Martins Dukurs skandalozās sacensībās Vācijā izcīna 60. uzvaru Pasaules kausa posmos
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 7. janvārī, uzvarēja Pasaules kausa posmā Vācijā, Vinterbergas trasē, bet pašas sacensības izvērtās skandalozi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martinam Dukuram šī bija 60. uzvara Pasaules kausa posmos karjerā, kas arī ļāva izvirzīties vadībā sezonas kopvērtējumā. Martinam Dukuram tagad ir 1398 punkti, otrajā vietā kopvērtējumā izvirzījies vācietis Aksels Jungs (1359 punkti), bet līdzšinējais līderis Kristofers Grothērs noslīdējis uz trešo pozīciju (1347 punkti).

Tomass Dukurs pēc uzvaras iepriekšējā posmā Siguldā šoreiz samierinājās ar piekto vietu, kas ir otrs labākais rezultāts sezonā.

Pirmajā braucienā ātrākais bija krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš bija labākais ar ļoti labu braucienu. 0,26 sekundes viņam zaudēja brāļi Dukuri, kuri sasniedza identiskus laikus.

Tikai 0,02 sekundes latviešiem zaudēja ar 19. numuru startējušais ķīnietis Jaņs Veņgans, bet labāko sešiniekā vēl bija krievi Vladislavs Semjonovs un Ņikita Tregubovs.

Neiekļūstot labāko sešiniekā praktiski uzreiz pēc pirmā brauciena protestu iesniedza Vācijas komandas treneri. Īpatnēji, ka vācieši savā mājas trasē protestu iesniedza par formalitāti - lai gan bija ne visai spēcīgs sniegs, trase netika tīrīta pēc reglamenta.

Neņemot vērā sportistu lielākās daļas viedokli, Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) sacensību žūrija lēma atcelt pirmā brauciena rezultātus, bet uzvarētāju noskaidrot tikai vienā braucienā.

Otrajā braucienā, kas bija vienīgais, Martins Dukurs bija ātrākais, tikai par 0,01 sekundi apsteidzot vācieti Akselu Jungu. Ar trešo vietu nācās samierināties neieskaitītā brauciena uzvarētājam Tretjakovam, kurš Martinam Dukuram zaudēja 0,05 sekundes.

Brauciena atcelšana "iegrieza" Tomasam Dukuram, kurš šajā vienīgajā braucienā pieļāva nelielas kļūdas un palika piektais, brālim zaudējot 0,21 sekundi.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kauss skeletonā, Vinterbergas posms
Pasaules kausa posma rezultāti TOP20, Vinterbergas trase
"Cirks" Vinterbergas trasē noslēdzies. Tagad oficiāli var apstiprināt, ka Martins Dukurs uzvarējis šajā posmā, bet Tomass Dukurs ir piektais. Vāciešiem gan izdevās nedaudz uzlabot savas pozīcijas, jo Jungs ir otrais, bet Gasners ceturtais.Tomēr Pasaules kausa kopvērtējumā gan izdevies sarūgtināt vāciešus, jo Martins kļūst par līderi, apsteidzot līdzšinējo līderi Grothēru, kurš Vinterbergā palika tikai devītais.
Latvijas komandas treneris Mihails Arhipovs tiešraidē sarunā ar LTV notikušo raksturoja kā cirku un atklāja, ka sportisti bija tuvu, lai nestartētu "otrajā" braucienā. "Cirks. Mēs bijām gatavi nebraukt otro brauciena. Ja dažas valstis vēl piekristu, tad nebrauktu. Tretjakovs bija gatavs nestartēt. Ja vēl kāds piekristu… Finiša zonā visi priecājās, kad Martins uzvarēja. Protesta iniciatori bija Vācijas treneri, kuri uzreiz skrēja pie žūrijas. Ieraudzīja, ka neviens vācietis nav trijniekā, darīja uzreiz visu iespējamo. Prieks, ka taisnība uzvarēja, jo Martins kļūst arī par līderi. Skaidrs, ka te ir “vācu pasākums” un viņi “pasūta mūziku"."
Turpinājumā pārsteigumu nav, pagaidām cīņa par iekļūšanu desmitniekā. Bet TOP10 pagaidām nemainās. Atlikuši vēl 10 braucēji.
Lai gan cīņa par medaļām praktiski ir beigusies, sacensības turpinās. Līdz ar to Martinam Dukuram nākas sēdēt uz goda pjedestāla, kamēr noslēgsies sacensības. Nāksies garlaikoties vēl apmēram pusstundu, jo jābrauc vēl 13 sportistiem.
Sondins Juns atkal labs startā, bet turpinājumā nav tik labs brauciens un finišā sestais (+0,24 sekundes).
Semjonovs uzrād identisku laiku ar Tregubovu, abiem krieviem dalot sesto vietu.Turpinājumā diez vai kāds spēs apdraudēt Martina pozīciju un puslīdz droši var teikt, ka Martins izcīnīs savu 60. uzvaru Pasaules kausa posmos.
Tregubovs labi brauc savu mēģinājumu un iespraucas labāko sešiniekā. Sestā vieta, Martinam zaudējot 0,26 sekundes.
Tretjakovs pēc uzvaras pirmajā braucienā šoreiz kļūdās startā. Turpinājumā labs brauciens, bet tomēr nespēj nobīdīt Martinu no pirmās vietas. Viņam trešā vieta (+0,05 sekundes).
Tomass Dukurs - nedaudz uzlabo starrtu, bet pieļauj kļūdu augšdaļā. Lai gan starpība sāk zust, lejasdaļā atkal starpība palielinās un finišā ir ceturtais (+0,21 sekunde).
Gasners uzlabo savu starta laiku, augšdaļā zaudē 0,20 sekundes. Viņam labs ātrums, starpība sarūk, bet nespēj nobīdīt Martinu no pirmās vietas. Finišā trešais (+0,16 sekundes).Tagad Tomass Dukurs
Korejietis Seungi Jungs ar labu startu augšdaļā apsteidz Martinu, bet tad sāk zaudēt. Lejasdaļā nav tik liela ātruma un finišā tikai piektais (+0,52 sekundes).
Pasaules kausa līderis Grothērs pēc starta zaudē 0,07 sekundes, bet uzlabojis savu startu. Augšdaļā zaudē 0,15 sekundes, tad gan nespēj pieaudzēt ātrumu un finišā ir trešais (+0,30 sekundes).
Martins Dukurs - labs starts, bet "nulltajā" virāžā nedaudz uzduras apmalei. Pārsvars pieaug līdz 0,19 sekundēm. Labs brauciens, bet nav liela ātruma un finišā apsteidz Jungu tikai par 0,01 sekundi. Pirmajā braucienā viņš apsteidza Jungu par 0,28 sekundēm.
Ķīnietis Gens Veņcjans nespēj izrādīt konkurenci Jungam. Neieskaitītajā braucienā ķīnietis zaudēja tikai 0,01 sekundi, bet tagad 0,40 sekundes.Tagad Martins Dukurs.
Vācietis Jungs krietni ātraks par vājākajiem un finišā pārliecinoši kļūst par līderi, apsteidzot Bostoku par 0,83 sekundēm. Junga laiks ir 56,37 sekundes, kas par nepilnu sekundi ir vājāks par trases rekordu (55,50 sekundes).Tas nozīmē, ka trase ir krietni ātrāka, nekā bija neieskaitītajā braucienā.
Spānis Mirambels ir vājākais no trijiem. Tagad sāks startu 10 labākie Pasaules kausa ieskaitē.
Šveicietis Bafs sasniedz lielu ātrumu beigās, kas ļauj sadeldēt trases augšdaļā pazaudēto. Finišā gan tāpat zaudē Bostokam 0,23 sekundes, lai gan trases gaitā starpība bija gandrīz pussekunde.
Trase ir kļuvusi ātrāka, jo pirmais braucējs brits Bostoks trasi veic 57,20 sekundes. Ar šādu laiku pirmajā braucienā viņš būtu bijis līderis!
TV kadros redzams, cik dusmīgi bija vadošie sportisti. Visticamāk, protestu iesnieguši mājinieki, Vācijas sportisti.
Tādējādi sportisti veiks vienu braucienu un secībā, kāda bija pirmajā braucienā. Martins Dukurs brauks sestais, bet Tomass - desmitais.
Pirmā brauciena rezultāta atcelšanas iemesls - netika tīrīta trase pēc protokola. 
Tomēr pirmā brauciena rezultāti ir atcelti!
Cerams, ka šobrīd ir tehniskas problēmas IBSF mājaslapā internetā, jo sacensību protokolā rādās, ka sportisti atkal veiks pirmo braucienu.
Jau pēc brīža Vinterbergas trasē atsāksies braucieni. Atgādinām, ka brāļi Dukuri dala otro vietu, krietni gan zaudējot līderim Tretjakovam.
Pirmā brauciena TOP20, kas kvalificējās otrajam braucienam
No vēlāk startējušiem nevienam neizdodas pacīnīties par vietu labāko desmitniekā. Pirmais brauciens noslēdzies, otrais - pulksten 12:45.
Pārsteidz ar;i šveicietis Audersets, kurš šajā sezonā ierasti cīnās par iespēju tikt pie otrā brauciena. Šoreiz viņš šo uzdevumu izpilda ar uzviju, jo spēj sasniegt devīto labāko laiku! Viņš līderim zaudē 0,49 sekundes, bet no brāļiem Dukuriem atpaliek 0,23 sekundes.
No vēlāk startējošiem nedaudz pārsteidz brits Falkers, kurš šajā sezonā vēl nebija braucis Pasaules kausa posmos. Startējot ar 23. numuru, viņš uzrāda 12. labāko laiku.
Turpinājumā brauc rangā vājākie sportisti, kuri cīnās jau par tikšanu pie otra brauciena.
Ķīnietis Jaņs Veņgans pārsteidz! Trases vidusdaļā ir labāks par brāļiem Dukuriem, turpinājumā spēj braukt labi un finišā ir ceturtais (+0,28 sekundes). No brāļiem Dukuriem atpaliek tikai 0,02 sekundes, bet ķīnietis startēja tikai 19.
Itālis Banjiss pārsteidz un trases augšdaļā līdzīgi brauc kā Tretjakovs. Vidusdaļā ātrums zūd, bet tāpat viņš spēj iespraukties labāko sešiniekā, kas ir neliels pārsteigums (+0,38 sekundes). No brāļiem Dukuriem viņš atpaliek tikai par 0,12 sekundēm.
Ukrainis Heraškevičs ierasti vājš startā, bet relatīvi labs brauciens, labs ātrums un finišā 11. vieta (+0,56 sekundes). Tiesa, viņš tikai par 0,08 sekundēm atpaliek no sestajā vietā esošā Gasnera.
Vēl viens korejietis Kims trases vidusdaļā kandidē uz cīņu par medaļām, bet arī viņam neliela kļūda daudz maksā - finišā septītais (+0,51 sekunde).
Olimpiskais čempions Juns labi veic augšdaļu, bet tad vairs nav tik liela ātruma, starpība pieaug un finišā vien desmitais (+0,58 sekundes).
Maiers augšdaļā spēj pretendēt uz medaļu, bet tad seko kļūdu virkne un finišā vien desmitais (+0,79 sekundes).
Krievijai trīs sportisti pēc kārtas. Semjonovs startā vājākais no saviem tautiešiem, bet ar labu braucienu spēj apsteigt Tregubovu un finišā ir ceturtais (+0,33 sekundes).
Vēl viens Krievijas sportists Tregubovs startā krietni zaudē Tretjakovam, bet brauc Dukuru līmenī. Lejasdaļā pieaug starpība un finišā ir ceturtais (+0,34 sekundes).
Tretjakovs ar labu startu pieļauj nelielu kļūdu augšdaļā, bet spēj savaldīt skeletonu. Trasē brauc bez kļūdām, palielina pārsvaru pār brāļiem un finišā kļūst par pārliecinošu līderi (-0,26 sekundes).
Tomass Dukurs - ieguvis iedvesmu pēc uzvaras Siguldā vecākais brālis turpina pārsteigt. Negaidīti labs starts, izcils brauciens un trasē pārspēj brāli. Finišā tomēr sarūk starpība, bet finišā dalīta pirmā vieta ar brāli.
Gasners ļoti lab veic trases vidus daļu, viņam lielākais ātrums trasē un starpība ar Martinu sarūk. Tomēr neliela kļūda lejasdaļā neļauj vēl vairāk deldēt starpību - finišā otrais (+0,22 sekundes).
Korejietim Jungs slikts brauciens un viņš zaudē pat vājāko grupas braucējam Bufam. Korejas sportistam sestā vieta astoņu sportistu konkurencē (+0,85 sekundes).
Pasaules kausa līderis Grothērs veic samērā labu braucienu, bet nespēj izrādīt konkurenci Martinam. Šobrīd dalīta otrā vieta (+0,28 sekundes).
Martins Dukurs - ļoti labs starts un augšdaļā pārsvars sasniedz 0,21 sekundi. Turpinājumā pārsvars sasniedz 0,30 sekundes. Lejasdaļā gan kamanas ir lēnākas un finišā pārliecinoši kļūst par līderi, bet pārsvars sarucis līdz 0,28 sekundēm.
Bafa laiku pēc tam uzlabo Aksels Jungs, kuram vēlāk ar labu braucienu tikai 0,01 sekundi zaudē ķīnietis Gens Veņcjans. Tagad Martins Dukurs
Pirmi trīs sacensībās brauca vājako grupas sportisti. No tiem ātrākais bija šveidietis Bafs, bet krietni no viņa atpalika brits Bostoks un Mirambels.
Sacensības sākušās
Decembrī šajā trasē Martins palika ceturtais.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-vinterbergas-trase-paliek-uzreiz-aiz-goda-pjedestala.d?id=53856079
Vinterbergā šoreiz startē 29 skeletonisti. Martinam Dukuram sestais starta numurs, bet Tomasam - desmitais.
Pasaules kausa kopvērtējumā pēc Siguldas posma Martins Dukurs pakāpies uz otro vietu (1173 punkti). Līderim Kristoferam Grothēram ir 1195 punkti, bet trešais ar 1149 punktiem ir vācietis Aksels Jungs. Tomass Dukurs ar 897 punktiem ir devītais.
Iepriekšējais posms savās mājās Siguldā Dukuriem bija ļoti veiksmīgs. Latvijai dubultuzvara, bet Tomasam otrā uzvara karjerā. To gan aizēnoja fakts, ka panākums gūts brāļa kļūdas un neveiksmes dēļ. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/tomass-dukurs-izcina-otro-uzvaru-karjera-martinam-kludas-del-tiek-sudrabs.d?id=53917761
Bobsleja un skeletona Pasaules kausa tūre šajā nedēļas nogalē otro reizi sezonā iegriežas Vinterbergas trasē Vācijā. Kā ierasts, skeletonā vīriem Latviju oarstāv Martins un Tomass Dukuri. Pirmais brauciens sākas pulksten 11:00. Otrais - pulksten 12:45.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form