Melbārdis Pasaules kausa posmu Vinterbergā noslēdz piektajā vietā; TOP10 arī Ķibermanis
Foto: AP/Scanpix

Pasaules kausa izcīņas jaunās sezonas otrais posms Vācijā, Vinterbergas trasē, svētdien noslēdzās ar bobsleja četrinieku sacensībām, kurās uzvarēja mājinieks, vācietis Frančesko Frīdrihs, bet Oskars Melbārdis izcīnīja piekto vietu.

TOP 10 izdevās iekļūt arī Oskaram Ķibermanism, kurš otrajā braucienā uzlaboja savu kopvērtējuma situāciju un no 10. vietas pacēlās uz devīto.

Uģis Žaļims šo Pasaules kausa posmu noslēdza 16. vietā.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

PK bobslejā. Vinterberga. Četrinieku sacensības
Pasaules kausa izcīņas otrais posms bobslejā un skeletonā Vinterbergas trasē svētdien noslēdzas ar četrinieku sacensībām. Tāpat kā pirmajā posmā, Latvija atkal startēs ar četrām ekipāžām.Pirmā brauciena sākums pulksten 12:00, bet otrais sāksies 13:30.
Startam pieteiktas 23 ekipāžas. Oskara Melbārža četriniekam ceturtais starta numurs, devītais startēs Oskara Ķibermaņa kvartets, bet 13. starta numurs Uģa Žaļima ekipāžai.
Tāpat kā pirmais posms Altenbergā, Latvijas sportistiem sacīkstes Vinterbergā ir ļoti sekmīgas. Piektdien turpināja pārsteigt Lelde Priedulēna, Martins Dukurs guva kārtējo uzvaru, bet bobsleja divniekos visas trīs Latvijas ekipāžas labāko sešiniekā!
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/melbardis-dreiskens-atkal-izcina-sudrabu-tris-latvijas-bobsleja-divnieki-labako-sesinieka.d?id=46801357
Pirmie startēs šveicieša Riko Petera ekipāža.
Vinterbergas trases starta rekords pieder Oskaram Melbārdim - 4,98 sekundes, trases rekords - vācieša Niko Valtera ekipāžai - 53,48 sekundes.
Vinterbergā joprojām silts - plus 5,8 grādi gaisa temperatūra, ledus temperatūra - mīnus 2,0 grādi.
Riko Peters - starts 5,16 sekundes. Brauciens bez lielām kļūdām, rezultāts - 55,29 sekundes.
Vācietis Maksimiljans Ārnds - viens no favorītiem šai trasē. Viņam starts - 5,15 sekundes, sīkas kļūdas trases augšgalā, un finišā tikai par 0,01 sekundi ātrāks par Peteru.
Aleksandrs Kasjanovs uzrāda pagaidām vājāko startu - 5,18 sekundes. Brauciens trases augšgalā tīrs, bet 9. virāžā pieļāva kļūdu un likumsakarīgi pēdējais laiks - 55,41 (+0,13 sek.)
Oskars Melbārdis uzrāda labāko startu no līdzšinējiem braucējiem - 5,05 sekundes! Labs izejas ātrums, bet septītajā virāžā sāk zaudēt, vēl dažas kļūdas, un finišā 0,24 sekundes zaudē Arndtam. Ceturtais rezultāts no četriem startējušajiem.
Vācietim Niko Valteram lēnākais starts - 5,19 sekundes, nedaudz saminstinās ar iekāpšanu kamanās stūmēji. Jau trases augšgalā zaudē Arndtam, bet finišā ir trešie, apsteidz Kasjanovu un Melbārdi - 55,36 (+0,08 sek.)
Britam Laminam Dīnam labs starts - 5,11 sekundes, lai gan ļoti ilgi skrien stūmēji un sēžas, gandrīz līdz pirmajam līkumam. Trases lejas daļā vairākas kļūdas, bobs iet "šķersām", un finišā pēdējais rezultāts - 55,66 sekundes (+0,14 sekundes aiz Melbārža).
Briti turklāt nesabremzējas pēc finiša un gandrīz izkrīt no trases, stūmēji pat ķērās ar rokām apmalē. Izskatās, ka bobam slieces varētu būt bojātas, jo trases pašās beigās ir pliks betons.
https://twitter.com/CraigDrebit/status/673445535781556224
Pēc Dīna incidenta neliela pauze trasē, kamēr tiek "izglābtas" kamanas.
Simones Bertaco starts - 5,26 sekundes. Kļūdu nav, bet ātruma arī un pēdējais rezultāts - 55,27 sekundes (+0,20 sekundes aiz Melbārža).
Frančesko Frīdrihs, kā jau mājiniekam pienāktos, uzstumj labu startu - 5,07 sekundes. Izejas ātrums sliktāks par Melbārdi, taču trases turpinājumā ir paātrinājums, bet rupjas kļūdas trases beigu daļā. Finišā trešais laiks - 55,35 sekundes, +0,07 sekundes no Arndta.
Ļoti labs starts Ķibermanim - 5,09 sekundes. Brauciens augšdaļā bez rupjām kļūdām, beigās gan un tikai devītais rezultāts - 55,77 sekundes (+0,49 sek. no Arndta un +0,25 sek. no Melbārža).
Džastins Kripss - starts 5,16 sek., rezultāts 55,86 sekundes. Zaudē Ķibermanim un pagaidām ieņem 10. vietu.
Austrietis Benjamins Maijers uzstumj tīri pieklājīgu startu - 5,19 sekundes, bet trase jau ir sliktākā kvalitātē, smags brauciens un 11. rezultāts - 56,00 sekundes.
Arī Alekseja Stuļņeva ekipāžai labs starts - 5,14 sekundes. Artdtam zaudēt sāk tika ap trases vidu, un finišā ir sestie, identisks rezultāts ar Melbārdi! 
Latvijas trešā ekipāža - Uģis Žaļims - startā uzrāda 5,15 sekundes, kas ir sestais labākais rezultāts. Ne pārāk precīzi izbrauktas pirmās virāžas, arī lejasdaļā jākoriģē bobs un finišā 13. rezultāts  - 56,06 sekundes (+0,77 sekundes Arndtam, +0,53 no Melbārža, +0,28 sek. no Ķibermaņa).
Francūža Kosterža ekipāžai lēnākais starts - 5,32 sekundes un braucienā zaudē arī Žaļimam - 56,27 sekundes.
Amerikānis Niks Kaningems, kuram sestdien izdevās lielisks brauciens divniekos, startā uzrāda rezultātu 5,16 sekundes, taču trasē neizdodas sasniegt ātrumu un 12. rezultāts, nobīdot Žaļimu uz 14. vietu, bet paliek aiz Ķibermaņa. Rezultāts - 55,89 sekundes (+0,61 sek. no Arndta)
Ņikita Zaharovs (starts 5,16 sekundes) finišē uzreiz aiz Ķibermaņa, zaudējot "mazajam" Oskaram tikai 0,05 sekundes!
Čeham Janam Vrbam startā 5,26 sekundes, un priekšpēdējais, 16. rezultāts - 56,23 sekundes.
Sandis Prūsis atzīst, ka starp posmiem ir maz laika darbam ar bobsleja kamanām, taču piekrīt, ka jaunās "Eurotech" kamanas, ar ko brauc Melbārdis, ir lēnākas.
Lai arī rezultāti nav tik iepriecinoši, tomēr visas trīs Latvijas ekipāžas kvalificējas otrajam braucienam.
Otrais brauciens paredzēts pl. 13.30. 
Otro braucienu sēriju iesāk čehs Radeks Matušeks - divreiz gandrīz krīt, bet tiek līdz finišam. Ķiveres nobrāza...
Trases darbinieki savāc trasē palikušās čehu ekipāžas detaļas
Trase pauzes laikā ir sakopta, rezultāti ir labāki. Francūzis Kosteržs sev atvinnē 0,4 sekundes. Tiesa, viņi tagad brauc pirmie atšķirībā no pirmā brauciena.
Arī Jans Vrba otro braucienu veic ātrāk par pirmo, nometot no rezultāta 0,8 sekundes, un saglabā savu 18. vietu. 
Stīvenam Holkombam starts lēnāks kā pirmajā braucienā, bet brauciens ātrāks, taču Vrbam viņš zaudē, zaudējot vienu pozīciju un ļaujot čeham pacelties uz 17. vietu.
Tiaki 0,03 sekundes Holkombam priekšā pēc pirmā brauciena bija korejietis Junjons Vons. Otrajā korejiešiem labs starts - 5,17 sekundes, taču brauciens vājš un zaudē Vrbam.
Uģis Žaļims pēc pirmā brauciena Vrbu apsteidza par 0,18 sekundēm. Otrajā braucienā Uģis uzlabo startu par 0,02 sekundēm - 5,13! Brauciens ar nelielām kļūdām, un pārsvars pazaudēts - paliek 0,02 sekundes aiz Vrbas, atdodot čeham 15. vietu kopvērtējumā.
Benjamins Maijers, kurš Žaļimu pēc pirmā brauciena apsteidza par 0,05 sekundēm, startā ir lēnāks par Uģi, taču finišā saglabā pārsvaru - 0,01 sekundi! Toties čehs Vrba jau pakāpies uz 14. vietu, apsteidzot Maijeru par 0,01 sekundi.
Kaningema pārsvars pār Vrbu pēc pirmā brauciena bija 0,35 sekundes. Lai arī brauciens amerikānim nebija tīrs un lēnāks par čehu, kopvērtējumā Kaningems viņu apsteidz, saglabājot vismaz 13. vietu (-0,13 sek.)
Džastinam Kripsam izdodas otrs labākais starts aiz Žaļima - 5,14 sekundes. Pēc pirmā brauciena kanādietis Kaningemu apsteidza par 0,03 sekundēm, pēc otrā palielināja pārsvaru līdz 0,04 sekundēm. Vismaz 12. vieta divu braucienu summā.
Ņikita Zaharovs veic labu braucienu, kas gan ir lēnaks kā Vrbam, taču divu braucienu summā apsteidz Kripsu par 0,15 sekundēm.
Situācija kopvērtējumā, kad otro braucienu veikušas 10 ekipāžas:
Oskaram Ķibermanim labākais starts - 5,08 sekundes, labs brauciens un nosargāta vismaz 10. vieta!
Simone Bertaco jau startā zaudē Ķibermanim 0,16 sekundes, brauciens ir bez lielām kļūdām, taču finišā zaudē "mazajam" Oskaram 0,05 sekundes! Ķibermanim vismaz 9. vieta Vinterbergā!
Lamins Dīns, kuram pirmajā braucienā sanāca misēklis ar finišu, Ķibermanim bija priekšā par 0,11 sekundēm. Starts britiem labs - 5,11 sekundes, pieļauj kļūdas trasē, bet ātrums ir labs un finišā tomēr 0,10 sekundes priekšā Ķibermanim.
Stuļņevs, kurš pirmajā braucienā uzrādīja identisku rezultātu ar Melbārdi, startā ir par 0,03 sekundēm lēnāks - 5,17 sekundes, labi veic trases lejas daļu un Dīnu divu braucienu summā apsteidz par 0,11 sekundēm.
Oskaram Melbārdim starts otrajā braucienā 5,06 sekundes (pirmajā - 5,05 sek.), trases augšgalā pārliecinoši pārspēj Stuļņevu, arī turpinājumā ātrums tomēr tiek saglabāts, lai gan ātrums zūd, bet finišā krievu ekipāža pārspēta par 0,19 sekundēm! Vismaz sestā vieta Melbārdim!
Skatītāji finišā sveic mūsu ātrāko ekipāžu
Kasjanovam nav tik labs otrais brauciens, un pirmajā iekrātais pārsvars tiek pazaudēts jau finišā, maksimālais ātrums zemāks un Melbārdis jau paceļas uz piekto vietu, apsteidzot Kasjanovu par 0,15 sekundēm.
Arī Niko Valteram salīdzinoši vājāks starts - 5,19 sekundes, taču trasē audzē ātrumu un finišā pārspēj Melbārdi par 0,08 sekundēm.
Līderu četrinieks pēc pirmā brauciena bija 0,08 sekunžu robežās, Melbārdis no viņiem atpalika 0,24 - 0,16 sekundes.
Frančesko Frīdriham labs starts - 5,07 sekundes, braucienā izdodas handikapu saglabāt, brauciens ir tīrs un pirmā vieta - finišā 0,16 sekundes priekšā Valteram, 0,24 - Mekbārdim. Frīdrihs pārspēj Melbārdi arī otrā brauciena vērtējumā, līdz tam Osim bija labākais rezultāts.
Riko Petera starts - 5,19 sekundes, un jau pirmajā virāžā zaudē Frīdriham 0,06 sekundes. Turpinājumā kļūdas gandrīz katrā virāžā, bobs slīd labi, bet līderpozīcijai ar to nepietiek - finišā 0,07 sekundes priekšā Melbārdim un ceturtā vieta.
Līdz ar to izskatās, ka viss goda pjedestāls Vinterbergā ir vāciešiem...
Maksimiljanam Arndtam pieklājīgs starts - 5,11 sekundes. Trases augšgals labi izbraukts, neliela kļūda vidū un labirintā, bet Frīdrihu neizdodas pārspēt un Arndts paliek otrais. Līdz ar to Frīdriham uzvara gan divniekos, gan četriniekos! Melbārdis šo Pasaules kausa posmu pabeidz 5. vietā!
Pasaules kausa izcīņas 2. posma rezultāti:
Nākamais Pasaules kausa posms jau nākamajā nedēļas nogalē, arī Vācijā, Kēnigszē trasē.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims

Comment Form