Martins Dukurs olimpisko sezonu sāk ar otro vietu Insbrukā
Foto: F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 19. novembrī, Austrijā, Insbrukas trasē, Pasaules kausa jauno sezonu sāka ar otro vietu, bet Tomass Dukurs ieņēma vien 16. vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par posma uzvarētāju kļuva Soču olimpisko spēļu čempions Aleksandrs Tretjakovs, kurš izcili veica otro braucienu un divu braucienu summā apsteidza Martinu Dukuru par 0,07 sekundēm.

Martins Dukurs labi veica pirmo braucienu kļūstot par līderi. Otrajā braucienā viņš trasi veica vēl ātrāk, tomēr Tretjakovs, kurš pēc pirmā brauciena bija dalītā trešā vietā, ar izcilu otro braucienu izrāva sev uzvaru. Trešo vietu ieguva vācietis Kristofers Grotērs, kurš uzvarētājam zaudēja 0,16 sekundes.

Pasaules kausa sezona skeletonā turpināsies pēc nedēļas ar vēl vienu posmu Insbrukā, bet decembra pirmajā nedēļas nogalā sacensības uzņems Altenbergas trase.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kauss skeletonā, Insbrukas posms.
Pasaules kausa pirmais posms, Insbrukas trase. Vīriešu skeletona rezultāti
Martins Dukurs - pirms starta 0,10 sekunžu pārsvars. Pēc starta 0,07 sekunžu pārsvars. Starpība vēl nedaudz sarūk, bet lejasdaļā neizdodas iegūt lielāku ātrumu un finišā zaudē Tretjakovam 0,07 sekundes.
Grotēram pirms starta tikai 0,01 sekundes pārsvars. Pēc starta viņš jau zaudē Tretjakovam 0,12 sekundes. Augšdaļā 0,19 un 0,20 sekunžu pārsvars. Lejasdaļā labs ātrums, bet spēj tik nedaudz sadeldēt starpību un ir otrais (+0,16 sekundes).Tagad sacensības noslēdz Martins Dukurs
Tretjakovam tikai 0,01 sekundes pārsvars pār Jungku. Pēc starta jau 0,15 sekunžu un vēlāk arī 0,28 sekunžu pārsvars. Lejā arī labi brauc un finišā pārliecinoši kļūst par līderi (-0,34 sekundes).
Olimpiskais čempions Juņs labi veic braucienu augšdaļā, bet vidusdaļā pieļauj vienu kļūdu, kas dārgi maksā. Finišā tikai trešais (+0,15 sekundes).
Vācietim Jungkam 0,14 sekunžu pārsvars pirms starta. Viņam nav tas labākais starts, starpība ātri sarūk. Bet trases otrajā daļā teicami izbrauc virāžas un kļūst par līderi (-0,05 sekundes).
Korejietis Juns augšdaļā iegūst lielu pārsvaru, bet lejā neizdodas iegūt lielāku ātrumu. Finišā gan ir otrais (+0,13 sekundes).
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Semjonovs, kuram bija vienāds laiks ar Gasneru. Augšdaļā 0,22 sekunžu pārsvars, vidū tas nedaudz pieaug. Labi veic trases lejasdaļu un kļūst par līderi (-0,18 sekundes).
Gasneram 0,07 sekunžu pārsvars. Pēc starta zaudē Kimam 0,13 sekundes, starpība pieaug līdz 0,27 sekundēm. Lejasdaļā liels ātrums, labs brauciens, izdodas sadeldēt starpību un kļūst par līderi (-0,05 sekundes).
Ķīnas sportistam Jaņam bija dalīta devītā vieta ar Maieru (-0,02 sekundes). Kļūdas trases augšdaļā, kas neļauj palielināt ātrumu un lejasdaļā devītais (+0,22 sekundes), zaudējot pat Tomasam.
Labāko desmitnieku atklāj austrietis Maiers, kuram tikai 0,02 sekunžu pārsvars pār Kimu. Austrietim ļoti vājš starts, liela starpība augšdaļā, bet neticams ātrums lejasdaļā un no 0,33 sekunžu deficīta finišā paliek vairs tikai 0,06 sekundes.
Korejietim Kimam 0,15 sekunžu pārsvars pirms starta. Pēc starta pārsvars pieaug līdz 0,33 sekundēm. Lejasdaļā staruji rūk pārsvars un ar grūtībām kļūst par līderi (-0,04 sekundes).Tagad vēl brauks labākie 10 skeletonisti.
Itālim Banjim 0,12 sekunžu pārsvars pirmajā braucienā. Daudz kļūdu braucienā, lejasdaļā zaudē Tregubovam un finišā vien ceturtais (+0,13 sekundes).
Vēl viens Ķīnas skeletonists Gens, viņam arī tikai 0,07 sekunžu pārsvars pār Tregubovu. Gens jau augšdaļā zaudē Tregubovam, bet ķīnietim liels ātrums lejasdaļā. Pēdējās virāžās tomēr Tregubovs saglabā līderpozīcijas (Gens otrais; +0,06 sekundes).
Ķīnas skeletonistam Čenam 0,07 sekunžu pārsvars pirms starta. Ieskrējienā ātrāks par Tregubovu, bet atkal lejasdaļā strauji sarūk pārsvars un finišā zaudē par arī Tomasam (sestā vieta; +0,39 sekundes)
Tomass Dukurs - uzlabo startu un augšdaļā zaudē, jo Tregubovs bija ātrāks ieskrējienā. Lejā vairākas kļūdas un finišā vien ceturtais (+0,14 sekundes). Ja pārējie brauks labāk, tad būs tikai 18. vieta.
Vēl viens britu skeletonists Vjats. Viņam startā 0,03 sekunžu pārsvars pār Tregubovu. Augšdaļā pārsvars pieaug līdz 0,08 sekundēm, bet atkal lejasdaļā Tregubovs bijis labāks. Finišā Vjats tikai trešais (+0,13 sekundes).Tagad Tomass Dukurs
Vestonam pirmajā braucienā bija tikai 0,02 sekunžu handikaps. Augšdaļā šis pārsvars pieaug līdz 0,18 sekundēm. Lejasdaļā Tregubovs bijis krietni ātrāks un finišā Vestons zaudē krievu skeletonistam 0,07 sekundes.
Tregubovs pirms starta apsteidza Gaspari par 0,07 sekundēm. Ar labu staru augšdaļā palielina pārsvaru, turpinājumā starpība pieaug un finišā apsteidz itāli par 0,31 sekundi.
Itālis Gaspari augšdaļā atpaliek no Gaspari, bet lejā lielāks ātrums un apsteidz šveicieti par 0,27 sekundēm. Gaspari otrajā braucienā uzlaboja savu laiku par 0,33 sekundēm.
Šveicietis Audersets nedaudz uzlabo pirmā brauciena laiku, tā kā trase, iespējams kļuvusi ātrāka.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc brīža Insbrukas olimpiskajā trasē atsāksies Pasaules kausa pirmā posma sacensības skeletonā.Otrā brauciena starta saraksts. Tomass Dukurs startēs sestais, bet Martins pēdējais - 20.
Pirmais brauciens noslēdzies, pēdējie braucošie nebija konkurenti cīņā par labāko desmitnieku. Otrais brauciens pulksten 12:45.Pasaules kausa posms, Insbruka. 1. brauciena rezultāti
Amerikānis Florians nobrauc ļoti slikti un šobrīd ir 20. vietā. Atlikušie septiņi braucēji cīnīsies jau par iespēju braukt otro braucienu.
Ķīnas skeletonistam Čenam otrs labākais starts, bet lejasdaļā daudz kļūdu. Bet ar visām kļūdām tomēr augstāk par Tomasu (13. vieta; +0,40 sekundes).
Austrietim Samjuealm Maieram vājš starts, bet ar labu braucienu izdodas iebraukt labāko desmitniekā (devītā vieta; +0,30 sekundes).
Itālis Banjiss relatīvi labu brauc un finišā apsteidz Tomasu, finišējot 11. vietā (+0,35 sekundes).
Britu skeletonistam Tompsonam sarts ātrāks nekā Martinam, bet jau pirmajās virāžās koriģē braucienu. Ļoti kļūdains brauciens un finišā vien 15. vieta (+0,65 sekundes).Pirmo braucienu vēl jāveic 11 skeletonistiem.
Ukrainis Heraškevičs finišē tikai 15. vietā un cīnīsies par tikšanu otrajā braucienā.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1461629562069168128
Ķīnas sportists Venzjans Jaņs veic ļoti kļūdainu braucienu un ar daudzajām kļūdām spēj būt devītais (0,30 sekundes).
Vācietis Grotērs ar vāju startu trases lejsadaļā sasniedz lielu ātrumu, kas ļauj deldēt starpību un finišēt otrajam (+0,09 sekundes).
https://twitter.com/TheKenChilds/status/1461628501325455364
Korejietis Juņs sasniedz otro labāko startu, bet trases vidusdaļā jau zaudē Martinam. Finišā piektā vieta (+0,23 sekundes).
Martins Dukurs - trešais lab;akais starts. Stabils brauciens un finišā apsteidz līderus par 0,10 sekundēm.
Aleksandrs Gasners - vājāks starts par Tomasu. Trasē līdzīgi iet kā Tomasam, bet lejā liels ātrums un tas ļauj sadeldēt starpību, finišējot ceturtajam (+0,15 sekundes).Tagad Martins Dukurs
Tomass Dukurs - startā tikai astotais labākais laiks un koriģē braucienu pēc starta. Pirmajās kontrolatzīmēs zaudē 0,18 sekundes, turpinājumā starpība aug un finišā vien septītais (+0,31 sekunde).
Olimpiskais čempions Sunbiņs Juns augšdaļā labāks par Tretjakovu, bet finišā identisks laiks ar Krievijas skeletonistu. Pēdējo divu olimpisko spēļu čempioni šobrīd vadībā. Tagad Tomass Dukurs
Allaž ātrajam Tretjakovam tikai trešais labākais starts, augšdaļā liels pārsvars, kas gan lejasdaļā sarūk. Finišā Tretjakovs paspēj nosargāt pārsvaru un apsteidz Jungku tikai par 0,01 sekundi.
Britu skeletonists Markuss Vjats augšdaļā ar labu startu sasniedz 0,15 sekunžu pārsvaru. Lejasdaļā gan kļūdas un finišā vien piektais (+0,33 sekundes).
Vācietis Aksels Jungks ar labu braucienu un lieliem ātrumiem kļūst par līderi, apsteidzot Semjonovu par 0,14 sekundēm.
Tregubovs lejasdaļā pieļauj vairākas kļūdas un zaudē savu pārsvaru, zaudējot Semjonovam 0,22 sekundes.
Ķīnas skeletonists Venjaņs Geņs sasniedz lielu ātrumu, bet augšdaļā "izlieto" neizdodas "sasmelt" apakšā. Finišā zaudē krievu skeletonistam 0,15 sekundes.Tagad teorētiski sāk labāko grupa, tomēr, visticamāk, šī brīža pirmais trijnieks varētu arī saglabāt vietu desmitniekā pēc pirmā brauciena.
Korejietis Jisoo Kims. Augšdaļā ceturtdaļsekundes pārsvars, bet lejasdaļā dažas kļūdas un finišā korejietis zaudē Semjonovam 0,07 sekundes.
Austrālietim Braunam daudz kļūdu un pamatoti ļoti vājš rezultāts (+2,54 sekundes).
https://twitter.com/AndrewBinner/status/1460286661804318722
Krievijas sportists Vladislavs Semjonovs krietni uzlabo Auera laiku, apsteidzot austrieti par 0,75 sekundēm.
Pirmais trasi veica austrietis Auers. Viņa laiks 53,64 sekundes, kas būs atskaites laiks pārējiem tuvākajiem sportistiem.
Visticamāk, brāļiem Dukuriem šī varētu būt pēdējā sezona karjerā. Par pārdomām pirms pēdējās sezonas un par skeletonu MVP slejās dalās Raimonds Rudzāts.https://www.delfi.lv/mvp/komentars/raimonds-rudzats-latvijas-skeletona-pedeja-deja?id=53776993
Sacensības sākušās
Inbrukas trasē šodien startēs 29 skeletonisti. Tomasam šodien 11. numurs, bet ar 13. numuru startēs Martins.
Bobslejistiem un skeletonistiem šī būs ļoti saspringta sezona, kuras laikā visu laiku jāceļo. Līdz janvāra vidum deviņu nedēļu laikā jāaizvada astoņi Pasaules kausa posmi, no kuriem viens gadu mijā notiks Siguldā. Interesanti, ka posms Siguldā sāksies 2021. gadā (31. decembrī), bet noslēgsies 2022. gadā (2. janvārī).
Lai gan Latvijā aiz loga ir rudens un silts laiks novembra otrajai pusei, šodien sākas Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā. Ierasti katrā posmā pirmās sacensības aizvada skeletonisti un tā ir arī šodien - Insbrukas olimpiskajā trasē pirmās sezonas oficiālās sacensības ir skeletonistiem, arī Martinam un Tomasam Dukuriem. Pirmais starts pulksten 11:00, otrais - 12:45.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form