem 23. vietu (+2,56 sekundes).
Akselam Jungam tikai 16. labākais starts (+0,20 sekundes)... Bet vācietis aizvada izcilu braucienu, Junam piekāpjoties tikai pa +0,06 sekundēm! Jungam dalīta trešā vieta ar Vaietu! Martins piespiests atkāpties uz sesto pozīciju.
Korejietis Kims tikai pa +0,45 atpaliek no tautieša! Sportists ir vienu vietu zem Tomasa Dukura.
Kanādieši Boijers un Linčs finišē 14. un 19. vietā. Vēl divi braucēji, pēc kuriem trasē dosies Aksels Jungs.
Šveicietis Ronalds Audersets finišē 14. vietā, bet pozīciju zemāk viņu pabīda amerikānis Florians Ostins, kurš ieņem 12. pozīciju (+0,60 sekundes).
"Šobrīd pats galvenais Martinam sakārtot veselību. Tieši cirkšņa dēļ nedrīkst lielu slodzi likt, citādāk būs hroniskas problēmas. Šobrīd svarīgāk, lai turas veselība un nākamgad uz olimpiādi viss kārtībā. Tomasam ar nākamo nedēļu sāksim likt slodzīti. Patiesībā jau šodien viņš jutās diezgan labi," intervijā LTV stāsta Arhipovs.
Mihails Arhipovs par Martina braucienu: "Nebija labs brauciens. Mums braukšanas ziņā ir palikušas rezerves. Treniņos viņš brauca labāk. Kamanas labi skrien.""Tomasam arī kļūdiņas šur tur. Apļa izeja nebija precīza. Varam šur tur pielabot kļūdas. Gasneram gan slīd, gan nobrauca labi atslēgas vietas."
Matia Gaspari finišē 11. pozīcijā (+0,58 sekundes). Šobrīd vēl jāsagaida vien Aksels Jungs.
Kregs Tompsons pēc otrā labākā starta trases augšdaļā sākotnēji cīnās ar Junu, bet brauciena gaitā tiek pamatīgi iznēsāts pa sarežģītajām Kēnigzē brigādēm. Finišā tikai 12. vieta (+1,06 sekundes).
Elpu pēc saspringtajiem notikumiem ļauj ievilkt Daniils Romanovs, kurš nobrauc tikpat slikti, cik spānis Mirambels (+1,60 sekundes). Krievijas sportists pa trasi tika izmētāts kā pa amerikāņu kalniņiem.
Gasners finišā otrais! Vācietis uzrādīja tikai desmito labāko startu, ievērojami atpalika, bet ideāli nobrauca lejasdaļu, kā arī viņa skeletons izcili slīdēja. Vācijas sportists līderim atpaliek tikai pa +0,01 sekundi. Martins jau piektais...
Tretjakovs uzrāda pa 0,02 sekundēm ātrāku startu nekā Tregubovs, bet aizvada saraustītu braucienu. Finišā gan Krievijas sportists ir piektais! Tātad Martins Dukurs ir ceturtais, bet seko Tretjakovs, Tregubovs un Tomass.
Ņikita Tregubovs iespraucas starp brāļiem Dukuriem! Krievijas sportists attopas piektajā pozīcijā, atpaliekot pa +0,20 sekundēm no līdera. Sportistu izvietojums ir ļoti blīvs.
Mats Vestons startā iestūma skeletonu tikpat ātri, cik Martins (4,62 sekundes), bet aizvadīja viduvēju braucienu, līderim piekāpjoties pa +0,51 sekundēm.
Kristoferam Grotheram nepadodas trases pirmā daļa, bet finišā viņš apsteidz abus Dukurus. Vācietis no līdera atpaliek vien pa +0,08 sekundēm.
Martinam starts mazliet labāks (+0,07 sekundes) nekā brālim. Lai gan trases gaitā sanāk vairākas reizes atsisties pret apmali, finišā Pasaules kausa līderis Junam piekāpjas pa +0,09 sekundēm. Martins trešais, Tomass pastumts uz ceturto vietu.
Tomasam tikai ceturtais labākais starts (+0,14). Trases vidusdaļā skeletons aizslīd par daudz uz kreiso pusi. Arī turpinājumā ir šādas tādas kļūdiņas, kuras jālabo. Dukurs finišē trešajā vietā (+0,38 sekundes).
Markuss Vaiets izcili pacīnās ar Junu. Startā viņš piekāpās vien pa +0,05 sekundēm, bet finišā zaudē +0,06. Brits otrajā pozīcijā. Tagad kārta Dukuriem!
Negaidīti nepārliecinošu braucienu aizvada austrietis Florians Auers, kurš finišē trešais (+0,64 sekundes).
Spānijas sportists Anders Mirambels korejietim zaudē +1,60 sekundes. Jau startā viņš piekāpās pa +0.42 sekundēm. Mirambels pēc finiša operatora priekšā nosmej: "Biju tik tuvu!" Arī Juna tautietis Jungs vairāku kļūdu dēļ piekāpjas pa +0,54 sekundēm.
Sacensības sākušās! Juns Sonbins uzstāda jaunu trases rekordu (49,90)!
Šis ir pēdējais posms pirms Altenbergā gaidāmā pasaules čempionāta.
Tomass šodien startēs sestais, bet uzreiz pēc viņa brauks Martins.
Vācijas trasē Dukuri nav uzvarējuši kopš 2015./2016. gada sezonas, kad triumfēja Martins. Pēcāk posmā triumfējuši Tretjakovs, Jungs un Tretjakovs, bet 2018./2019. gada sezonā puteņa dēļ sacensības tika pārceltas uz Kalgari.
Savukārt pēdējos divos šīs sezonas posmos Martins Dukurs ierindojies otrajā vietā, Vinterbergā piekāpjoties Tretjakovam, bet Sanktmoricā Gassneram.
Šorīt 18. vietu sacensībās dāmām ieņēma Endija Tērauda.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/teraudai-18-vieta-pasaules-kausa-posma-kenigze.d?id=52866357
Šodien aizrit septītais posms šī gada Pasaules kausa sezonā. Pēc sešām sacensībām kopvērtējuma līderis ir Martins Dukurs, viņam seko vācieši Aleksandrs Gassners un Fēlikss Kaizingers, bet ceturtais ir Tomass Dukurs.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form