Melbārdis/ Dreiškens atkal izcīna sudrabu, trīs Latvijas bobsleja divnieki labāko sešiniekā
Foto: AP/Scanpix

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis/ Daumants Dreiškens sestdien, 5. decembrī, izcīnīja otro vietu Pasaules kausa otrā posma sacensībās, bet labāko sešiniekā iekļuva visas trīs Latvijas divnieku ekipāžas.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Frančesko Frīdriha no Vācijas ekipāža, kas ar jaunu trases rekordu finišēja pēc 55,02 sekundēm, bet Melbārdis ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu viņam zaudēja 0,17 sekundes.

Otrajā braucienā Frīdrihs bija otrais labākais, tomēr summā apsteidza Melbārdi par 0,13 sekundēm.

Tikmēr trešo vietu otrajā posmā pēc kārtas izcīnīja Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu Jondžonu, kuri Melbārža divniekam piekāpās par 0,21 sekundi.
Savukārt septītajā vietā pēc pirmā brauciena bija Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu, līderiem zaudējot 0,35 sekundes, bet pozīciju zemāk bija Žaļims ar Intaru Dambi, kuri braucienu veica vēl 0,02 sekundes lēnāk.

Otrajā braucienā Ķibermaņa un Žaļima ekipāžas nokrita aiz amerikāņa Nika Kaningema, bet tika apsteigtas trīs citas ekipāžas. Savukārt savstarpējā cīņā šoreiz jau Žaļims par 0,02 sekundēm apsteidza Ķibermani. Kopvērtējumā Žaļims guva piekto vietu, bet Ķibermanis sacensības noslēdza kā sestais, uzvarētājiem zaudējot attiecīgi 0,46 un 0,48 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

PK posms bobslejā divniekiem, Vinterberga
Lai gan ārā Latvijā ne tuvu nav ziema, ziemas sportā pārtraukums nav ieviests. Sestdien Vinterbergas trasē ar bobsleja divnieku sacensībām turpinās Pasaules kausa izcīņas otrais posms bobslejā un skeletonā. Pirmā brauciena starts 10:34.
Tāpat kā pirmajā posmā pirms nedēļas, arī otrajā posmā Latvija būs pārstāvēta ar trīs divniekiem - Melbārdis/ Dreiškens (starta 2. numurs), Ķibermanis/ Leiboms (6. numurs) un Žaļims/ Dambis (9. numurs).
Pagājušajā nedēļā Altenbergā visi trīs Latvijas divnieki bija desmitniekā, ka ir sen neredzēts panākums. Video atskats par pirmo posmu
Starta secība https://twitter.com/TheKenChilds/status/673055558371528705
Vakar Vinterbergā bija skeletona sacensības. Vīriešiem viss kā vajag - pirmais, protams Martins Dukurs! https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-triumfe-ari-otraja-pasaules-kausa-posma.d?id=46799683
Sacensības sākas
Arndta divnieks - startā ķibele, jo pilots iespieda pirkstus. Tomēr izdevās izvairītis no lielas kļūmes un finišā ļoti labs laiks 55,67 sekundes.
Melbārdis/ Dreiškens - stipri labāks starts (-0.13). Augšdaļā pat 0,28 sekunžu pārsvars. Turpinājumā labs brauciens un finišā jauns trases rekords - 55,19 sekundes (-0,48 sekundes pret Arndtu).
Fridrihs - labāks starts par Melbārdi. Augšdaļā 0,11 sekunžu pārsvars. Turpinājumā brauc bez lielām kļūdām un jauns trases rekords - 55,02 sekundes (-0,17 sekundes)
Valters - lai gan vājš starts, turpinājumā labs brauciens un zaudē tikai dēļ starta. Finišā trešais (+0,24 sekundes).
Riko Peters - relatīvi "netīrs" brauciens, bet starpība beigās nav tik liela (+0,31 sekunde).
Ķibermanis/ Leiboms - starts 5,11 sekunde, bet turpinājums vājāks. Neizdodas sasniegt lielu ātrumu un zaudē 0,35 sekundes.
Korejietis Vons - lai gan daudz koriģē bobu, finišā labs ātrums un ir ceturtais (+0,28 sekundes). Korejieši pēc trešās vietas Altenbergā atkal pārsteidz!
Kripss - slikts brauciens, bet tikai nedaudz zaudē Ķibermanim. Septītais un +0,46 sekundes.
Žaļims/ Dambis - stūmējs ieleca neveikli, nedaudz sanes kamanas. Augšdaļā zaudē Ķibermanim. Finišā zaudē Ķibermanim 0,02 sekundes un ir septītais (+0,37 sekundes)
Kasjanovs - vājš starts, kas iegāž. Lejasdaļā labs ātrums un apsteidz divas Latvijas ekipāžas (5. vieta, +0,29 sekundes).
Hefti - šveicieša jaunais stūmējs Ferrari nav tik ātrs vēl un vienu no ātrākajiem pilotiem iegāž tieši starts. Finišā šobrīd vājākais (+0,72 sekundes).
Holkombs - pilots ļoti maz stumj kamanas startā amerikānis, līdz ar to viņam vājš starts. Vājākais laiks šobrīd (+0,97 sekundes).
Korejiešu otrā ekipāža Kims spēj iebraukt labāko desmitniekā (10.vieta, +0,64 sekundes)
Springs - lai gan ļoti samocīts brauciens, finišā ir desmitais (+0,57 sekundes).
Dīns - šobrīd vājākais rezultāts, 15. vieta un +1,14 sekundes. No priekšpēdējās vietas atpaliek 0,17 sekundes.
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Vinterbergas trases: ledus ļoti ātrs, tik labi laika apstākļi šeit nav bieži bijuši. Melbārdim nepatika 4/5 virāža, bet pārējais tuvu īstenībai. Ķibermanim bija kļūdas 5/6 un 6/7 virāžas. Visiem trijiem salīdzinoši labi starti, ņemot vērā visas problēmas iekšējās. Žaļimam kaut kur viss pa mazām kļūdām sakrājās un finišā tas summā to starpību palielināja.
Bertaco divnieks un Monako ekipāža ar pilotu Rinaldi nepaliek pēdējie, bet tad krieva Zaharova divnieks spēj sasniegt 13. laiku. Serba Radenoviča divnieks pēc tam pārliecinoši vājākais šobrīd.
Startēs vēl deviņas ekipāžas, taču tur vairāk cīņa par tikšanu otrajā braucienā. Otrā brauciena sākums plānots 12:00, kad arī turpināsim teksta tiešraidi.
Pēc nepilnām 15 minūtēm atsāksies sacensības Vinterbergas trasē. Patīkami redzēt, ka labāko desmitniekā pēc pirmā brauciena ar trīs ekipāžām ir viena valsts - Latvija!
Sākas 2. brauciensTo atklāj francūža Kostēra divnieks
Kostērs par 0,08 sekundēm uzlabo savu laiku. Iespējams, ka trase ir kļuvusi vēl ātrāka, tāpēc var sagaidīt trases rekordu.
Holkombs - amerikānis atkal mokās sacensībās. Vienā virāžā stipri "sanes" bobu, bet savalda. Finišā gan pirmais.
Bertaco - vājš starts un vājš brauciens. Finišā vājākais šobrīd.
https://twitter.com/Kriss_Drikis/status/673071520558751744
Rinaldi no Monako ļoti labi veic braucienu un būtu vēl labāks laiks, ja 10. virāžā nebūtu rupja kļūda. Finišā ar šobrīd labāko laiku kļūst par līderi.
Hefti - pirmajās virāžās nedaudz koriģē braukšanu. Vēlāk pieļauj rupju kļūdu, kur krietni zaudē ātrumu. Finišā otrie, zaudējot Monako ekipāžāi 0,17 sekundes.
Zaharovs praktiski atkārto savu pirmā brauciena laiku un ar to pietiek, lai kļūtu par līderi. Apsteidz Monako divnieku par 0,20 sekundēm.
Stuļņevs - lejasdaļā bobs neslīd tik labi, zaudē savam braucienam 0,10 sekundes un zaudē komandas biedram Zaharovam (+0,07 sekundes).
Arndts - pirmā brauciena neveiksminieks šoreiz arī nedroši veic braucienu, zaudē pat pirmā brauciena laikam. Finišā gan summā ir pirmais, bet tikai par 0,03 sekundēm apsteidz Zaharovu.
Korejas pilota Kima divnieks - stūmējs "iekrita" bobā, neizsitot kamanas no špūres. Brauciens labs un finišā ar labāko laiku otrajā braucienā kļūst par līderi (-0,10 sekundes pret Arndtu)
Springs - viens no tīrākajiem braucieniem otrajā mēģinājumā un ar labāko laiku kļūst par līderi. Savu braucienu uzlabo par 0,04 sekundēm, tā kā sevišķi trase ātrāka nav kļuvusi.
Kripss - ievērojami apsteidz komandas biedru Sringu jau augšdaļā. Tiesa, pēc tam viena kļūda un ātrums sāk zust. Finišā spēj tomēr apsteigt Springu par 0,13 sekundēm un kļūst par līderi.
Kaningems - pirmā brauciena pārsteiguma autori, jo spēja ielauzties desmitniekā. Brauc ar vairākām kļūdām, bet bobs labi iet un kļūst par līderi (-0,19 sekundes)Tagad divas Latvijas ekipāžas
Žaļims/ Dambis - uzlabo startu, augšdaļā 0,15 sekunžu pārsvars. Pēdējās virāžās zaudē 0,15 sekunžu pārsvaru un finišā zaudē Kaningemam 0,01 sekundi.
Ķibermanis/ Leiboms - stipri uzlabo startu! Augšdaļā 0,20 sekunžu pārsvars. Un atkal pēdējās virāžās sāk zaudēt ātrumu un finišā 0,03 sekundes aiz Kaningema! Bet tāpat gan Ķibermanis, gan Žaļims notur vietu desmitniekā.
Riko Petersa braucienam, iespējams, rāda nepareizu laiku un finišā viņi krietni zaudē visiem. Redzēsim, kāds būs žūrijas lēmums, jo tik slikts laiks nevarētu būt
Šveiciešu laiks salabots un Peters ir zaudējis abiem latviešiem, šobrīd viņš ceturtais! Tas nozīmē, ka Žaļimam vismaz septītā vieta, bet Ķibermanim - astotā.
Kasjanovs trases vidū vairākas reizes koriģē bobu, atsitas pret apmali. Finišā tikai piektais tobrīd, Kaningems un latviešu ekipāžas vēl pakāpjas augstāk.
Korejas labākā ekipāža ar pilotu Vonu - labs starts un liels pārsvars augšdaļā. Kamanas "nēsā", bet ātrums saglabājas. Un finišā kļūst par līderiem (-0,11 sekundes), arī braucienā labākais laiks tobrīd.
Valters - vājš starts, kā ierasts. Bet jau pēc pirmajām virāžām sāk palielināt ātrumu. Taču vidusdaļā pārsvars atsāk pieaugt un zaudē pat abām Latvijas ekipāžām.Tādējādi divas Latvijas ekipāžas jau garantējušas vietu sešiniekā!
Melbārdis/ Dreiškens - Daumants aizrāvās ar skriešanu, bet paspēja laicīgi savaldīt bobu. Augšdaļā izdodas audzēt pārsvaru. Finišā braucienā labākais laiks un pārliecinoša pirmā vieta!Tādējādi labāko sešiniekā trīs Latvijas ekipāžas un vismaz sudraba medaļa!
Frīdrihs - jauns starta rekords! Liels pārsvars augšdaļā, turpinājumā gan starpība sarūk, bet finišā apsteidz Melbārdi par 0,13 sekundēm.
Sandis Prūsis LTV tiešraidē no Vinterbergas: vai tad trešā mūsējā arī sešiniekā? O, es pat nezināju!Jā, 4/5 virāža un arī 3. virāža. Daumants gribēja uzskriet, tur kaut kas jāmaina. Bet jāpriecājas, ka viņš skrien vispār. Ķibermanim un Žaļimam otrais brauciens labāks. Jā, Uģis pieļāva kļūdu devītajā, bet bobu nesavaldīja. kas var būt labāks - mums trīs ekipāžas labāko sešiniekā!Runājot par Koreju - redzot, kā viņi strādā, tuvākajos gados daudzi "dabūs pa mizu" no viņiem.
https://twitter.com/Sergejs82/status/673092663294500868
https://twitter.com/777nanna/status/673091646469382144

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims

Comment Form