Martins Dukurs perfekto sezonu turpina ar dalītu uzvaru Iglsā
Foto: F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien izcīnīja trešo uzvaru šīs sezonas trīs Pasaules kausa izcīņas posmos, Īglsas trasē, Austrijā, pirmo vietu dalot krievu Aleksandru Tretjakovu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs arī pēc pirmā brauciena bija dalītā līderpozīcijā. Viņa un brita Meta Vestona rezultāts bija 52,9 sekundes. Savukārt Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena ierindojās devītajā vietā.

Otrajā braucienā Vestons neizturēja spriedzi un noslīdēja uz ceturto vietu. Martins Dukurs otrajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko braucienu, bet Tretjakovs bija ātrākais. Summā Dukuram un Tretjakovam rezultāts bija 1:45,52 minūtes, abiem kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Savukārt Tomass Dukurs otrajā braucienā zaudēja vienu pozīciju un sacensības noslēdza 10. vietā, līderiem zaudējot 0,67 sekundes.

Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa cits Krievijas sportists Ņikita Tregubovs, kurš bija tikai par 0,02 sekundēm lēnāks.

Līdz ar to Martins Dukurs šo sezonu turpināja ar trešo uzvaru trīs posmos. Pirms tam viņš pārliecinoši uzvarēja abos Siguldas trasē notikušajos posmos.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa trešais posms skeletonā, Īglsas trase
https://twitter.com/teledeporte/status/1337365127910350850
Sacensību rezultāti: 
Martins Dukurs startēja 4,85 sekundēs, un viņam trases augšdaļā bija 0,15 sekunžu pārsvars. Taču tas lēnām dila, līdz finišā Dukurs iebrauca ar identisku rezultātu kā Tretjakovs. Dalīta uzvara sezonas turpinājumā skeletona karalim! 
Pirmā brauciena lielākā pārsteiguma autors Vestons no Lielbritānijas svarīgo braucienu iesāka ar 4,88 sekunžu ātru starta ieskrējienu. Trases augšdaļā viņš bija vadībā, tomēr pārsvars dila. Neliels atsitiens pret apmali bija vienīgā redzamā kļūda, tomēr viņš finišā piekāpās abiem krieviem (+0,15).  
Cīņa turpinājās ar pirmā brauciena trim labākajiem. Tregubovs no Krievijas startēja 4,90 sekundēs, taču trases augšdaļā viņš bija nelielos iedzinējos. Trases beigu daļā viņam neizdevās minimālo deficītu sadeldēt, un viņš Tretjakovam piekāpās tikai 0,02 sekundes.
Pirmā brauciena ātrākais startētājs otrajā startā vēl vairāk uzlaboja savu rezultātu - 4,81. Viņš netika galā ar spiedienu, pieļāva vairākas kļūdas un piekāpās Tretjakovam, abiem vāciešiem un Maieram (+0,46). 
Krievs Tretjakovs startēja 4,86 sekundēs, un trasē viņš brauca savā ierasti agresīvajā stilā. Viņš uzrādīja ātrāko laiku otrajā braucienā, bet summā bija par 0,31 sekundi ātrāks nekā vācietis Gasners. Viņa rezultāts 1:45,52 minūtes. 
Vācijas izlases pārstāvis Gasners pēc 4,97 sekunžu starta laika trasē savu darbu veica ar vienu kļūdu, bet viņam tas nepatraucēja komandas biedru apsteigt par 0,04 sekundēm (1:45,83)
Austijas sportists Maiers otrajā braucienā devās 5,07 sekundēs. Trases augšdaļā viņš bija iedzinējos, bet sacensību mājinieks beigu daļā sāka strauji samazināt deficītu. Grothera apsteigšanai tomēr trase bija par īsu, viņš bija par 0,05 sekundēm lēnāks. 
Vācietis Grothers startēja 4,93 sekundēs, brauciens viņam līdz devītajai virāžai bija perfekts, tad mazs atsitiens pret apmali samazināja viņa ātrumu. Neraugoties uz to, viņš apsteidza Aueru un finišēja par 0,23 sekundēm ātrāk - 1:45,87.
Tomass Dukurs startēja 5,04 sekundēs, kas ir nedaudz labāk nekā pirmajā braucienā. Trases augšdaļā viņam bija neliels pārsvars, taču tas, neraugoties uz "tīro" braucienu, sadila, līdz finišā viņš iebrauca par 0,09 sekundēm lēnāk - 1:46,19.  
Austrietis Auers bija pirmais, kurš devās otrajā braucienā no TOP 10. Pēc 5,08 sekunžu starta viņš trases augšdaļā bija iedzinējos, bet trases beigu daļā viņa kamanas slīdēja lieliski, kas ļāva par 0,29 sekundēm apsteigt Keizingeru - 1:46,10. 
Otrajā braucienā uz starta neizgāja Kramptons, kuram pēc finiša bija sāpīgs trieciens apmalē. 
Lielbritānijas sportists Falkers pēc 5,02 sekunžu starta laiku, un tas bija viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc viņš nespēja apdraudēt Keizingera pozīciju. Finišā viņš iebrauca ar 0,15 sekunžu deficītu. 
Vācietis Keizingers startā uzrādīja 4,85 sekunžu rezultātu. Braucienā viņš vienreiz atsitās pret apmali, taču tas netraucēja finišēt ar pussekundes pārsvaru pār Audersetu - 1:46,39 minūtes. 
Šveicietis Audersets arī startēja 4,98 sekundēs, un trases augšdaļā viņam bija liels pārsvars. Līdz trases lejasdaļai tas sadila līdz 0,09 sekundēm, taču viņš savu pozīciju nosargāja (1:46,89).  
Lielbritānijas sportists Raiss ieskrējās 4,98 sekundēs, un trases augšdaļā viņš bija nelielā vadībā. Vidusdaļā viņš jau sāka piekāpties Heraskevičam, bet finišā zaudēja arī Gaspari (+0,16).
Ukrainas skeletonists Heraskevičs startēja 5,04 sekundēs, un ar laba līmeņa braucienu viņš nosargāja savu pozīciju pret Gaspari. Viņa rezultāts summā bija 1:46,98 minūtes. 
Gaspari no Itālijas ieskrējās 5,02 sekundēs, bet ar savu braucienu palielināja savu pārsvaru pār tautieti, uzrādot rezultātu summā 1:47,08. 
Rumānis Enaše vizuāli braucienu veica tīrāk, tomēr viņš otrajā braucienā piekāpās Švarceram (+0,26).
Itālijas skeletona pārstāvis Švarcers rezultāta ziņā bija ievērojami labāks nekā iepriekšējais sportists, taču viņš pēc izejas no vienas virāžas nebija tālu no kritiena. Viņa rezultāts bija 1:17,55. 
 Pirmā braucienā sliktākā rezultāta īpašnieks Keizers atklāja šo braucienu, startā ieskrienoties 5,24 sekundēs. Otrais brauciens viņam bija ievērojami ātrāks, bet rezultāts summā - 1:48,18 minūtes. 
Sākas otrais brauciens!
Sacensības turpināsies pulksten 13:00.
Pirmā brauciena rezultāti: 
Pirmo braucienu noslēdza brits Falkers, kurš ar solīdu braucienu finišēja uzreiz aiz TOP 10 (+0,42).
ASV Samoa pārstāvis Kramtons savā braucienā ierindojās 13. vietā, bet viņam pēc finiša bija sāpīgs trieciens apmalē. Ar sportistu viss kārtībā.
Lielbritānijas skeletonists Raiss startēja 5,01 sekundē, bet brauciens viņam bija diezgan pavājš. Finišā 13. vieta (+0,89).
Austrietis Maiers, kuram treniņbraucienos izdevās uzrādīt labāko rezultātu, startēja 5,09 sekundēs. Brauciens viņam vizuāli šķita saraustīts, taču beigu daļā viņš deficītu samazināja un ierindojās septītajā vietā, apsteidzot Tomasu Dukuru (+0,24).
Itālim Švarceram bija sīva cīņa ar Enaši, un viņš par 0,01 sekundi piekāpās rumānim.
Rumānim Enašem izdevās nepalikt pēdējam, un viņš apsteidza šveicieti Keizeru (+1,20).
Sacensību mājinieks Auers pēc 5,11 sekunžu starta ieskrējiena aizvadīja solīdu braucienu, finišējot devītajā vietā (+0,40), tieši aiz Tomasa Dukura. 
Tomass Dukurs startā nedaudz vilcinājās, bet uzrādīja rezultātu 5,06 sekundes. Viņam bija sīkas neprecizitātes, kas neļāva deficītu samazināt. Finišā astotā vieta (+0,36).
Brits Vestons startēja 5,88 sekundēs un trases augšdaļā viņš bija minimālā vadībā. Visa brauciena garumā viņa rezultāts bija ļoti līdzīgs ar Dukuru, un finišā Vestonam bija vienāds laiks ar Latvijas skeletona līderi - 52,90 sekundes.
Vēl viens vācietis Gasners startā uzrādīja 5,03 sekunžu ātru starta ieskrējienu, bet trasē viņš brauca ļoti stabili. Visas trases garumā viņa deficīts bija ap divām desmitdaļām, bet finišā viņš Dukuram piekāpās 0,22 sekundes. 
Vācijas skeletonists Keizingers startēja 4,86 sekundēs un trases augšdaļā viņš bija vadībā. Turpinājums bija ļoti neveiksmīgs, spēcīgs atsitiens pret apmali maksāja laiku un ātrumu. Finišā viņam pagaidām sestais rezultāts un pussekundes deficīts Dukuram. 
Trešais Krievijas skeletonists Tretjakovs startēja 4,93 sekundēs. Trases augšdaļā viņa deficīts katrā kontrolpunktā pieauga, tad viņam bija sānslīde un atsitiens pret apmali. Finišā viņš iebrauca dalītā trešajā vietā (+0,14).  
Ukrainis Heraskevičs pēc lēnīga starta (5,11) ar savu braucienu apsteidza Gaspari un Keizeru (+0,93). 
Martins Dukurs startēja 4,90 sekundēs, piekāpjoties Romanovam. Visa brauciena garumā viņam bija 0,11 sekunžu pārsvars pār Tregubovu, bet pēdējā kontrolpunktā pārsvars sadila līdz 0,07 sekundēm. Latvieša rezultāts - 52,90 sekundes.
Vācietis Grothers ieskrējās 5,01 sekundē, tomēr ar savu sniegumu trasē viņš nespēja atgūt laiku. Viņš par 0,20 sekundēm piekāpās Tregubovam, piekāpjoties ar abiem Krievijas pārstāvjiem.
Tregubovs no Krievijas startēja 4,94 sekundēs, un trases augšdaļā viņš zaudēja savam tautietim. Trases otrajā pusē viņš atspēlēja deficītu un finišēja par 0,07 sekundēm ātrāk nekā Romanovs (52,97).
Itālietis Gaspari ieskrējās 5,07 sekundēs, bet trasē viņš izejā no devītās virāžas atsitās pret apmali. Finišā viņš apsteidza tikai Keizeru (+0,86).
Itālietis Gaspari ieskrējās 5,07 sekundēs, bet trasē viņš izejā no devītās virāžas atsitās pret apmali. Finišā viņš apsteidza tikai Keizeru (+0,86).
Vēl viens šveicietis Keizers bija līdz šim lēnākais startā (5,24 sekundes). Jau uz starta rēķina viņš bija lielos iedzinējos, un ar savu braucienu viņš nespēja atgūt laiku. Finišā viņš bija par 1,22 sekundēm lēnāks nekā Romanovs. 
Krievijas pārstāvis Romanovs startā bija ātrāks - 4,83 sekundes. Trasē viņš nobrauca precīzāk nekā Audersets, bet rezultāts finišā bija 53,04 sekundes. 
Šveices skeletonists Audersets startā ieskrējās 4,98 sekundēs, grubuļainajā trasē viņš izvairījās bez rupjām kļūdām, bet viena neprecizitāte bija, un finišu viņš sasniedza 53,55 sekundēs. 
Sacensības sākušās! 
Sacensību sākums pulksten 11:15, bet otrais brauciens risināsies pulksten 13:00
Martins Dukurs trasē dosies ar septīto starta numuru, bet Tomass startēs 13.
Martinam Dukuram Īglsas trase līdz šim bijusi ļoti veiksmīga. Viņš pēdējos gados šajā trasē uzvarējis visos Pasaules kausa posmos, kā arī pasaules čempionātā, kas notika 2016. gadā.
Martins Dukurs Pasaules kausa sezonu iesācis ar divām uzvarām pirmajos divos Pasaules kausa posmos Siguldā, bet Īglsas trasē viņam būs iespēja sezonu turpināt perfekti. Martins un Tomass Dukuri pēc pirmajiem posmiem ir kopvērtējuma līderpozīcijās.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form