Maskalāna četriniekam sestā vieta pasaules čempionātā
Foto: F64

Latvijas pilota Edgara Maskalāna četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā bobslejā, kas norisinājās Leikplesidas trasē ASV.

Ceturtajā braucienā Maskalāns un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Uģi Žaļimu un Intaru Dambi trasi veica 54,37 sekundēs, kas bija piektais ātrākais rezultāts.

Summā Maskalāna četrinieks uzvaru izcīnījušā Stīvena Holkomba no ASV ekipāžai zaudēja 1,37 sekundes, bet no piektās vietas, ko izcīnīja Krievijas pilots Aleksandrs Zubokovs, Latvijas sportisti atpalika par 0,09 sekundēm.

Iepriekš Holkombs bija triumfējis arī divnieku un komandu sacensībās, bet četriniekos summā viņa ekipāža apsteidza vācieti Maksimiljanu Arntu par 0,50 sekundēm.

Savukārt trešais bija vēl viens vācietis Manuels Mahata, kurš amerikānim zaudēja 0,80 sekundes.

Pasaules čempionātā Maskalāna ekipāža pēc pirmā brauciena ieņēma septīto vietu, bet turpinājumā visu laiku atradās sestajā pozīcijā.

Kā ziņots, otra Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Helviju Lūsi, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu otrajā braucienā piedzīvoja kritienu, tomēr tai fiksēts rezultāts. Pēc diviem braucieniem Melbārdis ieņēma 17.pozīciju, no Holkomba atpaliekot par 1,98 sekundēm. Tomēr svētdien vairs Melbārža četrinieks uz starta neizgāja.

Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis ar 1216 punktiem ieņēma piekto vietu, bet Maskalāns ar 1208 punktiem ierindojās pozīciju zemāk.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 1671 punktu triumfēja krievs Aleksandrs Zubkovs, viņam 65 punktus zaudēja Arnts, bet trešajā vietā ar 1574 punktiem ierindojās Mahata.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas nogalē notikušajās pasaules čempionāta divnieku sacensībās Melbārdis izcīnīja astoto vietu, Maskalāns ieņēma 15.pozīciju, bet jaunais pilots Žaļims pēc trijiem braucieniem ieņēma 23.pozīciju, tādējādi nekvalificējoties izšķirošajam braucienam, kurā startēja 20 labākās ekipāžas.

Šosezon Melbārdis triumfējis pasaules junioru čempionātā gan divnieku, gan četrinieku konkurencē.

Šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās četriniekiem Latviju pārstāvēja divas ekipāžas, jo Žaļimam kā pilotam neizdevās kvalificēties Pasaules kausam - pēdējā Eiropas kausā pēc stūmēju nesasēšanās kamanās viņa ekipāža tika diskvalificēta.

Tags

Aleksandrs Zubkovs Bobslejs Edgars Maskalāns Krievija Oskars Melbārdis

Comment Form