Martins Dukurs leģendārajā Sanktmoricas trasē izcīna bronzas medaļu
Foto: AP/Scanpix

Latvijas skeletonists Martins Dukurs Pasaules kausa izcīņas posmā Sanktmoricas trasē Šveicē piektdien izcīnīja trešo vietu, savukārt Tomass Dukurs ierindojās devītajā pozīcijā.

Pēc pirmā brauciena Martins Dukurs ierindojās tikai dalītā sestajā vietā, taču lieliski veiktais otrais brauciens viņam ļāva pakāpties uz trešo pozīciju. Tāpat krievam Aleksandram Tretjakovam neizdevās nosargāt otro vietu, jo viņa otrais brauciens bija kļūdains, atmetot viņu uz piekto pozīciju. Tas deva Latvijas skeletona līderim bronzas godalgu.

Savukārt Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena bija atrodams astotajā vietā, tomēr otrajā braucienā viņam neizdevās uzrādīt tik labu laiku, lai vismaz paliktu šajā vietā. Vācietis Kristofers Grothers viņu apsteidza, liekot samierināties ar devīto vietu.

Par pārliecinošu sacensību uzvarētāju kļuva Dienvidkorejas sportists Sunbins Juns, kurš par 0,87 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungu. Tomasam Dukuram uzvarētājs bija priekšā par 1,1 sekundi.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā vīriešiem Sanktmoricas trasē
Dainis Dukurs intervijā LTV pēc otrā brauciena: "Kaut kā izcīnījām to medaļu. Korejietis tiešām izskatās citā līgā. Tomasam vajadzēja startu uzskriet tāpat kā pirmajā, un arī "pakavu" vajadzēja izbraukt labāk."
Sacensību rezultāti: 
Dienvidkorejas sportists Sunbins Juns startā bija piesardzīgs, taču viņa pārsvars pēc pirmā brauciena bija tik liels, lai varētu aizvadīt braucienu mierīgi. Ar rezultātu 2:14,77 minūtes Juns kļuva par zelta medaļas ieguvēju Sanktmoricā. 
Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas startā bija 4,74 sekundes ātrs, kas ir rekords. Trases augšdaļu viņš veica ar kļūdām un arī turpinājumā viņam neizdevās izbraukt "tīri". Finišā krievs iebrauca ceturtajā vietā, zaudējot 0,29 sekundes. Martins Dukurs nodrošina sev bronzas medaļu.
Vācietis Jungs startā uzrādīja 4,78 sekunžu ātru laiku, kas deva pārsvaru trases augšdaļā. Viņš brauca bez kļūdām, kamanas slīdēja pietiekami ātri, lai kļūtu par līderi - 2:15,64. Tādējādi viņš sev nodrošināja medaļu. 
Brits Pārsons startā arī bija lēnāks par Dukuru (4,94), un turpinājumā brauca bez rupjām kļūdām. Lai arī "pakavā" viņš brauca zemu, lielākais ātrums bija iespaidīgs - 137,3 km/h, bet Pārsons nepaspēja apsteigt Dukuru (+0,05). 
Vācietis Gasners startā bija 4,94 sekundes ātrs. Pirmos līkumus viņš izbrauca "tīri", bet pēc "pakava" vācietim kamanas slīdēja ātrāk (137,0 km/h), tomēr ar to nepietika. Summā Gasners zaudēja 0,05 sekundes. Martins apsteidzis jau divus sportistus. 
Krievs Tregubovs startā bija lēnāks par Martinu Dukuru, un tāpēc viņš trases augšdaļā bija iedzinējos. Krieva lielākais ātrums arī bija līdzīgs Dukura ātrumam (135,6 km/h), taču brauciens bija kļūdains. Finišā Tregubovam 0,22 sekunžu deficīts. 
Martins Dukurs trasē devās nākamais, un viņš startā bija 4,82 sekundes ātrs. Trases augšdaļā viņam bija drošs pārsvars, "pakava" virāžu arī izdevās izbraukt veiksmīgi, tomēr pārsvars trases beigu daļā pieauga lēni. Finišā viņš iebrauca 2:15,87 minūtēs, kas bija par 0,37 sekundēm ātrāk nekā Grotheram.
Tomass Dukurs startā kamanas iestūma 4,91 sekundē, kas ir trešais labākais starta laiks līdz šim. Tomass Dukurs brauca bez kļūdām, taču atkal kamanas neslīdēja tik labi, ātrums bija 135,1 km/h un finišā viņš iebrauca par 0,10 sekundēm lēnāk nekā Grothers. 
Vācijas pārstāvis Grothers pēc 4,90 sekunžu starta trases pirmajā daļā turējās drošā vadībā, bet pēc "pakava" viņš sāka atrauties vēl vairāk. Lielākais ātrums viņam bija 135,7 km/h. Jaunā līdera rezultāts ir 2:16,24.
Amerikānis Antuāns uzsāka cīņu par medaļām, jo pēc pirmā brauciena TOP 10  rezultāti bija ļoti blīvi. Antuāns trases beigu daļu aizvadīja diezgan neveiksmīgi, un finišā iebrauca otrajā vietā (+0,02).
Krievs Marčenkovs trases augšdaļā zaudēja britam, tomēr turpinājumā viņš izvirzījās vadībā un savu pārsvaru pieaudzēja līdz 0,22 sekundēm. Tagad trasē dosies pirmā brauciena TOP 10. 
Lielbritānijas sportists Raiss aizvadīja drošu un stabilu braucienu, kas viņam ļāva uzrādīt pirmo rezultātu gan braucienā, gan summā. Viņa pārsvars summā ir 0,13 sekundes. 
Šveices skeletonists Audersets pamatīgi cīnījās, lai varētu braukt pēc iespējas labākās trajektorijās, taču viņa brauciens bija slikts, kas viņam deva pēdējo, astoto vietu (+1,42).
Jaunzēlandes sportists Tērnberijs ļoti daudz koriģēja savas kamanas, tomēr ātrums bija labs un rupju kļūdu trajektoriju izvēlē nebija. Līdz ar to finišā viņš iebrauca ar rezultātu 2:16:92 minūtes, kas bija par 0,06 sekundēm ātrāk. 
Cits ASV sportists Vests pašā pēdējā trases kontrolpunktā atņēma līderpozīciju savam tautietim Deilijam. Viņa pārsvars divu braucienu summā bija 0,01 sekunde. 
Amerikānis Džons Deilijs uz starta rēķina ieguva drošu pārsvaru, bet "pakava" virāžā viņš iebrauca ļoti augstu un sāka zaudēt laiku. Tomēr līdz finišam Deilijs saglabāja 0,02 sekunžu pārsvaru, kļūstot par jauno līderi. 
Dienvidkorejas braucējs Lī veiksmīgi izbrauca "pakava" virāžu un izvirzījās vadībā šajās sacensībās.. Viņam izdevās savu pārsvaru pieaudzēt līdz 0,19 sekundēm. 
Austrietis Gugenbergers aizvadīja drošu braucienu, un summā viņš savu pārsvaru pār Boieru palielināja līdz 0,44 sekundēm.
Trasē devās arī kanādietis Boiers, kuram augšdaļā bija vairāk nekā pussekundes pārsvars, bet līdz finišam tas sadila līdz 0,06 sekundēm.
Otrais brauciens sākās ar spāņi Mirambela braucienu. Pēc viņa brauciena var spriest, ka ledus ir kļuvis ātrāks, jo spāņa rezultāts braucienā bija 1:08,80 minūtes, bet summā spāņa rezultāts bija 2:17,70.
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/jaunais-skeletonists-netlaus-triumfe-eiropas-kausa-kopvertejuma.d?id=49636595
Sākas otrais brauciens! 
Visi 32 sportisti ir veikuši pirmo braucienu. Pirmajā desmitniekā izmaiņas vairs nav notikušas. Otrais brauciens sāksies pulksten 15:49 pēc Latvijas laika.
Pirmā brauciena TOP 10: 
Lielbritānijas skeletonists Dominiks Edvars Pārsons diezgan negaidīti uzrādīja ceturto vietu. Viņš startā kamanas iestūma 4,95 sekundēs, bet turpinājumā brits brauca “tīri” un bija par 0,50 sekundēm lēnāks nekā līderis Juns. Līdz ar to Martins Dukurs ir nobīdīts uz sesto vietu, bet Tomass Dukurs – uz astoto.
Labāko desmitniekā ielauzies krievs Vladislavs Marčenkovs, kurš bija par 0,86 sekundēm lēnāks nekā līderis.
Dainis Dukurs intervijā LTV pēc pirmā brauciena: “Korejietis ir tālu. Viņam treniņā labi slīdēja, un Bromlija skeletons viņam labi slīd. Mums kaut kā neslīd. Martins žēlojas par nogurumu, varbūt slodzes bijušas par lielu. Arī treniņos mums neslīdēja, tur mēs knapi divdesmitniekā grozījāmies. Kļūdas nebija tādas, bet ātrums bija par puskilometru stundā lēnāks nekā vajadzētu. Mums vēl nav ko panikot.”
Braucienus aizvadīja arī Džons Deilijs un Matiass Gugenbergers, kuri ierindojās attiecīgi 10. un 11. pozīcijā.
Amerikānis Metjū Antuāns braucienā ierindojās devītajā vietā, būdams par 0,69 sekundēm lēnāks. Cīņa par sudraba un bronzas medaļām varētu būt ļoti interesanta, jo rezultāti ir ļoti blīvi, bet Junu apsteigt būs grūti.
Kanādas sportists Greščižins jau startā pieļāva kļūdu, bet pēc tam viņam neizdevās aizvadīt "tīru" braucienu, un noslēgumā viņš ierindojās devītajā vietā (+1,37).
Martins Dukurs startā uzrādīja laiku 4,84 sekundes. Kontrolpunktos pēc starta latvieša deficīts bija 0,17 sekundes, bet pēc tam neizdevās pietuvoties. Latvieša ātrums nebija no labākajiem, bet deficīts turpināja pieaugt. Finišā Martinam tikai piektā vieta un 0,55 sekunžu deficīts pret Junu. Līdz trešajai vietai ir 0,13 sekundes.
Cits vācietis Grothers sacentās ar savu tautieti Jungu, bet pēc "pakava" virāža viņš sāka zaudēt laiku un finišēja septītajā vietā, līderim zaudējot 0,66 sekundes. 
Vācijas skeletonists Jungs uzrādīja trešo rezultātu pirmajā braucienā, Junam zaudējot 0,49 sekundes. Viņš brauca ar drošām trajektorijām un bez rupjām kļūdām.
Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Sunbins Juns startā uzrādīja jaunu rekordu – 4,76 sekundes. Viņš aizvadīja tehniski ļoti labu braucienu, kā arī kamanas slīdēja ātri. Korejietis finišā iebrauca kā līderis ar iespaidīgu rezultātu 1:07,58 minūtes.
Aleksandrs Gasners startā uzrādīja laiku 4,93 sekundes, un viņa brauciens bija ļoti līdzīgs ar Tomasu Dukuru. Tad viņš lieliski veica pēdējās virāžas un pietuvojās Tretjakovam līdz 0,12 sekundēm, kas deva otro vietu.
Tomass Dukurs startā kamanas iestūma 4,86 sekundēs, un trases augšdaļu viņš veica līdzīgi kā Tregubovs. Lai arī “pakava” virāžu Tomasam izdevās veikt precīzāk, tomēr kamanas neslīdēja tik ātri, lai apsteigtu kādu no krieviem. Finišā viņam trešā vieta un 0,22 sekunžu deficīts pret Tretjakovu.
Cita krieva Tregubova starts bija 4,85 sekundes, un uz starta rēķina  trases augšdaļā viņš zaudēja komandas biedram. Arī pēc svarīgākās “pakava” virāžas viņam neizdevās pietuvoties tuvāk par 0,13 sekundēm.
Pirmais no favorītiem trasē devās Aleksandrs Tretjakovs. Viņš startā kamanas iestūma 4,77 sekundās, kas bija starta rekords. Turpinājumā viņa pārsvars bija ļoti liels, braucienā bija dažas sīkas kļūdiņas, taču finišā viņš iebrauca pārliecinošā līderpozīcijā ar rezultātu 1:08,00 minūtes.
Ķīnietis Jaņs trasē pamatīgi cīnījās, lai virāžās varētu iebraukt labākajā trajektorijā. Lai arī ātrums trasē viņam nebija slikts, tomēr rezultāts tik un tā bija līdz šim vājākais (+0,48).
Norvēģis Hansens trases lielāko daļu bija līderis, bet beigās viņš pieļāva rupju kļūdu, kas maksāja daudz laika. Brauciena noslēgumā viņa rezultāts bija par 0,43 sekundēm sliktāks nekā Grāfam.
Šveicieša Grāfa pārsvars līdz finišam sadila līdz 0,02 sekundēm, un viņš kļuva par jauno līderi ar laiku 1:09,03.
Japānis Mijadžima trases pirmajā pusē turējās vadībā, tad viņš sāka nedaudz zaudēt laiku, tomēr pēdējās virāžās viņš atkal ieguva minimālu pārsvaru, un bija par 0,03 sekundēm ātrāks nekā ukrainis.
Ukrainas skeletonists Vladislavs Heraskevičs trasē devās pirmais, un viņš brauca bez rupjām kļūdām. Finišā viņam rezultāts 1:09,08 minūtes.
Sacensības sākušās!
Šodien tika aizvadītas arī sieviešu sacensības, bet latviete Lelde Priedulēna tajās nepiedalījās. Uzvaru izcīnīja Austrijas sportiste Janīna Floka, tro vietu izcīnīja vāciete Tīna Hermane, kur Flokai divu braucienu summā zaudēja 0,42 sekundes, savukārt trešā bija kanādiete Elizabete Vatčī, kura uzvarētājai piekās 0,45 sekundes. 
Gaidāmajās sacensībās Tomass .Dukurs trasē dosies ar astoto starta numuru, bet Martins Dukurs ar 13.numuru.
Pasaules kausa izcīņā piektdien tiek aizvadīts priekšpēdējais posms, kas risinās Sanktmoricas dabīgā ledus trasē. Šīs ir vienas no sezonas īpašākajām sacensībām. Trase ir 1722 metrus gara un tajā ir 19 virāžas. 

Source

DELFI Sports

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form