Martins Dukurs sniegotajā Sanktmoricā dramatiskā cīņā paliek otrais
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 15. janvārī, Šveicē unikālajā Sanktmoricas trasē sniegotos laika apstākļos otrajā braucienā nenosargāja pārsvaru un dramatiskā cīņā palika otrais, bet Tomass Dukurs otrajā braucienā nenosargāja vietu uz goda pjedestāla, finišējot piektais.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Martins Dukurs pēc perfektā sezonas sākuma, uzvarot četros posmos, tagad divos posmos pēc kārtas palicis otrais. Tomēr Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs saglabā pārliecinošu līderpozīciju.

Par posma uzvarētāju Sanktmoricā kļuva vācietis Aleksandrs Gasners, kurš panākumu nodrošināja ar perfekti veiktu otro braucienu. Divu braucienu summā Martins Dukurs viņam zaudēja vien 0,01 sekundi, bet trešais bija Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu čempions korejietis Sunbins Juņs (+0,47 sekundes).

Ja pirmajā braucienā sportistiem nācās saskarties ar nelielu snigšanu, tad otrā brauciena laikā unikālajā Sanktmoricas trasē puteņoja, kas apdraudēja sacensību norisi. Laika apstākļiem normalizējoties, sacensības tika pabeigtas, bet šādos laika apstākļos izveicīgāks bija Gasners.

Pēc pirmā brauciena Martins Dukurs bija līderis, par 0,20 sekundēm apsteidzot Gasneru un par 0,23 sekundēm savu brāli Tomasu. Otrajā braucienā visu izšķīra nianses un tas, kurš sportists būs sekmīgāks piesnigušajā trasē. Lieliski otro braucienu veica Juņs, kurš kopvērtējumā no dalītas piektās vietas pakāpās uz bronzas pozīciju. Savukārt pirms Martina Dukura startējušais Gasners perfekti izbrauca trases "atslēgas vietu" - "pakavu", kas viņam ļāva uzņemt lielu ātrumu trases lejsadaļā. Finišējot viņš Juņu apsteidza par 0,47 sekundēm. Martins Dukurs nedaudz pieticīgi, lieki neriskējot, veica "pakavu", kas šoreiz maksāja zeltu, jo lejasdaļā starpība strauji saruka un finišā nācās zaudēt par 0,01 sekundi.

Tomass Dukurs arī ne pārāk labi veica "pakavu", kas atmaksājās trases otrajā daļā. Kopvērtējumā viņš sev priekšā palaida ne tikai Juņu, bet arī jauno krievu Jevgeņiju Rukosujevu, samierinoties ar piekto vietu.

Šajās sacensībās nepiedalījās vadošie Krievijas skeletonisti, kuri devušies uz pasaules čempionāta trasi Altenbergā. Tur viņi piedalīsies Starpkontinentālā kausa sacensībās un gatavosies sezonas svarīgākajiem startiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu

Pasaules kausa posms skeletonā, Sanktmoricas trase
Sacensību rezultāti: 
Martins Dukurs startēja 4,79 sekundēs, un trases augšdaļā viņš bija 0,35 sekunžu vadībā. Pēc svarīgās "pakava" virāžas, kurā Martins iebrauca diezgan zemu, viņa pārsvars sāka dilt. Saspringtā brauciena noslēgumā Martins Dukurs iebrauca 0,01 sekundi lēnāk, piekāpjoties Gasneram.
Vācijas skeletonists Gasners pēc 4,91 sekunžu starta trases augšdaļā bija iedzinējos, bet perfekti izbrauktais "pakavs" viņam beigu daļā lielisku ātrumu. Finišā Gasners iebrauca kā līderis ar rezultātu 2:16,85 minūtes. Tomass oficiāli zaudē cerības uz medaļu. 
Tomass Dukurs savu otro braucienu sāka ar 4,93 sekundēs, bet jau pirmajā taisnē viņa kamanas nostaigāja pa trasi. Lai arī Tomass turpinājumā brauca bez rupjām kļūdām un beigās deldēja deficītu, finišā viņš palika aiz Rukosujevs (+0,22). Visticamāk, medaļu iegūt neizdosies..
Vācietis Grothers kamanas iestūma 4,92 sekundēs, līdz trases vidum viņa deficīts bija 0,47 sekundes. Labi veiktais "pakavs" ļāva pietuvoties līdz 0,25 sekundēm, kas deva trešo vietu aiz Juna un Rukosujeva. 
Krievs Rukosujevs startēja 4,86 sekundēs. Uz starta rēķina trases augšdaļā viņš bija iedzinējos, taču pēdējās virāžās viņš sāka atspēlēt laiku, jo kamanas slīdēja lieliski, tomēr līdz finišam neizdevās apdzīt Junu (+0,20).
Sunbins Juns no Dienvidkorejas savā otrajā braucienā devās 4,74 sekundēs, kas ir jauns sacensību rekords. Trasē virāžas korejietis veica ļoti precīzi un savu pārsvaru palielināja līdz 0,50 sekundēm - 2:17,32.
Vācietis Keizingers startā atkārtoja 4,77 sekunžu ieskrējienu un trasē izvairījās no kļūdām, taču ātrums nebija  pats lielākais. Ar labu braucienu viņš pārņēma līderpozīciju ar rezultātu 2:17,82. 
Ukrainis Heraskevičs startēja 5,01 sekundē, viņam brauciens neizdevās pietiekami labs. Pēc kļūdas Heraskevičs finišēja ceturtajā vietā, Vaiatam zaudējot 0,39 sekundes. 
Amerikānis Florians startēja 4,91 sekundē, tomēr viņa ātrums nebija pietiekami labs, lai mēģinātu saglabāt vietu TOP 10. Viņš finišēja aiz Vaiata un Semjonova (+0,38).
Lielbritānijas skeletonists Vaiats startā uzrādīja 4,77 sekunžu ātru ieskrējienu, kas ir labākais rezultāts šajās sacensībās. Vienā brīdī brita pārsvars bija 0,5 sekundes, bet līdz finišam pārsvars sadila līdz 0,28 sekundēm. Viņa rezultāts 2,18,10 minūtes. 
Krievijas pārstāvis Semjonovs ieskrējās 4,95 sekundēs. Lai arī "pakava" virāžu viņš izbrauca zemu, pēc tās viņš tik un tā strauji izvirzījās vadībā un finišēja par 0,39 sekundēm ātrāk nekā Kims. 
Sacensības atsākās ar korejieša Džisū Kima braucienu, kurā viņš devās ar 4,82 sekunžu starta laiku. Arī turpinājumā Kims izslaucītajā trasē brauca pārliecinoši, pārņemot līderpozīciju ar rezultātu 2:18,77 minūtes. 
Sacensībās neliels pārtraukums, jo trase jānotīra no sniega. 
Austrietis Maiers finišēja priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai savu tautieti Aueru (+0,53).
Lielbritānijas skeletonists Tompsons beidzot apsteidza Mirambelu. Pēc 4,86 sekunžu ātra starta viņš trasē nespēja izvairīties no kļūdām, tomēr summā viņam izdevās noturēt 0,09 sekunžu pārsvaru. 
Viens no pirmā brauciena pārsteiguma autoriem Bufs no Šveices arī otro braucienu uzsāka ar vāju starta laiku (5,26). Arī viņš nespēja noturēt nelielo pārsvaru pār Mirambelu, bet viņš finišēja tikai 0,09 sekundes lēnāk.
Itālijas skeletonists Banjiss trases augšdaļā bija vēl drošākā vadībā, taču arī viņš trases beigu daļā pieļāva vairākas kļūdas, kas viņu atmeta pat aiz Enašes. Tiesa, Sanktmoricā ar katru brīdi snieg arvien spēcīgāk.
Rumānijas skeletonists Enaše trases augšdaļā ieguva 0,51 sekundes pārsvaru pār Mirambelgu, tomēr svarīgākās virāžas viņš izbrauca neprecīzi. Finišā viņam jau bija 0,2 sekunžu deficīts.
Spānijas pārstāvis Mirambels vēlreiz pēc lēna starta (5,22) ar tīru un stabilu braucienu trases otrajā daļā izrāva sev šī brīža labāko rezultātu – 2:18,95 minūtes.
Austrijas skeletonists Auers devās trasē nākamais. Lai arī viņam trases augšdaļā bija labs pārsvars, taču to nespēja nosargāt. Aueram otrais brauciens bija par 0,3 sekundēm lēnāks, kas neļāva nosargāt pozīciju. Viņš summā bija par 0,25 sekundēm lēnāks.
Arī otro braucienu sniegainajā Sanktmoricā iesāka kanādietis Boiers, kurš uzrādīja nedaudz labāku sniegumu. Viņa rezultāts summā bija 2:19,19 minūtes.  
Sākas 2. brauciens!
Otrā brauciena sākums pulksten 11:45.
Šajās sacensībās nepiedalās vadošie Krievijas skeletonisti, kuri devušies uz pasaules čempionāta trasi Altenbergā. Tur viņi piedalās Starpkontinentālā kausa sacensībās un gatavojas sezonas svarīgākajiem startiem. 
Pirmā brauciena līderi:1. Martins Dukurs (Latvija) 1:08,222. Aleksandrs Gasners (Vācija) +0,203. Tomass Dukurs (Latvija) +0,234. Kristofers Grothers (Vācija) +0,375. Jevgeņijs Rukosujevs (Krievija) +0,39 5. Sunbins Juns (Dienvidkoreja) +0,39
Pirmais brauciens noslēdzās ar šveicieša Bufa startu. Lai arī viņam startā bija tikai 25. ātrākais rezultāts (5,27), viņš aizvadīja labu braucienu un kvalificējās sacensību turpinājumam. 15. vieta un apaļas vienas sekundes deficīts.
Savas pirmās sacensības Pasaules kausa līmenī aizvadīja arī olimpiskais čempions no Dienvidkorejas Sinbins Juns. Viņš startā uzrādīja jaunu rekordu, ieskrienoties 4,78 sekundēs. Trases pirmajā pusē viņš bija vadībā, bet svarīgo “pakava” virāžu korejietis izbrauca ļoti zemu. Viņš strauji zaudēja laiku un dalīja piekto vietu ar Rukosujevu (+0,39).
Krievijas skeletonists Semjonovs finišu sasniedza 10. vietā (+0,83), taču korejietis Džisū Kims brauca nākamais, uzrādīja trešo ātrāko starta laiku, ieskrienoties 4,82 sekundēs, un finišēja 11. vietā (+0,87).
Cits amerikānis Makkrerijs gan startā, gan braucienā bija pārliecinoši lēnākais (+2,56). Savukārt brits Bostoks pēc solīdā 4,89 sekunžu starta laika ar daudzām kļūdām finišēja tikai 17. pozīcijā (+1,52).
Amerikānis Florians savu pirmo braucienu noslēdza par 0,65 sekundēm lēnāk nekā līderis, kas pagaidām dod astoto vietu. Tad itālis Banjis noslīdēja līdz 12. vietai, lai arī bija iespējas iekļūt labāko desmitniekā.
Krievijas skeletonists Rokusujevs startēja 4,88 sekundēs, un viņš iesaistījās cīņā par TOP3. Kamanas slīdēja ļoti labi, un finišā viņš iebrauca piektajā vietā, līderim zaudējot 0,39 sekundes. 
Šveicietis Kaizers savu braucienu noslēdza priekšpēdējā vietā, apsteidzot tikai kanādieti Linču (+1,81). Savukārt rumānis Enaše finišēja priekšā Mirambelam, ieņemot pagaidu 10. vietu (+1,1).
Vācietis Grothers starā uzrādīja 4,93 sekunžu ātru ieskrējienu. Viņš cīnījās par vietu pirmajā trijniekā, taču tajā iekļūt neizdevās (+0,37), piekāpjoties arī Tomasam Dukuram, kurš joprojām trešajā vietā. 
Austrietis Maiers startā bija lēns (5,05), un jau trases augšdaļā viņš "salasīja" diezgan daudz kļūdu. Būtiski neko uzlabot vairs nebija iespējams, un viņam septītā vieta (+0,92). 
Martins Dukurs startā ieskrējās 4,84 sekundēs, taču trases augšdaļā viņš bija vadībā. Titulētais skeletonists virāžas izbrauca precīzi, ātrums sasniedza 134,5 km/h, un finišā viņš iebrauca līderpozīcijā ar jaunu trases rekordu - 1:08,22, 
Cits brits Tompsons startā bija ātrāks par komandas biedru (4,81), taču brauciens viņam bija sliktāks. Sportists pieļāva rupjas kļūdas, ātrums nebija pats labākais, un viņam vieta aiz sava komandas biedra (+0,77).  
Lielbritānijas skeletonists Vaiats startēja 4,84 sekundēs. Arī viņam trases augšdaļā izdevās turēties vadībā, tomēr trases otrajā pusē viņš sāka zaudēt laiku. Līdz finišam deficīts pieauga līdz 0,47 sekundēm. 
Vācietis Keizingers startēja 4,79 sekundēs, kas līdz šim ir pārliecinoši labākais starta laiks. Trases pirmajā pusē viņš bija vadībā, tomēr beigu daļa viņam nepadevās. Vairākas kļūdas Vācijas skeletonistu atmeta uz trešo vietu (+0,27).
Austrietis Auers pēc 4,99 sekunžu starta jau trases augšdaļā atsitās pret apmali. Līdz ar to viņa deficīts ātri palielinājās, līdz finišā viņš apsteidza tikai abus kanādiešus (+1,15).
Ukrainas skeletonists Heraskevičs pēc piecu sekunžu ātrā starta aizvadīja stabilu braucienu, kamanas slīdēja pietiekami ātri, tomēr viņš piekāpās gan Gasneram, gan Tomasam Dukuram (+0,37) 
Vācietis Gasners startā bija par 0,02 sekundēm lēnāks nekā Tomass Dukurs. Trasē viņa rezultāts bija ļoti līdzīgs latvietim, un finišā Gasners iebrauca par 0,03 sekundēm ātrāk.
Tomass Dukurs startā ieskrējās 4,92 sekundēs, kas līdz šim bija ātrākais starta laiks. Pieredzējušais Latvijas sportists trasē brauca precīzi, nopietnas kļūdas nebija pamanāmas un finišā bija par 0,99 sekundēm ātrāks (1:08,45).
Spānis Mirambels trasē devās nākamais. Viņš startā bija par 0,19 sekundēm lēnāks nekā Boiers, tomēr garajā trasē ar savu brauciena kvalitāti spēja izvirzīties vadībā ar rezultātu 1:09,44.
Cits kanādietis Linčs bija ievērojami lēnāks par savu tautieti un finišā iebrauca par 0,61 sekundi lēnāk. 
Pirmais trasē devās kanādietis Boiers, viņam nebija pats "tīrākais" brauciens, un rezultāts finišā bija 1:09,61. 
Sacensības sākušās!
Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1110 punktiem Martins Dukurs, bet tālāk ar 946 un 906 punktiem seko divi vācieši Aleksandrs Gasners un Fēlikss Kaizingers. Uzreiz aiz pirmā trijnieka ar 882 punktiem ir Tomass Dukurs.
Sanktmorica visā krāšņumā:
Viens no sezonas skaistākajiem notikumiem bobslejā un skeletonā ir posms dabīgā ledus trasē Sanktmoricā. Kā ierasts pirmie trasē dosies skeletonisti. Tomass Dukurs trasē dosies ar ceturto numuru, bet Martinam Dukuram būs 11.numurs. Sacensībām pieteikušies 27 skeletonisti.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form