Martins Dukurs sezonu sāk ar pārliecinošu uzvaru; Tomass zaudē vietu trijniekā
Foto: F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Siguldā ar uzvaru uzsāka dalību 2020./ 2021. gada Pasaules kausa sezonā, bet vietu trijniekā otrajā braucienā izlaida Tomass Dukurs, kurš finišēja ceturtajā pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs pa -0,79 sekundēm apsteidza vāciešus Fēliksu Kaizingeru un Aleksandru Gasneru, kuri ieņēma dalītu otro vietu, bet Tomass Dukurs finišēja ceturtajā pozīcijā (+0,93 sekundes).

Dukuru brāļi pēc pirmā brauciena ieņēma pirmo un otro pozīciju, Martinam pa -0,45 sekundēm apsteidzot Tomasu. Trešo pozīciju ieņēma pasaules čempions Fēlikss Kaizingers (+0,47 sekundes) no Vācijas, bet mazāk nekā desmitdaļu atpalika arī Aleksandrs Tretjakovs, Kregs Tompsons, Mets Vestons un Ņikita Tregubovs.

Izcilu otro braucienu veica Gasners, kurš no astotās pozīcijas uzkāpa līdz goda pjedestālam. Savukārt savu ceturto vietu nespēja aizstāvēt agresīvi braucošais Tretjakovs, kurš atkāpās līdz devītajai pozīcijai.

Gasneru aiz muguras nespēja noturēt arī viņa tautietis Kaizingers, kurš otrajā braucienā uzstādīja ātrāko starta laiku, bet pamazām zaudēja savu pārsvaru, finišā uzrādot identisku laiku. Trases beigu daļā arī Tomass Dukurs nenoturēja savu otro pozīciju, atkrītot uz ceturto vietu.

Savukārt Martins Dukurs uzrādīja labāko laiku abos braucienos, svinot pārliecinošu uzvaru pirmajā Pasaules kausa posmā šosezon, par kuru sportists gan neizrādīja dižu prieku ne pēc pirmā, ne otrā brauciena. Abi brāļi norādīja, ka vēlējās izpildīt kvalitatīvākus braucienus, paužot vilšanos par savām kļūdām.

Nākampiektdien Siguldā norisināsies arī otrais Pasaules kausa posms, bet šajā nedēļas nogalē Vidzemes pilsētā sagaidāmas arī sacensības bobslejā divnieku ekipāžām.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā lasāms detalizēts notikumu apraksts.

Pasaules kausa posms skeletonā, Siguldas trase
Sacensību rezultāti:
Skeletona karalis Martins Dukurs devās sezonas otrajā braucienā, uzrādot 4,56 sekunžu starta laiku. Trases augšdaļu viņš veica izcili, pārsvars sasniedza teju sekundi, bet atlikušajā daļā viņš startēja precīzi un stabili. Tas viņam nodrošināja 55. uzvaru Pasaules kausa posmos! Uzvarētāja rezultāts bija 1:40,44 minūtes.
Viens no garākajiem skeletonistiem Tomass Dukurs braucienā devās ar 4,69 sekunžu ātru ieskrējiena laiku. Svarīgo trešo un ceturto virāžu viņš veica precīzi. Kamanas slīdēja pietiekami ātri, pārsvars bija pietiekams, bet atsitiens pret apmali beigu daļā viņam maksāja medaļu. Tomass vāciešiem zaudēja 0,14 sekundes. 
Keizingers startēja 4,48 sekundēs, sākot apdraudēt sava komandas biedra Gasnera pozīciju. Pārsvars viņam bija pietiekami liels, taču līdz finišam tas sadila. Sacensību noslēgumā Gasneram un Keizingeram bija vienādi rezultāti - 1:41,23 minūtes. Tagad brāļi Dukuri.
"Krievu raķete" Tretjakovs startā uzrādīja 4,57 sekunžu ātru starta ieskrējiena laiku. Tomēr trasē viņam atkal bija rupjas kļūdas, šoreiz viņš zaudēja vēl vairāk laiku un finišēja tikai sestajā vietā (+0,64). 
Cits brits Tompsons sasniedza šodienas starta rekordu - 4,49 sekundes. Līdz ar to trases augšdaļā viņam bija solīds pārsvars, taču vidusdaļā tas strauji sadila. Beigas Tompsonam bija neveiksmīgas, kas viņam deva pagaidu trešo vietu (+0,31).
Pirmā brauciena pārsteiguma autors Vestons no Lielbritānijas startēja 4,59 sekundēs. Lai arī braukšanas ziņā brits virāžas veica tīri, tomēr ātrums kamanām nebija tik labs kā vācietim. Vestonam par 0,21 sekundi vājāks rezultāts. Pasaules čempions Gasners turpina atgūt pozīcijas pēc neveiksmes pirmajā braucienā. 
Krievijas sportists Tregubovs ieskrējās 4,66 sekundēs, arī uzlabojot savu rezultātu, salīdzinot ar pirmo braucienu. Trases vidusdaļā viņš jau bija iedzinējos, tad vēl sānslīdes un rezultāts bija par 0,42 sekundēm lēnāks nekā Gasneram. 
Vācietis Gasners startēja 4,67 sekundēs, un trases augšdaļā viņš bija iedzinējos. Gasnera kamanas slīdēja ļoti ātri, viņš sasniedza šo sacensību lielāko ātrumu un finišēja pirmais ar rezultātu 1:41,23 minūtes. 
Brits Vaiats ar labu starta laiku un stabilu braucienu pārņēma līderpozīciju no Gaspari. Viņam labākais rezultāts braucienā un summā. Līdera rezultāts ir 1:41,66 minūtes. 
Grotheram arī otrs brauciens īsti nepadodas. Vācietis pieļauj daudz kļūdas, finišā ieslīd jau šķērsām un piekāpjas pat Gaspari (+0,06 sekundes).
Gaspari gan labākais laiks braucienā, gan saglabāta 11. vieta. Itālijas sportists ar 50,87 sekundēm pirmajā braucienā būtu astotais. Skaidrs, ka ledus palicis ātrāks, bet itālis pārsteidz.Pēc mazas pauzes startēs jau Grothers, kurš pirmajā braucienā finišēja desmitais.
Auers finišē gan aiz Heraškeviča, gan Romanova. Austrietim tāds pats laiks kā pirmajā braucienā. Viņš tādējādi ir viens no retajiem, kuram nesanāk uzlabot brauciena laiku. Ledus līdz šim bijis ātrāks.
Vladislavs Heraškevičs notur vismaz 13. pozīciju. Jābrauc vēl Aueram, Gaspari un tad jau sekos izteikts labāko desmitnieks.
Romanovs notur pārsvaru pār Audersetu, turklāt pārliecinoši (-1,21 sekundi) apdzen citu šveicieti Samuelu Kaizeru, kurš gandrīz novēlās no kamanām
Amedeo Baņiss nesaglabā pārsvaru pār šveicieti, tā kā Audersets pakāpjas pa vienu pozīciju. 15. vietā esošajam Daniilam Romanovam jānotur -0,21 pārsvars pār Šveices sportistu.
Šveices sportists Ronalds Audersets saglabā vadību par Pačioanu.
Sākušies otrie braucieni! Pirmais trasē dodas rumānis Pačioanu.
Temperatūra gaisā nokritusi līdz +1 grādam pēc Celsija, bet ledus -3 grādus auksts.
Siguldā īsi pirms otrā brauciena smags lietus. Tas var ietekmēt rezultātus.
Vietu sadalījums pēc pirmā brauciena (Latvijas Televīzija):
Brāļi Dukuri pēc pirmā brauciena ieņem pirmo un otro pozīciju. Otrais brauciens gaidāms pulksten 16.30.
Starp beigās startējušajiem pilotiem jāizceļ Mets Vestons, kurš gluži kā tautietis Kregs Tompsons, nobraucis 50,73 sekundēs. Abi dala piekto pozīciju. 
Martins Dukurs sarunā LTV: "Godīgi sakot, brauciens nebija labs. Par to man mazliet ir sarūgtinājums. Šobrīd neskatos pret citiem atrāvienu, bet savs sniegums interesē vairāk. Varbūt kaut kur tehniku nejūtu līdz galam, vajag iebraukties. Saraustīts sanāca brauciens""Neko nemainīju, pagājušajā nedēļā nobraucām kontroltreniņu. Tīri uz manām kļūdām, uz ekipējumu neko nenoveļu. Tā ir vairāk sacensība ar sevi, braukšana jāsakārto. Starts bija "OK". Pat domāju, ka nebūs tik labs. No pirmās virāžas līdz lejai salasīju mazās kļūdiņas, kas daudz maksā."
Tomass Dukurs intervijā LTV: "Ja godīgi brauciens mājas trasē ne pārāk sanāca. Centīšos otrajā izlabot kļūdas un uzlabot laiku. Tieši pirmās divas un pēdējās divas virāžas nesanāca. Mājas trasē kļūdas nevajadzētu pieļaut." Treniņi bija pavisam citādi nekā šodien. Pat no rīta bija diezgan cerīgs laiks. Sākām sildīties, un sāka snigt, līt. Starp braucieniem būs jāpakoriģē ekipējums. Slieces jau vakar sapulējuši bijām, vairāk tās nemainījām. Protams, skatījāmies laika prognozes, bet varbūt nav gluži kā plānojām. Kā ir, tā jācīnās."
Markuss Vaiets veic pieklājīgas kvalitātes braucienu, bet attīta pagalam lēnu ātrumu. Britam vien astotā pozīcija (50,90 sekundes).
Aleksandram Tretjakovam ceturtais labākais starts (4,57 sekundes). Tam gan uzreiz seko pāris kļūdiņas. Krievijas sportists brauc azartiski, bet daudz viņam sanāk koriģēt braukšanas virzienu. Tretjakovs tāpat finišē pēc 50,72 sekundēm, pa +0,06 sekundēm atpaliekot no Tomasa, bet +0,04 sekundes līdz Kaizingeram. Ceturtā vieta. 
Tregubovs startā Martinam piekāpjas pa +0,12 sekundēm. Krievijas sportists attīsta gan lielu ātrumu (116,2 km/h), gan precīzi brauc, bet beigās nenotur Tomasa tempu. Krievijas pārstāvim rezultāts 50,76 sekundes un piektā vieta. Tomasam Dukuram otrajā braucienā būs aiz sevis jānotur vairāki cieši sekotāji.
Vācijas sportistam Aleksandram Gasneram pāris uzkrītošas kļūdas starta ievadā, bet vispārīgi viņš veic relatīvi tīru braucienu. Gasners attīsta arī Martina cienīgu ātrumu, bet finišā atpaliek no Dukura pa +0,66 sekundēm.Nākamie startēs Tregubovs un Tretjakovs.
21 gadu vecais ukrainis Vladislavs Heraškevičs uzrāda vien astoto ātrāko startu (4,81 sekundes). Kļūdas censonim arī dikti daudz. Viņš finišē vien septītais deviņu skeletonistu konkurencē. 
Martinam starts ievērojami labāks nekā brālim (4,56 sekundes). Daudzkārtējais Pasaules kausa uzvarētājs uzreiz attīsta lielu pārsvaru, brauc ātri un precīzi. Trases saimnieks pierāda absolūtu pārākumu, finišējot pēc 50,21 sekundēm! Viņš pa -0,45 sekundēm pārspēj Tomasu, kurš atkāpjas uz otro pozīciju. Interesanti, ka Martins šodien startē ar jaunām kamanām, bet Tomass turpinājis braukt ar vecām.
Kregs Tompsons uzrāda labāko startu (4,53 sekundes) un gūst pārliecinošu pārsvaru pār Dukuru. Britam kļūdas gan pamazām sāk krāties, bet finišā viņš jau ir trešais (+0,07 sekundes).Nākamais startē Martins Dukurs!
Tomass Dukurs startā uzrāda trešo labāko laiku (4,69 sekundes), bet uzreiz redzams, ka daudz precīzāk izbrauc trases augšdaļu. Precīzā braukšana ļauj arī attīstīt lielāku ātrumu nekā Kaizingeram. Īsi pirms beigām Tomasam nākas veikt mazu korekciju, bet tas netraucē pa -0,02 sekundēm apsteigt konkurentu. Tomass šobrīd pirmais!
Teju starta rekordu uzstāda Fēlikss Kaizingers (4,53 sekundes). Trases gaitā Vācijas sportistam gan sarūk pārsvars, nebraucot pārāk precīzi. Kaizingers gan finišē pirmais (50,68 sekundes).Tagad kārta Tomasam Dukuram!
Pasaules čempions Kristofers Grothers ne pārāk veiksmīgi izbrauc pirmās virāžas. Pārsvaru vācietim gan sanāk gūt (-0,20), bet brauciens vērtējams kā ne pārāk izdevies.
Šveices pārstāvis Samuels Kaizers pa 0,75 sekundēm atpaliek no Gaspari. Tagad kārta galvenajiem pretendentiem uz uzvaru.
Sacensības sākušās! Trasē pirmie dodas zemāka līmeņa braucēji. Rumānijas sportists Mihaijs Pačioanu trasi veic 52,17 sekundēs. Viņu ievērojami apsteidz (51,13 sekundes) itālis Matia Gaspari. 
Siguldā temperatūra ir +2,2 grādi pēc Celsija, bet ledus temperatūra – -2,0 grādi.
Treneris Mihails Arhipovs sarunā ar LTV pirms sacensībām uzsver, ka mērķis, kā vienmēr, šosezon ir izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Šodien no galvenajiem konkurentiem nestartē vien Sunbins Juns.
No rīta startēja dāmas, kur savā PK debijā Endija Tērauda negaidīti ieņēma trešo pozīciju.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/skeletoniste-terauda-pk-debija-sigulda-izcina-augsto-treso-vietu.d?id=52680483
Pagājušajā sezonā Martins Dukurs jau devīto reizi triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Tomass Dukurs ieņēma sesto pozīciju. Pasaules čempionātā abi latvieši gan palika bez medaļām (Martins bija ceturtais, bet Tomass ieņēma septīto vietu).
Skeletona sezona kungu konkurencē tiek uzsākta Siguldā! Tomass Dukurs startēs sestais, Martins Dukurs trasē dosies astotais. Sacensību starts pulksten 15.

Tags

Martins Dukurs Siguldas trase Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form