Martins Dukurs Pasaules kausa sezonu sāk ar sudrabu Leikplesidā
Foto: Viesturs Lācis/ bobslejs.lv

Martins Dukurs svētdien, 8. decembrī, Pasaules kausa izcīņas jauno sezonu sāka ar otro vietu Leikplesidas trasē, bet viņa brālis Tomass Dukurs noslēdza labāko sešinieku.

Martins Dukurs pirmajā braucienā bija trešais (53,14 sekundes), sev priekšā palaižot tikai vāciešus Akselu Jungku (53,12 sekundes) un Fēliksu Keizingeru (53,06 sekundes).

Otrajā braucienā Martins Dukurs bija otrais, bet par viņu tikai labāk brauca Jungks, kurš summā latvieti apsteidza par 0,12 sekundēm. Trešo vietu posmā ieņēma krievs Aleksandrs Tretjakovs (+0,39 sekundes). Pirmā brauciena uzvarētājs Keizingers otrajā braucienā bija tikai 11. vietā, kas summā viņam ļāva būt piektajam.

Tomass Dukurs pirmajā braucienā bija astotais, bet otrajā braucienā sestais labākais laiks ļāva pakāpties uz sesto vietu. Viņš posma uzvarētājam zaudēja 0,60 sekundes.

Nākamais Pasaules kausa posms nākamnedēļ notiks arī Leikplesidā. Skeletona sacensības vīriešiem ieplānots piektdien, 13. decembrī, un pirmais brauciens sāksies pulksten 21:00 pēc Latvijas laika.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms skeletonā, Leikplesidas trase
Pirmā brauciena uzvarētājs Keizingers labs startā, bet augšdaļā sāk zaudēt. Starpība pret Jungku pieaug un finišā vien piektais (+0,57 sekundes).Tādējādi Jungsk uzvar Pasaules kausa pirmajā posmā, bet Martins Dukurs ir otrais. Trešais Tretjakovs, bet Tomass Dukurs - sestais.
Aksels Jungks vājāks startā un augšdaļā zaudē 0,04 sekundes. Vidusdaļā lielāks ātrums un finišā apsteidz Martinu par 0,12 sekundēm. Labāks ne tikai summā, bet arī braucienā.
Martins Dukurs - krietni uzlabo startu (4,73 sekundes). Augšdaļā 0,24 sekundes pārsvars, finišā vēl tiek pieliktas 0,03 sekundes. Labākais braucienā un labākais summā!Martinam garantēta medaļa pirmajā posmā!
Tretjakovs ar labu startu augšdaļā iegūst lielu pārsvaru, tad pārsvars staruju sarūk. Finišā gan viņš par 0,06 sekundēm apsteidz Gasneru.Tagad Martins Dukurs
Lielākā pārsteiguma autors Rukosujevs jau augšdaļā brauc krietni sliktāk, starpība aug un finišā tikai piektais (+0,28 sekundes).
Viens no pirmā brauciena pārsteiguma autoriem ukrainis Heraškevičs diezgan haotiski veic braucienu un finišā tikai septītais (+0,71 sekunde).
Ņikita Tregubovs ļoti labs augšdaļā, bet tad atkal starpība sāk sarukt. Finišā vēl viena kļūda un zaudē arī Dukuram, arī Juņam (+0,24 sekundes).
Tomass Dukurs - startu uzlabo par 0,02 sekundēm (4,88 sekundes). Augšdaļā 0,20 sekunžu pārsvars, bet tad sāk zaudēt Gasneram. Finišā zaudē 0,15 sekundes Gasneram, bet ir otrais.
Brits Vjats pieļauj kļūdas augšdaļā, kas ietekmē braucienu. Vidusdaļā strauji sāk zaudēt Gasneram un finišā tikai trešais (+0,40 sekundes).Tagad Tomass Dukurs
Olimpiskais čempions Juņs šoreiz nebūs uz goda pjedestāla. Otrais brauciens ne pārāk labs, zaudē Gasneram 0,19 sekundes.
Gasners izcili veic braucienu - labākais gan braucienā, gan summā (-0,55 sekundes).Tagad brauks labākie desmit sportisti.
Ķīnas sportists Gens labi veic braucienu un summā pārliecinoši kļūst par līderi, par 0,38 sekundēm apsteidzot Pērsonu.
Dominiks Pērsons pēc vāja starta palielina ātrumu un pēdējās virāžās apsteidz Florianu par 0,01 sekundi.
Amerikānis Florians lejasdaļā pieļauj kļūdas, bet par 0,01 sekundēm apsteidz Junu.
Korejietis Seungi Juns trases lejasdaļā zaudē lielo pārsvaru, bet summā spēj apsteigt par 0,02 sekundēm savu tautieti Kimu.
ASV sportists Ivanovs ar ļoti vāju startu pirmajā braucienā bija 16. vietā. Šoreiz arī vājš brauciens un finišā trešais (+0,34 sekundes).
Kanādietis Bojers vidusdaļā pieļauj dažas kļūdas, kas neļauj apsteigt Kimu. Kanādietis pagaidām otrais (+0,13 sekundes).
Ķīnas sportists Jaņs braucienu veic ar kļūdām un ir vājākais šobrīd (+0,63 sekundes).
Korejietis Kims krietni uzlabo savu pirmo braucienu un pārliecinoši apsteidz Maieru (-0,55 sekundes).
Pirmais brauc Maiers, kurš ir par 0,09 sekundēm lēnāks, salīdzinot ar pirmo braucienu.
Sākas 2. brauciens
Pagājušā sezonā sacensības Leikplesidā bija šī gada februāra vidū. Martins bija otrais, bet uzvarēja Tretjakovs. Trešais bija olimpiskais čemions Juņš, kurš pagaidam tikai desmitais.
Tā kā pirmajā braucienā rezultāti bija ļoti blīvi, otrajā braucienā cīņa par uzvaru, par pirmo sešinieku un par pirmo desmitnieku būs ļoti sīva.
Jau pēc brīža sāksies otrais brauciens. Tomass Dukurs startēs 13., bet Martins - 18.
Noslēdzies 1. brauciens. Otrais brauciens pulksten 17:30.
Vēl pirmajā braucienā startēs septiņi sportisti, bet diez vai kāds spēs izjaukt labāko desmitnieku, ko šobrīd noslēdz olimpiskais čempions Juņs.
Ķīnas skeletonists Gens ar vāju startu spēj veikt visnotaļ labi braucienu. Finišā 12. vieta (+0,48 sekundes).
Vēl viens korejietis Kims - lejasdaļā ar grūtībām izvairās no kritiena, bet spēj finišēt 15. vietā (+1,03 sekundes).
Britam Tompsonam labs starts, bet kļūdas augšdaļā liedz pacīnīties par augstu vietu. Finišā tikai 15. vieta (+1,22 sekundes).
Vācietim Gasneram vājš starts, bet lejasdaļā arī ar kļūdām spēj sadeldēt nedaudz starpību. Finišā gan tikai 11. vieta, bet starpība nav pārāk liela (+0,40 sekundes).
Korejietis Seungi Juns veic ne visai labu braucienu un ieņem 13. vietu (+0,69 sekundes).
Amerikānis Florians vidusdaļā zaudē pamatīgi, ko lejasdaļā neizdodas saglābt (12. vieta; +0,61 sekundes).
Martins Dukurs - startā 4,86 sekundes (+0,05 sekundes). Labi veic braucienu, bet nav liela ātruma. Pedējās virāžās Martins ir labāks, izdodas pietuvoties un ir trešais (+0,08 sekundes).
Tregubovs trases vidusdaļā krietni zaudē Keizingeram, bet tāpat kā Tretjakovs lejasdaļā sadeldē. Viņam piektais laiks (+0,22 sekundes). Tagad Martins Dukurs
Tretjakovs atkārto Keizingera starta laiku, bet augšdaļā zaudē vācietim. Krievijas skeletonistam neizdodas uzņemt ātrumu, bet pēdējās virāžās kaut kur atrod "laiku" un finišā zaudē tikai 0,11 sekundes. Viņš pagaidām ir trešais.
Keizingera komandas biedrs Jungks startā nedaudz lēnāks par savu kolēģi. Pec pirmajām virāžām zaudē 0,18 sekundes, ko lejasdaļā nedaudz sadeldē (+0,06 sekundes). Tomass Dukurs nobīdīts jau uz piekto vietu.
Vācietis Keizingers teicami veic augšdaļu (-0,45 sekundes). Lai gan lejasdaļā zūd ātrums, finišā jauns trases rekords - 53,06 sekundes (-0,16 sekundes).
Vladislavs Heraškevičs trases augšdaļā arī veica labi virāžas, labi izbrauc arī "atslēgas" vietu lejasdaļā, bet pēdējās virāžās zaudē un ir otrais (+0,06 sekundes).
Korejietis Juņs arī labi veic augšdaļu, bet finišā zaudē Rukosujevam 0,19 sekundes. Krievijas skeletonists ir veicis perfektu braucienu, ja jau pat olimpiskais čempions zaudē pietiekami daudz.
Austrietis Florians Auers ļoti slikti veic braucienu, sitas pa apmalēm un finišā +1,59 sekundes.
Tomass Dukurs - startā 4,90 sekundes (-0,10 sekundes). Augšdaļā pārsvars sasniedz 0,18 sekundes, bet finišā pēdējos līkumos zaudē un finišā ir tikai otrais (+0,09 sekundes).
Pērsona komandas biedrs Vjats lieliski veic trases augšdaļu, bet lejasdaļā zaudē pārsvaru un zaudē krievam Rukosujevam 0,17 sekundes.Tagad Tomass Dukurs
Pērsons zaudē startā, ilgi zaudē tikai 0,10 sekundes, bet lejasdaļā viena kļūda un finišā +0,40 sekundes.
Pirmais nobrauc kanādietis Kails Marejs - viņa laiks 54,81 sekunde. Pēc tam viņa laiku par 1,59 sekundēm uzlabo krievs Jevgeņijs Rukosujevs. Viņa laiks 53,22 sekundes ir tikai par 0,09 sekundēm lēnāks par trases rekordu.
Leikplesidas trases starta rekords pieder korejietim Sinbinam Juņam (4.90 sekundes), bet trases rekords ir mājiniekam Metjū Antuānam (53,13 sekundes). Starta rekords sasniegts 2016. gada janvārī, trases rekords turās kopš 2015. gada marta.
Sacensības sākušās
https://www.youtube.com/watch?v=4ubOmHhvFR4
Martins pagājušo sezonu noslēdza uz labas nots, lai gan Pasaules kausa kopvērtējumā viņš bija trešais. Martins Pasaules kausu nav izcīnījis divas sezonas, bet viņš joprojām ir viens no sacensību favorītiem katrā posmā.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-klust-par-seskarteju-pasaules-cempionu.d?id=50893181
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/tomass-dukurs-noteikumu-izmainas-man-trauce-jo-kamanu-vadamiba-kluvusi-sliktaka.d?id=51685009
Skeletonistiem pirmajā posmā starte 27 sportisti. Tomass startē ar 5. numuru, bet Martinam - 13. numurs. Cerams, ka Nr.13 Martinam būs veiksmīgs!
Bobslejistiem un skeletonistiem gatavošanās sezonai noslēgusies un šonedēļ Leikplesidā sākas Pasaules kausa "karuselis". Šodien kā pirmie sacensības aizvada skeletonisti, arī mūsējie Martins un Tomass Dukuri.Pirmais brauciens sāksies pulksten 16:00 pēc Latvijas laika, bet otrais - 17:30.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs

Comment Form