Melbārdis iekļūst sešiniekā unikālajā Sanktmoricas trasē
Foto: F64

Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar stūmēju Matīsu Mikni sestdien, 16. janvārī, Šveicē, burvīgajā Sanktmoricas trasē, izcīnīja sesto vietu Pasaules kausa kārtējā posmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs Latvijas divnieks Ralfs Bērziņš/ Arnis Bebrišs divu braucienu summā ieņēma 16. vietu.

Melbārdis pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā uzrādīja sesto labāko laiku un arī summā bija sestais. Bērziņš pirmo braucienu veica ļoti neveiksmīgi, kā pēdējais kvalificējoties otrajam braucienam. Otrajā braucienā Bērziņam 13. labākais laiks, kas ļāva summā pakāpties uz 16. vietu.

Pārliecinoši Sanktmoricā uzvarēja Francēsko Fridriha divnieks, kas bija ātrākais abos braucienos. Summā Fridrihs par 0,45 sekkundēm apsteidza savu tautieti Johanesu Lohneru. Trešais bija pirmo reizi sezonā Pasaules kausā startējušais kanādietis Džastins Kripss, kurš uzvarētājam zaudēja 0,92 sekundes. Kripss izjauca Vācijas "goda pjedestālu", jo ceturtais sacensībās bija Hans Peters Hanninghofers.

Melbārdis/ Miknis uzvarētājiem zaudēja 1,26 sekundes, bet Bērziņš/ Bebrišs - 2,69 sekundes.

Rīt Sanktmoricā pirmo reizi sezonā risināsies Pasaules kausa sacensības četriniekiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā, divnieki. Sanktmoricas trase.
Fridrihs sasniedz starta rekordu sacensībās un ļoti pieaudzē pārsvaru pār saviem tautiešiem. Labi veikts "pakavs" un finišā kļūst par uzvarētāju, sasniedzot arī trases rekordu šajās sacensībās.
Lohners uzlabo ieskrējienu. Ļoti augsti veic "pakavu", kur iegūst lielu paātrinājumu. Pārliecinoši labākais braucienā, bet summā pārsvars 0,47 sekundes.
Kanādietis Kripss atduras pret pirmo virāžu. Brauciens labs un kanādietim izdodas nepieļaut vāciešu dominanci, tiekot pie medaļām. Kripss apsteidz Hanninghoferu par 0,05 sekundēm.
Hanninghofers diezgan nedroši veic braucienu, tomēr ātrums ir pietiekams. Pārsvars saglabājas un viņš kļūst par līderi (-0,18 sekundes).
Austrietis Maiers nepārliecinoši veic "pakavu" un finišā tikai trešais (+0,28 sekundes). Melbārdis tādējādi iekļūst sešiniekā!
Šveicietis Fogts ne pārāk droši veic pirmās taisnes pēc starta. Pēc "pakava" starpība turpina augt un ar jaunu trases rekordu viņš kļūst par līderi, apsteidzot melbārdi par 0,11 sekundēm.
Melbārdis/ Miknis - labi veikta augšdaļa. "Pakavs" ne pārāk augsti, bet turpinājums labs un kļūst par līderi (-0,33 sekundes). Turklāt jauns trases rekords!
Šveicietis Fridli veic ļoti līdzīgu braucienu kā Gaitjukevičs. Beigās apsteidz krievu pilotu par 0,03 sekundēm.
Gaitjukevičs braucienā zaudē Halam, bet pēdējās virāžās pamanās noturēt minimālu pārsvaru (-0,01 sekunde).
Britu piltos Hals pēc starta iegūst 0,22 sekunžu pārsvaru. Pirms "pakava" pat 0,25 sekundes. Lai gan "pakavs" samērā zemu veikts, izdodas noturēt ātrumu un finišā apsteidz Springu par 0,24 sekundēm. Pēc pirmā brauciena abām šīm ekipāžām bija vienāds laiks.
Kanādietis Springs braucienā gan zaudē Dvoržākam, bet finišā apsteidz čehus par 0,02 sekundēm. 
Dvoržāks lēnāks startā, jo viņam ieķeras kāja, lecot iekšā bobā. Turpinājumā gan veic labu braucienu un pārliecinoši apsteidz Baskē (-0,34 sekundes). Čehi apsteidz braucienā Bērziņu.
Amerikānis Baskē ar nelielām kļūdām nosargā pārsvaru summā. Mazais prieks Latvijai, jo Bērziņam joprojām labākais laiks otrajā braucienā pēc astoņām ekipāžām.
Nīderlandes pilots de Bruins nedroši veic "pakavu", bet lejasdaļā notur pārsvaru un apsteidz heinrihu par 0,03 sekundēm. 
Heinrihs augšdaļā priekšā summā. Pārsvars pietiekams un viņš kļūst par līderi (-0,25 sekundes). Braucienā gan Bērziņš labāks bijis.
Austrietis Treihls augšdaļā priekšā uz pirmā brauciena rēķina. Pēc "pakava" starpība turpina sarukt un finišā austrieši zaudē 0,03 sekundes. Bērziņam garantēta 16. vieta.
Rumānis Tentea augšdaļā priekšā, jo labāks pirmais brauciens. Lejsadaļā Bērziņš bijis daudz labāks, un rumānis zaudē 0,07 sekundes. Pirmajā braucienā rumāņi bija pārāki par 0,12 sekundēm. Tādējādi otrajā braucienā Latvijas ekipāža apsteidz rumāņus par 0,19 sekundēm.
Britu pilots Dīns arī augšdaļā zaudē krietni. Arī pēc "pakava" starpība pieaug un finišā zaudē Bērziņam. 0,46 sekundes. Bērziņš ir pakāpies vismaz uz 18. vietu. Tagad, protams, var runāt, kāda vieta būtu Bērziņam, ja ne kļūdas pirmajā braucienā.
Amwerikānis Gadboiss jau augšdaļā zaudē Bērziņam, turpinājumā starpība pieaug un finišā zaudē latviešiem 0,72 sekundes.
Bērziņš/ Bebrišs - šoreiz startā nekļūdās un pirmās taisnes veic bez kļūmēm. Krietni labāks brauciens un uzlabo pirmā brauciena laiku gandrīz par sekundi.
Sākas 2. brauciens
Jau pēc dažām minūtēm Sanktmoricā atsāksies bobsleja divnieku sacensības. Kā pirmie trasē dosies Bērziņš/ Bebrišs, kuriem ne visai sekmīgs pirmais brauciens. Otrajā braucienā kā 14. startēs Melbārdis/ Miknis, kuri pagaidām ir septītie. Melbārdim ir iespējas pakāpties augstāk ar labu braucienu. 
Otrais brauciens pulksten 12:00.
Kanādietis Springs noslēdz pirmo braucienu. Viņš samērā droši veic braucienu un ieņem dalītu 10. vietu (+0,82 sekundes).
Amerikānis Gadboiss gandrīz piedzīvo kritienu, bet ar rupjām kļūdām pat apbrauc Bērziņu. Amerikānim 18. vieta (+1,39 sekundes).
Amerikānis Baskē kļūdaini brauc, finišā 12. vieta (+0,96 sekundes).
Pirmās sacensības Pasaules kausā šajā sezonā veic kanādietis Kripss. Kanādietis veic labu braucienu un izjauc vāciešu dominaci, iespraucoties trešajā vietā (+0,39 sekundes).
Jaunais vācu pilots Haninghofers kļūdās tikai pašā lejasdaļā, bet finišā trešais (+0,45 sekundes). Pirmās trīs vietas vāciešiem.
Nīderlandes pilots de Bruine nav konkurents par sešinieku, bet apsteidz slikto braucienu veikušo Bērziņu. Nīderlandes ekipāžai 10. vieta šobrīd (+1,16 sekundes).
Austrietis Maiers saslīd pēc pirmās virāžas. Brauciens ne visai drošs, lai gan finišā ir trešais (-0,63 sekundes). Melbārdis gan viņam zaudē tikai 0,05 sekundes.
Britu pilots Hals brauc ar kļūdām. Lai gan liels ātrums, finišā tikai septītais (+0,82 sekundes).
Gaitjukevičs veic relatīvi labu braucienu, bet nav ātruma un finišā sestais (+0,76 sekundes). Melbārdis viņam priekšā par 0,08 sekundes.
Fridrihs pārliecinoši startā labākais (-0,09 sekundes). Augšdaļā 0,21 sekundes pārsvars, lejasdaļā līdzīgs brauciens ar Lohneru un finišā apsteidz tautieti par 0,19 sekundēm.
Čehs Dvoržāks neveic drošu braucienu, finišā piektais (+0,69 sekundes).
Šveicietim Fridli pēc starta neizdodas "ievilkt" rokturi. Iespējams, tādēļ augšdaļā sāk zaudēt diezgan daudz. Lejasdaļā arī nav labs brauciens, finišā ceturtais (+0,53 sekundes).
Lohners nedaudz ātrāks startā par šveiciešiem. Turpinājumā pārsvars aug, lejasdaļā vēl straujāk un finišā pārliecinoši ātrākais (-0,46 sekundes).
Šveicietis Fogts iestumj visātrāk, bet pirmajā virāžā trāpa apmalē. Augšdaļā pārsvars neliels, bet pēc "pakava" starpība nedaudz dilst. Finišā tomēr kļūst par līderi, Melbārdi apsteidzot par 0,03 sekundēm.
Bērziņš/ Bebrišs - jau pēc starta rodas problēmas ar boba savaldīšanu. Augšdaļā zaudē 0,32 sekundes. "Pakavs" arī nav izbraukts labi, mazas sānslīdes lejasdaļā un tikai sestais no astoņām ekipāžām (+0,80 sekundes).
Melbārdis Miknis - starts labākais no septiņām ekipāžām 5,17 sekundes. Augšdaļā droši brauc, bet piesardzīgi veic "pakavu". Ātrums lejasdaļā nav tas lielākais, bet droša pirmā vieta pagaidām (-0,51 sekunde).
Itālis Baumgartners pagaidām vājākais no sešām ekipāžām (+0,47 sekundes).Tagad Melbārdis / Miknis
Heinrihs nedaudz paslīd startā, tādēļ augšdaļā zaudē austriešiem. Toties pēc tam pagaidām vislabāk no visiem veic svarīgo "pakavu", uzņem labu ātrumu un apsteidz Treihlu par 0,14 sekundēm.
Rumānis Tentea veic relatīvi labu braucienu, finišē otrais un zaudē Treihlam tikai 0,03 sekundes.
Austrietis Treihls trases lejasdaļā pieļauj mazas kļūdas, kas tomēr maksā. Viņš gan nosargā pārsvaru, bet tas no 0,20 sekundēm saruka līdz 0,05 sekundēm.
Pirmais trasi veic brits Dīns. Viņa laiks minūte un 7,65, bet ieskrējiens 5,30 sekundes.Stuļņevs pēc tam ar savu stūmēju bobu iestumj pa 0,01 sekundi ātrāk. Tomēr brauciens nav tik labs un finišā zaudē britiem 0,25 sekundes.
Sacensības sākušās
Šoreiz Pasaules kausa posmā startēs 22 divnieku ekipāžas. Oskars Melbārdis ar stūmēju Matīsu Mikni startēs ar septīto numuru, bet uzreiz aiz viņiem trasē dosies Bērziņš un Arnis Bebrišs.
Vakar Sanktmoricā bija skeletona sacensības, Martinam otro reizi pēc kārtas PK posmos tiekot pie sudraba.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-sniegotaja-sanktmorica-dramatiska-cina-paliek-otrais.d?id=52841473
Savainojuma dēļ šoreiz sacensībās nepiedalās šobrīd labākais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis. Kā vēsta LTV, viņš šajā nedēļas nogalē dosies jau uz Altenbergu, kur nakamnedēļ risināsies nākamais Pasaules kausa posms.
Pēc viena posma izlaišanas Covid-19 dēļ bobsleja apritē atgriežas Latvijas komanda. Sestdien skaistajā Sanktmoricas trasē divnieku ekipāžas, starp kurām arī Oskara Melbārža un Ralfa Bērziņa divnieki. Pirmais brauciens būs plkst.10.30 pēc Latvijas laika, bet otrais - plkst.12.

Tags

Bobslejs Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form