Martins Dukurs izcīna bronzu un nespēj konkurēt ar vāciešiem
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 3. decembrī, izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa posmā Altenbergā, kurā dominēja Vācijas skeletonisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomass Dukurs divu braucienu summā ieņēma septīto vietu.

Pirmo vietu pēc pirmā brauciena ieņēma vācietis Kristofers Grothērs, kurš finišēja pēc 55,77 sekundēm un uzlaboja pats sev piederošo trases rekordu. Viņam sekoja tautietis Aksels Jungks (+0,10 sekundes).

Savukārt trešajā un ceturtajā vietā bija attiecīgi Martins (+0,28) un Tomass Dukuri (+0,40 sekundes). Martins Dukurs mazliet kļūdījās sarežģītajā ceturtajā virāžā, bet Tomass pārvarēja lēnu startu (18. labākais laiks), trasi izbraucot ļoti precīzi.

Tomasam sekoja Mats Vestons (+0,43) sekundes, bet tikai sekundes simtdaļa šķīra sportistus, kuri bija no sestās līdz desmitajai vietai.

Otrajā braucienā Martins atkal pieļāva kļūdu ceturtajā virāžā, kur mājinieki vācieši bija perfekti. Par posma uzvarētāju kļuva Jungks, kurš otrajā braucienā bija krietni labāks par Grothēru, kurš palika otrais (+0,11 sekundes). Martins Dukurs divu braucienu summā Jungkam zaudēja 0,45 sekundes.

Tomass Dukurs otrajā braucienā kļūdījās vairāk, trases lejasdaļā nespēj sasniegt tik lielu ātrumu kā pirmajā braucienā un samierinājās ar septīto vietu summā. Viņš uzvarētājam zaudēja 1,04 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā: pirmais posms Altenbergas trasē
Pirmā brauciena līderis Kristofers Grothērs - pirms starta 0,10 sekunžu pārsvars. Lēnām palielina savu pārsvaru, bet vidusdaļā pēkšņi sarūk starpība. Lejasdaļā nespēj atgūties un finišā otrais (+0,11 sekundes). Tādējādi Jungks kļūst par līderi, bet Martins Dukurs ir trešais
Aksels Jungks - pirms starta 0,18 sekunžu pārsvars. Ļoti labs brauciens un pārliecinoši apsteidz Martinu Dukuru (-0,45 sekundes).
Martins Dukurs - pirms starta 0,28 sekunžu pārsvars. Ar labu startu palielina pārsvaru līdz 0,35 sekundēm, bet tad strauji rūk starpība. Lejasdaļā atkal liels ātrums un kļūst par līderi (-0,41 sekundes).
Tomass Dukurs - pirms starta 0,16 sekunžu pārsvars. Pēc starta starpība sarūk un turpinājumā sāk zaudēt Semjonovam. Lejasdaļā neizdodas "atrast" ātrumu un finišā vien ceturtais (+0,18 sekundes).Tagad Martins Dukurs, kas iesāks labāko trijnieku.
Britu skeletonists Mats Vestons - pirms starta 0,13 sekunžu pārsvars. Lai gan labāks starts, pārsvars nepieaug. Nav liela ātruma, pēdējās virāžās vēl pielauj rupju kļūdu un finišā tikai astotais (+0,36 sekundes).Tagad Tomass Dukurs
Austrietis Samuels Maiers - pirms starta 0,04 sekunžu pārsvars. Maieram ļoti vājš starts un augšdaļā zaudē jau 0,28 sekundes. Šoreiz turpinājumā nespēj iegūt lielus ātrumu, pieļauj rupjas kļūdas un finišā astotais (+0,44 sekundes).
Krievijas skeletonists Semjonovs - pirms starta 0,06 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā sasniedz 0,09 sekunžu pārsvaru, bet pēdējās virāžās labāks bijis Tregubovs. Semjonovs gan spēj nosargāt pārsvaru un kļūst par līderi (-0,02 sekundes).
Gasners - pirms starta 0,05 seknžu pārsvars. Augšdaļā jau sāk zaudēt, turpinājumā nespēj "atrast" ātrumu un finišā otrais (+0,14 sekundes).
Gens Veņcjans - pirms starta tikai 0,01 sekundes pārsvars. Vājais starts un dažas kļūdas neļauj sasniegt lielākus ātrumus, finišā otrais (_0,18 sekundes), turklāt vienā no pēdējām virāžām pēc atsitiena uzšķiļot arī dzirksteles.
Ņikita Tregubovs - pirms starta tikai 0,03 sekunžu pārsvars. Pēc starta zaudē Tretjakovam, kurš biji krietni ātrāks ieskrējienā. Braucienu veic daudz labāk par Tretjakovu un kļūst par līderi (-0,19 sekundes)
Aleksandrs Tretjakovs - pirms starta 0,08 sekunžu pārsvars. Krievijas skeletonists pieļauj daudz kļūdu, tomēr spēj noturēties trasē un savalda skeletonu. Lai ukrainis braucienā b ijis labāks, Tretjakovs kļūst par līderi (-0,03 sekundes).
Itālis Gaspari - pirms starta 0,07 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā ukrainim bija krietni lielāks ātrums un gaspari finišē otrais (+0,09 sekundes).
Britu skeletonists Vjats - pirms starta 0,06 sekunžu pārsvars. Pieļauj dažas kļūdas un finišā ir otrais (+0,36 sekundes). Tas apliecina, ka Heraškevičam bija ļoti labs brauciens
Ukrainis Heraškevičs veica ļoti labu braucienu un apsteidz Banji par 0,83 sekundēm, lai gan pēc pirmā brauciena bija 0,25 sekunžu pārsvars. Ar otra brauciena laiku 56,31 sekunde viņš pirmajā braucienā būtu septītais.
Ķīnas sportists Čens - pirms starta 0,08 sekunžu pārsvars. Pieļauj vairākas kļūdas un finišā tikai trešais (+0,09 sekundes)
Korejietis Kims - pirms starta 0,02 sekunžu pārsvars. Otrajā daļā pieļauj k''udu un lejasdaļā zaudē pārsavru. Finišā otrais (+0,07 sekundes).
Itālima Banjim 0,08 sekunžu pārsvars pirms starta. Kļūda augšdaļā, bet tas tomēr neietekmē turpinājuu. Braucienā atrākais un kļūst pārliecinoši par līderi (-0,35 sekundes). Itālis ir pirmais, kurš otro braucienu veic ātrāk par 57 sekundēm.
Audersetam 0,20 sekunžu pārsvars pār Taimingsu pēc pirmā brauciena. Trases vidū sasniedz 0,40 sekunžu pārsvaru, bet lejas daļā starpība atkal sarūk. Audersets gan kļūst par līderi (-0,20 sekundes)
Austrālietim Taimingsam 0,08 sekunžu pārsvars pirms starta. Lejasdaļā sasniedz labu ātrumu, kas ļauj kļūt par līderi. Deilijs apsteigts par 0,31 sekundi.
Deilijs daudz korigē braucienu ar kājām un finišā viņa laiks otrajā braucienā ir 57,32 sekundes, kas ir par 0,18 lēnaks par pirmo.
Sākas 2. brauciensPirmais trasē dodas Džons Deilijs
Jau pēc dažām minūtēm atsāksies sacensības Altenbergā. Otrā brauciena starta saraksts
TOP 10 pēc pirmā brauciena ("ibsf.org"):
Heraškevičs trases augšdaļā tēmē uz vietu TOP 10, bet finišē 14. pozīcijā. Marks Linčs trasi noslēdz 25. vietā. Vēl tikai jābrauc Basilam Zīberam. Zībers ieņem 27. pozīciju. Noslēdzies pirmais brauciens!
Vladislavam Heraškevičam jānervozē, gaidot brīdi, kad tiks sakopta trase.
Smagi trases lejasdaļā krīt Ostins Florians, kurš gan finišā ieslīd ar 21. labāko laiku. 
Mihails Arhipovs intervijā LTV: "Martinam ceturto virāžu jāsakārto, un nedaudz aplis. Bija neliela kļūdiņa izejā. 0,28 sekundes noteikti nav tālu Altenbergas trasē. Viena kļūda daudz maksā. Ja viss izdosies labi, var pacīnīties.Tomasam 14. virāža jāsakārto, bet viņš labi tika galā ar ceturto virāžu. Viņš jau treniņā uzķēra ceturtā virāžu. Klusībā cerējām, ka viņš tiks galā."
Tomasam Dukuram tikai 16. labākais starts (5,09 sekundes). Toties viņš labi izbrauc sarežģīto ceturto virāžu. Vecākais brālis teju bez kļūdām izbrauc trasi! Tomasam augstā ceturtā vieta (+0,40)! Viņš ierindojas tieši aiz Martina!
Čeņs un abi Itālijas sportisti ieņem pozīcijas ārpus labāko desmitnieka. Tagad kārta Tomasam Dukuram!
Aleksandrs Gasners finišē tikai septītajā vietā (+0,57 sekundes). Viņam gan lēns starts (14. vieta), gan diezgan lēni slīd kamanas. Martins Dukurs pēc pirmā brauciena, visticamāk, būs trešajā vietā.
Jaņs Veņgans finišē pēdējā, 16. vietā. Pēc tam pa trasi "lido" Samuels Maiers. Austrietim bija tikai 16. labākais starts, bet viņam ļoti ātri slīd kamanas. Viņš finišē piektais (+0,52 sekundes), tieši aiz Vestona.
Čisū Kims ieņem desmito pozīciju (+0,96), bet Markuss Vaiets ieņem vietu virs viņa (+0,67). Šobrīd galvenokārt jāgaida Aleksandra Gasnera un Tomasa Dukura starts.
Pagalam neveiksmīgs brauciens Juna Sonbina izpildījumā. Korejietis uzrāda ātrāko startu (4,94 sekundes), bet ne viņš precīzi nobrauc, nedz viņam labi slīd kamanas. 13. vieta no 13 nobraukušajiem sportistiem.
Gens Veņcjans trasi uzsāk cerīgi, apdraudot arī Martina pozīcijas, bet neprecīzi nobraukta trases lejasdaļa liedz cīnīties par vietu labāko trijniekā. Ķīnas sportists finišē sestais (+0,61).
Mats Vestons apdzen Krievijas sportistu trio un ierindojas ceturtajā pozīcijā (+0,43 sekundes), tieši aiz Martina Dukura.
Aleksandram Tretjakovam raksturīgi haotisks brauciens. Viņam otrs ātrākais starts (4,95 sekundes), bet spēcīgs atsitiens trases augšdaļā izbojā visu braucienu (+0,65 sekundes). Krievijas sportists sestajā vietā.
Grothērs uzlabo trases rekordu! Pieredzējušais sportists sev ierastā manierē ir relatīvi lēns startā (5,05 sekundes), bet nobrauc ļoti precīzi (55,77 sekundes). Dukurs atstumts uz trešo vietu, un atpaliek pa 0,28 sekundēm.
Aksels Jungs apdzen Dukuru (-0,18)! Ja nebūtu kļūdas trases lejasdaļā, vācietis uzstādītu jaunu trases rekordu. Tas pieder Grothēram (55,86 sekundes). Jungs nobrauca tikai pa 0,01 sekundi lēnāk.
Dienvidkorejas sportists Seungi Jungs trasi izbrauc ļoti neprecīzi. Viņš finišē sestais un piekāpjas Dukuram pa 1,25 sekundēm. 
Trasē dodas Martins Dukurs! Viņam labākais starts pagaidām (4,97 sekundes)! Martins arī trasi izbrauc precīzāk nekā krievi. Latvijas sportists finišē pēc 56,05 sekundēm. Viņam ir 0,28 sekunžu pārsvars pār Semjonovu.
Tregubovs trases augšdaļā bija vadībā, bet mazas kļūmītes piespieda viņam zaudēt ātrumu. Finišā viņš tautietim zaudē pa 0,06 sekundēm. 
Vladislavs Semjonovs ievērojami apdzen iepriekšējos braucējus. Krievijas sportists finišē pēc 56,33 sekundēm.
Aueru apdzen gan šveicietis Ronalds Odersets (56,90 sekundes), gan amerikānis Džons Deilijs (+0,28). Tagad kārta Semjonovam un Tregubovam, pēc kuriem startēs Martins.
Sacensības sākušās! Austrijas sportists Florians Auers finišē pēc 57,31 sekundēm.Martins Dukurs trasē dosies sestais, bet Tomass startēs tikai 22.
Altenbergas trasē pērn aizritēja pasaules čempionāts, tāpēc PK posms tur nenotika. Uzvaru svinēja Grothērs, otro vietu ieņēma Tretjakovs, bet trešais bija Gasners. Tomass Dukurs finišēja vien septītais, bet sacīkstes par fiasko izvērtās seškārtējam pasaules čempionam Martinam, kurš palika vien 16. pozīcijā.
Pēc diviem posmiem kopvērtējuma vadībā atrodas vācietis Kristofers Grothērs, kuram seko Aleksandrs Tretjakovs un līdera tautietis Aksels Jungs. Martins Dukurs ir septītais, bet Tomass tikai 19. vietā.
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Pasaules kauss skeletonā sasniedzis jau sezonas trešo posmu, sportistiem tiekoties Altenbergas trasē Vācijā.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form